Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup 4g w USA
Autor Wiadomość
tharr
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-29, 10:27   Zakup 4g w USA

Witam wszystkich posiadaczy Mitsubishi Eclipse!
Za jaki? czas najprawdopodobniej do??cz? do Waszego szacownego grona.
Zamierza ?ci?gn?? Eclipsa czwartej generacji ze Stan?w i w zwi?zku z tym mam do was pytanie odno?nie tego, co trzeba przerobi? po sprowadzeniu i ile ewentualnie przygotowa? na t? operacj??
Pozdrawiam,
Tharr
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-29, 10:52   

Oczywiscie oprocz zakupu auta musisz go sciagnac do Polski wiec koszty transportu ktore wynosza okolo $900-1200 w zaleznosci od firmy i warunkow. Ja placilem $920 + $110 za ubezpieczenie.

Do tego musisz zaplacic za odprawe celna. Nie wiem jak to wychodzi ale ja zaplacilem 700 PLN bo u mnie byla troche "dluzsza" odprawa. Nie bede sie wglebial dlaczego.

Oplaty w Polsce to podatek czy akcyza (nie pamietam ktore to bylo) w wysokosci 17% jako ze nie znajdziesz modelu ponizej 2L za ktory placi sie 3%. Do tego VAT (20%) oplata recyklingowa 500 PLN (sposob panstwa na okradanie obywatelow).

Potem to juz z gorki. Pierwszy przeglad 270 PLN. Jesli nie masz nzajomego diagnosty to ewentualne przerobki swiatel (tu zalezy co ci powie ze jest do roboty ~1000PLN - z wymiana swiatel) i na koniec ubezpieczenie.

Witamy w klubie i pochwal sie jak juz kupisz :P
 
 
tharr
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-30, 11:10   

Dzi?ki za informacje.
Zamierzam wsadzi? w kontener dwa auta, ubezpieczy? i odebra? je z Niemiec (wychodzi taniej o 1k dolar?w). Tylko teraz pytanie: wszystkie przer?bki (np. ?wiat?a) musz? robi? zaraz po roz?adowaniu kontenera? A mo?e jednak lepiej sprowadzi? kontener do polskiego portu?
Allias, mo?esz mi przybli?y? spos?b, w jaki Ty sprowadzi?e? swojego (czy jecha?e? do stan?w za?atwia? wszystko, czy te? zleci?e? to komu?? Co z przer?bkami itp?). Pozdrawiam i z g?ry dzi?kuj? za odpowied?.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-30, 13:30   

Ja swojego sciagalem bo tam bylem wiec dla mnie bylo latwiej.

Jesli chodzi o transprt to firma DOMA EXPRESS z Warszawy (Pruszkow) zajmuje sie tym i jest rewelacyjna. Placisz okolo 1 tys za transort (jednego wozu) + ubezpieczenie. Oni tez maja odprawe celna.

Co do przerobek to sam robilem bo juz od 3 lat nikt nie robi nic przy moich samochodach. Nie ufam mechanikom. Ale po sprowadzeniu masz czas 1 miesiaca i mozesz jezdzic na ubezpieczeniu (dopuki masz go zarejestrowanego) i wtedy mozesz robic przerobki.

Jesli potrzebujesz go zarejestrowac tez jest na to mozliwosc poprzez dorwanie tymczasowych blach.

Sposobow jest wiele i nie jest to takie klopotliwe. Tylko ze niestety troche kosztowne. Teraz mniej bo $$$ stoi nisko. Co do swiatel to wystarczy dobrac swiatla ktore beda w standardzie euro. Ebay przyjacielem twym w tym przypadku.

Jesli masz jeszcze jakies pytania - wal jak w dym :ok:
 
 
USIMPORT
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-18, 00:26   

No w?asnie taki pe?en luzik z tymi ?wiat?ami nie jest... Nie wiem jakie b?d? migacze ale je?li czerwone to przechlapane w lexusie to zmeini?. Ja zwykle jak przerabiam to zamiast wstecznych wk?adam migacze a jak kto? chce to od ursusa ?wiat?a dodatkowe pod zderzak :) W kazdym razie problem z przodem bedize nadal i jak niebieski pacjent si? przyczepi bedziemy musieli ?ebra? o dow?d. C?? rada z ebayem jest dobra ale te? uwa?ajcie bo ?wiat?? mog? by? nie do wyregulowania. Ja zalecam stosowanie soczewek wtedy mog? skoczy? :)
 
 
melon
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-16, 22:49   

JA NIC NIE PRZERABIA?EM I JEST GIT A PSOM ZAWSZE CO? WKR?CAM ?E W POLSCE MOGA BY? TAKIE ?WIAT?A ,?E 4DNI TEMU WESZ?A TAKA USTAWA ABLO CO? I LUZIK HE 3RAZY JU? TAK? FAZE MIA?EM
 
 
tomi1 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: NOWA RUDA
Wysłany: 2008-08-18, 16:34   

a jakiego lexusa sprowadzaszbo jesli is 300 to wszystkie swiat?? sa przystosowane do europy(chodzi mi o barwy)ale na lampach nie widnieje literka"E" tylko "DOT" ale na to nikt nie patzry ostro.
_________________
LATAC NISKO I POWOLI
Ostatnio zmieniony przez tomi1 2008-08-18, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grzeslaw 
mniejsza zielenina


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 115
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-08-20, 21:58   

tutaj fajny przelicznik, gdy chce kto? sprowadzi? autko z USA:
http://www.eliteauto-usa.com/calc/calc.php
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-20, 22:21   

