Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie Assistance samochodu z 1996 roku
Autor Wiadomość
Merlin616PL 
KLUBOWICZ

Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 130
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2017-03-28, 19:18   Ubezpieczenie Assistance samochodu z 1996 roku

Witam,

planuję na długi weekend majowy wyjazd moim Eclipsem (2G 1996 r.) na Słowację na kilka dni i chciałem go jakoś dodatkowo ubezpieczyć, tak w razie W. OC mam w Link 4, ale okazuje się że oni nie oferują dodatkowego ubezpieczenia typu AC czy Assistance za granicą dla, jak to Pani w infolinii powiedziała, takich "dziadków".

Moje pytanie brzmi: czy kojarzy ktoś, żeby była możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na samochód w jakimś towarzystwie, nie posiadając u nich OC? Tyczy się to oczywiście samochodu który ma już 21 lat.

Na pocieszenie Pani dodała, że już za 2 lata będę mógł ubezpieczyć samochód jako zabytkowy jeśli mam go na oryginalnych częściach.
_________________
Eclipse 2G 2.0 4G63 1996 r.
Ostatnio zmieniony przez Merlin616PL 2017-05-09, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OLO85 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 117
Skąd: NDM
Wysłany: 2017-03-28, 20:10   

nie ubezpieczysz i gdyby jakimś cudem udało Cci się znaleźć takie ubezpieczenie to cena cię "zabije" a jak nie cena to wycena pojazdu rzędu 5tyś gdzie byle co spowoduje szkodę całkowitą i tym samym wypłacą Ci parę stówek.
_________________
Opel Insignia ST OPC Line 160KM
Eclipse Gs-T Spyder 315 KM
 
 
Pelej 
mniejsza zielenina


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 110
Skąd: Lębork/Gdańsk
Wysłany: 2017-04-03, 19:19   

W PZU ubezieczają samochody starsze niż 10 lat. Byłem ostatnio i AC dla samochodu o wartości 20k to 8k :D
_________________
“You can tell the greatness of a man by what makes him angry” Abraham Lincoln
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2017-04-03, 20:08   

Pelej napisał/a:
W PZU ubezieczają samochody starsze niż 10 lat. Byłem ostatnio i AC dla samochodu o wartości 20k to 8k :D


To ja mniej płacę za 5 letnie na firmę o dużo wyższej wartości
 
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2017-04-03, 21:31   

AC to już chyba nigdzie (a na pewno nie w cywilizowanej cenie) nie kupisz. Jednak Assistance czy MiniAssistance to chyba nie powinien być problem. Ja od lat w AXA mam MiniAssistance (chyba z 70PLN rocznie, a może 120... jakoś tak). Jest tylko limit holowania do 150km :( ale chyba była opcja na przedłużenie do 300. Zadzwoń sobie do nich. Ogólnie to bardzo polecam AXA, mają np w ofercie wysokie NNW (chyba 150k na kierowcę i po 100k na każdego pasażera).
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-18, 17:14   

AC daje Warta. Wcale nie jest strasznie drogo, bo ja płacę 350 z kradzieżą (i to po tych ostatnich podwyżkach). Tyle że wartość jest jakaś żenująca, chyba 4900. Assistance złoty to 150, ale nie sądzę żeby to wszystko dało się u nich wykupić oddzielnie. Spróbuj, zadzwoń, pogadaj. Inaczej się nie sprawdzi, bo w żadnym kalkulatorze Ci tego nie pokaże.
_________________
 
 
Merlin616PL 
KLUBOWICZ

Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 130
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2017-04-18, 19:01   

Dzięki za podpowiedzi, na pewno zadzwonię.

Póki co znalazłem coś takiego:
http://www.ubezpieczeniao...-world/122.html

Ubezpieczenie samochodu, nieważne jaki rocznik, na okres do 15 dni na wyjazd za granicę (większość krajów UE) wynosi 11 euro, czyli mniej niż 50 zł. Można oczywiście dokupić od razu ubezpieczenie kierowcy i pasażera, ja przeliczyłem dla dwóch osób w pakiecie VIP wyszło za 8 dni około 95 zł na głowę.

Do końca tego tygodnia obdzwonię wszystkie towarzystwa i dam znać gdzie jest najlepsza oferta na samochód plus kierowca i ewentualny pasażer. Będzie dla potomnych :ok:
_________________
Eclipse 2G 2.0 4G63 1996 r.
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-04-18, 21:21   

Merlin616PL, byłoby super bo wybieram sie na Chorwacje początkiem czerwca i też się zastanawiam czy jakoś nie doubezpieczyć.
 
 
 
Merlin616PL 
KLUBOWICZ

Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 130
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2017-05-08, 16:41   

Wyjazd już za mną, ubezpieczenie dzięki Bogu się nie przydało, ale lepiej mieć jak nie mieć. Doktoryzowałem się z tego tematu więc dla zainteresowanych moje wnioski są poniżej. Gdyby ktoś miał pytania odnośnie samej Słowacji to niech pisze na priv.

Większość ubezpieczalni nie ma ofert dla samochodów starszych niż 10 lat, AXA i Warta też nie.
Generalli ma ofertę bez względu na wiek samochodu, ale holowanie oferują tylko do 100 km.

Jedyna sensowna oferta pakietu Assistance dla aut niezależnie od jego wieku jest poniżej:

http://www.ubezpieczeniao...-world/122.html

Holowanie do kwoty 500 euro, na całą Słowację wystarcza, jeśli ktoś chce jechać dalej to warto byłoby sprawdzić aktualną stawkę za kilometr w danym kraju. Jest możliwość wykupienia pakietu Car Assistance + ubezpieczenia dla kierowcy i pasażerów, stawki odszkodowań są liczone w euro, biorąc pod uwagę cenę i ewentualne kwoty odszkodowań to wersja VIP jest chyba najlepsza, ja wziąłem samo Car Assistance i osobno ubezpieczenie zdrowotne w innej firmie.




