Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochody z kierownic? po prawej stronie. Ju? nied?ugo ...
Autor Wiadomość
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2010-10-06, 12:03   

patALLAH napisał/a:
osobi?cie czuje si? ura?ony ?e ja jestem ?cigany za szelkowe pasy, kube?kowy fotel czy "g?o?ny wydech" i odebrana ma mi by? mo?liwo?? posiadania fajnej jdm zabawki w sytuacji gdy dopuszczonyjest do ruchu ?mietnik je?d??cy na gazie, kt?ry grozi wybuchem i nie jest w stanie w ?aden spos?b si? zatrzyma?.


popieram w ca?ej rozci?g?o?ci :ok:
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-06, 12:20   

patALLAH napisał/a:
?yse opony, braki w hamulcach, brak zawieszenia czy rozpadaj?ce si? nadwozia...to jest dopiero dramat i zagro?enie...

od tego s? przegl?dy techniczne, przecie? je?eli samoch?d jest niesprawny to przegl?du nie przejdzie... :>
ale je?eli jeszcze do tego dodamy kiery z prawej...
moze dobrym pomyslem bedzie jak samochody z kierownica po lewej stronie beda jezdzic prawym pasem, a samochody z kierownica po prawej lewym? :jezyk: :ok: albo niech samochody z kierownic? po prawej je?d?? tym samym pasem co te z lewej tylko ty?em? wtedy kierowcy w roznych samochodach b?d? w tej samej linii prostej na drodze... :lol2:
tak czy siak dopuszczenie do ruchu anglik?w poza angli? jest pomyslem z dupy, to moje zdanie w tym temacie
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-06, 12:23   

Tylko te angliki te? nie b?d? w dobrym stanie, bo nasi rodacy najszybciej wykupi? najta?sze egzemplarze. I b?dziemy spotyka? takie same szroty bez hamulc?w i z gazem i dodatkowo z kierownic? po prawej stronie. Mnie to przera?a.

A co do czepialstwa si? policji do "stuningowanych" furek to faktycznie przesada. Moje auto straci?oby dow?d mimo wzorowego stanu zawieszenia, hamulc?w, uk?adu kierowniczego. Wystarczy brak katalizatora i niehomologowana kierownica. A przerdzewia?ego pa?dzierza, bez hamulc?w, z kt?rego kapi? wszystkie p?yny eksploatacyjne i za sob? zostawia chmur? dymu nikt si? nie czepia.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
gaca 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 152
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2010-10-06, 13:03   

patALLAH napisał/a:
Uwa?am ?e du?o wi?kszym problemem jest ten ca?y ?mietnik na drogach...?yse opony, braki w hamulcach, brak zawieszenia czy rozpadaj?ce si? nadwozia...to jest dopiero dramat i zagro?enie...

R?wnie? si? z tym zgadzam.... tylko po co zwi?ksza? ryzyko i jak viader napisa?, te auta b?d? cierpia?y na te same przypad?o?ci, co nasze.

wojtas jescze napisa?, ?e "od tego s? przegl?dy techniczne, przecie? je?eli samoch?d jest niesprawny to przegl?du nie przejdzie... :> "

Ano przejdzie bo s? zak?ady gdzie podbijaj?, nie za free ale podbij?, czasem po znajomo?ci. U mnie w robocie kole? kilka lat je?dzi? zagazowan? scier?, wi?cej by?o na niej rdzy ni? zdrowej blachy. Przegl?d by?? By?. Szczerze? Czeka?em tylko a? z?amie si? wp??.
To faktycznie boli, ?e nasze w?zki pomimo swojego wieku, nie ?adko stanem technicznym zostawiaj? w tyle du?o nowsze auta, a jednak to my mamy problemy.
Ostatnio zmieniony przez gaca 2010-10-06, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-06, 14:16   

To wszystko przez przepisy o ochron? ?rodowiska i BHP - dla nowych aut :/

I niestety musz? by? takie przepisy bo jakby je znie?li to zaraz pojawi?yby si? samochody fabrycznie nowe bez katalizator?w, z papierowymi kierownicami ( czyt. najta?szymi ) i z siedzeniami kupionymi od chi?czyka za 5'99 z?. Bez ?adnych atest?w , bada? itd.

