Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Falujące obroty
Autor Wiadomość
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-01-08, 00:58   

wiecie co sie okazalo ?? wszystkie krokowe 3 silniczki mam dobre...starszy dzis do tego doszedl bo nie dawalo mu to spokoju...auto jak silnik byl zimny chodzilo normalne i krokowy dzialal normalnie,ale jak silnik sie zagrzal to wtedy zaczely obroty falowac i krokowy przestawal pracowac...okazalo sie ze to byla wina komputera glownego ktory steruje silnikiem...zalozony mam z galanta i chodzi zajebiscie oboty 800 i swietnie mruczy...jeszcze tak silnik nie chodzil jak teraz...lepiej wchodzi na obroty i ciszej duzo chodzi silnik :jupi: podejrzewam ze jak kupilem miska to chodzil juz na zepsutym silniku bo troche glosno chodzil i byly domys?y ze pompa wody lub inne rzeczy...po wymianie komputera wszystkie objawy znik?y...tak wiec nie szukajcie tylko przyczyny w krokowym i dolocie...bo mozliwe ze ktos z was moze miec komputer walniety jak Ja :-)
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-01-08, 07:37   

maciejka, a Ty chcia?e? - bez sprawdzenia tych co masz - kupowa? od razu 4-ty silniczek :lol2: Teraz to ty mo?esz sprzeda? komu? potrzebuj?cemu :ok:
_________________
GS 1992 2,0
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-01-08, 10:10   

S?awekG...tak tylko kto by na to wpadl ze komputer padl...zanim sie do tego doszlo to trwalo bo napiecia wszystkie byly dobre na kablach itd. na silnikach tez...a jednak nie dzialalo...wiec zostal tylko komputer nic wiecej...jak sie zagrzal to zle chodzil wychodzi na to ...na zimnym bez problemu...no widze ze potrzebujacych jest na te silniczki,ale narazie sie nie pozbywam,po pierwsze to z galanta od starszego wiec znajac go nie chcial by sprzedac bo jak wiemy auta nie sa nowe i maja tendencje do psucia...komus sprzedam a potem sam bede chcial kupic znajac zycie i szczescie :> polecam kupic z galanta moze wyjdzie taniej niz z miska,obudowa jest tylko troszke inna ale wnetrznosci te same sa wiec tylko przelozyc trzeba... :-)
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-01-08, 10:27   

maciejka napisał/a:
tak tylko kto by na to wpadl ze komputer padl.
no Ty czy Tw?j starszy na to wpadli?cie :lol2: gratulacje :ok: Nie ma nic przyjemniejszego jak co? samemu naprawi? (czy cho?by zdiagnozowa?). Satysfakcja gwarantowana :tuptup:
maciejka napisał/a:
wszystkie byly dobre na kablach itd. na silnikach tez...
a czym sprawdza?e? napi?cia steruj?ce silnikiem krolowym? Krok?wka jest sterowana napi?ciem impulsowym wi?c sprawdzenie zwyk?ym woltomierzem nie wchodzi w gr? gdy? mo?e on pokaza? jaki? poziom napi?cia natomiast nie zmierzysz sekwencji impuls?w.
_________________
GS 1992 2,0
Ostatnio zmieniony przez S?awekG 2008-01-08, 10:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-01-09, 09:03   

woltomierz to nie byl...jaki przyrzad elektroniczy,ja sie nie znam na elektronice calkiem wiec nie powiem Ci... :jezyk: starszy na to wpadl,a Ja sie przypatrywalem co on kombinuje zrobic...tylko teraz znowu chyba jakis problem sie pojawil nie wiadomo czy ma ssanie bo odrazu po zapaleniu mial niskie obroty...dzis jeszcze raz to trzeba sprawdzic i zapalic jak bedzie zimny...w ogole dziwne to wszystko bo nie dzialy mi lusterka elektryczne od paru miesiecy,potencjometr na desce ten do rozjaniania deski...a po wymianie tego komputera zaczelo dzialac....nie wiem czy ten komp mial zwiazek z tym...w kazdym razie magia :-D
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-01-09, 10:24   

maciejka, ani sterowanie lusterkami ani tym bardziej uk?ad sciemniania o?wietlenia deski rozdzielczej nie ma nic wsp?lnego z ecu. Najprawdopodobniej przy wymianie kompa poruszyli?cie wi?zk? kabli lub docisn?li?cie jak?? wtyczk? w kt?rej nie by?o dobrego styku i w ten spos?b si? "naprawi?o". Ale radzi?bym sprawdzi?, gdy? je?eli gdzie? na wtyczce nie ma dobrego styku to zjawisko mo?e si? powt?rzy? (szczeg?lnie gdy zrobi sie ciep?o) a na z?ym styku mo?e nast?pi? iskrzenie - stopienie plastiku - skruszenie izolacji - zwarcie -po?ar :o I wtedy bedzie ;(
_________________
GS 1992 2,0
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-01-11, 01:03   

wiem wiem S?awekG...dlatego napisalem ze magia hehe auto ogolnie teraz jest rozebrane dosc dobrze ze mozna wszedzie zajrzec...wiec na pewno bedzie to rozpatrywane :ok:
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-11, 14:28   

maciejka napisał/a:
tylko kto by na to wpadl ze komputer padl......

Ja ju? o tym kiedy? pisa?em. :) Tylko nie pami?tam czy na tym, czy poprzednim forum. Dzieje si? tak, poniewa? po kilkunastu latach nie wytrzymuj? kondensatory na p?ytce komputera i si? rozlewaj?. A s? nieszcz??liwie usytuowane nad ?cie?kami prowadz?cymi do krokowego i zanim elektrolit te ?cie?ki kompletnie prze?re, to samoch?d zachowuje si? w?a?nie tak, jakby krokowy raz dzia?a?, a raz nie. Jesli proces ten dopiero si? zacz??, to komputer jest do odratowania. W skrajnym przypadku gdy si? to zaniedba, mo?e doprowadzi? nawet do ma?ego po?aru, gdy p?ytka zostanie za bardzo prze?arta.

Jaki? czas temu by? wysyp tego typu awarii w 1G, wi?c teraz naturaln? kolej? rzeczy czas na wczesne 2G, tak?e b?d?cie czujni! A najlepiej wymieni? te kondensatory prewencyjnie od razu, przy jakiej? okazji gdy si? grzebie przy aucie.
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-01-12, 10:01   

Mi sie to zaczelo dziac na jeseni (pazdziernik) komputera nie wyrzucilem naturalnie,jest opisany jaka ma usterke i schowany ;-) to moze sie tam zajrzy w wolnej chwili...a 2G nie chce nie podoba mi sie :lol2: :jezyk: :>
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-01-12, 14:05   

maciejka napisał/a:
komputera nie wyrzucilem naturalnie,jest opisany jaka ma usterke i schowany ;-) to moze sie tam zajrzy w wolnej chwili...

Spr?buje przelutowa? kondensatory ,mo?e b?dzie ?miga? jak n?wka ;)

maciejka napisał/a:
a 2G nie chce nie podoba mi sie :lol2: :jezyk: :>

Sw?j cz?owiek :twisted: :ok:
Ostatnio zmieniony przez Szakal 2008-01-12, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
James 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 242
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-01-17, 10:39   

Cze??.
Czy mo?ecie napisa? jakie s? dok?adnie kondensatory w ECU do 4G63 w Eclipse 1G i oczywi?cie w jakich ilo?ciach? W ten weekend chcia?bym je wymieni?. Z g?ry dzi?ki.
_________________
Pozdrawiam,
James
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12