Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja
Autor Wiadomość
Wujek 
gruba ryba
Sygnatura to skrypt



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 344
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2008-09-15, 15:21   Nawigacja

Interesuje mnie zakup nawigacji. Czy kto? m?g?by mi udzieli? paru rad, albo ewentualnie co? poleci?, jak?? firm?. Tak?e, czy kto? z krk mia?by mo?liwo?? zainstalowania mi mapy (po atrakcyjnej cenie albo za free :P ) je?li kupi? bym nawigacj? bez takowej? W ilu Mb mie?ci si? taka mapa (opcjonalnie Polska+s?siedzi)
Aha cenowo powiedzmy 500z? :P
_________________
Gość 90% problemów można rozwiązać za pomocą google...
Na pozostałe 10% wystarczy wódka...
Ostatnio zmieniony przez Wujek 2008-09-15, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-09-15, 15:43   

Kupuj nawigacj? + kart? pami?ci conajmniej 2GB, Polaska mapa + o?cienne pa?stwa u mnie zajmuje ok 1,5 GB.
Ja mam nawi Mio, s?ysza?em o wielu problemach z tym nawi ale jak kto? lubi pogrzeba? w softach to mo?na doj?? do kompromisu z tym urz?dzeniem.

Jak si? namy?lisz to wy?le ci Mapy z instrukcj? jak wgra?.
Pozdro
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
Slavex 
mniejsza zielenina



Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 173
Skąd: Wroc?aw / Wolsztyn
Wysłany: 2008-09-15, 16:06   

Ja generalnie polecam palmtopy z GPS, bo mozna sobie wgrac aktualn? Map? Polski i Europy, ktora moim zdaniem jest najdokladniejsza, a w nowej wersji oprocz 3d jest takze funkcja wyswietlania budynkow w tr?jwymiarze. Mio z serii P s? fajne, ale nie wiem czy do 500zl znajdziesz
_________________
ZAPRASZAM http://www.eclipse.net.pl...p=122150#122150
 
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-09-15, 16:29   

Wejd? na t? stronk? i poczytaj: http://www.naviexpert.pl/ Wypr?bowa?em t? aplikacje w te wakacje i... Spisa?a si? rewelacyjnie. Mapy dok?adne i co najwa?niejsze aktualne. Na co dzien nie potrzebuj? nawigacji wi?c wykupi?em tylko dost?p 7 dniowy. Nie mog?em wi?c sprawdzi? wszystkich dost?pnych funkcji - w tym chyba najwa?niejszej w duzych miastach - wytyczania objazd?w kork?w.
_________________
GS 1992 2,0
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 19:40   

Osobiscie posiadam Garmina i Tom-Tom`a i mialem doczynienia z roznymi uzadzeniami.

Zacznijmy od tego ze jesli masz telefon Nokii z symbainem i bluetoothem to mozesz miec go w komorce.

Jesli chodzi o dokladnosc to zdecydowanie proponuje Garmina (oparty na mapach NavTec`a). Rewelacyjna dokladnosc i super urzadzenia. Bardzo trwale i dobre wytrzymalosc na rozne warunki uzywania. Osobiscie mam Garmin Nuvi 360 ktory ma pelny zakres map na cala Europe i powiem ze wiekszosc Europy to pokrycie 99.9%. POLECAM ZE WZGLEDU NA MAPY. Super funkcje jednak maly zakres POI (Point of intrest) i brakuje mu paru grup co zawsze mozna nadrobic przez ich dogranie. Rewelacyjnie sprawowal sie w USA jak i Europie. Pokrycie Polski nie jest najdokladniesze ale jest wystarczajaco duze. Wiekszosc duzych miast i ulic mozna bez problemu znalezc. Mniejsze - roznie.

Tom-Tom... rewelacyjne pod wzgledem planowania podrozy jako ze ma wiecej opcji na to (wiele punkow na trasie). Urzadzenia mniej trwale. System map super ale elektronika czesto wadliwa i sieda po pewnym czasie. Znajomy przechodzil przez 3 "Tom-y" gdzie ja mialem problemy zeby "zetrzec" swoj jeden.

Tom-Tom przychodzi z gorszymi mapami Polski. Koles co jezdzi do Polski samochodem z Tomem to szuka map gdzie ja ze swoim Garminem smieje sie z niego bo nie mam z tym problemu :P

Jest dodatkowa mapa Polski w postaci GPMapa (teraz nie wiem jaka jest najaktualniejsza wersja ktora zawsze mozesz dograc - oczywisce dodatkowe koszty)

Generalnie polecam szukac systemow bazujacych na mapach opartych na NavTech-u. Sa to mapy jak dobrze pamietem chyba dunskiej firmy, ktora wspolpracuje z USA NAVY. Mapy sa naprawde dokladne. Jest kilka roznych firm ktore z tego korzystaja.

Jesli szukasz map Polski to w granicach 300MB. Cala Europa (komplet) to do 1.5GB. POI to po 200-300kb na cala Europe. Np baza radarow na cala Europe to okolo 0.5MB wiec 2GB spokojnie Ci wystarczy. Jesli szukasz GPS`u do muzyki i innych to musisz miec wiecej pamieci/karty pamieci.

