Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyskakuje 5ty bieg
Autor Wiadomość
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2015-07-22, 13:41   Wyskakuje 5ty bieg

Czołem.
Zaczął mi wyskakiwać 5ty bieg. Jak go przytrzymuję ręką to da się jechać, ale nawet na najmniejszych obrotach, jak tylko dodam gazu, to wyskakuje. Znalazłem w sieci informacje, że lubi się luzować ta duża nakrętka na końcu skrzyni, jednak nie w moim przypadku. Jest dokręcona OK. Nie do końca rozumiem, co może to powodować (techniczne rzecz biorąc). Zębatki są chyba helikalne w skrzyniach, to dlatego działa na nią jakaś siła wsteczna wypychająca do tyłu? Bo nie bardzo jestem w stanie sobie to wyobrazić...
W każdym razie, kupić po prostu kolejną skrzynię czy to jest w jakiś prosty sposób do uratowania?
Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale kilka dni przed tym, miałem problem ze sprzęgłem, stało się miękkie (wpadało prawie do końca) i nie wysprzęglało. Jak podpompowałem kilka razy to wysprzęglało ale zważywszy, że tak się jeździć nie da, to podkręciłem trochę tą śrubę do regulacji pod pedałem i powiedzmy, że było OK.
Jeszcze trochę przed tym wymieniłem wszystkie przewody podciśnienia.
Czy te rzeczy mogą być ze sobą jakoś powiązane?

Kojarzę, że kiedyś ktoś mi mówił, że taki efekt, że trzeba sprzęgło podpompować, wynika z zapowietrzenia układu hydraulicznego, prawda to? Ja bym powiedział, że coś jest nie tak z tą pompką jeśli już, bo pedał praktycznie od zawsze mi wpadał tak do połowy i dopiero od połowy łapał.

Rzućcie proszę jakimiś pomysłami/radami. Będę zobowiązany. Z góry dzięki.
 
 
Horacjusz 
KLUBOWICZ

Pomógł: 15 razy
Wiek: 37
Dołączył: 24 Kwi 2014
Posty: 649
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-07-22, 14:39   

Sprawdź czy masz płyn, zbiorniczek obok płynu hamulcowego. co do tej piątki to niestety ale taniej będzie kupić drugą skrzynię niż tą remontować. :ok:
_________________
Był EAGLE TALON TSI AWD 1G 4G63T 6Bolt
EAGLE TALON TSI 2G 4G63T 7bolt EVO 9
Jest 1G GS szrocik
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2015-07-22, 17:27   

Płyn już wcześniej sprawdziłem i stan jest OK. Czy możesz mi w kilku słowach przybliżyć konstrukcję sprzęgła? No bo z tego co widzę, to pedał jest praktycznie bezpośrednio podłączony do pompki pod maską, więc jeśli wpada częściowo bez oporu, to chyba można założyć, że coś z nią jest nie tak (tak wnioskuję).

A ze skrzynią to podejrzewałem, że będzie taniej. Ale żeby tak nagle? Z dnia na dzień? Nie robiła gadzina wcześniej problemów...

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zawsze chciałem rozebrać skrzynię i zobaczyć co i jak tam siedzi. Zostawię sobie starą do eksperymentowania :)
Ostatnio zmieniony przez jan 2015-07-22, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ronino 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 224
Skąd: Wwa
Wysłany: 2015-07-22, 20:05   

jak poszedł Ci 5 bieg to mam jak chcesz na sprzedaż - tylko u mnie skrzynia z GSX-a
 
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2015-07-22, 21:12   

jan, patrz za skrzynią z galanta
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2015-07-23, 04:40   

No widzicie, właśnie dlatego nie kupiłem od razu na pałę na allegro, ciekawe rzeczy mi tu piszecie.

@ronino, masz całą skrzynię, czy tylko piątkę byś mi sprzedał do przekładki? Taka skrzynia by w ogóle do mnie pasowała? Wydaje mi się, że gdzieś czytałem wypowiedź gościa, który sugerował przełożenie 5ki z Evo 1-3 (rzekomo tam 5ka była trochę dłuższa).

@franko, skrzynia z Galanta z odpowiednich roczników by pasowała do mnie? Rozumiem, że miałbym szukać takiego, który był na 4G63 (o ile w ogóle jakieś inne silniki były w nich zakładane, bo w sumie to nie mam pojęcia).

