Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaz w 4g
Autor Wiadomość
robczes
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-02, 01:26   

Przypomnia?o mi si?, jak po?yczy?em kiedy? od rodzic?w samoch?d z instalacj? LPG i jak chcia?em kogo? na trasie wyprzedzi? to wy??cza?em guzikiem gaz na chwil? manewru, bo za ch...a nie da?o si? wyprzedza? :/ ?mia?em si?, ?e to taki przycisk turbo hehe. Poniewa? bezpiecze?stwo i spok?j ducha jest dla mnie najwa?niejszy kupi?em sobie Eclipse z turbink? i osobi?cie gaz do mnie nie przemawia. Jak m?wi jedno z moich ulubionych przys??w : "Lepiej wyda? na piekarza ni? potem na lekarza" :D
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-03-02, 09:37   

POWER COMPUTER napisał/a:
Dla por?wnania powiem Ci ?? jeden z moich wcze?niejszych samochod?w z silnikiem 1,6L pali? 14l benzyny.


ile???? :wtf: m?j 1.6 pali oko?o 7l/100km benzyny i oko?o 8-8,5 litra LPG/100KM a nie je?d?? delikatnie :> co? z tym twoim 1.6 musia?o by? ostro nie halo :ksiadz:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-02, 11:34   

Cytat:
Widz? ze nie mo?esz przebole? ?e kto? podj?? decyzje o instalacji LPG w Eclipsie.
Skadze znowu. Ja akurat nie jestem przeciwnikiem LPG ;-) tylko prawda jest taka ze nie w kazdym silniku ma on racje bytu. Ja nie zakladam ze wzgledow ekonomicznych, bo mi sie to nie zwroci.
 
 
jonas 
KLUBOWICZ

Wiek: 45
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 169
Skąd: D?browa Gornicza
Wysłany: 2009-03-02, 20:20   

panowie , panowie

na junkersie sie nie jezdzi

gaz jest po to aby sobie obiad przygzac a nie na nim jezdzic

mialem kiedys rowerka 1.4 , dopuki gaz tam nie traf? to autko chodzilo jak burza
jak tylko gaz sie tam pojawil , to silnik zaczol umierac i po 100k chodzil jak traktor

nikt mi nie powie ze gaz to dobra sprawa

gaz to sobie mozna do golfa 2 zalozyc a nie do silnika ktory ma wiecej czojnikow niz respirator :)
 
 
 
nilo24
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 21:32   

Dla zainteresowanych do Eclipsa 2,4 za?o?yli gaz ch?opaki z Katamaranu. Je?dzi nim od d?u?szego czasu ?ona jednego z w?a?cicieli. Wi?cej informacji u nich.
 
 
melon
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-11, 23:22   

Przesz?a mi ju? ta g?upia my?l :)
chyba nie przepadam za autami w gazie ,jako? mi nie pasuje LPG w mojej lalce. :ksiadz:
 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-02, 20:11   

Brawo :ok:
Ja te? nosi?am si? z zamiarem wsadzenia gazu do swojego 2g.
Ale jak do niej wsiad?am i si? przejecha?am to stwierdzi?am, ?e pr?dzej wsadz? silnik z turbo ni? gaz :tuptup:
Skoro decydujemy si? na zakup auta tego typu to i z finansami na paliwo powinni?my si? liczy?. Szybko zrozumia?am, ?e gaz to w jakim? sensie zab?jstwo dla ecli...
Gaz raczej mo?na zamontowa? w aucie, kt?re pokonuje cz?sto d?ugie trasy i "t?uczemy" nim kilometry! (nie wspominam o diesel-u)...
Melon masz fajn? furk? i podj??e? dobr? decyzj?,
w sumie nie wyobra?am sobie ecli, n?wki sztuki, kt?re ?mierdzi kapuch? :wtf:
Pozdrawiam
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-02, 21:47   

BASIA napisał/a:
kt?re ?mierdzi kapuch?
Lol, dobre okreslenie. Chodzi o spaliny z LPG? :D
 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-03, 10:42   

Jakby nie patrzy?, SI :lol2:
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-04, 01:21   

Wogole to od teraz czuje sie pewnie i komfortowo na forum od kiedy jednym z modow jest kobieta ;-)
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-04, 21:52   