Jesli chcesz wiedziec wiecej... pytaj. Co do instalowania - pytaj :P :>
 
 
OrBiTaL 
gruba ryba
GaBBerMafia


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 406
Skąd: Krakow
Wysłany: 2008-09-15, 19:46   

tak jak kolega wyzej polecam palmtopa sobie kupic z gpsem lub osobno gps do tego.. mysle ze w 500 zl sie zmiescisz a i wczytac na to mozesz co zechcesz ..
 
 
 
Wujek 
gruba ryba
Sygnatura to skrypt



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 344
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2008-09-16, 00:36   

Co powiecie o tym?
http://www.allegro.pl/ite...eu_gwar_fv.html

czy mo?e warto da? 100 wi?cej i mie?

http://www.allegro.pl/ite...m_x50v_gps.html
_________________
Gość 90% problemów można rozwiązać za pomocą google...
Na pozostałe 10% wystarczy wódka...
Ostatnio zmieniony przez Wujek 2008-09-16, 00:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
XXX 
KLUBOWICZ


Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 247
Skąd: w. Lubelskie
Wysłany: 2008-09-17, 16:47   

Ja mam palmtopa jest niezly kosztowal troszke wiecej fujitsu siemens pocket loox ale oprogramowanie kture do niego kupilem autopilot firmy cartall nie polecam jest beznadziejne oprogramowanie wogule nie wspulpracuje z tym palmtopem same problemy moze macie jakies namiary na oprogramowanie za fri
 
 
 
ReapeR 
KLUBOWICZ


Wiek: 36
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 20
Skąd: Sopot / Warszawa
Wysłany: 2008-09-30, 13:14   

z czystym sumieniem moge polecic Garmina Nuvi 200 z GP mapa, jesli jestes w stanie wylozyc troche wiecej niz te 500 zl to juz model 255, a jesli chodzilo by o super nawigacje to Garmina 760 tylko to juz cena ponad tysiak.

Pewna firma, aktualizacje w internecie srednio co miesiac
Ostatnio zmieniony przez ReapeR 2008-09-30, 13:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
dariosss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-30, 14:57   

XXX napisał/a:
Ja mam palmtopa jest niezly kosztowal troszke wiecej fujitsu siemens pocket loox ale oprogramowanie kture do niego kupilem autopilot firmy cartall nie polecam jest beznadziejne oprogramowanie wogule nie wspulpracuje z tym palmtopem same problemy moze macie jakies namiary na oprogramowanie za fri


Zarejestruj sie i poszperaj http://www.my-navia.pl/in...ab2b307b6947b2e :> na pewno cos znajdziesz,swoja droga wystarczy kupic navi n.p. z biedronki za 300 zl.Troche poszperac w nim,odblokowac[1 min.czsu] i mozna wgrywac mapy jakie sie chce,od Auto Mapy zaczynajac na Tom Tomie konczac,sam tak zrobilem i mam niezawodna navi :ok:
Ostatnio zmieniony przez dariosss 2008-09-30, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marko_ck 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 178
Skąd: ck
Wysłany: 2008-09-30, 14:59   

a ja sie wypowiem co do samych nawigacji...
Jesli nie wymagacie tego zeby Wasza nawigacja lapala sygnal po wlaczeniu po 2 sekundach to bezsensem jest wydawanie pieniedzy w bloto na modele z wyzszej polki.

Bardzo dobra oferta jest Akira, ktora kosztuje cos w granicach 250-300zl i da sie ja calkowicie odblokowac przez staje sie poteznym kombajnem multimedialnym.

Potrafi odtwarzac, muzyke, filmy i obslugiwac niektore programy a co do samych map to po odblokowaniu mozecie wrzucic jaka mape sie wam podoba i np. uaktualnic ja w ciagu 5min (przykladowo najnowsza baza fotoradorow).
Ostatnio zmieniony przez Marko_ck 2008-09-30, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ReapeR 
KLUBOWICZ


Wiek: 36
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 20
Skąd: Sopot / Warszawa
Wysłany: 2008-09-30, 18:26   

Marko_ck napisał/a:
Potrafi odtwarzac, muzyke, filmy i obslugiwac niektore programy .


to juz jak dla mnie totalnie zbedna sprawa, od muzyki masz mp3 playera w aucie, a filmow i tak nie bedzie jak ogladac skoro prowadzisz:)
 
 
 
dariosss
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-30, 22:14   

ReapeR napisał/a:
Marko_ck napisał/a:
Potrafi odtwarzac, muzyke, filmy i obslugiwac niektore programy .


to juz jak dla mnie totalnie zbedna sprawa, od muzyki masz mp3 playera w aucie, a filmow i tak nie bedzie jak ogladac skoro prowadzisz:)

Dorobisz sie potomka to zrozumiesz po co mozliwosc odtwarzania filmow na navi w samochodzie :>
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-09-30, 22:33   

