Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytanie
Autor Wiadomość
MrEdiWolf 
zielenina


Wiek: 25
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Zgłobice
Wysłany: 2016-12-28, 11:51   Kilka pytanie

Witam wszystkich ;) Mam do Was kilka pytań odnośnie mojego Eclipsa 2G.

1. Ostatnio poszła mi pompa sprzęgła (a dokładnie zaczęła ona cieknąć), z tego też powodu wylał mi się ze zbiorniczka cały płyn. Nie zauważyłem tego i ruszyłem w trasę (dzień wcześniej było wszystko w porządku) biegi wchodziły jak w starej ładzie, kilka razy musiałem wysprzęglać. Udałem się więc do mechanika, uzupełniliśmy płyny, cieknie wolno więc póki nie przyjdzie mi zamówiona nowa część mogę jeździć. Jednakże przez to wszystko skrzynia zaczęła mieć kaprysy. Przy zmianie biegów czuć przeskok, niekiedy lekki zgrzyt lub ciężko wchodzi bieg. Przy dłuższej jeździe problem zanika, wchodzą lżej, ale nie znika mankament do końca. Wysuwa się pytanie co powinien zrobić? Czy pomoże wymiana oleju w skrzyni? Czy pomoże dodanie ceramizeru (za ok. 60-80zł)? Ile wyniesie mnie naprawa tego? Dodam tylko, że przed tym skrzynia była żyleta.

2. Drugie pytanie już dużo krótsze. Mam wersje przedliftową i chciałbym dodać mu więcej sportowego charakteru. Póki nie kupię zderzaka poliftowego w rozsądnej cenie, chciałem kupić coś takiego: Odnośnik do zdjęcia. Gdzie kupię coś takiego i za ile?

3. Kolejne szybkie pytanko, malował ktoś lub ma jakieś zdjęcie (szukałem na googlu, ale nie mogę znaleźć) jak będzie wyglądał pomalowany zderzak przedliftowy na ten styl: ZDJECIE. Chciałbym pomalować cały dół od lewego reflektoru, do prawego ;)

4. Ostatnie pytanie, również szybkie. Przerabiał ktoś lampy tylnie EU by świeciły jak te USA? ZDJECIE Ma ktoś jakiś filmik instruktażowy jak to zrobić? Z czym to się wiąże?
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-12-28, 15:42   

MrEdiWolf napisał/a:
1. Ostatnio poszła mi pompa sprzęgła (a dokładnie zaczęła ona cieknąć), z tego też powodu wylał mi się ze zbiorniczka cały płyn. Nie zauważyłem tego i ruszyłem w trasę (dzień wcześniej było wszystko w porządku) biegi wchodziły jak w starej ładzie, kilka razy musiałem wysprzęglać. Udałem się więc do mechanika, uzupełniliśmy płyny, cieknie wolno więc póki nie przyjdzie mi zamówiona nowa część mogę jeździć. Jednakże przez to wszystko skrzynia zaczęła mieć kaprysy. Przy zmianie biegów czuć przeskok, niekiedy lekki zgrzyt lub ciężko wchodzi bieg. Przy dłuższej jeździe problem zanika, wchodzą lżej, ale nie znika mankament do końca. Wysuwa się pytanie co powinien zrobić? Czy pomoże wymiana oleju w skrzyni? Czy pomoże dodanie ceramizeru (za ok. 60-80zł)? Ile wyniesie mnie naprawa tego? Dodam tylko, że przed tym skrzynia była żyleta.


Na początek zalał bym mieszankę RED LINE'a, może pomóc, pomaga zmęczonym skrzynią w DSM'ach.

MrEdiWolf napisał/a:
2. Drugie pytanie już dużo krótsze. Mam wersje przedliftową i chciałbym dodać mu więcej sportowego charakteru. Póki nie kupię zderzaka poliftowego w rozsądnej cenie, chciałem kupić coś takiego: Odnośnik do zdjęcia. Gdzie kupię coś takiego i za ile?


http://www.ebay.com/sch/i...rs+&_sacat=6000

MrEdiWolf napisał/a:
3. Kolejne szybkie pytanko, malował ktoś lub ma jakieś zdjęcie (szukałem na googlu, ale nie mogę znaleźć) jak będzie wyglądał pomalowany zderzak przedliftowy na ten styl: ZDJECIE. Chciałbym pomalować cały dół od lewego reflektoru, do prawego


nie wiem jak inni ale ja nie widzę zdjęcia, wrzuć bezpośrednio

MrEdiWolf napisał/a:
4. Ostatnie pytanie, również szybkie. Przerabiał ktoś lampy tylnie EU by świeciły jak te USA? ZDJECIE Ma ktoś jakiś filmik instruktażowy jak to zrobić? Z czym to się wiąże?


Nie wgłębiałem się w ten temat z racji że miałe 1G ale w 1G wystarczyło pokombinować z żarówkami i oprawkami, pociągnąć po jednym dodatkowym przewodzie postojówki pod kierunkowskaz (oczywiście na kierunku mialem wtedy dwuwłóknową żarówkę) oczywiście żeby to było full legal to by musiał kierunkowskaz mrygać na pomarańczowo, ale ja na to lałem... tak samo jak na blachę na froncie :) Twój wybór. Możesz to załatwić na dwa sposoby, przenieść kierunki w światła cofania, dzieląc środek albo zastosować dwie żarówki w "kwaterze" kierunkowskazu, jedna od pozycji i jeden pomarańczowy LED od kierunku - bo oczywiście zakładamy że całą lampę malujesz/oklejasz na czerwono
_________________

 
 
 
MrEdiWolf 
zielenina


Wiek: 25
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Zgłobice
Wysłany: 2016-12-29, 11:15   

1. Ile wyniósł by koszt takiej mieszanki "Red Line"?
2. W Polsce nigdzie nie dostane takiego czegoś?
3. Oto zdjęcie: . Chciałbym pomalować od reflektoru do reflektoru w wersji przedlift. Wątpie by to ładnie wyglądało, dlatego pierw chce zasięgnąć opinii. Pomalowanie wyszło by 50-100zł (nawet licząc plastidip). Dużo lepiej wyglądałby zderzak poliftowy, ale ciężko dorwać go w niskiej cenie, jedynie po 700-900zł.
4. Brzmi dla mnie jak czarna magia, słyszałem coś o tych ledach i o jakimś programowaniu tego, że przy włączeniu kierunku lampa gaśnie i mruga kierunek.
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2016-12-29, 12:15   

W przedliftowym zderzaku średnio to widzę, jakoś nie mogę sobie wyobrazić, a tak jak na zdjęciu to ma pomalowany bardzo podobnie zderzak Trzcina w swoim "białasie".
Co do oleju to poszukaj tu, jest na pewno info na 4um jaką mieszankę RedLine stosować a jak nie znajdziesz to z chęcią powiedzą Ci i sprzedadzą olej Brian,Kiepuczi z Top End Power.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13