Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja - wentylatory
Autor Wiadomość
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-17, 21:26   Klimatyzacja - wentylatory

Czy kto? si? z tym spotka? - tutaj uk?on w stron? SAMAELA - ze poprzekr?ceniu stacyjki na IGN zaczynaj? pracowa? wentylatory ch?odnic. Dzieje sie to przy w??czonej klimatyzacji. Nie pracuj? one - pozna? to po szumie - na pe?nej mocy lecz s?ycha? je. Czy jest to prawid?owy objaw, czy ten stan spowodowany jest temperaturami jakie panuj? w dniach ostatnich? A je?eli prawid?owy to jaka jest tego przyczyna?
Pozdrawiam
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-07-18, 13:03   

odpowied? masz na pw. nie pisa?em tutaj bo robi?em porz?dek w forach zgodnie z tym co ustalili?my z reszt? prowadz?c? forum i nie widzia?em czy temat zostanie. jak chcesz wklej odpowied? tutaj. :dance:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Gość

Wysłany: 2007-07-19, 08:06   

Wklej conti, wklej.Temat b.aktualny. :tuptup:
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-19, 10:35   

Go??'u prosze bardzo :)

SAMAEL napisa?:
elo. napisz? ci na pw bo musz? przerobi? troch? tematy i nie wiem czy temat nie zniknie. a mianowicie kto? u ciebie w elektryce grzeba?, ja mam u siebie te? tak zrobione ale sam to zrobi?em bo wog?le kable poszarpane mia?em.

do sedna. U ciebie jest pewnie tak jak u mnie, to znaczy:

Wci?ni?ty przycisk klimy -> napi?cie idzie do temostatu -> termostat pokazuje ?e parownik nie jest zimny -> puszcza plusa dalej -> plus w?druje do czujnika ci?nienia -> czujnik widzi ?e w uk?adzie jest gaz -> puszcza plusa dalej i teraz normalnie plus powinien i?? do skrzynki bezpiecznik?w i by? podawany na podbicie obrot?w i wentylatory ale po odpaleniu auta, a kto? pod??czy? pewnie wentylatory pod plus za czujnikiem, czyli chodz? non stop wraz ze spr??ark? i wy??czane s? ze spr??ark? tylko termostatem kiedy parownik osi?gnie okre?lon? temp.
conti odpowiedzia?:
Dok?adnie, kiedy sprz?g?o spr??arki "kliknie" w??czaj? si? wentylatory na pe?na par? ;) Czyli radzisz przegrzeba? instalacj?? Czy mo?e znalaz?e? jaki? patent?
Aha i jak ju? sie uporasz z tematami to wkleimy to gdzie?, przyda si? komu? na pewno :ok:
SAMAEL odpowiedzia?:
emat jest w og?lnym warsztacie. nic nie przerabia?. ja u siebie sam tak zrobi?em, zdecydowanie lepsze rozwi?zanie ni? wentylator sterowany ci?nieniowo, ca?y czas ch?odzi czynnik i zapobiega powstaniu za du?ych ci?nie?. u mnie tak to chodzi i jest mr?z jak na antarktydzie :twisted:
nic nie przerabiaj, mo?e tak zosta?. chyba ?e masz nie dogrzany silnik to wtedy ew. mo?na si? tym zainteresowa?.

Tyle z wklejania

SAMAEL je?eli uznasz aby przenie?? to zr?b to.

Zastanawiam sie czy to "grzebanie w elektryce" nie jest wynikiem instalacji LPG. Auto z instalacj? LPG odkupione od mojego kolegi i zastanawiam si? nad tym co napisa? SAMAEL czy pod??czenie emulatora czy te? podobnego urz?dzenia nie spowodowa?o przek?ama? w odczytach.
Pozdrawiam
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-07-19, 11:58   

mo?liwe, ale tak jak m?wi?em, nic nie kombinuj, spr??arka d?u?ej po?yje
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-22, 11:51   

Dobra, :ok: nic nie b?d? rusza?. Ale mimo to przeanalizuj? stan faktyczny ze schematem, jak dojd? do jaki? konstruktywnych wniosk?w to nie omieszkam sie nimi podzieli?.
Pozdrawiam
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2013-05-15, 18:28   

Podpinam się pod temat, zrobiłem nowy skraplacz na zamówienie wymieniłem osuszacz odgrzybiłem jest nowy olej i czynnik r409a , chłodzi bardzo dobrze ,ale koleś który mi to robił powiedział że wentylatory po włączeniu klimy powinny chodzić non stop bo jak nie to mi ciśnienie układ rozwali , ja już nie pamiętam czy tak miałem czy może coś mi się zmieniło klimy 2 lata nie miałem. Teraz pytanie do Was czy to jest ok czy nie , jak przekręcę stacyjkę na on i wciśnę klimę to wiatraki się włączają i chodzą cały czas jak odpalę i włączę klimę to się wyłączają po jakimś czasie i włączają się dopiero tak mi się wydaje jak skacze temperatura silnika , a ten koleś mi nagadał że powinny chodzić cały czas na włączonej klimie.

P.S. Kiedyś tego nie miałem a teraz mam na wolnych lekko spadają obroty po czym je podbija do góry,

Pytanie do posiadaczy 1G mających klimę czy macie tak samo czy nie

Pytanie drugie czy są jakieś czujnik etc które odpowiadają za wentylatory podczas działania klimy??
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2013-05-15, 20:37   

I co nikt nie ma klimy w Eclipsie :jezyk:
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-05-15, 20:45   

nie pisz posta pod postem :ksiadz:

[ Dodano: 2013-05-15, 20:45 ]
daj sobie redbara ;p
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2013-05-15, 20:46   

GOLDI, jak mi napiszesz/powiesz czy ma źle czy dobrze z tą klimą to sobie dam :jezyk:
 
 
 
Begrezen 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 273
Skąd: Świdnica / Wrocław
Wysłany: 2013-05-15, 21:02   

MATi, u mnie jak pierwszy raz klimę odpaliłem po odłączeniu akumulatora to też najpierw spadły obroty, potem "autko się nauczyło" i już nie spadają.
W ilu (starszych) samochodach z klimą bym nie siedział to włączenie klimy powodowało włączenie wiatraka (z reguły jednego, nie obu), tak więc według mnie to jest norma :) i nie jest to zależne od marki samochodu.

Kiedyś mechanik mi powiedział by nie odpalać klimy na wyłączonym silniku bo można spierniczyć jakąś część (nie mogę sobie przypomnieć nazwy tej części - edytuję później ten post jak sobie przypomnę :D )

Ha! przypomniałem sobie :D mówił tak o elektromagnesie :D ale co to za część i z czym się je to mnie nie pytaj :P
_________________

Ostatnio zmieniony przez Begrezen 2013-05-15, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
darek181289 
KLUBOWICZ


Pomógł: 37 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 1371
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: 2013-05-15, 21:29   

MATi napisał/a:
jak odpalę i włączę klimę to się wyłączają po jakimś czasie i włączają się

tak ma to działać, im wyższa temp to wiataki się załączają, to samo się dzieje z kompresorem, jak nie ma upałów to nie zawsze jest właczony, mimo że klima chłodzi, patrz lodówka :P

co do ciśnienia, to kompresor się włącza i wyłącza co jakiś czas, żeby utrzymać odpowiednie ciśnienie w układzie...
_________________
Ecli 2G GS, 4G63
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2013-05-15, 21:52   

To co ten cieć od klimy mi za głupoty pierdzielił :ksiadz:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 8