Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dynolicious for Iphone
Autor Wiadomość
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 18:58   Dynolicious for Iphone

Od paru dni bawie si? w?a?nie tym programem dla Iphona i Ipoda Touch. Jest du?o dok?adniejszy ni? ten ca?y g-tech (nie wierzysz? http://pl.youtube.com/watch?v=0-DFbJQbeSY) Je?eli kto? z was ma iphona to polecam ten w?a?ne program, jest te? Pocket Dyno+ (posiadam oba) z lepszym interfacem. Iphona musimy bardzo dobrze umiejscowi? (aby sie nie rusza? podczas gwa?townego ruszania). Dzi? zrobi?em sobie lightowy pomiar, i wysz?o na mokrym asfalcie, dojazd?wce z przodu, oraz "p?lslicku" z drugiej strony - jakies 0,7 mm bie?nika 9.66, za?o?e dobre ko?o i na suchym wykonam ponownie pomiar.
_________________

 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-25, 20:39   

hmmm http://www.eclipse.net.pl...ighlight=iphone


poza tym juz byla dyskusja na temat wsyzstkich tych gtechow, iphonow itd :D jest to tak dokladne jak pomiar klepsydra ;)
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 21:12   

Wiem, ?e by? taki temat, ale zosta? zapomnianu wi?c postanowi?em to zmieni?:P

Bez przesady, ten program jest sprawdzony przez wiele ludzi na youtube, wydaje si? wiarygodny, napewno nie mo?na go por?wnywa? do klepsydry nawet ironicznie. Jeste? przeciwnikiem takich rzeczy, ale musisz sie pogodzi?, ?e technologia idzie do g?ry:)
_________________

 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-25, 21:26   

Timonek21 napisał/a:
ten program jest sprawdzony przez wiele ludzi
gdzie
Timonek21 napisał/a:
na youtube
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

sorry nie moglem sie powstrzymac... masakra :D

Timonek21 napisał/a:
wydaje si? wiarygodny
tu masz 100% racje :D WYDAJE SIE!!

Timonek21 napisał/a:
Jeste? przeciwnikiem takich rzeczy
nie jestem przeciwnikiem :) wrecz przeciwnie ciesza mnie takie nowinki :) ale po testach stwierdzam ze to taki sam badziew jak gtech :) jak mozna gsem robic 7 sec wedle takiego urzadzenia :D
Timonek21 napisał/a:
?e technologia idzie do g?ry:)
g tech moze i do gory :) ale niestety nie do przodu :)

pozdrawiam serdecznie ;) musisz sie pogodzic iz gtech nigdy nie byl i poki co nie jest wiarygodnym urzadzeniem :) bez urazy
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 21:26   

ale to nie jest g-tech:)
_________________

 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-25, 21:27   

Timonek21 napisał/a:
ale to nie jest g-tech:)
tak to cos gorszego :) gtech w iphonie :)
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-25, 21:32   

Nie testowa?es- wi?c nie skre?laj z g?ry.

apropo 7 sekund to Ty robisz swoim gs-em
ja wed?ug dynolicious robie na mokrym 9.6
na suchym najlepiej 8.7 jest to bardzo wiarygodne, poniewa? m?j silnik jest bardzo ?wawy (mo?esz si? ?mia?) :)
Sprawdzali?my te? kolegi focusa 130 konnego 1.8 i 10.6 tak jak seria wysz?o.
_________________

 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2009-01-26, 01:04   

Smiem twierdzic ze oba sa do dupy :D z tego co wiem Iphone ma dokladniejszy czujnik wiec moze byc minimalnie dokladniejszy ale i tak dopoki nie beda oparte na GPS nie beda dokladne :roll: ?eby ktos mi nie mowil ze nie probowales nie wiesz podkreslam mam Iphone i ten program G-techem tez sie bawilem :ksiadz:
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 01:24   

Zawsze sobie mo?na po?wiczy? ruszanie i zmiane bieg?w nawet jak wynik nie jest w 100% taki jak w rzeczywisto?ci. Nie trzeba wcale te? za to p?aci? tych 13 dolc?w, jak si? jest wtajemniczonym:P
_________________

 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-26, 01:26   

Timonek21, jedno jest pewne :> zawsze to lepsze rozwiazanie niz zestoperem lub klepsydra w rece :> :ok:
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 01:27   

a jak nagrasz filmi a potem sobie sprawdzisz stoperem to my?l, ?e nie b?dzie r??nicy pomiedzy stoperem a takim accelometrem, jak my?lisz Goldi :>

[ Dodano: 2009-01-26, 01:30 ]
a swoja drog?, to ten program nie mo?e by? a? tak bardzo niedok?adny jak m?wisz, czemu wskaz?wka na ekranie idzie r?wno z predkosciomierzem? ;(
_________________