Ja niestety jak zwykle biję się z czasem. W zeszły weekend, jak umarła chłodnica, musiałem auto zostawić na weekend bo nowa nie dotarła na piątek i telepałem się do żony magicznym pociągiem PKP (traumatyczne przeżycie, bardzo nie lubię komunikacji publicznej). Wygląda na to, że znów mnie to czeka :O.O:

Wiecie może ile taka skrzynia waży? Mniej więcej? Zastanawiam się, czy byłbym w stanie ją udźwignąć. Z 50kg będzie, czy raczej więcej?
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2015-07-23, 06:13   

30kg ??
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-23, 10:04   

Nie jest taka znów ciężka, niosłem ją kilkaset metrów i jeszcze na 3 piętro. Fakt zmachałem się ale da radę ;)
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
rosomak1983 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 1766
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2015-07-24, 00:38   

Taka skrzynia wazy jakies 45kg
_________________
Eclipse D27A 4x4 4g63T
6 bolt only.
Life is too short to drive boring cars...
Primera P11 2.0
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2015-07-24, 00:39   

awd wazy 56kg (ostatnio wazylem) fwd nie jest duzo lzejsza...
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2015-07-24, 06:52   

Dzięki za info odnośnie masy. Nadal w granicach mojego udźwigu.
A powiedzcie proszę jak to jest z kompatybilnością? Nie chcę kupować na pałę z allegro. Poświęcam temu autku ostatnio więcej czasu i staram się to robić 'z głową', kupować raczej rzeczy lepsze. Niestety w najbliższych tygodniach czeka mnie sporo wyjazdów więc nie mogę sobie pozwolić na zrzucenie skrzyni i powolną naprawę, niemniej zostawię ją sobie do zabawy aby zobaczyć 'co w trawie piszczy'.
Możecie mi doradzić jakiś plan działania?
- skrzynia z galanta... faktycznie dobry wybór? czemu lepsza niż z Eclipse?
- skrzynie z GST/GSX będą pasowały? (jeśli to jest to samo co w GS, to w sumie chyba dobrze o tej skrzyni by świadczyło)

[ Dodano: 2015-07-24, 06:55 ]
GOLDI napisał/a:
awd wazy 56kg (ostatnio wazylem) fwd nie jest duzo lzejsza...

czyli jednak się różnią, co?
 
 
rosomak1983 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 1766
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2015-07-24, 09:01   

FWD;

how to screenshot on windows 7


AWD;

how to print screen on pc

Jan jak widzisz to sa dwie rózne skrzynie, co chyba jest oczywista oczywistoscia.

Goldi patrzac na rycine AWD ma sporo wiecej miesa (nie licze transferu oczywiscie) niz FWD wiec te 10kg róznicy moze spokojnie byc.
_________________
Eclipse D27A 4x4 4g63T
6 bolt only.
Life is too short to drive boring cars...
Primera P11 2.0
Ostatnio zmieniony przez rosomak1983 2015-07-24, 09:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2015-07-24, 12:21   

Akhmhmm... wybacz, że nie zadałem sobie trudu sprawdzenia w manualu. Sądziłem, że przekazanie napędu na tył jest poza skrzynią. A czy skrzynia od GST będzie w jakiś sposób 'mocniejsza' (lepsza) czy jest taka sama jak GS? Skoro więcej mocy, to może i biegi inaczej rozłożone?
 
 
ronino 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 224
Skąd: Wwa
Wysłany: 2015-07-24, 12:36   

mam środek skrzyni AWD cały i chyba jedna dodatkową zębatkę od 5 - mogę sprzedać i to i to - jest ona rozłożona wiec dobrze by ktoś popatrzył tam czy wszytko jest - ja na skrzyni nie znam się w ogolę - ja wsadzałem skrzynię z Shepa wiec to mi zostało
 
 
 
Yaro 
KLUBOWICZ
Yaro

Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 595
Skąd: Koscierzyna
Wysłany: 2015-07-28, 16:39   

Mi w 2g wyskakiwala takze 5tka i wystarczylo wymienić synchronizator i jedna zębatke.
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2015-07-28, 21:58   

Też tak podejrzewam ale jak pytam majstra czy pogrzebałby w skrzyni, to jakoś tak się tajemniczo uśmiecha... :D
Tym razem chyba jeszcze wymienię całą, a w starej sobie właśnie pogrzebię aby zapoznać się z jej konstrukcją (nie mam zbytniego pojęcia o skrzyniach).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14