Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BMW 528 E39 by Trucky
Autor Wiadomość
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2017-04-01, 21:51   

Update w związku z przeglądem okresowym i naprawami :ok:

Trzy tygodnie temu, 11 marca został zmieniony olej i filtry przy przebiegu 270 tys km na Total Quartz 9000 5W40 oraz przeszła okresowy przegląd gazu. Jak zawsze bezproblemowo.

A teraz to gorsze. Niedawno była zmiana chłodnicy o której już wspominałem wcześniej, niestety okazało się, że w Niemczech ktoś już kiedyś grzebał przy zbiorniczku wyrównawczym i jeden króciec był ułamany i wklejony. Niestety mój mechanik tego nie zauważył przy wymianie chłodnicy i zbiorniczek trafił na swoje miejsce. Przez dłuższy czas auto śmigało bezproblemowo, po czym nagle zaczęło ubywać płynu chłodzącego, na "szczęście" płyn pojawiał się na zbiorniczku więc był on pierwszym podejrzanym, klejony króciec się rozszczelnił. Auto w zeszłym tygodniu ponownie trafiło do mechanika.
Został znów rozebrany układ chłodniczy by wszystko wyczyścić (płyn dostawał się na wentylator, więc wiadomo co było pod maską...). Przy okazji stwierdziliśmy, że w razie czego żeby czasem trzeci raz nie rozbierać układu za jakiś czas, więc do auta trafił nowy termostat (Wahler) i nowa pompa wody (Febi). Został założony też nowy zbiorniczek wyrównawczy oraz korek zbiorniczka, zbiorniczek Febi, korek Behr. Przy okazji niestety rozpadł się tunel wentylatora, a mechanik odkręcając wisko ułamał jedną łopatę wentylatora, więc nowe są też wentylator oraz osłona wentylatora. Osłona nówka z ASO :ok:

Dzisiaj ogarnąłem trochę po mechaniku auto pod maską, bo skupił się na okolicach układu chłodzenia, a resztę tylko przetarł (po uzgodnieniu ze mną) więc dzisiaj się pobawiłem, poczyściłem i teraz wygląda tak:



Stan licznika na dzień 1/04/2017 - 272 136km :ok:


ps. jak nie nastąpi zmiana planów, to za ok miesiąc auto trafia do blacharza i lakiernika i usuwamy wszelką rdzę :lol2:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2017-04-03, 06:33   

Czysciej jak u mnie, ale z przebiegiem gonie u mnie 196k
 
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2017-06-19, 19:32   

Przyszła dziś paczka z pierwszym elementem układanki audio, jest to fabryczny subwoofer z serii DSP, wyżej było już tylko M-System w M5, rarytas :ok: :jupi:


Wraz z tapicerką na której w sumie bardziej mi zależało, bo prawdopodobnie do niej zostanie dostosowana nowa skrzynia subwooferów żeby wyglądało jak fabryka, ale żeby mieściło większe głośniki, prawdopodobnie 2 x 25cm, a z ori skrzynią suba jeszcze nie wiem co zrobię - niżej dlaczego.


Jak już miałem subwoofer z serii DSP w rękach to nie mogłem się oprzeć żeby sprawdzić jakie głośniki odpowiadają za bas w prawie najwyższym systemie audio w E39 i..... ręce mi troszkę opadły, bo dwie 13tki i właśnie dlatego raczej będzie własnej konstrukcji skrzynia, bo ta nie zmieści 25tek, a do tego ma za mały litraż:



Wyprodukowane na Węgrzech:


Ale konstrukcja sama w sobie jest ciekawa:



Jednak w pierwszej kolejności hamulce - relacja już wkrótce :ok:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Kadahir 
KLUBOWICZ

Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 110
Skąd: Krosno
Wysłany: 2017-06-25, 19:03   

up
_________________
96' Eclipse 2g GS 4g63
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2017-06-25, 20:54   

Gracias amigo :ok:

Pobawiłem się w mechanika i wpadła wczoraj pierwsza część upgrade hamulców, z tyłu, komplet ręczny z gratami montażowymi, tarcze Rotinger GL i klocki Ferodo.







