Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAKUP ECLIPSE'A. Koszt i dostepność części.
Autor Wiadomość
OK
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 13:57   ZAKUP ECLIPSE'A. Koszt i dostepność części.

Hej, zwracam si? z og?lnym zapytaniem, czy problemem jest ewentualna wymiana cz??ci i naprawa w modelach z 2007 roku? Przymierzam si? do zakupu, a s?ysza?am, ?e z tym mo?e by? ci??ko. Dzi?ki z g?ry za odpowied?.
Ostatnio zmieniony przez PiotrekKRK 2011-04-21, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 14:12   

A czy probowalas pytac w sklepach albo tez probowalas poczytac na ten temat w dziale 4G? Ten model jest wciaz dosc nowym modelem i nie jest latwo ale wszystko zalezy od checi, kasy i zaangazowania.

Jest tu kilku ktorzy bawia sie w czesci wiec czasem znajdzie sie ktos kto ci pomoze, ale to tez zalezy jaka czesc potrzebujesz.
 
 
mckoval
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 21:37   

Witam
moze sie wtrace, jako ze asystuje tej uroczej mloldej damie w zakupie samochodu
generalnie chcielibysmy wiedziec jak jest z dostepnoscia czesci do modelu 4g w ogole
bo AFAIK nie byl on oferowany nigdy w europie
auto bedzie Oldze sluzylo jako daily driver
i tu rodzi sie pytanie
jak sprawa ma sie z generalnym uzytkowaniem - tzn np czy czesci do zrobienia rozrzadu sa bezproblemowo dostepne w krakowie (moze byc w ASO) lub np dostepnosc wszelkich rzeczy ktore moga sie wysypac po drodze

no i oczywiscie na co trzeba zwrocic uwage przy zakupie?
aso rm filipowicz twierdzi ze nie maja mozliwosci diagnostyki komputerowej tego modelu
tak wiec kolejne pytanie do ekipy krakowskiej - czy macie jakiegos magika obslugujacego te samochody (z tego co wiem w krakowie eclipse'y 2gen ogarniala kiedys firma project-xs)

pozdrawiam milosnikow dzapanis-teknolodzy :ok:
McK
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 21:42   

mckoval napisał/a:
z tego co wiem w krakowie eclipse'y 2gen ogarniala kiedys firma project-xs)
ogarniala i wciaz ogarnia... i nie tylko 2 ale i 3 i 4g wiec zapraszam jak cos... co do dostepnosci czesci to bywa ciezko... ale w okolo tydzien mozna sciagnac wszystko z usa...


diagnostyka 4g... chyba diagnozowalismy takiego ostatnio :) tam zwykla edc-16 jest z tego co pamietam :)

a co do rm filipowicz:D unikaj ich jak diabel swieconej wody :) to partacze i tyle :)
 
 
mckoval
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 21:49   

no to jezeli wlasnie mam przyjemnosc z przedstawicielem p-xs to
chyba poznalismy sie jak chlopaki z mx-5 hamowali swoje bolidy
ja bylem jedyny tory nie przyjechal maza tylko fiatem (barchetta) :jezyk:
pzdr
Ostatnio zmieniony przez mckoval 2009-10-14, 13:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 21:52   

mckoval, to milo ze i trafiles tutaj :) jak plany swapa 2,0? czy pozostajesz przy tym co jest :) ?
 
 
mckoval
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-13, 22:01   

powstal duzy problem ze zmieszczeniem silnika 2,0 ze wzgledu na walki wyrownawcze i pasek je napedzajacy.. na chwile obecna brakuje 24mm
ale z drugiej strony mecze kolege zeby poszukal swojego stockowego kompresora z mini coopera s
ciezko isc w takie modyfikacje uzywajac auta na codzien..

ale nie offtopujmy w temacie Olgi bo dostane po glowie (i to calkiem nie wirtualinie :lol2: )

[ Dodano: 2009-10-14, 13:02 ]
pisze w nowym poscie bo i w koncu na temat
jak jest z przednimi i tylnymi lampami w 4g?
tzn poza obrysowkami
chodzi mi o mozliwosc korekcji lamp do standardow eu, ew wersje
i znow cytowane wczesniej aso filipowicz - oni wspomnieli cos o 4g w wersji na europe..
wychodzily takie w ogole?? wydawalo mi sie ze nie bylo ani 3g ani 4g w eu..
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-14, 14:16   

mckoval napisał/a:
wydawalo mi sie ze nie bylo ani 3g ani 4g w eu..


