Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kompresor klimatyzacji
Autor Wiadomość
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2010-07-01, 20:24   kompresor klimatyzacji

Witam,
prawdopodobnie pad mi kompresor klimy, czy warto go regenerowa? czy kupi? u?ywk??
dodam ?e klima dzia?a, ch?odzi itd tylko zrywa paski itd - prawdopodobnie ?ozysko?

off:
najad?em sie strachu przed chwil? bo z tego co poczyta?em na forum, poogl?da?em na YT to by?em pewny, ?e to panewka, a tu masz - kompresor klimy (d?wiek prawie identyko, wzrasta wraz z obrotami itd). Dodam jeszcze, ?e pasek tylko "BOSHA" bo nawet dayco piszcz? i to g?o?no

pytanie nr 2:
co do kompresora tak jak napisa?em zatar? sie czy jak, ale ch?odzi klima elegancko. Czasem tylko jak w?ancza?em A/C to zamiast zapalenia sie zielonej lampki na sta?e, ona mi mryga?a.
Klima jest 1 stopniowa, bez trybu eco, a na forum nie znalaz?em o co chodzi z tym mryganiem.
pzdr.
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-02, 14:37   

andrzejp napisał/a:
najad?em sie strachu przed chwil? bo z tego co poczyta?em na forum, poogl?da?em na YT to by?em pewny, ?e to panewka, a tu masz - kompresor klimy


Mia?em identycznego stracha jak pad? mi w trasie do Gda?ska komresor od klimy, metaliczne stukanie narastaj?ce z obrotami. U mnie spr??arka si? ugotowa?a bo przepali? si? kabelek za??czj?cy wentylator. W wyniku przegrzania zespawa?o si? sprz?gie?ko w kompresorze i kompresor ca?y czas sobie chodzi? i stuka?...

Ja wymieni?em ca?y kompresor, kosztowa? mnie 100z?, monta? drugie 100z? no i oczywi?cie nabicie. Jak znajdziesz u?ywk? w dobrym stanie to zmieniaj bez zastanawiania. Koszt naprawy jest du?o wy?szy (ode mnie chcieli 1000z?). No chyba, ?e to tylko ?o?ysko i sam je wymienisz, wtedy koszt to jakie? 70-100z?.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2010-07-02, 16:29   

wielkie dzi?ki, po weekendzie zajade do mechanika i zobacz? co tam sie dok?adnie sta?o
ale z tego co m?wisz to od razu lepiej u?ywki szuka?

ps. kto? mia? ten przypadek z mrugaj?c? diod??
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-02, 18:38   

andrzejp napisał/a:
ps. kto? mia? ten przypadek z mrugaj?c? diod??
da przypadki w eclipsach sie spotkalem... albo jak kompresor sie nie kreci czyli zatarty albo paska nie ma lub jak nie ma czynnika w ukladzie...
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2010-07-02, 18:52   

GOLDI napisał/a:
andrzejp napisał/a:
ps. kto? mia? ten przypadek z mrugaj?c? diod??
da przypadki w eclipsach sie spotkalem... albo jak kompresor sie nie kreci czyli zatarty albo paska nie ma lub jak nie ma czynnika w ukladzie...


dzieki, pasek jest (a racze? by?, na razie zosta? zdj?ty ?eby przypadkiem w rozrz?d sie nie wkr?ci? jak p?knie), czynnik jest, wi?c wychodzi na to, ?e zatarty kompresor.

Dzi?kuje Panowie za bardzo szybka pomoc (oferta zakupu u?ywki ju? z?o?ona) wi?c klikam co trzeba i temat do zamkni?cia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13