Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
anuluj mandat
Autor Wiadomość
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2016-04-28, 17:34   

teraz rozumiem viader, :ok:
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2016-04-28, 18:03   

a to nie jest przypadkiem tak, że podpisujesz mandat i papier, który pozwala Ci jeszcze jeździć 24h?
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2016-04-28, 18:22   

andrzejp napisał/a:
a to nie jest przypadkiem tak, że podpisujesz mandat i papier, który pozwala Ci jeszcze jeździć 24h?


Tak jest jak przekroczysz o 51 w zabudowanym. Masz 24h na jazdę autem,ale zanim dojdą papiery itd to i 2 tygodnie można latać i się odwoływać podobno przez 2 miesiące.
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 18:53   

MATi napisał/a:
andrzejp napisał/a:
a to nie jest przypadkiem tak, że podpisujesz mandat i papier, który pozwala Ci jeszcze jeździć 24h?


Tak jest jak przekroczysz o 51 w zabudowanym. Masz 24h na jazdę autem,ale zanim dojdą papiery itd to i 2 tygodnie można latać i się odwoływać podobno przez 2 miesiące.


Już wyżej pisałem, że to nieprawda.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2016-04-28, 20:09   

viader, jak nie prawda? Jeżeli przekroczysz prędkość na tyle że z miejsca Ci zabierają prawko, dostajesz od policjantów pokwitowanie że możesz jeszcze jeździć przez 24h.
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
10swi.stak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa Włocławek
Wysłany: 2016-04-28, 21:36   

Pokwitowanie dostajesz za zatrzymany blankiet prawa jazdy. Policjant uprawnien Ci nie zabiera... Wstrzymuje je starosta. Decyzja starosty jest zazwyczaj po 2-3 dniach. Nie wiem jaki przepis reguluje czas wydania decyzji przez staroste.

Generalnie Policjant ma obowiazek zatrzymac blankiet, napisac dokument do starosty, a reszta dzieje sie w nieznany mu sposob i nie wiem na jakich przepisach sie to opiera.
_________________
Eclipse 1G; 4G63 2.0
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2016-04-29, 09:24   

Jest nawet taki kanał "stop drogówka" czy jakoś tak, i pamiętam że był tam koleszka z czerwonego audi z salonu, przekroczył te 50+ i własnie mówili tam, że kierowca ma 24h żeby sie nacieszyć autem.
Ps. troche mnie przeraża, że ludzie uważają, że trzeba przekroczyć prędkość dwukrotnie, a nie 50, durnie no.
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-29, 12:19   

Nic nie pisałem o 24h. Bzdurą jest to, że można się odwołać i jeździć jeszcze 2 miesiące w międzyczasie.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
10swi.stak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa Włocławek
Wysłany: 2016-04-29, 15:37   

Ja kiedys widzialem tlumaczenie " przekroczylem tylko o 4km/h" a policjant na to : "chyba o 54" ;)
_________________
Eclipse 1G; 4G63 2.0
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-31, 10:42   

wojtas napisał/a:
http://dlakierowcow.polic...iesiecznym.html
dane ze stycznia 2016 vs. dane ze stycznia 2015 :)
ludzie przestają się powoli gapić na pobocze i koncentrują się na drodze.

kolejne miesiące luty, marzec, kwiecień pokazują, że brak fotoradarów na drodze niczego nie zmienia "na gorsze"..
w 3 pierwszych miesiacach z 4 w 2016r. liczba kolizji i wypadków śmiertelnych minimalnie spadła w stosunku do 2015..
nawet jezeli ktos bedzie gadał, ze to bardzo małe różnice, które moga być spowodowane innymi czynnikami, to fakt, ze brak tego gówna na drodze zupełnie niczego nie zmienia jest niezaprzeczalny.. żadnego armagedonu na ulicach nie ma i ludzie nie są masowo rozjeżdżani :ok:
chyba, ze ktoś jest idiotą, ale wtedy żaden argument do niego nie przemówi
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2016-05-31, 10:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
10swi.stak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa Włocławek
Wysłany: 2016-05-31, 11:37   

