Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Punkty karne
Autor Wiadomość
Miron 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 222
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-12-03, 21:10   Punkty karne

Zastanawiam sie co do punkt?w karnych za wykroczenia komunikacyjne czy prawko zabieraj? jak sie osi?gnie 24 punkty czy jak sie przekroczy??
I jeszcze jedno pyt. czy mo?na gdzie? sprawdzi? ilo?? posiadanych punkt?w karnych??
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-03, 21:27   

Miron, zalezy chyba od tego ile masz prawko nie? Sprawdzic mozesz na komendzie.
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-03, 21:29   

Jak Cie z?api? i dadz? punkty to odrazu Ci powiedz? ile masz w sumie.
 
 
 
Miron 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 222
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-12-03, 21:36   

Ostatnio w?asnie nie powiedzieli a na komend? wol? sie nie wybiera? ?eby czasem prawka nie zabrali choc to chyba wydzia? komunikacji zabiera prawko??

A co do ilo?ci to albo 20 albo 24 w zale?no?ci od czasu posiadania prawka ale mi ju? przys?uguje 24.
Ostatnio zmieniony przez Miron 2009-12-03, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-03, 21:38   

I tak czy tak je stracisz przy pierwszej kontroli wiec co to za roznica czy zlapia Cie wtedy bez prawka, czy zlapia z niewaznym?
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2009-12-03, 22:06   

je?li masz prawko kr?cej ni? rok, to zdobywaj?c 21pkt tracisz je, je?li d?u?ej to maj?c 24 - tracisz
z tym, ?e...policjant nie zawsze wystawiaj?c mandat mo?e na miejscu sprawdzi? ile wynosi tw?j stan konta :jezyk: i mo?e Ci? pu?ci? pomimo 24 pkt na koncie, ale informacja o zdobytych punktach idzie do komendy, a oni tam ju? maj? pe?en spis i wysy?aj? list z pro?b? o zg?oszenie si? na komend?, je?li tego nie zrobisz, przy najbli?szej mo?liwej okazji odbieraj? prawko, no chyba ?e zdoby?e? tyle pkt ?e uchodzisz za niebezpiecznego, wtedy mog? wys?a? policjanta do domu.....
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-03, 22:23   

Ja je?dzi?em rok bez :roll: zabrali mi za wracanie z imprezy rowerem 3 miesi?ce po zdaniu :hahaha:
_________________

 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-03, 22:54   Re: Punkty karne

Miron napisał/a:
Zastanawiam sie co do punkt?w karnych za wykroczenia komunikacyjne czy prawko zabieraj? jak sie osi?gnie 24 punkty czy jak sie przekroczy??
I jeszcze jedno pyt. czy mo?na gdzie? sprawdzi? ilo?? posiadanych punkt?w karnych??


24 punkty i zabieraj? to raz (dopisuj? do kompletu ?e jeszcze jest egazmin),
dwa sprawdzi? mo?esz ale nie na ka?dej komendzie -> niekt?rym si? nie chce i m?wi? ?e nie maj? mo?liwo?ci
trzy je?li Ci? policja zatrzyma to w wi?kszo?ci przypadk?w nie sprawdzaj?c sumy, przynajmniej u nas nie wrzucaj? na tzw "b?ben"
a je?li nie masz 24 a si? zbli?asz to id? na kurs i skasuj (koszt ok 250 z?) 6 mo?na to zrobi? raz na p?? roku :ok:
Ostatnio zmieniony przez BASIA 2009-12-04, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-12-04, 11:01   

Mi jeden policjant jak mnie zatrzyma? i mia?em na granicy pkt to powiedzia? ,?e prawa jazdy si? nie zabiera tylko ?e dostaje si? wezwanie na ponowny egzamin i do momentu jego nie zdania mo?na normalnie jezdzi? ,po nie zdaniu egzaminu prawo jazdy jest automatycznie wstrzymane, nie wiem czy to prawda ale tak mi t?umaczy? z tym ,?e to by?o 2 lata temu..
 
