Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja
Autor Wiadomość
Grzeslaw 
mniejsza zielenina


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 115
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-03-13, 00:44   

labi napisał/a:
Z nawigacj? jest podobnie jak z komputerem - nie urz?dzenie najwa?niejsze a program. Ja u?ywa?em mio 550 xl, kt?ry opr?cz wi fi itd pozwala? na wgranie r?znych map. Do tom toma troche wolny zwlaszcza gdy zapodawa?em do przeliczenia dluzsze odcinki. Ostatnio kupi?em na alledrogo za 300 pln mio c250 z mio map( bazuj? na igo) i jestem baaaaaardzo zadowolony. Szybko przelicza czytelnie itd. S?ysza?em ?e najnowsza automapa na europe jest :ok: Na Polske bezapelacyjnie najdok?adniejsza jest automapa. Dodam, ?e wi?kszo?? kierowc?w u?ywa map tom toma, kt?ry pozwala na bardzo szczeg??owe zaplanowanie nawet najd?uzszej trasy..

Ano wa?nie te? s?ysza?em, ?e automapa jest da best i bardzo dok?adna -wi?kszo?? os?b z kt?rymi rozmawia?em na ten temat te? mi j? poleca?a. Rozumiem tomtom; cho? mam kumpla kt?ry mia? 3lata tomtoma i twierdzi?, ?e lata? na wszystkich mapach, ale tomtom dabest. Pewnego razu kupi? automape....zmieni? zdanie ;-) Nie je?dzi?em na tomtomie eani na mio wi?c nie wiem. jedno jest pewne. mapa musi by? bardzo dok?adna na polske i niemcy bo to 2 g?. kraje po kt?rych sie przemieszczam.

labi napisał/a:
I jeszcze jedno moze jestem staro?wiecki, ale telefon ma dzwoni? i d?ugo trzyma? baterie a nawigacja ma pokazywa? dromozliwie najdok?adniej i bezb?ednie droge. Zatem gad?ety typu ogl?danie film?w gry i zabawy w nawigacji itp. mnie nie interesuja - zw?aszcza, ?e najcz??ciej za tego typu udogodnienia producenci karz? sobie s?ono p?aci?

Te? jestem tego zdania ;) Telefon ma by? ma?y do odbierania sms i telefon??, no mo?e jeszcze aparat. a nawigacja ma nawigowa? i nic wi?cej.
 
 
dariosss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-13, 13:46   

Diabel napisał/a:
1200 zl lol nigdy bym tyle nie dal moze jestem materliasta ale to juz lekka przesada wolabym kupic badziewna nawigacje za 400 zl +2gb na karcie do tego automape i cieszyc sie sprzetem niz wydawac tyle kasy :|


Dokladnie,wystarczy najtansza Akira z Biedronki za trzysta pare zlotych i karta SD.Przerabiasz Akirze wnetrznosci[5 min przy kompie] i cieszysz sie mapami jakimi tylko chcesz :tuptup:
I pamietaj ze zadna mapa nie ma 100% pokrycia terenu Polski.
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-13, 16:05   

Ja Polecam Ci zakup N-82 Lub Nokii 6210 navigator. Po wgraniu Garmina kt?ry ma pokrycie 99% polski i mapy s? od czasu do czasu aktualizowane.
Sam posiadam Nokie 6110 Navigator w?a?nie z Symbianem . Garmin na niej ?miga a? mi?o ,w miescie obrys 3D budynk?w,?apie sygna? z satelity bardzo szybko,na dworze czy w aucie 10 sekund . I jest tak?e bardzo dok?adne wyszukiwanie :) Ostatnio jecha?em do IC w Ostrowie Wlkp. i wyobra? sobie nawigacja doprowadzi?a mnie do punktu docelowego,a okaza?o si? ?e sklep przeniesiono (brak aktualizacji adresu na stronce WWW ) . Do Zakopanego bez ?adnego zawracania.
Plusem jest te? to ,?e to bez problemu mie?ci si? w kieszeni i wy?wietlacz w zupe?no?ci wystarcza.
Te? my?la?em o Tom-Tom czy Garmin ale postanowilem Kupi? Nokie i mie? 2 w jednym i nie ?a?uj? :)
 
