Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przednie tarcze hamulcowe 1G
Autor Wiadomość
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-12-12, 15:32   

W tej chwili mam ori tarcze i klocki red stuff - mia?d?onka :amen:
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2007-12-12, 15:48   

Paulus napisał/a:
Jak kupisz nacinane tarcze to Ci klocki b?d? zchodzi? zdecydowanie szybciej. Ja mam Brembo g?adkie i Ferodo. Tarcze po 10 miesi?cach troche si? zwichrowa?y. Przy 120 km nieco bij?. Pono? jak si? je przetoczy na aucie to poci?gn? jeszcze ze 2 lata (tylko s?ysza?em, nie wiem tego napewno). Klocki troche piszcz?. My?la?em ?e si? jako? u?o??, ale nic z tego. Troche obciach ..... . Za to hamowanie w stosunku do serii zdecydowanie lepsze, nawet na rozgrzane tarcze. Do GSa w zupe?no?ci wystarczy.

Przy okazji, nie wiecie gdzie w Warszawie mo?na przetoczy? tarcze na aucie? :roll:

Ile ci? kosztowa?y tarcze i klocki je?li mo?na wiedzie??Ile za tarcze ile za klocki?
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-12, 16:46   

Cytat:
W tej chwili mam ori tarcze i klocki red stuff - mia?d?onka :amen:

A ile tak ?rednio kkm wytrzymuj? Red Stuffy? Tak z ciekawo?ci pytam :)
 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-12, 17:00   

mam juz jakie? klocki niby japo?skie kt?re dobrze hamuj? ale strasznie piszcza a wogule na zimnych wi?c nie chcia? bym zn?w mie? piszcz?cych to tak troch? obciachowo jak przed m?wcy pisz? dlatego ferodo odpadaj?
wezm? ebc red stuff
a co z tarczami czy brembo sie nadadz? czy te? lepiej jakie? inne
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 17:12   

Szakal napisał/a:
A ile tak ?rednio kkm wytrzymuj? Red Stuffy? Tak z ciekawo?ci pytam
ja je juz mam hmmm... w sumie to nie wiem :P ale jeszcze sa :P .. nie moge Ci powiedziec ze wytrzymaja tyle lub tyle km... rozni ludzie rozni style jazdy, ja jestem raczej spokojnym kierowca...



co do samego stylu hamowania... kilka waznych rzeczy:

-po pierwsze po zalozeniu tarcz i klockow nie rozpedzamy sie na max i nie robimy brake testu... zalatwicie w ten sposob i tarcze i klocki, nie wolno ich przegrzac przez pewien czas ja ebc oszczedzalem 10kkm, potem dopiero testowalem ich dzialanie

- jezeli juz uzytkujemy normalnie, to jak gwaltownie hamujecie i zatrzymujecie sie na swiatlach nie trzymajcie nogi na hamulcu, powierzchnia tarczy gdzie klocki trzymja wolniej oddaje cieplo niz reszta czesc tarczy, tak wiec proponuje wpoic sobie nawyk (jesli to konieczne) trzymania recznego na swiatlach itd po gwaltownych hamowaniach..

-idac dalej, jezeli juz shamowywujecie np. do swiatel z duzej predkosci i ostro hamujecie , ale jeszcze dystans jest spory to puscicie hamulec i delikatnie wciskajac hamulec schamowujcie do konca, jest to tzw "ulozenie tarcz" jak sa bardzo gorace to maja prawo sie delikatnie odsztalcac


takie zabiegi sprawia iz wasze tarcze pozyja dluzej bez przetaczan i innych zabiegow
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-13, 16:15   

jeszcze tylko jedno pytanko
czym sie r?znia red od greenstuff

cena to ju? wiem :jezyk:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
miro 
zielenina


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 91
Skąd: WLK
Wysłany: 2007-12-13, 16:29   

ebc
 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-13, 16:33   

miro napisał/a:
ebc


wiem ?e to sa ebc :>
tylko czym si? r??ni? zielone od czerwonych :lol2:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-12-13, 17:28   

