Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Osiągi 3,8 gt
Autor Wiadomość
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2009-11-29, 22:43   

karolko, Timon napisa? o silniku Hondy, z Civic, Crx z VTEC

znam Stariona kt?ry objecha? Ecli 3.8 w manualu, ale to inna historia :ok:
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-11-29, 22:48   

MikeR napisał/a:
znam Stariona kt?ry objecha? Ecli 3.8 w manualu, ale to inna historia :ok:

tommycrazy :>
 
 
 
karolko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 23:01   

MikeR, to nie ma szans, ?eby auto z takim seryjnym motorem cho?by zr?wna?o si? z 3,8 gt.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 23:13   

karolko napisał/a:
MikeR, to nie ma szans, ?eby auto z takim seryjnym motorem cho?by zr?wna?o si? z 3,8 gt.
Waga + lepszy naped + troche mniej mocy sprawilo ze starion raz wygral i raz przegral z ciezkim 6g75
 
 
karolko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 23:25   

Goldi, mia?em na my?li hond?. A co do stariona, to si? nie wypowiem, bo nie znam jego specyfikacji technicznej
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 23:50   

Zdrowy b16a1 by szed? z Tob? r?wno e 4genie, a w crxie to by? czyta? jego tyln? rejestracje :lol2: a to 1.6 :P
_________________

 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 00:05   

Cytat:
Bez takich tekst?w koleszko. A jak nie wierzysz, ?e to mo?liwe, to si? ch?tnie za?o??.


Tylko nie kolezko!! Nie pilem z toba i raczej nie bede wiec mnie kolezka nie nazywaj!!! A jesli chodzi o pomiary to jak Goldi wspomnial - jesli bedziesz mial potwierdzenei z innych urzadzen to chetnie sie temu dokladniej przyjze a puki co bede sie temu sceptycznie przygladal. Szczegolnie ze sam mialem nokie N95 i wiem jaka dokladnosc ma ten odbiornik GPS.

A jak chcesz robic zadyme i zwracac sie tym tonem to prosze zaloz lepsze kola i zrob wlasciwy test na torze.

Pozdrawiam.
 
 
dariosss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 00:15   

Timonek21 napisał/a:
a w crxie to by? czyta? jego tyln? rejestracje

To ze Ty czytasz to nie znaczy ze kazdy... :>
 
 
luki20j 
mniejsza zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 157
Skąd: Zielona G?ra
Wysłany: 2009-11-30, 09:09   

dariosss napisał/a:
a w crxie to by? czyta? jego tyln? rejestracje

To ze Ty czytasz to nie znaczy ze kazdy... :>



dariosss, z tonu wypowiedzi wynika jakby? TY da? rade takiej CRX'e? Ale nie swoim 2g?
_________________
Parafrazuj?c Jacka Granieckiego:
Pietnastki miel? kiedy jad? Czerwieni?... ELo
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-30, 09:27   

Pomiar na podstawie GPS-u mo?na traktowac jako ciekawostk? chyba , ?e sprz?t ma bardzo mocny procesor i bardzo szybko przelicza . Akurat mia?em mo?liwo?? testowania kilku nawigacji na raz r??nych firm i to co nas zdziwi?o to przy tej samej pr?dko?ci by?y r??ne pomiary pr?dko?ci. Rozbierzno?? o 3 Km/ godzin? a jechali?my 80- 90 km/h . Nawet na tym samym uk?adzie Sirfstar III :)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
Ostatnio zmieniony przez Pablo1o 2009-11-30, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
karolko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 10:40   

Panowie, odnosz? wra?enie ?e dyskusja sprowadza si? w wi?kszo?ci do wierz? - nie wierz?, jestem sceptyczny itp. Poka?cie jakie? pomiary zrobione na innym sprz?cie, albo przetestujcie sami t? aplikacj? i wtedy dyskusja b?dzie bardziej rzeczowa. W takiej formie to niewiele wnosi a wr?cz zniech?ca. Zastanawiam si? czemu ma s?u?y? takie bleblanie :)
a poni?ej inny wynik z tej samej aplikacji:
0-100 km/h: 6,6 s

0-10 km/h: 0,5 s
0-20 km/h: 1,0 s
0-30 km/h: 1,5 s
0-40 km/h: 2,0 s
0-50 km/h: 2,5 s
0-60 km/h: 3,2 s
0-70 km/h: 4,1 s
0-80 km/h: 4,6 s
0-90 km/h: 5,6 s
0-100 km/h: 6,6 s
0-110 km/h: 7,7 s
0-120 km/h: 8,7 s
0-130 km/h: 10,3 s

Moim zdaniem, gdyby rzeczywi?cie pomiar by? a? tak b??dny, dostawa?bym jakie? nieregularne wyniki, r??ni?ce si? od siebie znacznie. Tymczasem pomiary s? do?? powtarzalne. To co ma wp?yw, to wilgotno?? asfaltu, kt?ra bywa r??na w zale?no?ci od pory w jakiej testowa?em. Aplikacja te? ma jakie? za?o?enia odno?nie sygna?u gps, czy jego poziomu i z tego co zauwa?y?em, to wymaga do dzia?ania wi?cej, ni? sama nawigacja (by? mo?e chodzi o wspomnian? wcze?niej min. ilo?? satelit). A jeszcze jest jedna istotna sprawa, je?li chodzi o nawigacj? w n95 - najnowsze firmware znacznie lepiej obs?uguje modu? gps, ni? wersje z pocz?tku produkcji modelu. To si? przejawia r?wnie? w dzia?aniu samej nawigacji, czy aplikacjach typu sports tracker.
 