Marko_ck, dobrze mowisz szkoda wydawac wiencej niz jest to potrzebne kup najtansze gowno yyyyy znaczy gps i bedzie dzialac chyba ze nie masz co z kasa zrobic moim zdaniem wydawanie powiedzymy 800 zl na gps to lekka przesada Wujek, mapa to nie problem na spocie sie wgra :D
 
 
 
fenrir
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-30, 22:52   

Je?eli chodzi o moje do?wiadczenia to mog? jedynie powiedziec ?e obecnie posiadam palmtopa MIO. Sprz?t dzia?a bez zarzutu a aktualnych map nie brakuje. Ale cenowo to raczej od 800 z? w g?r
 
 
ReapeR 
KLUBOWICZ


Wiek: 36
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 20
Skąd: Sopot / Warszawa
Wysłany: 2008-10-02, 11:29   

dariosss napisał/a:
ReapeR napisał/a:
Marko_ck napisał/a:
Potrafi odtwarzac, muzyke, filmy i obslugiwac niektore programy .


to juz jak dla mnie totalnie zbedna sprawa, od muzyki masz mp3 playera w aucie, a filmow i tak nie bedzie jak ogladac skoro prowadzisz:)

Dorobisz sie potomka to zrozumiesz po co mozliwosc odtwarzania filmow na navi w samochodzie :>


moze i tez fakt, ale nie lepiej do tego kupic przenosny dvd?:)
 
 
 
Grzeslaw 
mniejsza zielenina


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 115
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-03-12, 23:12   

Hello

W?a?nie przymierzam si? do kupna nawigacji. Chce aby nawigacja mia?a wy?wietlacz 4.3 albo wi?kszy, informacje o radarach i r??nych miejs?wkach typu kina bary szpitale, no i a by mia?a bardzo dok?adne mapki na Polske i Niemcy g??wnie, no i og?lne na ca?? Europ?. Cena tak 1000-1500max. My?l? i? za t? cen? co? po??dnego dostane. Puki co czaje si? na clariona, kumpel ma chwai? sobie bardzo ju? 3lata z ni? lata po europie.

Co wy polecacie ?
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-03-12, 23:22   

http://sklep.vobis.pl/ofe...tom_go_920.aspx

oko?o 1200z?

mam bardzo dobre do?wiadczenia z TomTom'ami z ni?szej p??ki, wi?c my?l? ?e ten te? powinien by? w porz?dku :ok:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2009-03-12, 23:26   

1200 zl lol nigdy bym tyle nie dal moze jestem materliasta ale to juz lekka przesada wolabym kupic badziewna nawigacje za 400 zl +2gb na karcie do tego automape i cieszyc sie sprzetem niz wydawac tyle kasy :|
 
 
 
labi 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 53
Skąd: pozna?
Wysłany: 2009-03-12, 23:52   

Z nawigacj? jest podobnie jak z komputerem - nie urz?dzenie najwa?niejsze a program. Ja u?ywa?em mio 550 xl, kt?ry opr?cz wi fi itd pozwala? na wgranie r?znych map. Do tom toma troche wolny zwlaszcza gdy zapodawa?em do przeliczenia dluzsze odcinki. Ostatnio kupi?em na alledrogo za 300 pln mio c250 z mio map( bazuj? na igo) i jestem baaaaaardzo zadowolony. Szybko przelicza czytelnie itd. S?ysza?em ?e najnowsza automapa na europe jest :ok: . Na Polske bezapelacyjnie najdok?adniejsza jest automapa. Dodam, ?e wi?kszo?? kierowc?w u?ywa map tom toma, kt?ry pozwala na bardzo szczeg??owe zaplanowanie nawet najd?uzszej trasy. Co do urz?dzenia to musi obs?ugiwa? karty pami?ci min. 2 gb, poniewaz wi?kszo?? nowych map tyle zajmuje. I musi mie? procesor szybki ?eby trasy np. z Hiszpanii do polski nie przelicza? z p?? godz., w??sciwie ma to znaczenie w duzych aglomeracjach gdzie gps musi byc zdolne do przeliczenia nag?ego trasy gdy np. przegapimy zjazd. Niedawno u?ywa?em najnowszego navigona i powiem moim zdaniem kaszana. Jesli kupimy palma mio 550, 350 prawie wsz?dzie "spece" wgraj? bez problemu aktualizacja map - cho? tom tom np: najpierw nowe wersje wypuszcza na urz?dzenia tom tom. Urz?dzenia musz? posiada? sirfstar III (Odbi?r sygna?u z 20 satelit?w jednoczesnie) - standard od dawna.
I jeszcze jedno moze jestem staro?wiecki, ale telefon ma dzwoni? i d?ugo trzyma? baterie a nawigacja ma pokazywa? dromozliwie najdok?adniej i bezb?ednie droge. Zatem gad?ety typu ogl?danie film?w gry i zabawy w nawigacji itp. mnie nie interesuja - zw?aszcza, ?e najcz??ciej za tego typu udogodnienia producenci karz? sobie s?ono p?aci
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13