Oczywi?cie gdybym mia? w?cha? spaliny w kabinie samochodu to nie za?o?y? bym gazu. Poniewa? nie mam ?adnych nieprzyjemnych zapach?w w samochodzie ani nawet na jego zewn?trz to podj??em decyzje o LPG i zrobi? bym to ponownie.
 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-06, 11:08   

finger napisał/a:
Wogole to od teraz czuje sie pewnie i komfortowo na forum od kiedy jednym z modow jest kobieta ;-)


No i bardzo mnie to cieszy :P
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-04-06, 12:26   

finger napisał/a:
Wogole to od teraz czuje sie pewnie i komfortowo na forum od kiedy jednym z modow jest kobieta ;-)


czy ja wiem czy to takie fajne ?e to akurat BASIA :jezyk: :jezyk: :jezyk: :> :>

oczywi?cie ?arcik, licze na chody u pani moderator :ok: :ok:

A gaz w 4G to dla mnie jaka? pora?ka do jedynki bym nie zalo?y? a co dopiero do 4g , poza tym nie wiem czy jazda na gazie jest az tak strasznie op?acalna widac to po wyliczeniach allias'a
 
 
 
melon
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-06, 12:38   

wystarczy nauczy? si? je?dzi? oszcz?dniej( i oblicza? ile spala autko na kaklulatorku ) a wtedy gaz jest zb?dny:)

ja mylnie oblicza?em spalanie przez d?ugi czas hehe takie ma?e braki z maty :)

ale teraz jest git

[ Dodano: 2009-04-06, 12:41 ]
ECLIPSE w LPG = KASTRAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 12:07   

I tym jak?e pozytywnym akcentem mo?emy zako?czy? dyskusj? na temat gazu w ecli 4g :D
 
 
virus2999 
mniejsza zielenina


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: XxXxXx
Wysłany: 2009-08-05, 14:54   

Witam serdecznie,
Eclipse 2001 2.4 3G + sekwencja
1. koszt instalacji dla 3G 2.4 od 2200z? do 2500z?
pocz?tkowo by? problem, obroty spada?y do 0 podczas hamowania z wysokich obrot?w, gazownicy przeliczyli si? i dali za s?abe wtryskiwacze, po wymianie ok, r??nica w mocy nie wyczuwalna, benzyna gaz(testowa?em)
dodam ?e ci?gle ?wieci mi si? check engine soon, uboga mieszanka paliwa - przepuszczam ?e od gazu

2. Spalanie gazu (trasa litr wi?cej ni? benzyny)
9,5l/100km trasa + w??czona klima,
10//100km jazda ?rednio 160-170km/h (bez klimy)
13l/100km miasto lato / w zim? wi?cej ?miga si? na benzynie ze wzgl?du na temperatur? silnika oraz ustawienie temp. prze??czania si? na gaz standardowo 30-37C

Oszcz?dno?? jest do?? spora, wliczaj?c dro?szy przegl?d itp...

3.Sportowe auto? opinie mog? by? ro?ne ale w rzeczy samej eclipsa ma powlok? sportowego auta, reszta podzespo??w b?aha jak na sport, r?wnie? spalanie nie przypomina sportowego auta 12-15l miasto? sportowe auto pali z 20 :D i nie mie?ci si? w 10l trasa, ma co najmniej 200km ;) , osobi?cie u?ywam Eclipsy do codziennej jazdy, jazda jest przyjemna fajna skrzynia moc ?adna rewelacja(sportowe to evo, bentleje i inne...), du?y moment sprawia i? dziewczynie nie ga?nie auto :] nic doda? nic uj?c nie zamierzam nim ?miga? przez 10 lat a wiec, to czy silnik b?dzie potrzebowa? remontu za 4-5-czy 6 lat nie interesuje mnie.... osobi?cie do jazdy sportowej u?ywam motocykla gdzie z benzyn? nie licz? si? bo to jest naprawd? frajda i rado??, by? mo?e inni maja tak z eclipsa i przekonaniem by gazu nie montowa?.

