Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Poliurethanow poduszki silnika vs. torque damper
Autor Wiadomość
GOLDI
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-01-21, 23:37   Poliurethanow poduszki silnika vs. torque damper

zastanawia mnie temat... mial ktos doczynienia w ecli z torque damper?
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-22, 08:19   

Masz na mysly torque converter??? Na skrzyni automatycznej? Jesli tak to powiem Ci ze super sprawa ale jak masz plany na wiecej. Przy fabrycznym silniku to jest niezauwazalne. A jesli chodzi o poduszki - Zdecydowanie warto. Nawet na silniku fabrycznym eliminuje czesc "wheel hoop" i lepiej trzyma silnik na jezdni. Nie masz tak duzych strat z moca kolyszaca twoj silnik.
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-01-22, 11:29   

goldiemu z tego co dobrze zrozumia?em chodzi o amortyzator takie jak jest na klapie co podnosi j? :P w maluchu by?o takie rozwi?zanie.




td to bardzo dobre rozwi?zanie i fajny gad?et pod mask? :ok:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-22, 11:39   

Oczywiscie nie bedzie mial zastosowania jesli poduszki sa do bani. Poliurethanow poduszki dobrej jakosci jak np.: Dayeme albo Energy Suspension zalatwiaja naprawde wiele. To co Samael pokazal ma 'znow' zastosowanie przy wiekszych mocach. Nie na fabrycznym silniku. Przynajmniej w mojej ocenie.
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-01-22, 13:31   

dok?adnie stosuje si? to w silnikach w kt?rych moc i moment narasta do g?ry jak kopniak w brzuch :hahaha: oraz gdzie cz?sto uzywamy pozycji gazu 0 - MAX jak np. drift...
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2008-01-22, 23:53   

no ale czy takie poliurethany nie sa uci??liwe w codziennym uzytkowaniu auta? chodzi mi o przenoszenie drgan do kobiny pasazera?
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-23, 00:00   

Czasem mozna to odczuc na wolnych obrotach i tyle. Jesli masz 20-30+KM i masz luzy na poduszkach i chcesz ta moc przeniesc na kola jak nalezy to tu nie ma co sie zastanawiac. Ja mam u siebie przedni i tylny wymieniony i silnik trzyma sie budy jak nalezy. To jest (jak wspomnialem juz) jeden z prostszych sposobow na pozbycie sie problemow z przyczepnoscia przy starcie (wheel hoop).

Dzieki temu silnik sie nie porusza, a co za tym idzie uklad napedowy pozostaje w miejscu i powoduje ze moc jest przenoszona jak nalezy. Jesli tego nie ma... mozesz doswiadczyc jak Ci kola przeskakuja (nie mowie to o paleniu gum) i brakuje przyczepnosci.
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2008-01-23, 10:33   

dzieki za odp :ok:
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-01-23, 11:04   

ja wstawiam tylko dwa boczne mocowania z Energy Suspention, przednia i tylna wstawiam nowa OEM. Wolne i tak bede mial podniesione do 900 RPM, bez balanace shaft wiec nie che siedziec jak w traktorze.
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-23, 12:10   

jak cus i ktus by chcial :P to mam przednia i tylna :P energy sunspension :>
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-23, 13:42   

kiepuczi Nie rozumiem tylko dlaczego wymieniles boczne... bo lepiej jest jak masz sztywniejsze na przodzie i tyle skoro w tej plaszczysznie silnik 'ciagnie' a dla komfortu wymieniac boczne zeby w miare mozliwosci wytlumialo co idzie na bude i do wnetrza.....
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-01-23, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlody
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 00:36   

Jest jeszcze jeden spos?b odno?nie poduszek, kiedy? jak jeszcze nie by?o takich gad?et?w jak wk?adki itd wujek w rajd?wkach uzupe?nia? poduszki sylikonem, tylko nie takim do uszczelniania rometa tylko taki z duzej tuby jak do wklejania szyb samochodowych, podejrzewam ze efekt taki sam jak wk?adki. pozdr
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 00:38   

efekt jest ponoc podobny lecz krotkotrwaly :>
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 00:57   

Slaba wytrzymalosc.
 
 
mlody
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 01:14   

przxetestujemy :) zalalem sylikonem ?adnie jakis miesiac temu, torche dr?y w srodku ale nie ma tragedii a jakos tak lepiej sie wszystko kupy trzyma, jak narazie nic sie jeszcze nie oberwa?o... mysle ze duzo zalezy od jakosci sylikonu.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 01:19   

jak cos to mam na deel takie wkladki przednia i tylna :) powiedz mlody ile wydales na sylicon :P ?
 
 
mlody
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 01:33   

a kupi?em w innym celu za 20z? chyba a jak zobaczy?em przy wymianie skrzyni ze guma w poduszce pop?kana jest to postanowi?em przetestowa? ten patent :D
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-09, 12:33   

nie silikon ale czarny klej do szyb. jest sztywny i elastyczny po zaschni?ciu, nie p?ka i super skleja poduch
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
cyberluk 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-09, 12:35   

Kiedy? kiedy?, jak mi robili g?owice, to przy okazji dali do zrobienia przedni? doln? poduch?, bo by?a zerwana (reszty nie zauwa?yli). Robi? mi j? go?ciu na mokotowie w Warszawie i zalewa? kauczukiem. Poducha jest co? pomi?dzy ori, a poliuretanem. 150 z? kosztuje taka przyjemno??. 1.5 roku i si? trzyma pomimo zerwanych pozosta?ych ;)
_________________
Łukasz (cyberluk) Walkowski
Eclipse 1G GS powered by A.R.S Performance & ECU Master
163,1HP@6986RPM 174,9Nm@5987RPM
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-09, 13:37   

Mozliwosci jest wiele. Kiedys widzialem filmik jak gosc zrobil to pasta poliutheranowa co zasychala cos w kilka godzin i bylo to zrobione praktycznie tak samo jak poduszki Deyeme. Ja uzywam taka na swoim na przodzie i jest rewelacja. http://www.deyemeracing.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12