Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAKUP ECLIPSE'A. Koszt i dostepność części.
Autor Wiadomość
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 21:29   

Jest teraz ?adny w Wawie na Modli?skiej za 53000, co prawda automat, ale pojed? obejrzyj, przejed? si? i b?dziesz wiedzia? czy to to czego chcesz. Je?eli jeste? zainteresowany to mog? w sobot? si? z Tob? um?wi? w tym komisie i go obejrzymy. W tej cenie nie dorwiesz bezwypadkowego. Ten te? jest bity, go?? posiada fotki odrazu po wypadku, sprzedaj?cy jest w porz?dku, jak zapyta?em czy by? bity to odrazu powiedzia? ?e tak, nic nie kr?ci?.
_________________
"Aerodynamics are for people who can't build engines" Enzo
Ostatnio zmieniony przez runo 2009-10-15, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-15, 21:34   

Ja bardzo ch?tnie z kim? kto ju? ma Eclipse bym pojecha? ale plan zakupu jest dopiero na wiosn? najwcze?niej na Kwiecie?, nie dam rady wcze?niej, w Warszawie jest par? sztuk a te z Blokowej przy Radzymi?skiej widzia?e? ?? maja za ma?y przebieg jeden z chromami Czerwony, drugi Spyder...s? jakie? podejrzane, ale na wiosn? z pewno?ci? je obejrz? :)
Z g?ry dzi?kuje za pomoc i uprzejmo?? z pewno?ci? si? odezw? w tej sprawie w stosownym czasie :)

PS czy mog? prosi? o podes?anie linka do Modli?skiej bo nie mog? znale?? w necie :?
Ostatnio zmieniony przez Radamanthys 2009-10-15, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-10-15, 21:37   

bierz z manualem :amen: :amen: nie ograniczaj mo?liwo?ci tego auta automatem :protest:

dla tych co mnie zaraz opiernicz?, za to ?e uwa?am ?e automat w sportowym w?zku jest be, to je?d?? automatem, ale w limuzynie, za nic bym nie kupi? automata w sportowym (chocia?by pseudo sportowym :jezyk: )
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Michal 
gruba ryba


Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 365
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 22:05   

nigdy nie uwierz? w to ze eclipse 4G 3.8 V6 pali 12 litr?w w mie?cie skoro w moim 2.4 3G przy lekkiej nodze tyle pali ....
 
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-15, 22:16   

Michal napisał/a:
nigdy nie uwierz? w to ze eclipse 4G 3.8 V6 pali 12 litr?w w mie?cie skoro w moim 2.4 3G przy lekkiej nodze tyle pali ....


trzeba popatrze? na jeszcze 2 czynniki kt?ry przy opowie?ciach spalania si? nie bierze pod uwag?...

1. To wiek, do?wiadczenie tudzie? umiej?tno?ci jazdy kieruj?cego, nie wm?wisz mi ?e 18 lat je?dzi lepiej od 30 latka...

2. Wiek auta skoro wspominasz o 3g to rozumiem ze m?wimy o autach 2000-2004, zak?adaj?c jeden litra? im starsze auto tym wi?cej pali, poza tym 4g jest na tyle technologicznie nowym autem ?e tu juz przy du?ych silnikach spalanie jest ni?sze ni? w starszych, st?d masz takie a nie inne spalanie, pami?taj te? ?e Twoja Lambda mo?e by? ukruszona i ju? robi swoje, ?e katalizator masz zapchany i mieszanka ?le przechodzi :) i wiele wiele innych, dolot poza swoj? genialno?ci? dostarczania ch?odu automatycznie zwi?ksza spalanko ko?o 1 L itd. dlatego jest jak jest, problemu spalania by nie by?o gdyby nie ceny paliwa...
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-10-15, 22:24   

1. wiek kierowcy nie koniecznie m?wi o do?wiadczeniu :ksiadz: ja je?d?? nieca?e 4 lata, a zrobi?em ju? autem (prywatnie nie s?u?bowo) jakie? 120 tys km i co? tam ju? chyba umiem je?dzi?, a jest wiele os?b maj?cych prawko ponad 15 lat, a je?d?? tylko w niedziel? :>

2. Mam Merca z 3-litrowym dieslem z 95 roku i w zale?no?ci od sposobu jazdy mam spalanie na poziomie od 6,9L/100km ( w ten poniedzia?ek) do nawet 11 litr?w (jak dzi?, mokro, ?lisko, a? chce si? polata? bokami :jezyk: ) Kolegi Audi 2,5 V6 TDI pali w mie?cie ?rednio 12,5 litra, a m?j Merc 9 (jazda po Poznaniu), a m?j jest starszy o 5 lat i ma 2 razy wi?kszy przebieg :ksiadz:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Marcin4g 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 22:38   

