Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sprzęgło
Autor Wiadomość
schemat9 
zielenina


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 14
Skąd: Biesowice
Wysłany: 2017-03-19, 17:11   sprzęgło

Witam, jestem w trakcie renowacji eclipse 1g. Auto miałem całe rozebrane do lakierowania, był wyjęty silnik wraz ze skrzynią do polakierowania komory, w silniku wymieniłem popychacze, świece, przewody zapłonowe, ustawiłem zapłon i uszczelniłem silnik i po zmontowaniu wszystkiego wyjechałem dzisiaj na jazdę próbną i jest jakiś problem ze sprzęgłem, podczas zmiany piegów biegi się haczą i przy wciskaniu i puszczaniu pedału sprzęgła słychać dziwny gwizd jak by powietrze, przed remontem auta wszystko było ok ze sprzęgłem i skrzynią. Ktoś wie co to może być? Pedał sprzęgła pracuje normalnie, skrzynia i sprzęgło nie było ruszane ponieważ pracowało poprawnie.
 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-03-19, 17:35   

witam. Czy po wyjęciu pół osi ze skrzyni jak silnik był już na zewnątrz auta nie wylal Ci się olej? Jeśli tak to czy uzupelniles lub zalales nowy w skrzynie biegów? po tym co napisałeś nic nie robiłeś ze skrzynią. Sprawdził bym olej w skrzyni. Od tego trzeba zacząć jeśli nic więcej nie było robione.
_________________
Kruk42
 
 
schemat9 
zielenina


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 14
Skąd: Biesowice
Wysłany: 2017-03-19, 17:40   

skrzynia jest zalana nowym olejem, podczas wciskania i puszczania pedału sprzęgła słychać jakiś dziwny gwizd ale tylko podczas jazdy
_________________

 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-03-19, 18:03   

Odkrecales wysprzeglik od skrzyni biegów. I pisałeś że lakierowales komorę silnika. Po zamontowaniu odpowiedziałeś wysprzeglik? może za słabo popychac łyżkę. Czasem też może być omyłkowo zamontowany od strony sprzęgła, a nie poprawnie od bloku silnika. Z tego co piszesz wnioskuję jak by nie do końca wysprzeglal. Pod pedałem hamulca też jest regulacja. Spróbuj podciągnąć sprzęgło i sprawdzić czy nadal jest gwiazd i jak wchodzą biegi. Nie ruszales skrzyni więc obstawiam tylko to.

[ Dodano: 2017-03-19, 18:04 ]
Odpowietrzyles wysprzeglik miało być :lol2: przepraszam :lol2:
_________________
Kruk42
 
 
bizonv8 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 153
Skąd: Lubin
Wysłany: 2017-03-19, 22:50   

Jak mój brat nie odpalał auta miesiącami (1g) też zaczęło gwizdać sprzęgło. Pomogła
codzienna exploatacja :ok: :amen:
_________________
Mitsubishi Eclipse 1G GS 7-bolt
Subaru Impreza WRX My02
Subaru Forester S-Turbo My98
 
 
schemat9 
zielenina


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2017
Posty: 14
Skąd: Biesowice
Wysłany: 2017-03-20, 14:24   

zmieniłem płyn i odpowietrzyłem i wszystko jest ok ale mam jeszcze jedno pytanie, na dniach biorę się za drugiego eclipsa 1g i w tym drugim po odjęciu gazu skrzynia bardzo mocno wyje na każdym biegu i biegi wchodzą ze zgrzytem, zaraz po kupnie okazało się że w skrzyni jest za mało oleju a wymiana oleju już nic nie pomogła i muszę oddać skrzynie do remontu, czy ktoś z forumowiczów orientuje się jaki jest mniej więcej koszt naprawy takiej skrzyni?
_________________

 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-03-20, 16:37   

A widzisz :ok: czasami nie warto panikowac a zacząć od prostych rozwiązań :lol2: ja nie naprawiłem. Jeśli coś to kupowałem nową raz. Trzy lata temu. Udało mi się kupić skrzynie do 6 Bolt za 350 zł. Znalazł bym sprawną i dbał. Ciężko stwierdzić w jakim stanie jest teraz Twoja skrzynia i koszt naprawy może być spory :?
_________________
Kruk42
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12