Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Trudne Pytania, Trudniejsze Odpowiedzi
Autor Wiadomość
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-07, 14:00   

Ludzie, o czym ta dyskusja? Żeby nie było że o innych, powiem o sobie. Od tych trzydziestu paru lat jestem dyslektykiem, dysortografem (bo chciałbym zauważyć, że jeżeli już, to o tym powinna być mowa) i kilka innych dys. Tylko że to nie jest usprawiedliwienie na cokolwiek. To ja mam z tym problem i ja muszę się pilnować, a nie wychodzić z założenia, takim mnie stworzyłeś, takim mnie masz. Wyszukiwarki mają słowniki, a nawet jak ktoś używa starszego IE, to można sobie w googlach sprawdzić, a nie kłuć po oczach wszystkich dookoła. To jest niestety wyłącznie kwestia lenistwa i braku kultury wypowiedzi. Każdy może strzelić byka i jeśli będzie się to zdarzać sporadycznie, gwarantuję że nie dostanie reda. Natomiast nie będziemy robić ankiet w kwestiach oczywistych. Powiem inaczej, zajrzyjcie sobie na kilka innych forów motoryzacyjnych. Czy traktujecie poważnie wypowiedzi, gdy wszyscy piszą jak analfabeci? Odpowiedzcie sobie po cichu, sami wobec siebie.

W temacie pana Sebka, jest nowy. Zamiast przeczytać najpierw, choćby dla przyzwoitości, kilka topic'ów o interesujących go tematach, wali posta za postem, niestety powiedzmy sobie szczerze, bez sensu. Był najpierw ostrzegany, co nic nie dało. Nie widzę w tych redach żadnego nadużycia. Jednocześnie mam nadzieję, że czas niepisania wykorzysta, na czytanie, przemyślenie sensownych postów, wróci tu i będzie konstruktywnie dyskutował.
_________________
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-07, 14:04   

Andrzejp, masz rację, ale powiedz sam, ile czasu zajęło by doprowadzenie do porządku WSZYSTKICH, łącznie z tymi najkoszmarniejszymi, postów? Niestety każdy w ramach wkładu w Klub powinien wykazać się odrobiną wysiłku dla wspólnego dobra.
_________________
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2011-12-07, 14:13   

Paulus, luzik, chodziło mi o to, że to chyba jest ważniejsza sprawa od tego, że ktoś tam dostał bana za ortografie.
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
matim 
KLUBOWICZ


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 1265
Skąd: Giżycko/Warszawa
Wysłany: 2011-12-07, 14:19   

andrzejp napisał/a:
ale może lepiej poporawiać "?" w tematach? hm?


właśnie, kto jest w stanie bezinteresownie popracować na korzyść forum i poprawić "?" na polskie znaki?
_________________
BMW E91 320D happy :)
Pacifica 4.0
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-07, 14:22   

to raczej kilka osob musialoby poprawiac, bo troche tego jest ;] sam o tym myslalem nawet
tylko trzeba by było dac mozliwosc edytowania postow osobom, ze tak powiem pewnym i odpowiedzialnym :lol2:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
SASZA
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-07, 14:23   

matim napisał/a:
andrzejp napisał/a:
ale może lepiej poporawiać "?" w tematach? hm?


właśnie, kto jest w stanie bezinteresownie popracować na korzyść forum i poprawić "?" na polskie znaki?


Zgłaszam swoją skromna osobę do tej misji.
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2011-12-07, 14:26   

Swego czasu poprawialiśmy nazwy tematów i zajeło to prawie miesiąc na całe forum,wtedy była też akcja sprzątanie zbędnych tematów. Przy postach to chyba całe forum musiałoby brać udział.
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-07, 14:26   

ja jak wyzej pisalem tez moge podlubac w wolnym czasie
:jezyk:

[ Dodano: 2011-12-07, 14:27 ]
albo kazdy niech poprawia swoje i juz :D MATi wspolczuje...... hehe
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-12-07, 14:34   

Heh, Wy widzicie ręczną robotę, jakby była dobra baza danych to mógłbym rozpykać skrypt, który by poprawił błędne tematy ( trzeba by ustalić kryterium rozpoczęcia procesu ), ale poprawiać teraz - koszmar! :wtf:

PS. Proponuję na start załatwić zapytanie SQL, które podmieni domeny w tematach - to jest bardziej irytujące, jak musisz wyłuskać domenę i potem dodać ID tematu. A zapytanie jest w moim odczuciu do napisania w... ~15 minut.
Ostatnio zmieniony przez Largo 2011-12-07, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-07, 14:36   

Osobiście popieram gorąco inicjatywę. Poczekajmy tylko moment na resztę Administracji. Jednocześnie ostrzegam, że to gargantuiczna robota. Sam opis 1G zajął mi z 10 min. Ale ja wolno piszę. :>

Largo, już się nie da. ? pojawiły się zamiast wszystkich polskich znaków. Był błąd eksportu bazy, który nie ja robiłem. Chyba że masz jakiś pomysł?
_________________
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-12-07, 14:42   