I po robocie:



Przebieg 282 000km :ok:

Przód za około 2 tygodnie, dopiero na 6/07 Rotinger zaplanował produkcję tarcz przednich :ok:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-28, 09:56   

Co do głośników HAESA to w alfie 166 z DSP, czyli najlepszym seryjnym audio też był system tej firmy i gra to naprawdę świetnie, może daj szansę tym subom bo możesz być miło zaskoczony. W 166 nie ma nawet suba tylko dwa głośniki basowe w półce i bas daje radę ;)
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2017-06-28, 13:18   

Wiem jak ten system gra w e39 (gra bardzo fajnie), niestety ich montaż przy obecnym systemie audio wiązałby się z kompletnym pruciem wnętrza, wymianą wiązki i zmianą radia, ponieważ to które mam tego nie obsługuje. Dlatego sama skrzynia subwooferów z głośnikami idzie na sprzedaż, a u mnie zostaje tapicerka, ponieważ już mam mocno rozbudowany plan na kompletną zmianę audio w BMW, szczegóły później jak zacznę zbierać graty :ok: Ogólnie po aucie nie będzie widać, że audio nie jest seryjne, podczas gdy system będzie kompletnie zmieniony, łącznie z jednostką sterującą :lol2:
Prucie wnętrza i puszczanie nowych kabli i tak będzie, ale efekty będą o wiele lepsze :ksiadz:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
Ostatnio zmieniony przez trucky 2017-06-28, 13:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-16, 09:41   

up :ok:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2017-10-16, 11:18   

Gracias, czas na trochę większy up :ok:

Bo postanowiłem, a raczej podnośnik postanowił za mnie, że czas zająć się blacharką (tak, wgniotłem próg przy podnoszeniu :hahaha: :hahaha: :hahaha: ), więc pozbierałem graty i zaczynamy działać, wpadną nowe progi, tylne błotniki dostaną reperaturki (oba były już kiedyś naprawiane), nowe wszystkie 4 drzwi, tylna klapa, prawy błotnik przód, oraz zostanie zaleczone kilka drobnych punktów na podłodze, ale tych na szczęście jest bardzo mało i niewielkie :ok:

Przy okazji wskoczy też nowa (niezupełnie, bo rocznik 99 - identyko jak auto w świetnym stanie) przednia szyba, bo aktualna ma odbicie od kamienia.

Czas na foty:


Trzeba było sie więc zabrać za rozbiórkę auta, bo w czwartek idzie do blacharza :jupi:



Jak widać podłoga jest prawie idealna, co mnie bardzo cieszy :serduszka:

Przy okazji wymienię też tylne lampy, bo moje mają delikatne spękania.


A później jak finanse pozwolą to wskoczy też M-pakiet, czyli zderzaki przód, tył, osłona pod silnik, tunele chłodzenia hamulców i kilka innych rzeczy z tym związanych, oraz dokładka przedniego zderzaka a'la Hamann:


Już leży i czeka ;)


Po zakończonym etapie blacharki i lakierowania, będzie kontynuacja projektu audio, czytaj kompletne wygłuszenie auta, coś już się zaczęło:



A potem....będzie grubo:


Plan jest taki by całe audio byłu ukryte i na pierwszy rzut oka wyglądało całkowicie jak fabryka, nawet suby będą ukryte, tak że bez rozbiórki tapicerki nie będzie ich w ogóle widać :ksiadz:
Do tego przyda się to (fabryczna osłona subwooferów z systemu DSP):


Jedyną oznaką, że z audio jest coś nie tak :hahaha: będzie jednostka centralna z Navi, na Androidzie, coś takiego (jeszcze nie kupiłem), która dla laika będzie wyglądać jak fabryczne radio:


Dla porównania, fabryczna jednostka z GPS:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Kadahir 
KLUBOWICZ

Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 110
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-10-21, 20:19   

UP
_________________
96' Eclipse 2g GS 4g63
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2018-10-21, 21:31   

Gracias :ok:

Auto około miesiąc temu wróciło od lakiernika, trochę zajęło mi poskładanie, ale jeździ, śmiga, jest kilka rzeczy jeszcze do zrobienia na już, ale najważniejsze że już cieszy oko brakiem rdzy i nowym lakierem.