GOLDI napisał/a:
ja ebc oszczedzalem 10kkm, potem dopiero testowalem ich dzialanie

Przez 10 ty? km oszcz?dza?e? te klocki?! :wtf: To ile one wytrzymuj?? :wtf:
 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-13, 21:25   

pewnie rok lub 20-30ty?
kiepuczi pisa? ze szybko lec? ale dobrze hamuj? i nie piszcza :ok:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-13, 22:44   

Szakal napisał/a:
Przez 10 ty? km oszcz?dza?e? te klocki?! To ile one wytrzymuj??
zalozylem je razm z nowymi tarczami ebc, nie chcialem odrazu zajec tarcz i klockow bez sensowym uzytkowniem...



czym roznia sie green od red... tym ze green beda lapac juz troche wczesniej od red, tzn na zimnych bedzie lepsze hamowanie niz na red, ale sa tez minuys, green poleca Ci jeszcze szybciej niz red, i beda strasznie pylic, nie domyjesz felg, poza tym red lepiej lapia jak sa rozgrzane :) kupuj redy :) nie bedziesz zalowac :)

co do redow i ich konczenia sie :) jak sa gorace i tarcze i klocki to az "czuje" jak sie szybko scieraja podczas hamowania :) no ale cos kosztem czegos ;)
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-12-16, 15:58   

Jak kupi?em kliperka mia?em za?o?ony komplet Ferodo przy mojej jezdzi po roku wymieni?em przednie klocki na jakies najta?sze z JC auto nawet nie pamietam jakie ale powiem tylko tyle ze ju? sie ko?cza i hamuj? coraz gorzej strasznie szybko sie grzej? i do dynamicznej jazdy sie nie nadaja ferodo na tyle jeszcze s? ale tam jest mniejsz si?a hamowania ale mimo wszystko na ferodo 1G hamowa?o du?o lepiej minusem by?o to ze by?o duzo pylu :/ ale tak to polecam ferodo go GS'a ..... nied?ugo bede zmienia? znowu niestety klocki na przednie ko?a i nie bede oszczedza? bo lepiej wydac wiecej kasy na porzadne klocki ktore lepiej hamuj? i na d?uzej starcza niz na badziewie kt?re po ....4 miesiacach jazdy nadaja sie do wywalenia :/
 
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2007-12-16, 17:33   

po pierwsze. Jak kloscki dobrze hamuj? to nie ma ch..ja ?eby nie pyli?y. Bo s? mi?kkie. Kup drogie klocki i potrzyj jednym o drugi. B?dziesz mia? py?. A nie robi si? on z nik?d tylko z ok?adziny. Wi?c to co masz na felgach to tyle ci uby?o z klock?w:P
Kup tanie klocki i zr?b to samo. Ma?o py?u.
Wniosek....tanie twarde klocki starcz? ci na d?u?ej cho? b?d? kiepsko hamowa? i piszcze?. Lepsze klocki szybciej sie zu?yj? ale b?d? lepiej hamowa? i nie b?d? piszcze?.
Kupisz tanie klocki i b?d? cie tak wkurza? ?? za kt?ryms razem wyrzucisz je i wsadzisz drugi dro?sze.
Aha i jeszcze jedno...podczas hamowania musi czego? uby?. B?dzie to albo klocek albo tarcza...wybieraj :ok:
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2007-12-17, 07:22   

zaxdamian napisał/a:
podczas hamowania musi czego? uby?. B?dzie to albo klocek albo tarcza...wybieraj
nic doda? nic uj?? :lol2: Nic nie bierze si? z powietrza :ok:
_________________
GS 1992 2,0
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-12-20, 16:25   

brembo juz przysz?y
czekam za redstuffami
czy kto? sie mo?e orientuje gdzie brembo maja swoje oznaczenia na jakiej cz??ci tarczy i jak pozna? ori
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12