Ca?e auto kosztowa?oby 15 ty? ( NOWE ) i ... pewnie znalaz?oby si? sporo ch?tnych na takie auto :/

Niestety mentalono?? Polska jest ca?y czas taka sama. Lubimy kupowa? najta?sze rzeczy :/
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-06, 14:52   

gaca napisał/a:
s? zak?ady gdzie podbijaj?, nie za free ale podbij?
tiaa
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2010-10-06, 15:08   

s? zak?ady gdzie zdarzy?o si? podbi? bez podjechania autem :jezyk:
ps. nie znam, tylko s?ysza?em :jezyk:
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2010-10-06, 16:02   

Tiamat napisał/a:
s? zak?ady gdzie zdarzy?o si? podbi? bez podjechania autem :jezyk:

jest takie jedno miejsce w Warszawie,adresu na forum nie podam bo nie wiadomo kto to czyta..co roku tam jestem dostawczym trupem :lol2:

ja tam sie ciesze ze bedzie taka mozliwo??,jak kto? napisa? szroty sa tez sciagane z niemiec,wiec z angli tez beda ,ale moga by? tez bardzo egzotyczne samochody i nie musza by? w z?ym stanie..co z tego wyjdzie zobaczymy :>
 
 
 
pece7
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-06, 23:53   

Oczywi?cie! jeszcze tylko w Polsce brakuje Anglik?w do pe?ni szcz??cia na drogach :wtf:

:ass:
 
 
kamil4711 
KLUBOWICZ


Pomógł: 19 razy
Wiek: 46
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 419
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-10-07, 06:32   

Nie wiem o czym wy w og?le piszecie , jakie to niby stwarza zagro?enie auto z rhd na polskich drogach , czyli co , Polacy je?d??cy po GB z lhd tak?e stwarzaj? zagro?enie ? Jako? w Niemczech i innych pa?stwach UE nikt si? nie ?ali z tym , jako? je?dzi?em po GB d?u?szy czas z lhd i jako? nie mia?em problem?w z wyprzedzaniem itp. i jako? nie s?ysza?em o jakimkolwiek tego typu wypadku , co do stanu technicznego aut z GB , ci kt?rzy byli na szrotach to mog? si? wypowiedzie? jakie tam auta stoj? , ich stan techniczny przewy?sza o wiele razy auta je?d??ce po polskich drogach , po za tym jak b?dzie wi?cej aut to mo?liwe ?e i cz??ci p?jd? w d?? , wiadomo ?e w PL zarobki s? takie jakie s? .
 
 
 
emce 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 581
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2010-10-07, 06:59   

moze gdzie indziej jest mniej idiotow :jezyk: :jezyk: ktorzy kupia stare dosc dynamiczne auto by sie wyszalec nie myslac w ogole o niczym na drodze. juz teraz mozna wielu takich zauwazyc. a pozniej bedzie mial mozliwosc kupienia jeszcze szybszego auta za podobne pieniadze :lol2:
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-07, 07:34   

kamil4711 napisał/a:
Nie wiem o czym wy w og?le piszecie , jakie to niby stwarza zagro?enie auto z rhd na polskich drogach , czyli co , Polacy je?d??cy po GB z lhd tak?e stwarzaj? zagro?enie ? Jako? w Niemczech i innych pa?stwach UE nikt si? nie ?ali z tym , jako? je?dzi?em po GB d?u?szy czas z lhd i jako? nie mia?em problem?w z wyprzedzaniem itp. i jako? nie s?ysza?em o jakimkolwiek tego typu wypadku , co do stanu technicznego aut z GB , ci kt?rzy byli na szrotach to mog? si? wypowiedzie? jakie tam auta stoj? , ich stan techniczny przewy?sza o wiele razy auta je?d??ce po polskich drogach , po za tym jak b?dzie wi?cej aut to mo?liwe ?e i cz??ci p?jd? w d?? , wiadomo ?e w PL zarobki s? takie jakie s? .


Wiesz . dla m?odego i do?wiadczonego kierowcy to nie problem . Ale spr?buj da? takie auto osobie kt?ra niedawno zrobi?a prawko albo starszej osobie :) Te? czujesz si? tak bezpiecznie ...
 
 
 
kamil4711 
KLUBOWICZ


Pomógł: 19 razy
Wiek: 46
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 419
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2010-10-07, 07:54   

Cytat:
Wiesz . dla m?odego i do?wiadczonego kierowcy to nie problem . Ale spr?buj da? takie auto osobie kt?ra niedawno zrobi?a prawko albo starszej osobie Te? czujesz si? tak bezpiecznie ...