Wiemy, że fotoradary gminne były ustwaiane żeby zarabiać kasę... ale ja sam znam przykłady miejsc gdzie trzeba zwalniać do tych 50km/h Ten fotoradar pomagał kierowca zwalniać, chociaż wtedy pieszy mógł przejść. Teraz w tych miejscach jest gorzej. Fajnym rozwiązaniem jest sygnalizator... z odleglosci mierzy Ci prędkość... jak jedziesz te 80 na ograniczeniu do 50 to włącza Ci czerwone światło na chwilę i znów zielone. Wtedy zawsze Cię wyhamuje ;)
_________________
Eclipse 1G; 4G63 2.0
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2016-05-31, 12:49   

Wszyscy tak psioczą na te fotoradary i rozumiem, bo niektóre są naprawdę debilnie ustawione. Ale większość z nich ustawione jest w faktycznie potrzebnym miejscu, gdzie auta przelatujące z wysoką prędkością faktycznie mogą stworzyć zagrożenie i są tam na prawdę potrzebne :ok: Sam w moich okolicach chętnie ustawiłbym fotoradar. Główna droga przez Dolsk to wojewódzka i sporo ciężarówek nią lata. Wieczorem i w nocy przy małym ruchu, ciężarówki przelatują nawet nie zwalniając czyli 90kmh, a ograniczenie jest do 40kmh. I jest uzasadnione, bo w jednym miejscu jeden dom (wpisany do księgi zabytków) stoi dosłownie pół metra od asfaltu, a po drugiej stronie chodnik ma 1m szerokości i zaraz przy nim jest kolejny dom więc jest bardzo ciasno i nie jedna ciężarówka straciła tam lustro mijając się z inną. Nie chcę sobie wyobrażać jak wszystko w środku się trzęsie jak 40 ton przefrunie tuż obok 90kmh :ksiadz: Sam byłem kierowcą ciężarówki więc wiem jak to wygląda z drugiej strony.

Jeździłem też po Szwecji i tam na bocznych drogach tzw. międzywioskowych ;) co kawałek stoi fotoradar i przepisy są bardzo przestrzegane, a kary bardzo wysokie. Na odcinku 100km można było czasem spotkać 30-40 fotoradarów, więc u nas wcale nie jest tak źle :lol2:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-03, 10:31   

trucky napisał/a:
Na odcinku 100km można było czasem spotkać 30-40 fotoradarów, więc u nas wcale nie jest tak źle :lol2:

Nie Trucky, jest źle. Rzeczywiście trochę mniej źle jak wiejscy stracili możliwość stawiania radarów, a policja ich nie odkupiła, ale za to wprowadzają pomiary odcinkowe. To że gdzieindziej jest gorzej, jest tłumaczeniem dla niewolników. "Zobaczcie, tamci mają źle, bo idą do pieca, a Wy tylko musicie przymusowo pracować" Kiedyś w Kosowie, a teraz pewnie np. w Syrii można było na 100m zarobić 30 razy kulę w łeb (nie ten sam łeb, żeby nie było :) ) Więc tą logiką u nas jest całkiem zajebiście. Ale nie dawajmy sobie zaszczepiać niewolniczego punktu widzenia. (to w sumie uwaga natury bardzo ogólnej, bo dotyczy wielu aspektów obecnego życia)
_________________
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-03, 10:42   

Paulus napisał/a:
nie dawajmy sobie zaszczepiać niewolniczego punktu widzenia. (to w sumie uwaga natury bardzo ogólnej, bo dotyczy wielu aspektów obecnego życia)

w samo sedno :ok:
w końcu ktoś :)
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-03, 11:17   

