Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
huczenie ze skrzyni? 2.0 107 kW europa 1995 r
Autor Wiadomość
szatek 
zielenina


Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-07, 17:51   huczenie ze skrzyni? 2.0 107 kW europa 1995 r

Witam. Jestem właścicielem Eclipse od jakiś 2 tygodni, po kupnie od razu oddałem do znajomego mechanika żeby posprawdzał co trzeba zrobić na już. Okazało się, że huczy skrzynia oraz maglownica do wymiany. Zamówiłem skrzynie i maglownice z Mikołowa. Doszły i są wymienione.

Wczoraj odebrałem auto. Dzisiaj pojeździłem trochę no i spotykam ten sam problem, który miałem też wcześniej. Jadąc właściwie nieważne na którym biegu puszczając gaz coś huczy/szoruje wydaję się, że odgłos dochodzi od strony prawego przedniego koła. Gdy nacisnę gaz lub sprzęgło jest cisza, przy niższych prędkościach także raczej tego nie słychać, ale tak powiedzmy od 40-50km/h w górę puszczając pedał gazu od razu słychać wspomniane szorowanie. Minimalny dotyk pedału gazu lub sprzęgła i następuje cisza.

Czy ktoś miał taką sytuację? Poczytałem trochę różne tematy i ludzie piszą coś o dwumasie, łożyskach skrzyni itd. Tylko nie chcę wierzyć, że 2 różne skrzynie miałem założone i obie miałyby identyczny problem z identycznym objawem? Wspomnę tez, że czasami przy ruszaniu zatrzęsie autem i coś stuknie, ale jest to dość sporadyczne (wiem, że mechanik poprawiał też śruby na któreś poduszce).
Ostatnio zmieniony przez szatek 2014-10-07, 19:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Cypress 
KLUBOWICZ

Wiek: 37
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-07, 18:20   

1. Kupowałeś maglownicę nową!? Czy regenerowałeś?

2. Skrzynia oczywiście była używana? Jeżeli objaw się nie będzie nasilał, to prawdopodobnie będziesz jeździł długo, ale zwróć uwagę czy nie jest coraz gorzej. Bo jeśli nie, to nie kombinuj za dużo, bo nie polepszysz jej za specjalnie żywota. Remont może cię kosztować 1/4 eklipsioka a rezultatów możesz nie odczuć. O ile nie będzie gorzej. Czy szoruje dużo głośniej jak się nagrzeje? Wymieniałeś olej zaraz po zakupie rozumiem? I na jaki?
_________________
2G GS!
 
 
 
Zbigniew Uszaty 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 45
Skąd: gdynia
Wysłany: 2014-10-07, 18:42   

hmm powiem ci ze ja kiedys w seacie mialem podobny problem przy wciskaniu pedalu gazu cos sie dzialo chuczalo stukalo i wogole okazalo sie po niedlugim czasie ze to przegub mi sie skonczyl i koncowka drazka wymienilem i potem juz nic nie slyszalem wiec moze to przegub?
 
 
Cypress 
KLUBOWICZ

Wiek: 37
Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 138
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-07, 18:50   

Zbigniew Uszaty napisał/a:
wiec moze to przegub?


Jak już miałbym coś obstawiać, to to że skrzynia się kończy, ale nie tak pochopnie ;)
_________________
2G GS!
 
 
 
szatek 
zielenina


Wiek: 32
Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-07, 18:51   

1. tak kupowałem nową z mikołowa maglownice.

2. Dokładnie skrzynia była używana i olej wymieniony z tego co widze Mobil 75W90 SHC Mobilube MTF Synt / przekładniowy i jeszcze Lotos ATF IID Przekłądniowy dexron II coś takiego mam na fakturze od mechanika.

Czy szoruje dużo głośniej jak się nagrzeję moim zdaniem nie, raczej to samo zawsze.


Zbigniew Uszaty

tyle, że u mnie jest trochę na odwrót jak jadę i cały czas naciskam na pedał gazu to jest w porządku, dopiero gdy go puszczę i zostawię na biegu słychać takie szorowanie/huczenie naciśniecie sprzęgła lub hamulca znów i jest cisza.