Grzeslaw napisał/a:
tutaj fajny przelicznik, gdy chce kto? sprowadzi? autko z USA:
http://www.eliteauto-usa.com/calc/calc.php


:ok: Super sprawa... napewno sie przyda tym co o tym mysla... :ok:
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-03, 21:31   

Jest jeszcze jedna kwestia, w Eclipsie G4 sprowadzonym z USA tak zreszt? jak w wi?kszo?ci samochod?w stamt?d, nie ma tylnych ?wiate? przeciwmg?owych wymaganych w naszym kraju.
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-03, 22:30   

POWER COMPUTER napisał/a:
Jest jeszcze jedna kwestia, w Eclipsie G4 sprowadzonym z USA tak zreszt? jak w wi?kszo?ci samochod?w stamt?d, nie ma tylnych ?wiate? przeciwmg?owych wymaganych w naszym kraju.
A przednie nie sa symetrczyne? Bo w 3g to jest tez problemem, a takze czerwone kierunki. BTW teraz to chyba wybitnie sie nie oplaca sprowadzac przy tym kursie co?
 
 
Wujek 
gruba ryba
Sygnatura to skrypt



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 344
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2009-03-04, 15:27   

POWER COMPUTER, mi tam dali dowodzik bez ?adnych przer?bek :P jedynie kierunki pomara?czowe i tyle ;) Zreszt? w 4g tylne ?wiat?a s? tak mocne jak przeciwmgielne ;P
_________________
Gość 90% problemów można rozwiązać za pomocą google...
Na pozostałe 10% wystarczy wódka...
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-04, 20:50   

Fakt posiadania dowodu to nie wszystko. Urz?dy go wydaj?ce nie sprawdzaj? stanu technicznego pojazdu, od tego s? diagno?ci. Skoro nie przeprowadza?e? przer?bek to jednym s?owem Ci si? uda?o i tak trzyma?. Ja u siebie te? nic nie przerabia?em jednak co kontrola drogowa to musz? si? t?umaczy? co niestety jest denerwuj?ce. Po mijam fakt ?e aby przej?? przegl?d trzeba albo liczy? na ?ud szcz??cia albo na niedba?ego diagnost
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-04, 22:14   

Albo znalezc odpowiednia stacje ;-)
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-04, 22:45   

No i oczywi?cie pilnowa? si? podczas kontroli drogowej poniewa? mo?na straci? dow?d, czego nikomu nie rzycz
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-04, 22:56   

POWER COMPUTER, odpukac jezdze juz 8 lat i jeszcze nigdy patrol mi nie sprawdzal przeciwmgielnych. Raczej malo prawdopodobne. W razie czego mozna dorobic przeciwmgielne.
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-04, 23:08   

Na szcz??cie wi?kszo?? kontroli drogowych ko?czy si? na rozmowie: „a jaki ma silnik, a ile pojedzie, itp.”. W ca?ym tym zamieszaniu szanowni str??e prawa zapominaj? na szcz??cie dla nas o swoich obowi?zkach.
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-04, 23:15   

Mi sie wydaje ,ze gdyby chcieli byc przepisowi to wszystkie autka z USA by nie jezdzily po drogach, a takze wiekszosc aut. Na glupie felgi trzeba miec homologacje, wystarcza nie seryjne felgi itd. Na szczescie w naszym kraju troche poszli po rozum do glowy i nie egzekwuja martwych przepisow.
 
 
don pedro
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-07, 11:33   

W mojej eclipsie (2007 3,8 l) mam przerobione:
-?ar?wki kierunkowskaz?w wymienione na ???te,
-do?o?one przednie ?wiata?a pozycyjne bia?e
-zrobione "niby' przeciwmgielne, to jest, moge zapali? na sta?e lewe swiat?o hamulcowe. To zamierzam poprawi? na ?wiate?ko umieszczone na chowajacym si? uchwycie gniazdek haka holowniczego.

Wymien?em opony, bo amerykanskie nie mia?y homolgacji na UE.

Niestety mam ?wiadomo?? konieczno?ci wymiany ca?ych reflektor?w przednich, a to z dwu powod?w, pierszy oczywisty - nie odpowiadaja przepisom a przy wyje?dzie do braci S?owak?w lub Czech?w mog? by? powa?ne problemy. Drugi pow?d - te reflektory s? beznadzienie s?abe. Nietety ksenony kosztuj? 5k pln. Troch? du?o.

Diagno?ci nie chc? rejestrowa? Eclipsy z ameryka?skimi reflektrorami. Ja dosta?em rejestracje tylko na rok. Oczywi?cie nie m?wi? o nieformalnych metodach. Policja doskonale sie orientuje, ?e auto nie powinno by? dopuszczone do ruchu, ale na razie poza stwierdzeniem "musi Pan co? z tym zrobi?" nie by?o problem?w, a jeszcze pare lat temu zabierali dow?d rejestracyjny.
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-03-07, 12:26   

don pedro napisał/a:
gniazdek haka holowniczego


herezje opowiadasz :protest: , eclipse si? nie holuje bo eclipse si? nie psuje :P
eclipsem si? te? nikogo ani niczego nie holuje bo ?adne auto holowane czy tez przyczepa nie poci?gnie pr?dko?ci powy?ej 220km/h (sprawdzone w Top Gear)
wi?c po co Ci gniazda na hak... m?j misio nie ma haka ani z przodu ani z ty?u
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12