Radamanthys jak chcesz si? czego? dowiedzie? o 3,8 to wpadnij na spot , a o 2,4 pisz do Wujka.
Ze spalaniem w mie?cie to prawda ,?e 12-12,5 :badcrack:
Ma kontrol? trakcji ,ale trzeba mie? te? dobre opony.Przesiad?em si? z 3G GT w automacie
na 3,8 w manualu chocia? polowa?em ponownie na automat i jezdzi si? "szybciej" :lol2:
 
 
Michal 
gruba ryba


Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 365
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 22:42   

Radamanthys napisał/a:
Michal napisał/a:
nigdy nie uwierz? w to ze eclipse 4G 3.8 V6 pali 12 litr?w w mie?cie skoro w moim 2.4 3G przy lekkiej nodze tyle pali ....


trzeba popatrze? na jeszcze 2 czynniki kt?ry przy opowie?ciach spalania si? nie bierze pod uwag?...

1. To wiek, do?wiadczenie tudzie? umiej?tno?ci jazdy kieruj?cego, nie wm?wisz mi ?e 18 lat je?dzi lepiej od 30 latka...

2. Wiek auta skoro wspominasz o 3g to rozumiem ze m?wimy o autach 2000-2004, zak?adaj?c jeden litra? im starsze auto tym wi?cej pali, poza tym 4g jest na tyle technologicznie nowym autem ?e tu juz przy du?ych silnikach spalanie jest ni?sze ni? w starszych, st?d masz takie a nie inne spalanie, pami?taj te? ?e Twoja Lambda mo?e by? ukruszona i ju? robi swoje, ?e katalizator masz zapchany i mieszanka ?le przechodzi :) i wiele wiele innych, dolot poza swoj? genialno?ci? dostarczania ch?odu automatycznie zwi?ksza spalanko ko?o 1 L itd. dlatego jest jak jest, problemu spalania by nie by?o gdyby nie ceny paliwa...








Co do doswiadczenia jezdze tym samochodem juz od 3 lat wiec wiem nie co o jezdzie samochodem i jak nim jezdzic .... i jesli mowimy o spalaniu 12 litr?w to mowie o zakresie obrot?w od 1500 do max 2500 nie wiecej ....
 
 
 
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 22:47   

Micha? 4G GT tyle pali, powa?nie, przeczytaj m?j wcze?niejszy post Wawa-Krak?w. Ten samoch?d wbrew pozorom nie pali tak du?o, jest to w miare nowoczesny silnik no i Mivec. Fingera 3G V6 pali mu w trasie 8l wi?c po mie?cie 12 to jest max co mu mo?e pali
_________________
"Aerodynamics are for people who can't build engines" Enzo
Ostatnio zmieniony przez runo 2009-10-15, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michal 
gruba ryba


Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 365
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-15, 23:05   

kurcze moze ja mam cos naprawde z sonda bo az mi sie naprawde nie chce wierzy
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-16, 00:25   

Radamanthys napisał/a:
11 L w mie?cie 3.8 ?? za nic w ?wiecie... brzmi to prawie jak najwi?ksza Legenda motoryzacji, ?e Mustang 4.0 pali 8 L w mie?cie, 11L pali? m?j by?y HC 1.6 105 KM
dlaczego porownujesz wyzylowany silnik rzedowy 4 cylindowy, nie majacy wogole elastycznosci, ktory sie poci na kazdym biegu, do 6cio cylindrowego silnika prawie wcale nie wysilonego, z duzym momentem obrotowych, na zmiennych fazach rozrzadu i zmiennych dlugosciach kolektora ssacego ? typowa polska mentalnosc ze duze silniki duzo pala...
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-16, 09:00   

GOLDI napisał/a:
Radamanthys napisał/a:
11 L w mie?cie 3.8 ?? za nic w ?wiecie... brzmi to prawie jak najwi?ksza Legenda motoryzacji, ?e Mustang 4.0 pali 8 L w mie?cie, 11L pali? m?j by?y HC 1.6 105 KM
dlaczego porownujesz wyzylowany silnik rzedowy 4 cylindowy, nie majacy wogole elastycznosci, ktory sie poci na kazdym biegu, do 6cio cylindrowego silnika prawie wcale nie wysilonego, z duzym momentem obrotowych, na zmiennych fazach rozrzadu i zmiennych dlugosciach kolektora ssacego ? typowa polska mentalnosc ze duze silniki duzo pala...


?le zinterpretowa?e? tego posta, nie mia?em nic z?ego na my?li bynajmniej nie por?wna?em zwyk?ego 4 cl. do V6, da?em przyk?ad podobnej bredni, ale spalanie sie wyja?ni?o koledze chodzi?o o spalanko w trasie 11 L co jest bardzo sensownym spaleniem...

Pozdr. :badcrack:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-16, 14:23   

Michal napisał/a:
kurcze moze ja mam cos naprawde z sonda bo az mi sie naprawde nie chce wierzy?


Sprawdzilbym wiecej czynnikow niz tylko sonda. Ja jak mialem swojego 3G I4 to nawet jak cisnalem na swiatlach podpuszczony lub nie to nigdy nie wyszedl ponad 11L a norma bylo 9L/100km.