Cypress

Czyli Twoim zdaniem mam teraz 2 skrzynie które się kończą i dają takie same objawy? ;/
Ostatnio zmieniony przez szatek 2014-10-07, 18:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Zbigniew Uszaty 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 45
Skąd: gdynia
Wysłany: 2014-10-07, 19:08   

rozumiem dlatego ja tak samo mialem jak wciskalem gaz to nic sie nie dzialo wiec powiem ci ze sprawdz przegub
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-10-07, 19:26   

szatek,
Nazwij temat po ludzku, czyli czego dotyczy, bo zaraz nie będzie pisania
_________________

 
 
 
Zbigniew Uszaty 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 45
Skąd: gdynia
Wysłany: 2014-10-07, 19:34   

Tofik a jak mu w kole huczy???? to nie skrzynia :D hahaha zart :D
 
 
MX-3 
KLUBOWICZ


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 143
Skąd: garażu
Wysłany: 2014-10-11, 23:15   

oj oj oj jak kupowałem ecli to gościowi "mechanik" powiedział że skrzynia mu chyczy i jest do wymiany. przejechałem,nie wyprowadzałem z błędu ... cena spadła przy zakupie ;) diagnoza : piasta lewa + prawa buczenie (skrzynia) ucichła :) ... mechanik ? naciągacz :| ale oczywiście trzeba się przejechać samemu i ocenić :ok:
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-12, 10:51   

szatek, ja mam to samo - huczy i juz nawet zaczęło metalicznie napie...ać :/
obecnie nowy mechanik to bada - jak coś ustale to dam znać, bo ja sie juz 2 lata z tym je..ie :/
zawsze tylko na odpuszczonym gazie (hamowaniu silnikiem) - tak jak piszesz wciśniecie gazu lub pedału sprzegła powoduje ustanie hałasu
zbiegło sie to z wymianą sprzegła, dopasowywaniem wydechu z evo i "demontażem /ponownym montażem" napędów
obstawiałem, że na hamowaniu silnikiem (kiedy silnik wychyla sie w drugą strone) moze wydech dotyka do budy gdzieś i brzęczy - ale mam teraz juz calutki nowy i niestety dalej to samo
masz seryjny wydech? nie rzeźbiony, naprawiany, przerabiany itp?
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2014-10-12, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gzbq 
KLUBOWICZ

Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 70
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-02-07, 23:19   

Panowie, wiem, że trochę czasu minęło, ale kojarzycie może jak wyeliminowaliście problem tego szumienia/huczenia przy hamowaniu silnikiem ? ;) I z czym to było związane?
 
 
jagos 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1677
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-08, 16:51   

Ja stawiam na łożysko wałka skrzyni. Skrzynia do wymiany.
_________________
Był Colt C58A + 4G63T - 230KM
Jest Eclipse 2G + 4G63T - 400KM
 
 
natan 
zielenina


Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 94
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2016-02-16, 08:49   

Też miałem takie objawy przy puszczeniu gazu.Docisk lub też wycisk sprzęgła był winowajcą.Dodam,że bardzo ciężko chodziło juz sprzęgło.
_________________
natan
 
 
jezyk147 
KLUBOWICZ


Pomógł: 4 razy
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 192
Skąd: Żory
Wysłany: 2016-09-29, 13:09   

Cześć. Odświeżam temat.
Widzę, że jest to już chyba stały problem eclipse i że kilka osòb się z nim boryka.
Mam dokładnie te same objawy. Huczenie słychać tylko przy odpuszczaniu z gazu, przy dodawaniu gazu oraz na wciśniętym sprzęgle jest cicho. Może ktoś z Was przerabiał temat u siebie i może coś podpowiedzieć? Będe swoją skrzynię demontował w zimie, żeby ją rozebrać i posprawdzać elemnty skrzyni (z kolegą obstawiamy zużycie łożyska na wałku sprzęgłowym lub uszkodzenie w okolicach mechanizmu różnicowego).
GS EU, dzieje się to zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku, biegi chodzą płynnie, 1,5 roku temu wymienione sprzęgło i olej.
Jeśli uszkodzenie będzie niewielkie to skrzynię naprawie, nie będę szukał używki.
Jakieś podpowiedzi? :)
_________________
Mitsubishi Eclipse 2G Lift 1999 4G63
 
 
 
Gzbq 
KLUBOWICZ

Wiek: 31
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 70
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2016-09-30, 12:31   

u mnie żadnych nowości, nie ruszałem tego, póki co. jeżdżę dalej, trochę huczy, ale nie jest to znów niewiadomo jak uciążliwe, wkręca się ładnie, z biegami nie ma problemu :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15