Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAKUP ECLIPSE'A. Koszt i dostepność części.
Autor Wiadomość
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-19, 11:27   

my?le ze bez eco drivingu np. na 17' w okresie wiosenno letnim b?dzie ko?o 12-14 a w okresie jesienno zimowym + 2-3 L jest to w zupe?no?ci normalny wynik, jak dla 3.8 L, moja SLK w lato na 16', pali kolo 11-13 w zim?, ko?o 14-16. Owszem jak ktos tylko i wy??cznie patrzy na spalanie to Diesel mu tylko zostaje, pytanie czy taki kierowca umie dba? o Turbin?...Bo z regu?y jest tak ?e wolnossak = Du?e spalanie + mniejszy serwis, a diesel ma?e spalanie + wi?kszy serwis...

Z autopsji wiem ?e je?eli szukamy auta, to nale?y tylko zrobi? research rynku odno?nie spalania i wiedzie? na czym b?dziemy sta?, a nie kierowa? si? tym jako czynnik za b?d? przeciw :/ np. 1,5 roku temu kupi?em sobie HC GK 1.6L 105 KM bo czynnikiem by?o "bo ma?o pali" pali? tak ma?o ?e ro?nica pomiedzy 2.0 150 KM by?a zaledwie o 1.5 L na 100 czyli 7 z? a miesi?cznie 70 z? jak dla mnie, dlatego zosta? sprzedany, ju? wiem ?e nie ma co patrze? na spalanie, rezerwa mocy jest bezcenna...
 
 
Michal 
gruba ryba


Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 365
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-21, 10:21   

allias napisał/a:
Michal napisał/a:
kurcze moze ja mam cos naprawde z sonda bo az mi sie naprawde nie chce wierzy?


Sprawdzilbym wiecej czynnikow niz tylko sonda. Ja jak mialem swojego 3G I4 to nawet jak cisnalem na swiatlach podpuszczony lub nie to nigdy nie wyszedl ponad 11L a norma bylo 9L/100km.

Sprawdz cisnienie w kolach, czy filtr powietrza jest czysty, Jakie paliwo lejesz? Masz w bagazniku zbedne kilogramy i moze jezdzisz rajdujac przy kazdej okazji... wszystko to i jeszcze wiecej sklania sie na spalanie. Nawet kondycja i jakosc opon spowoduje straty. Musisz wziasc naprawde wiele pod uwage.

A co do 4G V6 to na zdrowym silniku nie widze dlaczego nie powienien miescic sie w granicach 12L/100km przy normalnej jezdzie.






hehhe oj co do opon to jednak trzeba zmienic a filtr mog?bym przeczyscyc
 
 
 
zyziek61 
zielenina


Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-10-21, 22:49   

przeczytalem sobie ten temacik i dochodze do wniosku, iz moje 4G 3.8 chyba ma dziure gdzies w zbiorniku, poniewaz nigdy ale to nigdy w miescie nie udalo mi sie zejsc ponizej 14 przy normalnej jezdzie :( poleccie mi koniecznie jakis warsztat !!! niech sprawdza czy mam te dziure, czy raczej powinieniem jezdzic z obrotami do 2.500 :)
 
 
runo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 866
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-21, 23:12   

Ale w mie?cie pewnie i pali to 14 ale to max przy normalnej je?dzie.
_________________
"Aerodynamics are for people who can't build engines" Enzo
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-21, 23:16   

cytat z forum supry:
Cytat:
jakie spalanie? :o mi pali 46,6 :lol2:
 
 
Dani
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-21, 23:24   

Kupujesz auto-> ono spala -> ile? -> tyle ile potrzebuje -> musisz zala?? -> no musisz ?eby je?dzi? -> a ile ci litr?w we?mie? -> a po co wam to wiedzie? i tak te litry spali i tak!!

