Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Do d*** z tym gazem . Błędy ECU spowodowane przez gaz
Autor Wiadomość
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-03-01, 19:08   Do d*** z tym gazem . Błędy ECU spowodowane przez gaz

Wyskoczy?a mi kontrolka "serwice engine soon"
Wi?c jako przyzwoity posiadacz klipera pojecha?em grzecznie do serwisu na diagnostyk? komputerow?. St?wka zap?acona i co....

- 22 D-AB SQ TRBL 2
- 25 P-AB SQ TRBL 2
- ABNORMAL FUEL SYSTEM MISFIRE DETECTED - BLAD STALY

Dodam ?e od wakacji mam gaz sekwencyjny ale nadszed? ju? czas si? poprawi?, przeprosi? swoj? eclipse za b??d z LPG :amen: i przestawi? si? na V-Power :)
A to ju? nie pierwszy problem z LPG :(
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
Ostatnio zmieniony przez PiotrekKRK 2011-04-22, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
forest
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 19:20   

..........to faktycznie by? B??D..... :roll:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 19:26   

:hahaha: :hahaha: :hahaha: sorry ale nie moglem sie powstrzymac. Czas na powrot do V-Power...

A tak z drugiej strony jakie kody Ci wyskoczyly? Bo to co piszesz - 22 D-AB SQ TRBL 2 - 25 P-AB SQ TRBL 2 to jakies dziwne rzeczy dla mnie...

W czym problem?
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-03-01, 19:32   

<foch> troche powagi panowie i nie ?mia? mi tu si? ze mnie :hahaha: :hahaha: :hahaha:

ju? mo?na :)

*abnormal fueal system misfire detected (tak mi napisali) podczas diagnozy nie spisa?em kod?w
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 19:43   

Czyli to jest scan z instalacji gazowej??? Bo nie ma niczego takiego tam nie ma z kodow ECU...
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-03-01, 19:54   

nie, - ABNORMAL FUEL SYSTEM MISFIRE DETECTED , to jest informacja z ecu
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 20:15   

Pokaz mi gdzie jest ten kod? :P
http://www.eclipse.net.pl...57da0d5290f5486

Jesli myslisz o PO300 to jest inny... choc moze podobny...dlatego sie czepaim :P
Wcale bym sie nie zdziwil jesli twoje swiece szlak trafil z powodu uzywania LPG.
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-03-01, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-03-01, 20:36   

No i ju? si? sko?owa?em. Nie wiem, diagnosta powiedzia? ?e pr?cz standardowych dw?ch b??d?w przy instalacji gaz wyst?pi? zanik ognia na jednym z cylindr?w. Obejrza? przewody od ?wiec i skierowa? do kasy.

Pewnie taki to serwis w tym Bia?ymstoku jest, im si? nie chcia?o ja nic nie wiem, zrobi?em dzi? na benzynie jakie? 100 km i b??du nie ma.
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 20:44   

Duze szanse ze masz zle wyregulowany gaz. Nie znam sie na LPG ale wiem ze niewielkie wachania w dawce moga spowodowac zle spalanie a co za tym idzie misfire.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 20:48   

mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe ze przy gazie wymienia sie czesciej swiece i szczelina na swiecach powinna miec 20% mniejsza szczeline... zwiazane to z jonizacja gazu z powietrzem... ja bym obstawail troche rozregulowana mieszanke... jedz do gazowni
 
 
mario
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 13:49   

podaj jaka jest nazwa instalacji LPG, kt?r? zamontowali wydaje mi si? ?e jest zle ustawiona mieszanka ,,za bogata lub za uboga ,, komputer steruj?cy kt?ry szczytuje informacje z wtryskiwaczy w samochodzie dobiera podobne parametry dla wtrysk?w gazowych
ile ju? zrobi?e? na gazie kilometr?w i gdzie zak?ada?e?
 
