Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ABS problem
Autor Wiadomość
druid
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-15, 10:54   ABS problem

Witam!
Problem jest nast?puj?cy; przy wi?kszych pr?dko?ciach (powy?ej 60) na suchej drodze przy naci?ni?ciu hamulca nawet bardzo delikatnym cz?sto za??cza sie ABS i mi telepie autem, mam wra?enie, ?e to w lewym kole tylko i dlatego telepie autem na lewo i prawo. Przy gwa?townym hamowaniu wydaje mi si?, ?e te? dziwnie sie zachowuje bo nier?wnomiernie strzela i te? troch? rzuca autem. Mia?em wcze?niej Passata z ABSem i przy za??czaniu ABSu nie rzuca?o autem, r?wno jecha?. By?em w warsztacie ?eby pod??czyli pod komputra i nie wykaza? ?adnych b??d?w. Niby jest opcja, ?e gdzie? na przewodach do lewego ko?a jest mikroskopijna nieszczelno?? ale nie wiem jak to zinwestygowa?. Je?eli kto? z was mia? podobny problem albo wie co to mo?e byc b?d? wdzi?czny z hinty. Mo?e znacie kogo? z Wroc?awia (mechanika) kt?ry jest do?wiadczony w eclipsach albo mo?e mieszkacie gdzie? w pobli?u wroc?awia i mogliby?cie pom?c by?bym wdzi?czny. Dopiero co kupi?em ten samoch?d i jest kilka rzeczy, kt?re musze zrobi? a ?e brakuje mi do?wiadczenia i wiedzy na temat eclips?w samemu wszystkiemu nie podo?am. jak kto? ma jakie? ksi??ki od 1G to te? b?d? wdzi?czny.
Przegl?dn??em ju? forum w poszukiwaniu podobnego tematu ale poprzednie problemy ABSowe by?y inne od mojego.
Pozdrawiam Pawe?!
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2008-01-15, 11:10   

wyci?gniej bezpiecznik od asb'u i jezdzij bez niego
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
Angelo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-15, 13:12   

Znam go?cia, kt?ry ma brata, kt?ry ma kolege, kt?ry zna typa, kt?ry s?ysza? o kim?... :hahaha:

A tak ca?kiem serio: je?eli jeste? ch?tny to mog? da? Ci namiar na mojego mechanika - w przesz?o?ci naprawia? kilka Eclips?w, ja oczywi?cie u niego tak?e wszystko robi?, aczkolwiek zajmuje si? wszystkimi samochodami - warsztat przy ul. Korzeniowskiej. We Wroc?awiu jest tak?e serwis aut japo?skich - np. na ul. Nasypowej.
 
 
maniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-15, 20:59   Re: ABS problem

druid napisał/a:
Niby jest opcja, ?e gdzie? na przewodach do lewego ko?a jest mikroskopijna nieszczelno??

Czyli masz dziurawy przewod? Jesli tak to powinienes cos z tym zrobic.
Dawniej mialem podobnie ze podczas hamowania nawet delikatnie jedno kolo sie blokowalo i zalanczal sie ABS. Po wyjeciu bezpiecznika podczas kazdego hamowania slychac bylo jedynie pisk opony bo kolo nadal blokowalo -wiec to nie jest rozwiazanie. Pomogla wymiana klockow i przeczyszczenie zaciskow
 
 
druid
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-15, 22:24   

Co do wyjmowania bezpiecznika, to dla mnie to nie jest rozwi?zanie. Z przewodem i zaciskami musz? znale?? mechanika kt?ry si? podejmie sprawdzenia tego, z tym dziurawym przewodem to jest na tyle problem, ?e nieszczelno?? jest tak ma?a (je?eli to jest nieszczelno??) ?e jej nie wida? (podobno) w weekend wiad? na kana? i zajrz? pod sp?d. Co do tych warsztat?w to o tym na nasypowej wiem. Na nasypowej jest jeszcze mechanik kt?y mi robi? poprzednie auto warsztat nazywa si? ARDA ale szukam kogo? kto ma do?wiadczenie w eclipsach wi?c pewnie udam si? do tego na ul. Korzeniowskiej.
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2008-01-16, 22:04   

A masz tak przy kazdym na hamowaniu ? Na suchej ?liskiej mokrej nawierzchni ?? Pompa ABS-u bezpieczniki albo w?asnie te kable innej przyczyny nie widze ...pozdro
 
 
 
druid
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-17, 10:17   

Zdarza si? to na suchej i na mokrej, na ?liskiej to za??cza sie niby normalnie, ale wydaje mi si?, ?e hamuje nier?wno. Po pod??czeniu pod komputer i b??d?w nie by?o wi?c pomp? wykluczam (na razie) skupi? si? na kablach i czujnikach.

[ Dodano: 2008-01-28, 17:10 ]
I problem rozwi?zany, przyczyn? by? czujnik tylnego ko?a. By? za blisko przykr?cony i ociera?. Teraz wszystko ju? ?miga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12