W wielkim skrócie ogólne warunki pakietu Car Assistance są poniżej:


Car Assistance - dla osób wybierających się w podróż zagraniczną własnym autem, zabezpieczy Klienta i pozostałych pasażerów na wypadek, gdy jego samochód ulegnie wypadkowi, awarii lub zostanie skradziony - zorganizujemy holowanie, wynajem pojazdu zastępczego, dostarczymy części zamienne oraz pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności związanych ze zgłoszeniem szkody oraz wypełnieniem deklaracji wypadkowej aż do 3.000 EUR.

Ubezpieczenie Car Assistance do 15 dni to koszt jedynie ok. 50 PLN.
Koszt ubezpieczenie Car Assistance wynosi: 11 EUR na okres 1-15 dni, Składka za ubezpieczenie jest pobierana w PLN, z zastosowaniem średniego kursu NBP, obowiązującego w dniu poprzedzającym dzień zawarcia umowy ubezpieczenia.



Towarzystwo Europa- nie mam limitu kilometrowego tylko limit kwotowy: 500 EUR.

holowanie pojazdu – w razie Unieruchomienia pojazdu podczas Podróży zagranicznej na terytorium państw wymienionych w ust. 2 braku możliwości usprawnienia go w miejscu Unieruchomienia,. Ubezpieczyciel za pośrednictwem Centrum Pomocy organizuje i pokrywa koszty holowania unieruchomionego pojazdu do najbliższej Autoryzowanej Stacji Obsługi albo do najbliższego warsztatu mogącego dokonać naprawy w limicie do 500 EUR; w sytuacji, gdy Unieruchomienie Ubezpieczonego pojazdu nastąpiło na autostradzie i Ubezpieczony korzysta z pomocy specjalistycznych służb drogowych, nie działających na zlecenie Centrum Pomocy, Ubezpieczony pokrywa we własnym zakresie koszty pomocy tych służb; Ubezpieczyciel za pośrednictwem Centrum Pomocy dokona zwrotu kosztów poniesionych przez Ubezpieczonego na podstawie udowodnienia poniesionych kosztów do wysokości limitów określonych w Ogólnych warunkach Ubezpieczenia.

pojazd zastępczy – w razie Unieruchomienia pojazdu podczas Podróży zagranicznej na terytorium państw wymienionych w ust. 2 niniejszego paragrafu, Ubezpieczyciel za pośrednictwem Centrum Pomocy organizuje i pokrywa koszty wynajmu pojazdu zastępczego w limicie do 3 dni, gdy Ubezpieczony pojazd nie został usprawniony w ciągu 72 godzin od momentu otrzymania przez Centrum Pomocy informacji o zdarzeniu; Ubezpieczyciel za pośrednictwem Centrum Pomocy dokonuje wyboru pojazdu zastępczego w zależności od lokalnych możliwości i pokrywa koszty wynajmu samochodu kategorii A, B lub C zgodnie ze standardami podmiotów świadczących usługi wynajmu pojazdów (rent a car); Ubezpieczyciel za pośrednictwem Centrum Pomocy nie pokrywa kosztów paliwa, dodatkowego ubezpieczenia, opłat drogowych oraz innych dodatkowych opłat związanych z użytkowaniem Ubezpieczonego pojazdu.

powrót do domu/kontynuacja Podróży – w razie Unieruchomienia pojazdu podczas Podróży zagranicznej na terytorium państw wymienionych w ust. 2 niniejszego paragrafu, Ubezpieczyciel za pośrednictwem Centrum Pomocy organizuje i pokrywa Ubezpieczonemu koszty biletu kolejowego I klasy lub autobusowego, albo lotniczego w klasie ekonomicznej do miejsca zamieszkania w Polsce lub do miejsca kontynuacji Podróży, gdy naprawa pojazdu przekroczy 72 godziny od momentu otrzymania przez Centrum Pomocy informacji o zdarzeniu

odbiór naprawionego pojazdu – w razie Unieruchomienia pojazdu podczas Podróży zagranicznej lub odzyskania pojazdu po Kradzieży na terytorium państw wymienionych w ust. 2 niniejszego paragrafu, Ubezpieczyciel za pośrednictwem Centrum Pomocy organizuje i pokrywa koszty biletu kolejowego I klasy lub autobusowego w jedną stronę jednej osoby po odbiór naprawionego pojazdu, gdy naprawa pojazdu przekroczy 72 godziny od momentu otrzymania przez Centrum Pomocy informacji o zdarzeniu,

zakwaterowanie w hotelu – w razie unieruchomienia pojazdu podczas podróży zagranicznej, ubezpieczyciel za pośrednictwem Centrum Pomocy organizuje i pokrywa koszty zakwaterowania ubezpieczonego wraz ze śniadaniem i dojazdem do hotelu na okres nieprzekraczający faktycznego czasu naprawy pojazdu, gdy pojazd nie może być naprawiony w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania przez Centrum Pomocy informacji o zdarzeniu; Centrum Pomocy organizuje i pokrywa koszty zakwaterowania za okres nie dłuższy niż 3 doby i maksymalnie do wysokości 100 EUR dziennie; inne koszty związane z zakwaterowaniem, w szczególności koszty rozmów telefonicznych oraz innych usług hotelowych nie są pokrywane,
_________________
Eclipse 2G 2.0 4G63 1996 r.
Ostatnio zmieniony przez Merlin616PL 2017-05-08, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14