Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Olej do skrzyni automatycznej 420a
Autor Wiadomość
Getek 
gruba ryba



Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 370
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2007-10-01, 14:08   

nic nie posz?o...
_________________
ex Evo IX MR 382/565
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-10-11, 14:27   

czy w kazdym warsztacie poradz? sobie z wymin? tego oleju, czy trzeba jechac do serwisu. Jak sie to odbywa? szczykaw? czy spuszczaj?? :>
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-10-11, 15:27   

Wymiana oleju jest bardzo prosta. Na forum zak??da?em ju? temat ja ma si? odby?... niestety nie moge go znale??. W skr?cie mo?esz znale?? opis jak to zrobi? na www.elinwar.cba.pl tam wejdz na Mitsubishi Eclipse i Spos?b wymiany olej w skrzyni.
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-12-15, 11:03   

chopy jestem zalamany :( wymienilem ?ozysko (oryginalne), wymienilem olej (ATF+4), a dzwiek jak by? tak jest :( te auto rozjebie mnie psychicznie.


przypomne o co chodzi:

Cytat:
Spr?bowa?em nagra? te "tarcie" na filmik avi. Prosz? si? skupi? na d?wi?ku, a nie na obrazie :) s?ycha? gazowanie i po krotkim czasie te tarcie, kt?re brzmi jak r?ni?cie drzewa... wr?cz okropnie.

Jak si? autko zagrzeje to d?wi?ki cichn? prawie do minimum, ale przechodz?c z "jedynki" na "dw?jk?" puszczaj?c sprz?g?o r?wnie? cos tam pocharcza...

link do filmiku:
(najpierw mam aparat przed kierownica, potem wyciagam go przez okno blizej maski)

Eclipse - skrzynia - 4,28 mb


UMIE MI KTOS POMOC? :(
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-15, 12:16   

sa jeszcze trzy rzeczy ktore bym sprawdzil na Twoim miejscu...

1) spotkalem sie z podobna sytuacja ale w 4g63T... zdiagnozowalismy to z kolega jaka lozysko oporowe bo taki dzwiek to wydawalo... okazala sie to panewka w bloku,


2) podobny dzwiek wydaja konczonce tzw "sloneczka" w skrzyni...

3) Daco bodajze mial podobny dzwiek jak mu sie dziwne rzeczy ze sprzeglem wzmocnionym dzialy :>

wiecej grzechow nie pamietam
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2007-12-15, 17:20   

Tom, straszny dzwiek ;/ ja bym na twoim miejscu nie jezdzil nim bo zarzniesz silnik o ile juz sie to nie stalo
 
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-12-15, 23:07   

Diabel napisał/a:
Tom, straszny dzwiek ;/ ja bym na twoim miejscu nie jezdzil nim bo zarzniesz silnik o ile juz sie to nie stalo


To co mam go zostawic na pastwe losu i niech sobie stoi? hehe :) Dzwiek nie jest od silnika, bo ten chodzi wg mnie bdb.

Po wymianie tego oleju i ?ozyska troche sie jednak polepszylo. Dzwiek sie szybciej traci i nie jest taki glosny, a po rozgrzaniu sie auta jest OK. Przy zmianie biegow z 1 na 2 i z 2 na 3 do ok. 3 tys. obrotow dziwek w ogole sie nie pojawia wiec nic o nic nie trze i jest cisza... dziwne to wszystko :|
Ostatnio zmieniony przez Tom 2007-12-15, 23:22, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-15, 23:22   

dzwiek na zimnym silniku tylko ? znika po wcisnieciu sprzegla? na rozgrzanym silniku tego dzwieku wogole nie ma? czy sprzeglo wcisniete czy nie ?
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-12-15, 23:28   

GOLDI napisał/a:
dzwiek na zimnym silniku tylko ?

tak

GOLDI napisał/a:
znika po wcisnieciu sprzegla?

tak

GOLDI napisał/a:
na rozgrzanym silniku tego dzwieku wogole nie ma?

nie ma...

GOLDI napisał/a:
czy sprzeglo wcisniete czy nie ?

jak jest wcisniete to dzwieku nie ma, obojetnie czy zimny czy rozgrzany.