Dobrze Ci sie wydaje. Jak chcesz zmieniac lampy to chyba ebay bedzie najlepszym przyjacielem twym. Mozliwosci jest kilka.
 
 
don pedro
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-14, 19:57   

Przy zakupie Eclipsy nalezy zwraca? uwage czy nie by?a powa?nie uszkodzona. Jezeli po podniesieniu maski na rynienkach i innych normalne za?onietych miejscach b?da naklejki pod?u?ne z kodami fabrychnymi, to jest szansa ?e tak nie by?o.

Eclipsa z 2007 majaca do 50 tys mil nie bedzie sie psu?a, wi?c nie ma problemu cz??ci zamiennych :ok: . Jak kto? jest wielkiej potrzebie to serwisy je sprowadz? po niebotycznej cenie. Jak naprawa jest planowana to mo?na cz??ci sprowadzi? z USA. Ale najpro?ciej poprosi? o pomoc na forum
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-10-15, 10:22   

Witam, a ja mam takie pytania w zwi?zku, i? planuje 4G kupi? niebawem, a poza danymi technicznymi i paroma postami z forum niewiele wiem: / to chcia?bym si? spyta? was, jako ekspert?w o:

1. 3.8 Czy 2.4?? Manual czy automat?? Spalanie b?dzie tu i tu w miar? wysokie wi?c jak mam dola? 3 litry wi?cej na 100 Km to wole o 100 KM wi?cej...No chyba ze r??nica b?dzie 6 L na 100

2. Jak si? ma sprawa z utrzymaniem kierownicy w reku, mam SLK 200 KM nap?d na ty? i powiem szczerze ze czasami to mocno szarpie, jak z podsterowno?ci? tego auta, bo wiem ze zrobili tylko z nap?dem na prz?d, no i czy jest cos takiego jak TCS b?d? ASR domy?lam si? ze w USA nie przywi?zuj? wagi do tego, ale dla mnie to wa?ne, w SLK mam ASR i nie wyobra?am sobie je?dzi? z wy??czonym po mie?cie (Warszawa)

3. Do setki 3.8 Wiem ile ma, czemu nigdzie nie mog? znale?? tej samej informacji tylko ze do 2.4?? Jedynie znalaz?em moment, 220 Nm., ma?o danych w necie kr??y o tym aucie...

4. Maj?c bud?et, do 50 K 3 latka kupi? jakiego? ? co ma wszystkie poduchy i zostawia 2 ?lady??
3 latka zak?adam w 2010 roku, poduch chyba mia? 6 fabrycznie??

5. Jak si? maja przepisy z reflektorami itp., je?eli juz by?o auto zarejestrowane w PL to czy jest pewno?? ze poprzednik zrobi? wszystko, czy porostu "uda?o mu si?"

To chyba tyle z pierwszych zagadek, domy?lam si? ze zaraz przekierujecie mnie w stron? "szukaj" twierdz?c, ?e wszystko jest, ale wiele spraw wci?? jest nie jasnych a rozmowy s? lu?ne i nie prowadza ku konkretnym odpowiedziom a takie mnie interesuj?, b?d? bardzo wdzi?czny jak pomo?ecie mi rozwik?a? te zagadki a co za tym idzie do??czy? do waszego grona z czasem...

Pozdr. Radamanthys
:ok:
Ostatnio zmieniony przez Radamanthys 2009-10-15, 10:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-10-15, 11:27   

Jedno Ci powiem przesiadaj?c si? z CLK 200 kompressor do 2,4 w ecli bedziesz czzul strasznego mula. 3,8L juz ma jak?? moc wiec przesi?dziesz sie do auta kt?re bedzie zwawiej przy?piesza?. CLK czy ja wieem ze ma takie przyspieszenie ze kierownice wyrywa nie powiedzia? bym tak. Spalanie s? poj?ciami wzgl?dnymi.Moje zdanie jest takie lepiej kupic 3,8 bo znacznej r??nicy nie b?dziesz mia? w spalaniu pomiedzy 2,4 a 3,8 L a zawsze to auto bedzie mocniejsze.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-15, 11:35   