Podstawa to dobra infrastruktura. Faktem jednak jest, że część kierowców to patologiczne bezmózgi i gdyby nie te kary to by była masakra na drogach. Trochę tego tałatajstwa się zawsze wytępi. Owszem wszechobecne ograniczenia nie są przyjemne i czasem wkurzają ale gdyby ich nie było to byśmy mieli ruch i wypadki jak w indiach. Rystrykcje są skierowane, nie do tych normalnych kierowców z wyobraźnią a dla bezmózgów co będą cisneli 140 przez środek miasta w godzinach szczytu. Kiedyś nie było wielu ograniczeń ale nie było też takiego ruchu. Te przepisy mimo, że czasem się wydają absurdalne to jednak służą poprawie naszego bezpieczeństwa. Mimo wszystko nie jest u nas tak źle, jak ktoś jeździ w miarę normalnie i zwalnia tam gdzie trzeba to zbyt często mandatu nie zapłaci. Tak naprawdę patroli i fotoradarów jest u nas w kraju bardzo mało a tych odcinkówych pomiarów ma być raptem kilkanaście po kilka kilometrów. Jak na takim odcinku oznaczonym zresztą znakiem przejedzie się z dozwoloną prędkością to nikomu korona z głowy nie spadnie a i czasowo nie straci więcej jak minutkę :ok:
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-03, 11:41   

viader napisał/a:
wszechobecne ograniczenia nie są przyjemne i czasem wkurzają ale gdyby ich nie było to byśmy mieli ruch i wypadki jak w indiach

nikt nie pisze o ograniczeniach niewolniku Ty nasz :jezyk:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2016-06-04, 19:17   

Bo wszystko jest źle rozwiazane, zakazali przenośnych fotoradarów i dobrze, ok, ale dlaczego zostały zniesione również stacjonarne? ( podejrzewam że też gminne?), w Czaplinku gdzie mieszkam stał stacjonarny na przeciw Ośrodka zdrowia, długa prosta, odkąd został zniesiony ludzie boją się przez pasy przechodzić... Ja jestem za jak największym natężeniu stacjonarnych fotoradarów i jak dla mnie w mieście i na wsiach mogą stać co 500m !
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
10swi.stak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa Włocławek
Wysłany: 2016-06-05, 01:04   

Moje zdanie jest takie, że powinny powstać lokalne mapy zagrożeń na drodze. Jesteśmy wszyscy zapalonymi użytkownikami dróg i wiemy, czego się spodziewać po wielu amatorach jazdy. Sam fotoradar to dobre urządzenie, dla wyhamowania debila np. przy ośrodku zdrowia, czy szkole. Jednak władze gminne miały miały inne priorytety, całe szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i to się skończyło. U mnie w rodzinnym mieście piesi przechodzą w miejscu niedozwolonym. Wychodzą tuż za zakrętem do ośrodka kultury i kierowca nawet jak jedzie przepisowo 40 km/h to pieszego i tak zgarnie na maskę, bo wychodzi zza pojazdu i na zakręcie... postawili tam patrol Policji, napisali kilka mandatów i ludzie wielce obrażeni że są karani. Dlatego wyłapywanie idiotów , którzy naruszają j mogą naruszać nam bezpieczeństwo na drodze trzeba karać oraz edukować , żeby tak na przyszłość nie robili.
_________________
Eclipse 1G; 4G63 2.0
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-10, 14:43   

wojtas napisał/a:

w samo sedno :ok:
w końcu ktoś :)

Hehe, ja to powtarzam już od lat, tylko słabo dociera. Ale widzę że jest nadzieja! :ok: :sok:
_________________
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-06-10, 16:55   

viader napisał/a:
Jak na takim odcinku oznaczonym zresztą znakiem przejedzie się z dozwoloną prędkością to nikomu korona z głowy nie spadnie a i czasowo nie straci więcej jak minutkę


No nie mówie że nie ale ma też to swoje minusy dla pieszych :) Jest u mnie zaraz za Kielcami odcinek pomiarowy i fakt, wszyscy jadą gęsiego 50km/h ale jak mówi kolega który tam mieszka w tym momencie przejść przez ulicę to jest tragedia :) Ruch jest duży bo to droga krajowa i jak się tak wszyscy stłoczą na tym odcinku do 50 to ani przejść ani wyjechać z posesji. Jedzie przez tą całą miejscowość sznur aut jeden za drugim. Jeżdżę tamtendy do pracy codziennie to faktycznie tak jest :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13