MOZE KTOS Z FORUMOWICZOW BY MI TO UMIA? NAPRAWIC, MA JAKIS WARSZTAT? JESTEM W STANIE PRZEJECHA? PO? POLSKI I WIECEJ.
Ostatnio zmieniony przez Tom 2007-12-15, 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-15, 23:31   

wiec do sprawdzenia dwie rzeczy : sloneczka w skrzyni i sprzeglo, zglos sie do tjmana21 na pw , zapytaj go o sloneczka bo on chyba temat przerabial :> tyle moge Ci pomoc :>
 
 
version_Target
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-07, 13:03   

Witam
A ja mam takie pytanko. Ci??ko wchodzi 5 bieg i wsteczny, gdy wymienia?em olej na ATF+4 to ze skrzyni zlecia?o zaledwie z 200 ml starego oleju, i po wymianie oleju 5 i wsteczny wchodz? l?ej, ale nie tak jak pozosta?e biegi, co jest grane?
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-07, 13:11   

hmmm 5 i R sa w jednej plaszczyznie... u mnie poprawilo sie wrzucanie biegow po zastosowaniu Shifter Bushings z poliurethanu... ale u Ciebie przyczyn moze byc pare... w jaki spsob wymieniali Ci olej ze spuscili CI tylko 200ml?
 
 
version_Target
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-07, 14:19   

Skrzynia chodzi?a mi coraz ci??ej wi?c wymieni?em w niej olej, zlecia?o oko?o 200ml i to dlatego chodzi?a ci??ej, i zastanawiam si? czy ten brak oleju m?g? co? spowodowa? ?e ci??ko wchodzi 5 i R. a druga opcja to zastanawiam si? czy nie jest ona troche przek?ywiona bo na 4 biegu dr??ek jest w pozycji pionowej, a gdy wrzucam 3 to zmieniam sobie stacje w radiu..... czy w ka?dym tak jest?
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-07, 14:57   

version_Target napisał/a:
a druga opcja to zastanawiam si? czy nie jest ona troche przek?ywiona
co skrzynia czy drazek?
 
 
version_Target
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-07, 17:13   

no w?asnie nie wiem no w?a?nie nie wiem czy skrzynia czy dr??ek, jak jest na 4 to dr??ek jest w pionie i mo?e jaka? poduszka posz?a pod skrzyni? i dlatego ci??ko wchodzi 5 i R....
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-01-07, 18:43   

mozliwe ze drazek powoli ci sie ukreca na spawie, mi kiedys zostal w reku, urwal sie calkiem.
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-02-18, 00:43   

Nie wiem czy pamietacie moj problem (zajmuje pol tego tematu).
2 miesiace minely od wymiany ?ozyska w skrzyni i moge napisac tyle, ze jak wyjezdzam z garazu (w srodku ok. 10 stopni) to dzwi?ku nie ma. Jesli stoi potem na dworze i ochlonie calkowicie przy zerowej/minusowej temp. to wtedy pojawia sie "dzwiek". Po rozgrzaniu "r?ni?cie" dosc szybko zanika. Nie wiem co dalej robic, bo jedynie pocieszenie jest takie, ze jak bedzie juz cieplo na dworze to dzwieku nie powinno byc, ale przyjdzie zima i znow sie pojawi... :?
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 09:42   

Ciekawe czy nie masz tego samego co ja ze slychac pompe wspomagania i jak sie nagrzeje to jest wszystko OK. Przy mrozie lub ogolnie niskich temp mozesz sie spodziewac takich rzeczy... czasami...
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-02-18, 13:12   

allias napisał/a:
Ciekawe czy nie masz tego samego co ja ze slychac pompe wspomagania i jak sie nagrzeje to jest wszystko OK. Przy mrozie lub ogolnie niskich temp mozesz sie spodziewac takich rzeczy... czasami...


taki dzwi?k by miala ta pompa? chyba niemozliwe :)
(filmik jeszcze przed wymian?)
Eclipse - skrzynia - 4,28 mb
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 23:11   

hmmm zaloze sie ze nie masz oleju w skrzyni "na stan" :> masz gdzies maly wyciek :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12