 
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-13, 16:18   

Ja mam Nokie n95 takze z symbianem :ok: zainstalowalem sobie TomToma i Garmina na wbudowanym odbiorniku gps dziala ale tak troche kulawo czesto gubi sygnal i czasami ciezko go lapie , ale z odbiornikiem zewnetrznym na bluetoth dziala PROFI :ok: mapy czesto aktualizowane i z dobrmy pokryciem :) pozdroo :D
_________________

 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 01:19   

Wujek kup se atlas a finger Cie nauczy z niego korzystac. Lata cale jezdze przy pomocy tego kartkowanego urzadzenia i nigdy nie bladze i dojezdzam gdzie chce. Ok, szukanie adresu w miejscie nie jest latwe, ale gdy mam w konkretne miejsce dojechac w jakims miescie to sprawdzam na necie najpierw a potem juz mam punkt odniesienia i za pomoca atlasu trafiam. Za 450zl zaoszczedzone (z 50zl na atlas trzeba wydac) to my sie schlejemy i tydzien trzezwiec nie bedziemy wiec przemysl to :D
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-14, 03:09   

Ja Tylko od Siebie dodam ,?e Tom-Tom na symbiana ma bardzo kiepskie pokrycie polski ,ko?o 60% i niestety firma zrezygnowa?a z wspierania Nawigacji opartych na symbianie. jeszcze godny polecenia jest Sygic oraz Nokia Maps ,tyle ze ten ostatni ??czy si? z GPRS-u ale pono? jest bardzo szczeg??owo pokryta polska...

PS: finger dobra my?l.... :badcrack: Ale ja tam wola? bym wla? waszki za t? kas? :P
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2009-03-14, 09:39   

Jak by kto? chcia? to ja mam taki zestawik do sprzedania (x3)

Automapa XL na karcie microSd 1G, jak by kto? by? zainteresowany to na PW
 
 
 
Grzeslaw 
mniejsza zielenina


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 115
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-03-16, 11:31   

No uda?o mi si? wybada? wypasowy sprz?cik: http://www.swistak.pl/a35...PA-7-6-2GB.html

Plusy:
- duzy wyswietlacz
- na polske : automapa (najdokladniejsza na polske)
- na reszte krajow naviroad map (najdokladniejsza na pozostale kraje)
- bluletoth
- info POI, radary itd.
- modu? gps: SiRFstarIII
- zlacze AV dzieki ktoremu mozna podlaczyc kamerke cofania np hehe ;-)
- no i inne mp3 itd..

My?l? i? to najlepszy wyb?r jaki mog? dokona?. Macie jakie? do?wiadczenie z ta nawigacja? Co ogolnie myslicie o niej :>
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-16, 15:55   

Bede obstawial ze jednak wiecej frajdy daje jadac po europie zabawa z mapa :)
 
 
Grzeslaw 
mniejsza zielenina


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 115
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-03-16, 16:46   

oldsqlowiec ;-)

Przyznam, fajnie jest wybra? sie z mapa na "wycieczk?"; jednak je?li jedziesz za gramanice w celach biznesowych, gdzie masz ?ci?le okre?lony termin, godzin? na kt?ra musissz by? to navi jest zajefajny i mega pomocny.
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-16, 17:09   

Tak, to prawda. Tylko ja mam takie podejscie moze dlatego ,ze ja super sobie radze z mapa i po prostu dla mnie to jest frajda :) BTW mam w domu modul do nawigacji do Nokii i jeszcze nie mialem okazji tego odpalic :P ale chyba sprobuje ;-)
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2009-03-18, 22:27   

a ja mysle ze przeplaciles :) i to grubo i tak z polowy funkcji niebedziesz korzystal no chyba ze bedziesz jechal po bulki do sklepu sluchajac mp3 z nawigacji zamiast z radia lol
 
 
 
Grzeslaw 
mniejsza zielenina


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 115
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-03-19, 00:12   

Ehh nie przep?aci?em, bo jeszcze nie qpilem to raz.