My?l? ?e jak kto? nie czuje si? na si?ach ?eby takie auto prowadzi? to nie wsiada za kiere , nie czuj? si? bezpiecznie nawet jak widz? jak mi dziadek przeje?d?a przed nosem na pasach albo kobieta cofa prosto na moje auto , jak kto? b?dzie chcia? si? zabi? to i na rowerze si? zabije ...
 
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-10-07, 08:30   

Wg mnie b?dzie wieksze prawdopodobie?stwo spowodowania przez tak? osobe wypadku. Mo?naby to por?wna? do dopalaczy, tyle ?e tam osoba bior?ca mo?e zabi? jedynie siebie. Tu mo?e zabi? r?wnie? kogo? innego. Tu i tu mamy wolny wyb?r jednak konsekwencje s? r??ne. No ale po?yjemy, zobaczymy.
Ostatnio zmieniony przez tony_tr 2010-10-07, 08:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gaca 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 152
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2010-10-07, 09:12   

Najciekawsze sytuacje b?d? kiedy dw?ch driver?w zasiadaj?cych w samochodach RHD jad?cych w przeciwnych kierunkach zacznie r?wnocze?nie wyprzedza?...
To naprawde krety?ski pomys?.
Je?li unia chce by Polska wprowadzi?a ten przepis, to najpierw powinna zmusi? Polsk? do tego by nasze drogi nie odbiega?y stanem technicznym od tych chocia?by za zachodni? granic?, ewentualnie dodania jednego pasa wi?cej w ka?dym kierunku, i to mia?oby jaki? sens. Ale to mo?e w 3010 A.D..... no mo?e troch? p??niej.
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2010-10-07, 10:07   

rozpisujecie si? ludziska jakby cokolwiek chocia? w najmniejszym stopniu zale?a?o od Was... B?d? te auta czy nie b?d? co za r??nica? ja ju? kto? napisa? wcze?niej: na debila mo?na wsz?dzie trafi
_________________

 
 
 
koolas
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-02, 09:03   

Pablo1o napisał/a:
Generalnie nie mam nic przeciwko rejestracji "anglik?w"

Ja tez nie :lol2:

Pablo1o napisał/a:
... ale strach pomy?le? kiedy jecha?by? takim autem za jakim? Autobusem i chcia?by? go wyprzedza? ... Nawet za dnia nie wspominaj?c ju? o nocy i o deszczu


Wyobraz sobie, ze ja cos o tym wiem. Jezdzilem Eclipem tutaj w IE. Pomijajac autostrady a drogi tutaj sa okrotnie waskie. Ja bym tu raczej nikogo na tych waskich drogach nie wyprzedzal. Po pierwsze ograniczenie jest do 100km/h (Eclipsem nie dawalem rady jechac szybciej niz 80 bo po prostu nie jestem samobojca), a po drugie jesli juz to inni wyprzedzali raczej mnie (to w ogole przechodzilo moje pojecie - oni tutaj to sa jakies hardcory).

Co do Skylinow czy nawet Glanzy... Ceny dobrych egzemplarzy sie zaczynaja od 6000 EUR.
A tu kilka przykladow:

http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/1520187

http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/1561442

http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/1526090

http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/1655023

:>
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-11-02, 12:47   

Druga stron? medalu jest to, ?e kupowanie takiego auta z kier? po prawej stronie jest lekk? wioch?:)

Oczywi?cie chodzi mi o PL.
Ostatnio zmieniony przez tony_tr 2010-11-02, 12:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2010-11-02, 12:59   

tony_tr napisał/a:
kupowanie takiego auta z kier? po prawej stronie jest lekk? wioch?:)

kupienie Skyline'a czy RX-7 to te? dla Ciebie wiocha?? Jako? we Francji Belgi W?oszech mo?na spotka? auta z kier? po prawej stronie i nikomu to nie przeszkadza... :>
Ostatnio zmieniony przez MATi 2010-11-02, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-02, 13:44   

Je?li je?dzi si? autem na codzie? to jest to dla mnie wiocha. Natomiast je?li kto? kupuje sobie tak? zabawk? do upalania na torze i czasem w celu dojazdu przejedzie si? drogami publicznymi to nie mam nic przeciwko. Podczas jazdy torowej jeden ch....z kt?rej strony kierownica.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 8