Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WodzuSE
2008-02-12, 17:18
gasnace radio
Autor Wiadomość
Bob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-09, 21:49   gasnace radio

wiem ze temat byl na starym forum..... tu nie widze... :roll:
wiec do rzeczy mam taki problem ze kiedy podkrece zbyt mocno muze to playerek gasnie na chwile i zapala ponownie tak jak gdyby napiecia zabraklo na chwile... na forum pisalo cos o kabelkach ale o ktorych?? problem pojawia sie gdy silnik nie chodzi...
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-09, 23:05   

Sprawdz kable na akumulatore. Dosc czeste ze siedza przykrecone ale styk jest luzny albo brudny. Jak samochod chodzi to czerpie z alternatora wiec to moze byc powodem.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-09, 23:23   

kilka przyczyn... za saba masa radia, za slaby plus do radia, lub piecie na kablach glosnikowych
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2008-01-10, 09:23   

zmierz napi?cie na akumulatorze(jak za male to dupa) wyczy?? klemy i zapierdziel towotem...:D przygasa ci te? swiat?o wewn?trz?
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
Bob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-10, 15:02   

co do swiatla wewnatrz to troche przygasa wg basu
 
 
Adaho_krak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-12, 20:34   

Poci?g bezpo?rednio plus od akumulatora do radia, kablem min. 4mm i problem minie na zawsze :)
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-13, 17:18   

Cz?sto tez radio ma zabezpieczenie przeciw przesterowaniu g?o?nik?w. Za ma?a moc g?o?nika radio ga?nie.
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-01-16, 00:53   

No to tak zaczij od sprawdzenia masy (minusa) na radiu, ja mialem takei przypadki ze masa szla przez kabel antenowy albo sama ramke radia :)
Najlepiej wyciagnij radyjko odlacz antene i zobacz czy nadal tak bedzie sie dzialo, sprawdz napiecie na kablach idacych do radia.
Moze tez byc ktorys glosnik co dostaje zaduzo mocy i radyjko niewyrabia. Po wyzej 80% glosnosci na radyjku przewaznie uzyskuje sie tylko znieksztalcony sygnal.
Jakie to sprzet jest?
Ale tak jak juz pisalem zacznij od sprawdzenia napiecia przy samym radyjku czarny,zloty i czerwony kabel, stawiam na slaba mase albo uciekajace napiecie no chyba ze kiepski sprzet i zle dobrane glosniki :)
Pozdro
 
 
 
Bob
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 13:19   

WodzuSE napisał/a:

Jakie to sprzet jest?
Ale tak jak juz pisalem zacznij od sprawdzenia napiecia przy samym radyjku czarny,zloty i czerwony kabel, stawiam na slaba mase albo uciekajace napiecie no chyba ze kiepski sprzet i zle dobrane glosniki :)
Pozdro


playerek i wzmaczniacz Blaupunkt
tuba JBL
glosniki Helix

jak sie troche ociepli to sprawdze kabeliki chwilowo nie mam ochoty siedziec w garazu a wole grzebac przy autku na swiezym powietrzu.... :tuptup:
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-01-16, 21:24   

No ja stawiam na kabelki chociaz mialem takie przypadki ze glosniki przymarzly albo pordzewialy i tez robily duze opory czy nawet koncowki mocy sie od tego palily i trzeba bylo wymieniac a tam nozek jak u stonogi ;)
Powodzenia!
 
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2008-01-18, 12:52   

Jak zakladalem radyjko w jednym i drugim klipsie mialem z obydwoma ten sam problem...
w obydwu wypadkach pomoglo podlaczenie dodatkowej masy do radia..
wzialem kabelek(taki grubszy) i wcisnalem do wejscia antenowego a nastepnie antene podlaczylem a drugi koniec kabla pod mase wzieta z np.z karoserii i problem sie skonczyl!!!
zacznij od tego...najmniej roboty a moze pomoc i to w 90%;]
POZDRO!!
_________________
GST 1991
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-01-18, 17:55   

Nie no panowie jak robic to juz pozadnie, radyjko minus ma dostac przez kabel ktory jest do tego przeznaczony a wymiana kabla minusowego i plusowego na grubsze napewno nam niezaszkodzi. Podlanczajac kabel minusowy do obudowy radia dostarczamy calemu radiu minus tak jakby od konca a to moze spowodowac nawet spalenie sie sprzetu. Zroby raz a pozadnie!
 
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-01-19, 18:50   

na 99% jest to masa,ja mialem ten sam problem...misiek ma orginalna wiazke kabli do radia,w tym jest 1 kabelek ktory jest tez odpowiedzialny za potencjometr (przynajmniej Ja tak mialem...)potencjometrem gasilem radio jak krecilem i na desce rozjasnialem przy okazji :lol2: podlacz gdzie indziej mase bo to jest glowny powod...kabel antenowy na pewno masz dobrze itd. robilem to tydzien temu i dziala mi bez zarzutu,slucham glosno i nawet nie przygasnie,a juz nawet moge zapomniec o tym ze mi sie wylaczy...
 
 
kawior1gturbo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Śrem
Wysłany: 2008-01-19, 20:20   

no tak, radyjko ma minus z kabla we wtyczce zasilajacej...to tylko dodatkowe podlaczenie, nie zaszkodzi...a pomaga;]
_________________
GST 1991
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-01-21, 08:43   

kawior1gturbo no jako dodatkowa masa moze byc ale minus przez obudowe jako glowne zasilanie stanowczo odradzam. Pozatym w wielu autkach kabelki zasilajace radyjko sa zbyt cienkie i wystepuja spatki napiecia (utrata mocy) wiec proponuje podciagniecie + i - prosto z aku kablem 4mm2 lub grubszym, napewno niezaszkodzi :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13