Jeszcze nie dawno mia?em Passata B5 1.8 20V, nie by?o jakichkolwiek problem?w z gazem

Podsumowuj?c:
Je?li kto? z was troszk? ?miga autem, wycieczki po PL/Europa sprawa jest oczywista co do wygl?du z wlewem gazu mo?na go do?? sprytnie ukry?/za tablic?/ pod samym spodem zderzaka w eclipsie 3G/ we wlewie paliwa, wyczuwam delikatne podtekst w stylu "stac/kupi? eclipse zamontowa? gaz" du?o by tu pisa? ale jakby nie patrzy? jest to rzecz materialna po kilku pojazdach zami?owanie spada, i nie czy?ci si? auta co tydzie? tylko raz na 2miesi?ce ;)

Pozdrawiam
 
 
Marcin4g 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-05, 16:11   

virus2999 napisał/a:
Witam serdecznie,
Eclipse 2001 2.4 3G + sekwencja
1. koszt instalacji dla 3G 2.4 od 2200z? do 2500z?
pocz?tkowo by? problem, obroty spada?y do 0 podczas hamowania z wysokich obrot?w, gazownicy przeliczyli si? i dali za s?abe wtryskiwacze, po wymianie ok, r??nica w mocy nie wyczuwalna, benzyna gaz(testowa?em)
dodam ?e ci?gle ?wieci mi si? check engine soon, uboga mieszanka paliwa - przepuszczam ?e od gazu

2. Spalanie gazu (trasa litr wi?cej ni? benzyny)
9,5l/100km trasa + w??czona klima,
10//100km jazda ?rednio 160-170km/h (bez klimy)
13l/100km miasto lato / w zim? wi?cej ?miga si? na benzynie ze wzgl?du na temperatur? silnika oraz ustawienie temp. prze??czania si? na gaz standardowo 30-37C

Oszcz?dno?? jest do?? spora, wliczaj?c dro?szy przegl?d itp...

3.Sportowe auto? opinie mog? by? ro?ne ale w rzeczy samej eclipsa ma powlok? sportowego auta, reszta podzespo??w b?aha jak na sport, r?wnie? spalanie nie przypomina sportowego auta 12-15l miasto? sportowe auto pali z 20 i nie mie?ci si? w 10l trasa, ma co najmniej 200km , osobi?cie u?ywam Eclipsy do codziennej jazdy, jazda jest przyjemna fajna skrzynia moc ?adna rewelacja(sportowe to evo, bentleje i inne...), du?y moment sprawia i? dziewczynie nie ga?nie auto nic doda? nic uj?c nie zamierzam nim ?miga? przez 10 lat a wiec, to czy silnik b?dzie potrzebowa? remontu za 4-5-czy 6 lat nie interesuje mnie.... osobi?cie do jazdy sportowej u?ywam motocykla gdzie z benzyn? nie licz? si? bo to jest naprawd? frajda i rado??, by? mo?e inni maja tak z eclipsa i przekonaniem by gazu nie montowa?.

Jeszcze nie dawno mia?em Passata B5 1.8 20V, nie by?o jakichkolwiek problem?w z gazem

Podsumowuj?c:
Je?li kto? z was troszk? ?miga autem, wycieczki po PL/Europa sprawa jest oczywista co do wygl?du z wlewem gazu mo?na go do?? sprytnie ukry?/za tablic?/ pod samym spodem zderzaka w eclipsie 3G/ we wlewie paliwa, wyczuwam delikatne podtekst w stylu "stac/kupi? eclipse zamontowa? gaz" du?o by tu pisa? ale jakby nie patrzy? jest to rzecz materialna po kilku pojazdach zami?owanie spada, i nie czy?ci si? auta co tydzie? tylko raz na 2miesi?ce

Pozdrawiam

Chyba pomyli?e? generacje samochodu :wtf:
a tu : http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=2022 jest o spalaniu w 4G.
9,5 L/100 ? Na benzynie przy spokojnej jezdzie w 3,8 L baz problemu :hahaha: i po co gazowa? Ecli ? :lol2:
 
 
virus2999 
mniejsza zielenina


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: XxXxXx
Wysłany: 2009-08-05, 16:15   

moje info wypowiedzi dotycz? 3G 2.4, przeczyta?em kilka stron i pewna osoba wypowiedzia?a si? ?e interesuj? j? informacje wy??cznie na temat 3G i 4G
 
 
Marcin4g 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-05, 16:19   

BASIA napisał/a:
I tym jak?e pozytywnym akcentem mo?emy zako?czy? dyskusj? na temat gazu w ecli 4g

Zapraszam do 3G
_________________

 
 
virus2999 
mniejsza zielenina


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 205
Skąd: XxXxXx
Wysłany: 2009-08-05, 16:22   

no co ty nie mog? po przebywa? przy ?wie?szym modelu :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12