Dwa to ma by? prezent na urodzinki dla mojego papy, na kt?ry si? w pare os?b zrzucamy, a tata bardzo duzo jezdzi, w polsce i niemczech, a chcemy qpic pozadny sprzecik.

Trzy, nie jestem zwolennikiem kupowania byle czego, a szczegolnie z nieegalnym softem, lepiej wydac raz wiecej ale miec spokoj na pare lat. nie jestem tez zwolennikiem polsrodkow.

Troszke sie wycfanilem i popisalem maile do kilkunastu sklepow w polsce z nawigacjami oraz serwisow www zajmujacych sie ta tematyka, i dzieki temu uzyskalem stosowna informacje. Jeszcze analizuje to wszystko i zbieram do kupy. ale za to przynajmniej kupie sprz?t dobrej jako?ci w pe?ni dostosowany do potrzeb odbiorcy :-)
 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-19, 12:50   

Jako ?e ostatni temat zosta? zamkni?ty, to odpowiem tu:)
Elinwar, w odpowiedzi na twoje pytanie i nie tylko twoje,
HTC kosztowa? 1 z? w Orange przy przed?u?eniu umowy,
abonament miesi?czny to 50 z? brutto :ok:
 
 
Grzeslaw 
mniejsza zielenina


Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 115
Skąd: Sopot
Wysłany: 2009-04-19, 17:16   

A ja kupi?em w ko?cu Clariona MAP780 z automapa 5.3 Spisuje si? wy?mienicie, mimo ?e jeszcze aktualziacji map nie zrobi?em. W Niemczech dowioz? ju? 2razy jak bylem idealnie.nawet do ma?ej miejscowo?ci pod Berlinem. W polsce r?wnie? spisuje si? wy?mienicie.

Polecam
 
 
shiz
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-08, 13:03   

Osobi?cie kozystam z telefonu/palma HTC TyTn II, mam wgran? najnowsz? AutoMape, ?miga wy?mienicie w 3d budynki etc, szybkie wyszukiwanie nic nie muli, tylko przyda?o by sie dokupic zewnetrzna antene bo wbudowana dosc s?abo ?apie... i np ciezko wog?le z?apa? sygna? w budynku (pijemy piwko... tfu kawe :P i plaujemy podr?? i chcemy poustawiac wszystko jak nale?y.... no problem... ale nie po??czy sie z satelitami nie dowiemy sie o trudnosciach drogowych czy przewidywanym czasie dotarcia do celu...)
 
 
bizness
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-08, 15:39   

a tak z innej beczki, jaki program polecacie? ja od zawsze jezdzilem na automapie ale ostatnio odwalila mi pare baboli i zastanawiam sie czy nie przezucic sie na garmina. Ktos ma porownanie?
 
 
tanaka 
zielenina



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 94
Skąd: wa?brzych
Wysłany: 2009-05-09, 14:42   

bizness automapa 5 w pl najlepsza jest, mio mapa tez dobra jest, zreszta kazda nawi ma odchyly od normy
_________________

 
 
 
dariosss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-09, 18:51   

Auto mapa tak ale tylko wersja 5.3 bo reszta lubi walic zmylki.
 
 
tanaka 
zielenina



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 94
Skąd: wa?brzych
Wysłany: 2009-05-09, 19:53   

dariosss napisał/a:
Auto mapa tak ale tylko wersja 5.3 bo reszta lubi walic zmylki.


a 5.5.1 ?
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13