 
czapy666
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 21:58   

Czo?em.Ja te? mam V6 eclipse z sekwencj? i ten b??d to standard.Raz si? kontrolka zapala a raz ga?nie.Ten b??d oznacza za bogat? mieszank?.Nie ma wp?ywu na prac? silnika.W mi?ku cholernie ci??ko odpowiesnio skonfigurowa? gaz a szczegulnie wolne obroty.Ale tej kontrolki i b??du nie unikniesz na gazie.W 3G to standard,niestety:(Sprawd? jakie masz ?wiece.To podstawa.Pakuj tylko fabryczne albo ngk a nie jakie? tam pseudo tuningowe.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 22:23   

Standard czy nie ale za bogata mieszanka na dluzsza mete wykonczy twoj katalizator. Zle dopasowana mieszanka spowoduje jego albo zablokowanie albo wypalenie. Chcec zachowac standardowe parametry bedzie raczej ciezko znalezc tani nowy kat.

To tylko przekonuje mnie do trzymania sie z dala od LPG w 3G...
 
 
tomi1 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 46
Skąd: NOWA RUDA
Wysłany: 2008-03-05, 13:10   

witam.ta kontrolka to fakt :roll: ale z wolnymi obrotami nie mam problemu i nie mia?em.przejezdzi?em od oko?o listopada 11500km i nie mam z gazem ZADNYCH PROBLEM?W!!znajomy ma pajero z 3.5l silnikiem i przejezdzi? na gazie juz 100tys km i problemow z silnikim nie ma zadnych(z tego co kojaze nie wiem czy dobrze ale poza litrazem silnika wiekszych roznic nie ma) wiec takie gadanie ojjej kontrolka mi sie swieci czy pier.. ten gaz jest troche nie na miejscu.zastanowcie sie nad tym tankujac na stacji i p?acac rachunek :lol2:
ps.albo zak?adacie jakies instalacje firmy "zrob to sam" albo u znajomego w stodole ;(
_________________
LATAC NISKO I POWOLI
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 18:29   

Do gazu przekonam sie jak bedzie on fabrycznie na samochodzie... a jak do tej pory to albo jest dobrze albo zle.... takie 50/50 nie przekonowuje mnie do LPG. Dodatko instalacja + serwis + instalacja i inne to musze przejechac do 40-50tys KM zeby to mi sie zwrocilo. Ja rozumiem ze jest roznica przy placeniu ale ja nie jestem pewnien czy nawet zrobie tak duzo km w ciagu 2/3 lat zeby mi sie to zwrocilo a za ten czas bedzie sie myslalo o EVO albo Skyline albo 5G... wiec... wole jezdzic bez zapalonej kontrolki bo jak mi naprawde cos wyskoczy to nawet nie bede wiedzial kiedy cos sie dzieje... ale kazdy ma swoje wlasne preferencje.

Jak to ktos zauwazyl tu juz wczesniej ze opinia jest jak :ass: :P

Pozdrawiam.
 
 
Rutin00
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 20:37   

...ka?dy ma swoja :ok:
 
 
czapy666
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-06, 12:22   

Ta ca?a dyskusja nad gazem nie ma sensu bo zar?wno zwolennicy gazu jak i przeciwnicy maj? racj?.Mi gaz si? op?aci?.Te? zamontowa?em w listopadzie i ju? mi si? prawie zwr?ci?.Tylko co weekend robi? 300km nie m?wi?c o pozosta?ych dniach.Wcze?niej na te 300km wydawa?em 120 z? a teraz na gazie niewiele ponad 50 z?.Ale przez p??tora roku je?dzi?em na benzynie wi?c rozumiem obie strony.Prawda jest taka ?e jak kupujesz 2.4 to nie ma sensu gazowa? auta ale nad v6 ju? mo?na pomy?le?.Bo v6 przyci?ni?ta to i do 18l dojdzie spokojnie.A chyba nikt nie lubi co chwil? nerwowo zerka? na poziom paliwa przy ostrej je?dzie bo zawa?u by dosta? jak by zobaczy? jak spada.Po pierwsze:Jak si? pchasz w gaz to si? pchaj w jak najwi?kszy silnik.Po drugie nigdy nie bierz fabrycznego gazu.Po trzecie:tak jak allias pisze jest 50/50 ?e b?dzie wszystko ok z gazem.U jednych nie dzieje si? nic u drugich wariuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13