Paulus, powiem Ci tak. To w 90% jest sprawa załatwiona, ale podam Ci w pierwszym skojarzeniu pomysł na łatkę. Bierzesz słownik PWN i szukasz w nim słów pasujących - powinno poprawić łącznie z gramatyką, ale tutaj musiałby być dosyć obszerny algorytm, który by takie coś weryfikował. Za dużo pracy nad tym problemem ;-)

Szkoda, że eksport był błędny, sam by to załatwił w parę chwil, ale tak to jest jak człowiek za późno do klubu dołącza ( o dziwo, byłem wcześniej, ale nie aktywny ). Mimo to, parę sugestii do działania forum to ja mam ;-)

Jak coś to jak wrócę z pracy - opiszę i mogę się podjąć poprawy komfortu.
 
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-07, 14:46   

Niestety nie było możliwości, żebym osobiście wyeksportował bazę. A później już było po ptokach. Jak pamiętacie, w okresie "transformacji" robiłem kilka prób wgrania bazy (nowo napisane posty znikały), ale było pozamiatane.
_________________
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2011-12-07, 14:49   

problem leżał w kodowaniu, no ale już po ptakach. Algorytm nie zda egzaminu, bo będzie więcej błędów i dziwnych słów jakbyś na oślep z T9 pisał. Baza słów, do podmiany i gramatyka, jest rozwiązaniem, ale nie wiem czy zdajesz sobię sprawę nad wielkością tego algorytmu...
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
djmil 
KLUBOWICZ


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 606
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2011-12-08, 08:34   

andrzejp napisał/a:
czy zdajesz sobię sprawę nad wielkością tego algorytmu...


Można by jeszcze zarobić na tym sofcie :jezyk:

wojtas napisał/a:
albo kazdy niech poprawia swoje i juz :D


:ok:
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-12-08, 09:50   

1. Bump - dobija mnie to, że nie ma opcji bump, jeżeli posty są mergowane w przypadku odpisywania na wiadomość, gdzie ostatnim autorem była ta sama osoba. Tu powinno albo mergować posty zależnie od czasu ( np. +7 dni ), albo od opcji.
2. Shoutbox - nie ma auto-refresh, może dałoby się coś z tym zrobić? Kwestia dogadania się czy chcemy statyczny SB, który to nie pełni swojej roboty poprawnie.
3. phpBB - na dobrą sprawę, mam licencję na IP.Board w wersji 3.2, mogę ją za darmo oddać na rzecz klubu.

Więcej sugestii aktualnie nie mam ;-)
Ostatnio zmieniony przez Largo 2011-12-08, 09:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-02-24, 17:46   

Panowie, nie wiedziałem gdzie napisać więc piszę tutaj, mam taki luźny pomysł bo na forum jest trochę ludu, trochę transakcji też już to forum widziało więc może przydałyby się w dziale giełda 2 tematy typu:

Transakcje na plus - czyli jeśli transakcja z kimś się powiodła to dodajemy "nick +" bez zbędnego rozpisywania się jeśli się wszystko powiodło.

Transakcje na minus - wiadomo że nie zdarza się to często na tym forum, a może po prostu nie było nigdy o tym pisane oprócz tych kilku przypadków kiedyś ale jeśli coś było nie tak, towar nie ten co trzeba, towar nie doszedł, towar zniszczony czy niezgodny z opisem to wtedy dajemy "nick - uzasadnienie za co ten minus"

Może to pomóc ludziom nowym na forum którzy szukają jakichś części i nie wiedzą komu ufać itp ale także starym wyjadaczom którzy mają chęć na jakąś część od osoby która jest stosunkowo nowa na forum. Można też dorzucić do tego zakupy motoryzacyjne jakie robimy np. w jakichś sklepach internetowych, chociaż nie wiem czy nie podchodziłoby to pod reklamę na forum.
Co wy na to? :ok:
Ostatnio zmieniony przez cebem 2012-02-24, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-02-25, 09:10   

znaczy taik... idea z założenia dobra ale obawiam się że zaraz będzie tak.
"kupiłem "x" zecz od forumowicz 'X" - + polecam gościa"
a zaraz ktoś napisze " a ja od niego kupowale i Ch*j jakich mało"
No i na odwrót
Albo że ktoś napisze o kimś na minus a ten ktoś będzie sie tłumaczył, spory wyjdą na forum i bedzie jak zawsze...
_________________

 
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2012-06-21, 00:40   

Ostatnio na forum pojawiają się tematy o wyposażeniu warsztatu.
Może warto by było stworzyć nowy dział o tej tematyce ??
Zamieszczane były by tam informacje jakie narzędzia warto kupić a jakie nie.
Jak zrobić narzędzia HomeMade itp ??
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
NorthShore
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-21, 00:45   

franko, dobrze gada, polać mu :beer:
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2012-06-21, 16:24   

Cóż ,osobiście myślę że taki dział/poddział miałby na pewno większe powodzenie od działu Track Days w którym nic się nie dzieje :) Wstępnie jestem za
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13