 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-26, 01:31   

najabrdziej dokladnym z tego typu sprzetow jest RaceLogic... bazuje nie tylko na sensorze G ale rowniez na GPSie... najciekawsze jest to ze wg niego jedno z naszych EVO wyplulo okolo380kucy... Evo nastepnie pojchelo na MAHE i wyplulo 382 z tego co pamietaj bodajze...
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 01:36   

a 1g w koncu ile wa?y? ja mam w dowodzie 1315 tam do tego programu trzeba wpisa? r?wnie? wage, a wiem, ?e s? r??ne zdania na temat wagi 1g.
_________________

 
 
dany-ct
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-26, 08:05   

w?a?nie z t? wag? :? tu s? du?e rozbie?no?ci ja w swoim 2g gs z kumplem wpisywa?em wage chyba 1550 lub 1600 i wychodzi?o mi ok 10 s -11s :?
zani?ysz wag? o 100 -200 i ju? masz z gs-a gst :)
Ostatnio zmieniony przez dany-ct 2009-01-26, 08:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wojtek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 925
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-26, 14:18   

ja nie mam az tak zlych doswiadczen z takimi urzadzeniami, gtech, akcelerometr uzywalismy na zlotach sss i czasy roznily sie gora 0.1s siec wynik byl baaaaaaardzo zblizony
 
 
Pat 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1289
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: 2009-01-26, 21:41   

odno?nie gps'?w to wystrarczy kupi? sobie zawodniczy zegarek z pasem na klatk? do monitorowania pracy serca i innych ?miesznych funkcji ?yciowych (dlatego taki bo przewa?nie wy?sze modele tych urz?dze? mo?na bezprzewodowo po??czy? z komputerem)
http://www.napieraj.pl/xo...p?articleid=179 mniej wi?cej takie co? tyle ?e ten nie przerzuca danych bezpo?rednio do komputera.
i wtedy laptop na fotel, zegarek do schowka i jazda. w domu tylko z czytujesz sobie wykresiki.
spoko opcja tyle, ?e nie sprawdza?em odno?nie warto?ci przydatnych kierowcom wi?c gwarancji nie dam :)
_________________
DIAMONDS ARE FOREVER
 
 
 
cyberluk 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-27, 00:35   

M?j Eclipse z 1/4 zbiornika paliwa wa?y 1280 kg bez kierowcy. Wa?ony na nowej wadze z?omowej z dok?adno?ci? +/- 5kg.

Je?eli chodzi o programy na iPhone - moc wychodzi bzdurna, ale czasy ju? nie do ko?ca. Swojego czasu bawi?em si? mapami w DET i pomiarami Dynolicius. 130 koni wed?ug DET (specjalnie zamulony) dawa? powtarzalne wyniki 10.2. M?j A4 ma 132 koniki i daje powtarzalne 10.6, ale wa?y sporo wi?cej. Podniesienie mapy na 150 koni dawa?o powtarzalne 8.8 do setki. Przy pe?nym ogniu wymiary ju? nie by?y stabilne, ale to przez problemy z map?. Przy ~170 koniach wychodzi?o 7.9 - 8.0 do setki.

Je?eli chodzi o GPS - tak, wyniki b?d? dok?adne, szczeg?lnie ze sztucznie wprowadzanym b??dem +/- 50m. Kolega robi? sobie dalmierz oparty na GPSie, bo je?dzi w rajdach terenowych. Jak ogl?dn?li?my czyste dane z satelity, to si? przerazi? mo?na. Przez godzin? "GPS" zrobi? 7km! Czujnik nie ruszy? si? w tym czasie z miejsca o mm. P??niej si? okaza?o, ?e jest hiper ekstra wypasiony algorytm, kt?ry u?rednia czasowo wskazania GPS'a i na tej podstawie wylicza tras?. Im d?u?ej zbiera dane, tym bardziej dok?adne s? wyniki. Ale jest te? zmienna, kt?ra sztucznie wprowadza reset ?redniej, ?eby nie uzyska? zbyt du?ej dok?adno?ci.

Prawda jest tak, ?e ?adna z tych metod nie jest dok?adna. Najlepiej jednak wypada mi Dynolicius. Filmik te? by? fajny, ale okaza?o si?, ze strza?ka pr?dko?ciomierza nie nad??a za obrotami! Wed?ug wylicze? skrzyni przy 7500 na 2 biegu powinienem mie? 105 km/h. Przy ostrym ci?ni?ciu, zaraz po osi?gni?ciu odcinki (7500 rpm), strza?ka na filmiku jest w granicach 95km/h...

No i trzeba pami?ta?, ?e odnosz?c si? zawsze do tego samego urz?dzenia (w moim przypadku Dynolicius) mo?na sobie ?adnie opanowa? starty i zmiany bieg?w. Na RF kilka os?b testowa?o te? ten soft i wypowiadali si? o nim jak najbardziej pozytywnie...
_________________
Łukasz (cyberluk) Walkowski
Eclipse 1G GS powered by A.R.S Performance & ECU Master
163,1HP@6986RPM 174,9Nm@5987RPM
 
 
 
dany-ct
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-27, 12:31   

mam takie pytanko czy wa?y? kto? GSa 2g?? i le mo?e wa?y? ? mo?e ja wpisywa?em za du?? wag? ok 1550-1600 ( 2 os po ok 80 kg )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12