 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-04, 11:56   

Prawda, je?li nie zdasz egzaminu to wydzia? komunikacji wysy?a pismo, w kt?rym jest napisane ?e masz si? u nich stawi? w celu oddania prawka :)
 
 
Miron 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 222
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2009-12-15, 20:30   

Jako ?e by?em zmuszony dowiedzia?em sie prawie wszystiego.
Po 1 prawko zabieraj? po przekroczeniu 24pkt. a w?a?ciwie nie zabieraj? bo kieruj? na egzamin sprawdzaj?cy twoj? wiedz? z przepis?w ruchu.
Po 2 mo?na i?? na kurs zbijaj?cy pkt ale tylko wtedy gdy nie przekroczymy tych 24 pkt.
Kurs kosztuje 250z?.
Ilo?? punkt?w mo?na sprawdzi? na komendzie policji niestety tylko osobi?cie.
 
 
nezik 
KLUBOWICZ
zeto

Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 623
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-12-16, 03:15   

BASIA napisał/a:
Prawda, je?li nie zdasz egzaminu to wydzia? komunikacji wysy?a pismo, w kt?rym jest napisane ?e masz si? u nich stawi? w celu oddania prawka


Prawda, ale jezeli Cie zlapie kontrola drogowa jak juz ci nalicza punkty, a jeszcze nie wysla pisma, to zabieraja ci na miejscu.

Cytat:
Jako ?e by?em zmuszony dowiedzia?em sie prawie wszystiego.
Po 1 prawko zabieraj? po przekroczeniu 24pkt. a w?a?ciwie nie zabieraj? bo kieruj? na egzamin sprawdzaj?cy twoj? wiedz? z przepis?w ruchu.
Po 2 mo?na i?? na kurs zbijaj?cy pkt ale tylko wtedy gdy nie przekroczymy tych 24 pkt.
Kurs kosztuje 250z?.
Ilo?? punkt?w mo?na sprawdzi? na komendzie policji niestety tylko osobi?cie.


Zgadza si?, podobno taki kurs zbija 6 pkt?w

Jeszcze przed podejsciem, ba zapisaniem sie na test kontrolny, mowisz przejs test psychologiczny, dopeiro z tym papierem, moze isc do WORD-u umawiac sie na termin.
Po nie zdaniu testu kontrolnego, zabieraja prawko na stale i musisz od nowa robic kurs.


Natomiast jezeli masz 23 punkty, z?api? Ci? i otrzymasz nowe punkty, mo?esz je?dzi? dop?ki te punkty nie zostan? naliczone i nie przyjdzie pismo nakazuj?ce stawienie sie na komendzie i zdanie prawa jazdy.

Pamietajcie, jezeli przegracie sprawe w sadzie grodzkim, zwykle bezrozprawowo sie to dzieje, to pomimoze w decyzji sadu nic nie ma o punktach, to to pismo idzie do komendy i tam na jego podstawie nalicza punkty, czego nie wiedzialem.
Naliczyli mi 15 punktow, w sumie mialem ponad 20. Nagrali mnie po jakims czasie na kamerke w srebrnej lagunie i dodali 13 punkt?w.
W sumie mialem 34, jak mnie znow po jakims czasie zatrzymali i to oznajmili to bylem w szoku. Przesle skan jak znajde ten papier, bo wiekszosc z Was pewnie nie wierzy. Wiem, ?e nie ma sie czym chwalic, ale zawsze to przestroga dla innych

Jezeli chodzi o czas jakis stracilem pomiedzy zabranie prawka, testami psychologiczny i kontrolnym w wordzie, razem z czekaniem na termin to...
zabrali na poczatku czerwca, odzyskalem pod koniec wrzesnia.
Takze teraz jak wyprzedzam to zawsze wydaje mi sie ze auto za mna to woz policyjny i wlasnie mnie nagrywa, psychika skrzywiona na cale zycie
 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-16, 03:49   

Nezz napisał/a:
psychika skrzywiona na cale zycie
Oj daj spokoj, dzieci sa molestowane seksualnie na swiecie a Ty sie stresujesz. :)
 
 
nezik 
KLUBOWICZ
zeto

Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 623
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-12-16, 03:57   

wiesz finger pisalem o sobie, nie o Tobie
joke - no offense :jezyk:
Ostatnio zmieniony przez nezik 2009-12-16, 03:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12