po co narzeka? , rozwija? temat i takie tam, kupujesz auto to si? liczysz ze ma takie spalanie i koniec. Powiem tak udziela?em si? na forum i czasem pisa?em ile spala i takie tam, ale tak naprawd? to nie jestem wstanie okre?li? ile moje 2g bo kurka wodna nie wiem, nigdy tego nie liczy?em i nie b?d?!! bo po co si? nad tym rozpisywa?.
Zatankowa? musz? bo jak tego nie zrobi? to kicha.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-21, 23:29   

Ale jak sprawdzasz to wiesz czy cos sie nie dzieje z autem :P
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-21, 23:35   

allias napisał/a:
Ale jak sprawdzasz to wiesz czy cos sie nie dzieje z autem :P
e tam :P 420a to tak wyczulony strucel ze jak tylko cokolwiek sie dzieje to sypie bledami :) tak ze dani moze spac spokojnie :)
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-22, 09:07   

Ja nigdy nie stara?em si? je?dzi? oszcz?dnie i spalanie mi nie przeszkadza ale prowadz? statystyki spalania. Tak jak pisa? allias, to dobry spos?b na kontrol? kondycji autka. Jak nagle zaczyna wi?cej pali? to wiem, ?e trzeba zajrze? do filtr?w, ?wiec itp. W takich statystykach ?wietnie wida? odzwierciedlenie w naprawach, czy serwisie autka. G?upia wymiana ?wiec da?a zmiejszenie ?redniego spalania o 1,5l, mimo i? nie by?o czu? w je?dzie ich zu?ycia (przebieg raptem 20kkm).
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Radamanthys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-22, 13:38   

Dani napisał/a:
Kupujesz auto-> ono spala -> ile? -> tyle ile potrzebuje -> musisz zala?? -> no musisz ?eby je?dzi? -> a ile ci litr?w we?mie? -> a po co wam to wiedzie? i tak te litry spali i tak!!

po co narzeka? , rozwija? temat i takie tam, kupujesz auto to si? liczysz ze ma takie spalanie i koniec. Powiem tak udziela?em si? na forum i czasem pisa?em ile spala i takie tam, ale tak naprawd? to nie jestem wstanie okre?li? ile moje 2g bo kurka wodna nie wiem, nigdy tego nie liczy?em i nie b?d?!! bo po co si? nad tym rozpisywa?.
Zatankowa? musz? bo jak tego nie zrobi? to kicha.


A ja troszk? nie rozumiem takiego podej?cia do sprawy, naturaln? spraw? jest ?e trzeba zala? tyle ile trzeba, ale to tak jakby? powiedzia? ?e niewa?ne jaki chleb kupisz ?wie?y czy stary bo i tak go musisz zje??, spoko ka?dy wie ?e musisz, ale warto wiedzie? czy zjesz dzisiaj ?wie?y czy te? nie ze spalaniem jest tak samo zadaj?c to pytanie na forum nie twierdze ?e jak dostan? odp. 40 L w mie?cie to powiem ?e do d*** i szukam Eco-Wozu tylko powiem aha rozumiem czyli b?dzie pali? 40 L i musz? sobie u?wiadomi? ?e tak b?dzie a nie inaczej. Tyle ! Nikt tu nie neguje spalania, ani te? nie twierdzi ?e to jest argument za tudzie? przeciw, tylko z czystej ciekawo?ci potencjalni nabywcy chc? wiedzie? ile MIVEC ?rednio 3.8L pali ludziom w mie?cie tyle... odpowied? jest w miar? prosta od 12 L do nawet 17L zale?y od masy czynnik?w...tyle teraz ka?dy przeczyta o warto?ciach w Litrach i czynnikach i u?wiadomi sobie co jest w stanie przypilnowa? a co nie, oraz jak poszczeg?lne pilnowanie danych czynnik?w przeniesie si? na jego spalanie...

My?l? ?e tego typu wypowied? jest du?o bardziej warto?ciowa ni? wypowied? "spali tyle ile musi" bo ?wiadczy tylko o olewczym stosunku do pytaj?cego, kt?ry gdzie? musi zaczerpn?? wiedzy, a gdzie indziej ma to zrobi? jak nie na forum user?w np. 4G 3.8 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12