Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik położenia wału korbowego 420A
Autor Wiadomość
Adam_Eclipse
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-02-07, 16:57   Czujnik położenia wału korbowego 420A

Witam!

Czy ktoś wie gdzie znajduje się Czujnik położenia wału korbowego w 420A i czy może być on przyczyną wypadania zapłonu gdy świece, kable i cewka jest OK ? auto pali ale całe się trzęsie i nie ma mocy :( Ratujcie...

Dzięki z góry i pozdrawiam,
Adam
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-08, 21:41   

czujnik położenia wału w 420a znajduje się na tylniej ścianie bloku, mniej więcej na 5-10cm od wysokości krawędzi miski olejowej, właściwie pod alternatorem, na klucz 10 bądź 12 już nie pamiętam

czy może być przyczyną? może... nie wiem który masz rocznik... w przedliftach ten plastikowy lubi pękać i dzieją sie cuda na kiju

ale dopóki nie sprawdzisz go na oscyloskopie to nic nie będziesz wiedział
 
 
Adam_Eclipse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-09, 13:20   

mam polift, a tak przy okazji to już wcale nie pali, rozrusznik kręci, wszystko ok ale nie pali ;/
 
 
marcio132 
zielenina


Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 34
Skąd: Wyskoie Mazowieckie
Wysłany: 2011-02-09, 17:42   

Kiedyś miałem taką samą sytuację przyczyną był czujnik wałka rozrządu .
_________________
Eclipse 420a
 
 
Adam_Eclipse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-09, 18:01   

No a jak sprawdzić czy czujnik położenia wałka rozrządu jest sprawny? hmm..., wiecie co, że ja już nie mam siły do tego, coś się zrąbało i nie wiem co ;( masakrycznie mnie dobija to auto :D

[ Dodano: 2011-02-09, 18:03 ]
Pogoda się robi aż chce się jeździć a on stoi w garażu i nawet nie ma zamiaru palić :( <beczy> :D
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-09, 18:26   

Adam_Eclipse napisał/a:
No a jak sprawdzić czy czujnik położenia wałka rozrządu jest sprawny? hmm..., wiecie co, że ja już nie mam siły do tego, coś się zrąbało i nie wiem co ;( masakrycznie mnie dobija to auto :D

[ Dodano: 2011-02-09, 18:03 ]
Pogoda się robi aż chce się jeździć a on stoi w garażu i nawet nie ma zamiaru palić :( <beczy> :D
powtarzam Ci po raz kolejny oscyloskopem ! jak nie sluchasz to zapłać za dwa czujniki wymien i bedziesz o koszt czujnika w plecy, bo któryś z nich na bank bedzie sprawny
 
 
Adam_Eclipse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-09, 18:39   

Dobrze GOLDI, tylko my pisaliśmy teraz o czujniku rozrządu a nie wału korbowego!!! a dla mnie to różnica, więc nie złość się ale ja się po prostu nie znam na tym dla mnie to dwa różne czujniki, a jeżeli obydwa sprawdza się oscyloskopem to ok, dziękuję za informację :lol2:
Ostatnio zmieniony przez Adam_Eclipse 2011-02-09, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-09, 19:48   

Adam_Eclipse napisał/a:
a jeżeli obydwa sprawdza się oscyloskopem to ok,
tak

nie wiem co to jest czujnik rozrzadu i korbowodu... nie znam

ale jesli pytasz o czujnik polozenia walka i czujnik polozenia walu korbowodwego to tak obydwa sprawdza sie oscyloskopem. czujnik walka sluzy tylko do synchronizacji pierwszego cylindra
 
 
Miron 
KLUBOWICZ


Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 222
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2011-02-09, 21:31   

Adamie Eclipse posiadam nowiutki czujnik położenia wałka rozrządu do polifta jeśli cię interesuje pisz na PW.
 
 
Adam_Eclipse
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-14, 12:26   

GOLDI napisał/a:
w przedliftach ten plastikowy lubi pękać i dzieją sie cuda na kiju


Mam z taką jakby metalową końcówką i mam Poliftowy :)
Ostatnio zmieniony przez Adam_Eclipse 2011-02-14, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12