Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęgło
Autor Wiadomość
robo 
KLUBOWICZ


Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Strzyzow
Wysłany: 2008-03-21, 15:24   Sprzęgło

Jakis czas temu padlo mi ori sprzeglo , , zrobilo sie bardzo twarde , kleszczylo mi juz pomalutku biegi i bylo slychac lozysko dociskowe ( taki gwizd metaliczny ktory po wcisnieci pedalu znikal ) Nie majac zbyt duzo czasu kupilem sprzeglo firmy EXEDY (czytalem ze uzywa sie go jako zamiennika do eclipse i ze jest zrobione z lepszych komponentow niz ori )
Mam na nim zrobione ok 5tys km i od paru dni pojawil gwizd jak by znowu odezwalo sie lozysko dociskowe ( jest to bardzo cicchy gwizd ktory po minimalnym nawet dotknieciu pedalu sprzegla znika.
Samo sprzeglo zachowuje sie jak najbardziej poprawnie tylko ten gwizd mnie troche denerwuje :protest:
Wiem ze jestem troche przewrazliwiony na punkcie mojego kliperka ale lubie jak wszystko jest ok.

Czy jest szansa ze to cos innego ? czy znow czeka mnie wymiana sprzegla ? :roll:

[ Dodano: 2008-03-21, 16:32 ]
Zapomnialem dodac ze chodzi o 3G 2.4l
_________________
Jeszcze bedzie czas .... by odpoczywac ....
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-05-25, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-21, 16:03   

Bardzo mozliwe ze jesli to nie lozysko dociskowe to bedzie to lozysko na osce skrzyni... modl sie zeby to bylo dociskowe bo to drugie to rozbiurka skrzyni. Samo lozysko kosztuje $20-30 ale robocizna jest zabujcza.

Jest mozliwosc zebys nagrac filmik? Jak cos to wyslij na mojego maila... zrob filmik z widokiem na sprzeglo zebym widzial jak naciskasz. Niech brat Ci pomoze.
 
 
robo 
KLUBOWICZ


Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Strzyzow
Wysłany: 2008-03-21, 18:41   

Piotrze teraz to mnie zmartwiles !
Z filmikiem cos sprobuje wykombinowac chociaz watpie zeby bylo cokolwiek slychac bo to jak narazie bardzo cicho gwizda i nie zawsze !
Ja osobiscie stawial bym na dociskowe bo zachowuje sie podobnie gdy mialem na ori sprzegle kiedy sie konczylo. Tylko bardzo dziwne ze po 3 miesiacach by padalo :protest:
Moze miec to jakis zwiazek z tym ze mialem silnik wymieniany ? bo troche dziwne ze tak mi sie te sprzegla sypia!
I tak calkiem teoretycznie czy jest opcja ze dojezdze tak do czerwca? Bo robota tego w UK nie wchodzi wogule w gre a w czerwcu bede wymienail synchronizatory to by sie to zrobilo za jednym zamachem .
PS. jak poznac czy to dociskowe ?
_________________
Jeszcze bedzie czas .... by odpoczywac ....
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-22, 19:00   

Dociskowe robi halas jak wciskasz sprzeglo. Bo wtedy jest na nie nacisk. (chyba ze grzechocze bo sie sypie i oze jest cos luzne to wtedy bedzie robic halas podczas jazdy).

Na osce robi halas podczas jazdy. Jesli wcisniesz sprzeglo to ucicha. (bo wtedy pracuje bez stresu)
 
 
Mike 
KLUBOWICZ
Michal

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 307
Skąd: Krakow
Wysłany: 2008-03-22, 20:56   

:? ja mialem identyczny problem w 2g jak wciskalem sprzeglo to cos mi tyrkotalo, i tez myslalem ze to lozysko oporowe :wtf: oddalem auto do mechanika zeby zrobil przeglad silnika i wymienil lozysko oporowe :| -okazalo sie ze panewka sie obrucila na wale autko do konca jezdzilo bez problemowo jednak postanowilem wyjac silnik i teraz ECLIPSE stoi w garazu :roll: ROBO lepiej oddaj autko do przegladu nie chce cie straszyc ale z tego co piszesz to nie szarzuj autkiem jak najszybciej do mechesa -pozdrawiam MIKE... :ok:
_________________
Michal
 
 
robo 
KLUBOWICZ


Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Strzyzow
Wysłany: 2008-03-22, 21:35   

Mike napisał/a:
:? ja mialem identyczny problem w 2g jak wciskalem sprzeglo to cos mi tyrkotalo, i tez myslalem ze to lozysko oporowe :wtf: oddalem auto do mechanika zeby zrobil przeglad silnika i wymienil lozysko oporowe :| -okazalo sie ze panewka sie obrucila na wale autko do konca jezdzilo bez problemowo jednak postanowilem wyjac silnik i teraz ECLIPSE stoi w garazu :roll: ROBO lepiej oddaj autko do przegladu nie chce cie straszyc ale z tego co piszesz to nie szarzuj autkiem jak najszybciej do mechesa -pozdrawiam MIKE... :ok:

To rzeczywiscie kiepa :?
Mam nadzieje ze u mnie to jednak nie panewka , mam troche inne objawy u mnie slychac jak by gwizdek ( bardzo cichy) ktory jak juz pisalem po minimalnym dotknieciu pedalu sprzegla znika.
Zaobserwowalem tez ze slychac go tylko czasami i wtedy gdy na dworze jest mokro ( moze to glupie no ale tak jest) wiec jest nadzieja ze to moze jakis pasek pogwizduje :?
pozdr
_________________
Jeszcze bedzie czas .... by odpoczywac ....
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-22, 21:40   

Cytat:
Zaobserwowalem tez ze slychac go tylko czasami i wtedy gdy na dworze jest mokro ( moze to glupie no ale tak jest) wiec jest nadzieja ze to moze jakis pasek pogwizduje :?

to jak bedziesz slyszal jak cos pogwizduje to wyjdz na zwenatrz podnies maske i zobacz czy to przypadkiem nie pasek bo ?eby to by?o ?o?ysko to by ci caly czas piszczalo a nie tylko czasmi i do tego jak jest wilgotno na zewnatrz ja bym obstawia? na pasek :jezyk: ale lepiej to jak najszybcij sprawdzic

a moze ?ozysko od napinacza paska :>
Ostatnio zmieniony przez ralph 2008-03-22, 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-23, 08:58   

Nagraj film :protest: to bedzie latwiej osadzic. Moze sie okazac ze to cos prostego i nie ma koniecznosci duego wkladu pieniedzy i czasu.
 
 
robo 
KLUBOWICZ


Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Strzyzow
Wysłany: 2008-03-24, 14:35   

allias napisał/a:
Nagraj film to bedzie latwiej osadzic

Spoko nagram ale jak na zlosc ( lub szczescie) narazie jest ok i nic nie slychac :?
_________________
Jeszcze bedzie czas .... by odpoczywac ....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9