Co zostało zrobione?
Wszystkie drzwi są nowe, tylna klapa, prawy próg cały, lewy tylko końcówki. Zostały poprawione wzmocnienia progów i podpory podnośników. Z blacharki tyle :ok:
Auto zostało w całości polakierowane w fabryczny kolor, natomiast wszystkie elementy w czarnym macie otrzymały czarny połysk, jedynie listwy drzwiowe i zderzaków są matowe.

Do tego nowe zderzaki M pakiet, nowa szyba przednia, polakierowane klosze reflektorów, wymienione tylne lampy na lepsze, spojlerek na tylnej klapie. W garażu czeka jeszcze na montaż tłumik końcowy Magnaflow z kwasówy :lol2:
Wpadły też felgi 18" z nowymi oponami Kumho 235/40/18 oraz 265/35/18.

Co w środku? Grubo, mimo że nie widać :> Nowe radio, pełne okablowanie (sygnałowe, zasilanie), dwa wzmacniacze w bagażniku, kondensator, 2 x subwoofer 25cm oraz wszystkie nowe głośniki, w sumie z subami jest ich 12, licząc po mocy wzmacniaczy nagłośnienie daje prawie 900W RMS. Jest czad w środku :serduszka: Oczywiście całe auto zostało dodatkowo wygłuszone matami Bitmat i GMS, w przednich drzwiach z fabrycznym wytłumieniem są 4 warstwy, jest cisza w środku, przy 150-160kmh można swobodnie rozmawiać bez podnoszenia głosu.

Plany?
Na zdjęciach lakier jeszcze nie jest wypolerowany, specjalnie zostały położone 2 dodatkowe warstwy bezbarwnego by móc ostro podejść z papierem i zrobić z niego lustro, a jak portfel pozwoli to wpadnie powłoka kwarcowa.

Z mechaniki na wiosnę auto dostanie całe (dosłownie) nowe zawieszenie, wszystkie gumy, wahacze, sprężyny Eibach (-2cm wobec aktualnego stanu), amortyzatory, postaram się dać do proszku staby i zamontować je na poliuretanach itd itd.

We wnętrzu? Renowacja foteli i boczka kierowcy (drobne uszkodzenia) oraz wymiana kierownicy na nowszą Mpakietową. I w sumie wnętrze by było :serduszka:

Plany grube, portfel niekoniecznie, więc nie zakładam żadnej daty, po prostu będę go sobie robił pod siebie :ok:

Stan licznika? Strzeliło 300tys km i szybko rośnie :twisted:

Najwyższy czas na zdjęcia:



_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-10-22, 08:10   

:ok: Jak zawsze robione porządnie, a nie na od..... Gratuluję. Kiedy sprzedajesz? :-) . Kawał dobrej roboty. :ok:
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2018-10-22, 08:56   

mysza napisał/a:
Kiedy sprzedajesz?


Nauczyłem się już że lepiej nie mówić nigdy, ale kto wie, póki co nie planuję :jezyk:
Goldi już stwierdził, że mam się odezwać jakbym chciał sprzedać :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2018-10-23, 22:59   

trucky napisał/a:
mysza napisał/a:
Kiedy sprzedajesz?


Nauczyłem się już że lepiej nie mówić nigdy, ale kto wie, póki co nie planuję :jezyk:
Goldi już stwierdził, że mam się odezwać jakbym chciał sprzedać :hahaha: :hahaha: :hahaha:
byłem pierwszy :serduszka: :ksiadz:
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2018-10-24, 12:10   

Ciągle drugi, na 1500 drugi, z polskiego drugi, w nogę drugi, z zielnika drugi, nawet jak byłem pierwszy czułem się jak drugi.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2018-10-25, 17:37   

mysza napisał/a:
Ciągle drugi, na 1500 drugi, z polskiego drugi, w nogę drugi, z zielnika drugi, nawet jak byłem pierwszy czułem się jak drugi.



Dzień świra :jezyk:
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2018-10-26, 09:42   

MATi napisał/a:
mysza napisał/a:
Ciągle drugi, na 1500 drugi, z polskiego drugi, w nogę drugi, z zielnika drugi, nawet jak byłem pierwszy czułem się jak drugi.



Dzień świra :jezyk:


Nic śmiesznego :P
_________________

 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2018-10-29, 08:35   

Kurde faktycznie z wiekiem już pamięć nie ta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13