Sprawdz cisnienie w kolach, czy filtr powietrza jest czysty, Jakie paliwo lejesz? Masz w bagazniku zbedne kilogramy i moze jezdzisz rajdujac przy kazdej okazji... wszystko to i jeszcze wiecej sklania sie na spalanie. Nawet kondycja i jakosc opon spowoduje straty. Musisz wziasc naprawde wiele pod uwage.

A co do 4G V6 to na zdrowym silniku nie widze dlaczego nie powienien miescic sie w granicach 12L/100km przy normalnej jezdzie.
 
 
songoku 
zielenina



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 69
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-10-16, 14:33   

A IMO 12l/100 jest przy V6 nierealne... mam 4G 2.4(mo?e nied?ugo na sprzeda?) i si? kr?c? ko?o 11l/100km, jednak dodatkowe 1.4l i 2 cylindry trzeba czym? napoi?...stawia?bym raczej na 14-15l/100 km... :roll:
 
 
Gierap
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-16, 15:42   

songoku napisał/a:
A IMO 12l/100 jest przy V6 nierealne... mam 4G 2.4(mo?e nied?ugo na sprzeda?) i si? kr?c? ko?o 11l/100km, jednak dodatkowe 1.4l i 2 cylindry trzeba czym? napoi?...stawia?bym raczej na 14-15l/100 km... :roll:


Goldi ju? wyja?nia?, przy takim samym stylu jazdy (co rzadko si? zdarza bo jak czujemy wi?cej mocy to i mocniej ci?niemy peda? gazu :ok: ) V6 spali mniej ni? m?cz?ce si? 2.4, elastyczno??, mniejsze wysilenie i wi?ksza moc przy dok?adnie takim samym stylu jazdy (czyt. spokojnym) spali mniej ni? R4.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-16, 20:24   

songoku... nikt nie powiedzial ze twoje 11L to szczyt marzen choc 4G jest ciezsze ale powiedz mi jakim cudem silniki z wieksza moca lub wieksze rozmiarowo wciaz moga osiagac porownywalne wyniki?? To ja ci powiem a raczej Gierap juz to zrobil. Powiem Ci ze w V6 4G to nawet i 11L wycisniesz ale czy to jest jazda na ten samochod. Jesli patrzysz na spalanie V6 4G to ten samochod zje ciebie za szybko... chcesz zaoszczedzic.... kup diesla. Proste.
 
 
mckoval
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 20:21   

chlopaki, ale zamiast sie klocik komu ile pali (nikt nie kupuje chyba taskich samochowo ze wzgledu na to ze malo pala.. ja tankuje swoje 1,8 co niecale 300km i zyje..)
postarajcie sie odpowiedziec na pytania nt swiatel i innych detali o ktore pytal radamanthys, bo mnie te odp tez interesuja :>
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 20:30   

swiatla nie maja homolgacji europejskiej... poniewaz samochod nigdy nie wychodzil na ten rynek... kierunki sa pomaranczowe... jednak trzeba to troche przerobic... poniewaz wedle prawa nie moga byc postowjowki z przodu barwy pomaranczowej, ba i dokaldnie na tej samej zarowce co kierunek... trzeba dolozyc zarowki biale z przodu i odciac jedno wlokno z dwuwloknowej zarowki i tyle... samochod nie potrzebuje miec homologacji europejskiej poneiwaz nigdy na ten rynek nie wychodzil i taki temat jego nie dotyczy...
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 22:09   

Dzi?kuj? za wyczerpuj?c? odpowied?

[ Dodano: 2009-10-19, 09:33 ]
Reasumuj?c 4G 3.8 L pali ile pali, ale wbrew pozorm nie jest to wynik tak du?y aby przesiada? sie do Eco-wozu, moc rekompensuje straty $, milicja obywatelska moze sie czepnac ale nie musi, a autko mo?na ?atwo i szybko przerobi?, skrzynia manualna bo chyba ciut szybsza...no i cena 50K trzeba b?dzie za?o?y?, ?e wypadek by? b?d? st?uczka, ale grunt by by?a jak najmniejsza, aby by?y poduchy z kurtynami i zostawia? 2 ?lady, no nic do kwietnia jeszcze du?o czasu, ale plan?w raczej nie zmieni? i przesi?d? si? do Eclipsa :) Pozdr. ! :jupi:
 
 
songoku 
zielenina



Wiek: 42
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 69
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-10-19, 10:20   

Jesli patrzysz na spalanie V6 4G to ten samochod zje ciebie za szybko... chcesz zaoszczedzic.... kup diesla. Proste.[/quote]


dok?adnie mam takie same zdanie...ale jako? naprawd? nie moge uwierzy?, ?e prawie 4 litrowy silnik benzynowy mo?e si? zmie?ci? w 12 litrach po mie?cie... zreszt? nie po to si? kupuje takie auto...

pozdro :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12