 
dariosss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 11:38   

luki20j, nigdzie nie napisalem ze ja...ale widzialem na wlasne oczy i to 1 G objezdzalo crx-a jak chcialo,obydwa autka seryjne :ok:
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 12:11   

Pablo1o, pisalem wczesniej czemu sa rozbierznosci w pomiarach i to bynajmniej nie chodzi o moc obliczeniowa urzadzenia. Bo do takich obliczen wystarczy procesor z commodore C64 :D albo lepszego kalukatora ;p
co do dokladnosci, jesli tylko zakladamy, ze dokladnosc sygnalu pozwala na ustalenie pozycji z dokladnoscia 0,5m (to jest maksymalna), to istotny jest jeszcze czas probkowania. Jesli jest to, np 1/25 sekundy to faktycznie dokladnosc urzadzenia bedzie spora. jesli 1/10s to juz blad sie wkrada spory. Jak ktos chce to niech policzy jaki moze byc maksymalny blad przy 66 pomiarach ;-) tylko trzeba wziasc pod uwage to, ze program sam analizuje slepe blad pomiaru i go koryguje - gdy jakis punkt pomiarowy nie pasuje do krzywej to go wyrzuca z obliczen.
Ostatnio zmieniony przez finger 2009-11-30, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-30, 13:20   

dariosss napisał/a:
luki20j, nigdzie nie napisalem ze ja...ale widzialem na wlasne oczy i to 1 G objezdzalo crx-a jak chcialo,obydwa autka seryjne :ok:


Chyba nie czytasz dok?adnie chodzi?o mi o silnik b16a1 seria 150 koni, chcia?bym zobaczy? seryjne gst objezdzaj?ce ten sprz?t :tuptup:
_________________

 
 
kazber 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 225
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-11-30, 13:47   

dariosss napisał/a:
luki20j, nigdzie nie napisalem ze ja...ale widzialem na wlasne oczy i to 1 G objezdzalo crx-a jak chcialo,obydwa autka seryjne :ok:


co do obje?d?ania CRX'a no to ja mia?em okazje si? ?ciga? z CRX'em 1.6 ze zmienionym kolektorem wydechowym i przerabianym wydechem reszta seria no i za pierwszym startem to ja wygra?em, ale obaj spalili?my gum? i dlatego tak wysz?o, pozosta?e 3 razy niestety dosta?em w dupe, faktem jednak jest, ?e moja skrzynia bieg?w nie jest w rewelacyjnym stanie i wrzucenie dw?jki chwil? trwa
_________________

 
 
 
karolko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 14:08   

Ciekawie:). W forum dla 4g, gadacie o tym czy crx objedzie 1g :D .
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2009-11-30, 15:04   

karolko, zgadza si?, temat na zszed? na dupe maryny :roll:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 15:20   

karolko napisał/a:
odnosz? wra?enie ?e dyskusja sprowadza si? w wi?kszo?ci do wierz? - nie wierz?


GOLDI napisał/a:
Niestety wszelkiego tego typu programy, lub G-techy czy tez inne klepsydry nie sa dokladne. Aczkolwiek daja jakis poglad na rzeczywisto?? jaka teoretycznie mo?e by? z dok?adno?ci? do jednej sekundy.


karolko - tu nie chodzi o "wierze czy nie wierze", tylko oto ze to nie pierwszy raz kiedy na podobny temat dyskutujemy i naprawde trzeba wziasc pod uwage ze to jest wiecej dobra zabawa niz wiarygodny super sprzet i z tego wlasnie pochaodzi to "sceptyczne" podejscie.

Tym bardziej ze wszelkiego rodzaju tematy sciagaja sie do jednego ze porownuje sie wozy a potem to tylko "a co ty gadasz, nie masz racji bo samochod x,y,z bedzie szybszy od twojego a,b,c".

PS. A co do Nokii N95... moze i soft jest lepszy ale jak ja updatowalem ostatni raz, dwa miechy temu i zachwalano lepszy soft to wcale taki super nie byl wiec i w ten nowy soft nie za bardzo mi wierzyc sie nie chce a kiedy sam uzywalem GPS z TOMTOM i Garminem na Nokii to niestety dokladnosc nie byla najlepsza. :ok:
 
 
karolko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 16:03   

Allias, a zauwa?y?e?, ?ebym gdzie? u?y? okre?lenia "to jest super sprz?t do pomiaru" lub jakiego? podobnego stwierdzenia?. Oczywi?cie, ?e chodzi o zabaw? - nie zajmuj? si? sportem wyczynowym a do zastosowa? amatorskich takie co? z pewno?ci? si? przydaje i tyle. Nikt Ci? przecie? nie zmusza, ?eby? korzysta? z takiego sprz?tu, ale te? wiem, ?e wiele os?b z zadowoleniem u?ywa takich gadget?w, poniewa? to co podaj? nie jest oderwane od rzeczywisto?ci, natomiast dok?adno?? bywa r??na.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 16:24   

karolko... napij sie zimnego piwa i usiadz gdzies w kacie i wyluzuj. A czy ja gdzies skrytykowalem ten "nie super sprzet do pomiaru"? Poddalem w watpliwosc jego skutecznosc a jedynie o czym mowie ze nie wierze zebys osiagnal 6sek lub ponizej na ciezkiej FWD krowie jaka jest 4G.

Nie chce miec uprzedzen ale prowadzenie dyskusji z toba do tego mnie sklania - I`m out. Bez odbioru. :roll: :roll:

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13