Mam SLK 230 :) cabrio 2 osobowe :) dok?adnie 193 Konne
Ostatnio zmieniony przez Radamanthys 2009-10-15, 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grzegorz 
KLUBOWICZ

Pomógł: 7 razy
Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 379
Skąd: G?ttingen
Wysłany: 2009-10-15, 18:55   

Jak umiesz po Angielsku to wejdz na club4g.org tam siedza ludzie ktorzy maja takie samochody i moga na ten temat wiele powiedziec!
_________________
BORN TO PERFORM
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-15, 19:21   

To co w Polsce 3.8 opisany idealnie, 2,4 prawie w og?le :D no c?? to akurat najmniejszy problem, bardziej mnie interesuje reszta kwestii :)
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-10-15, 20:42   

Na ostanim spocie dowiedzia?em si? ze 4G 3,8 jezdzace po W-wa pali 11L/100km to tak a pro po spalania ....

Radamanthys napisał/a:
4. Maj?c bud?et, do 50 K 3 latka kupi? jakiego? ?


Mo?e by? ro?nie z tego co patrzy?em na allegro sa i po 40K ale wszystko jest zalezne od stanu inne chodza po 70K i wiecej zalezy wszystko od stanu... za 40K mo?esz kupi? trupa a moze sie trafic bardzo zadbany egzemplarz...

Grzegorz napisał/a:
Jak umiesz po Angielsku to wejdz na club4g.org tam siedza ludzie ktorzy maja takie samochody i moga na ten temat wiele powiedziec!


+1 Polecam
 
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-15, 20:51   

MATi napisał/a:
Mo?e by? ro?nie z tego co patrzy?em na allegro sa i po 40K ale wszystko jest zalezne od stanu inne chodza po 70K i wiecej zalezy wszystko od stanu... za 40K mo?esz kupi? trupa a moze sie trafic bardzo zadbany egzemplarz...


Owszem rozbie?no?? jest spora jak nie kolosalna prawie jak w Hyundaiu Coupe kt?rego niedawno sprzeda?em :) oczywi?cie planuje zaczyna? zakup od rozkodowania Vinu Na CarFixsie b?d? na bezwypadkowe.pl ze free :) G??wnie chodzi mi o to czy mo?na w tej cenie spodziewa? si? bezwypadkowego ? czy nie ma takiej opcji i z g?ry musz? za?o?y? ?e wypadek b?dzie tylko oby jak najmniejszy...

PS 11 L w mie?cie 3.8 ?? za nic w ?wiecie... brzmi to prawie jak najwi?ksza Legenda motoryzacji, ?e Mustang 4.0 pali 8 L w mie?cie, 11L pali? m?j by?y HC 1.6 105 KM
 
 
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 21:03   

Tak w?a?nie jest! Droga Wawa-Krak?w momentami ponad 210km/h a tak to 140+ i wysz?o 11,5l. Albo inny przyk?ad np. trasa Wawa-Grodzisk-Wawa i przebijanie si? przez Wawe w korkach na pl. Teatralny - 12.5l na 100km

PS. http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=2022
_________________
"Aerodynamics are for people who can't build engines" Enzo
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-15, 21:15   

runo napisał/a:
Tak w?a?nie jest! Droga Wawa-Krak?w momentami ponad 210km/h a tak to 140+ i wysz?o 11,5l


Ja m?wi? o spalaniu w mie?cie, w trasie mnie nie interesuje bo zawsze jest w miar niski, a nie mieszkamy w trasie tylko w miastach wi?c i spalanie liczy si? miejskie, owszem 11 L na trase to bardzo normalny wynik :)

PS. http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=2022 - czyta?em czyta?em :) do 15 L w mie?cie jest dla mnie w zupe?no?ci standardem paliwo?ernym wie? mnie nie przera?a a wr?cz przeciwnie przy takiej mocy zachwyca :)
Ostatnio zmieniony przez Radamanthys 2009-10-15, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 21:16   

No a pomie?cie ?rednio 12 :ok:
_________________
"Aerodynamics are for people who can't build engines" Enzo
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-15, 21:22   

Co post to ?wietniejsza informacja :) pozosta?o tylko wyczeka? na odpowiedzi na reszt? pyta? i Ascetyzm aby jak najszybciej uzbiera? na 4G 3.8 :) chyba w Manualu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14