Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WodzuSE
2008-08-20, 01:32
W poszukiwaniu pompy paliwa!!
Autor Wiadomość
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
  Wysłany: 2008-04-11, 12:09   

Uroczy?cie o?wiadczam i? piski, szunym warkot w g?osnikach zosta? zlikwidowany. Pomog? filtr za 19z? na kable RCA. Zero zak?uce?. Jesli wiec ktos ma podobny problem polecam rozpoczecie likwidowania takich efektow po przez filtr na RCA.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2008-04-11, 14:40   

To nie likwidacja tylko obej?cie :jezyk: Zapodaj fotke tego filterka, marke, typ dla innych os?b :ok:
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
  Wysłany: 2008-04-11, 14:46   

MikeR napisał/a:
To nie likwidacja tylko obej?cie :jezyk: Zapodaj fotke tego filterka, marke, typ dla innych os?b :ok:


nie wazne czy obejscie czy nieobej?cie. Wa?ne ze nie piska!!



link do stronki z filtrem
:ok:
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

Ostatnio zmieniony przez Rolek 2008-04-11, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-04-11, 15:12   

piski z glosnikow moga byc spowodowane zlymi swiecami a nie kablami, sprawdz czy swiece maja literke E w symbolu tj BPR6ES
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-11, 16:16   

kiepuczi napisał/a:
piski z glosnikow moga byc spowodowane zlymi swiecami a nie kablami, sprawdz czy swiece maja literke E w symbolu tj BPR6ES


nie w moim przypadku. Mi juz przy zaplonie jak jeszcze nie odpalilem silnika. Pozatym jak dlugie wlaczalem to sie zmienial pisk na wyzsze tony itd.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-12, 00:11   

mam podobny problem :> stawiam tu na zaklucenia od pompy paliwa :> lub zaklucenia urzadzen elektrycznych przy radiu :> u mnie nawet indyglo slychac jak popiskuje przy glosnikach :> nie mialem czasu jeszcze nic sprawdzic :> taki filtr bedzie dla mnie ostatnecznoscia :> sprobuje pujsc okrezna droga:> dobre masy itd...
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-12, 08:59   

GOLDI napisał/a:
mam podobny problem :> stawiam tu na zaklucenia od pompy paliwa :> lub zaklucenia urzadzen elektrycznych przy radiu :> u mnie nawet indyglo slychac jak popiskuje przy glosnikach :> nie mialem czasu jeszcze nic sprawdzic :> taki filtr bedzie dla mnie ostatnecznoscia :> sprobuje pujsc okrezna droga:> dobre masy itd...



Daj sobie luz. Kup filtr lepsze moze sinus life, przepuszcza cale pasmo i jest jeden z najlepszych. Widzialem na allegro po 35z. Nie da Ci nic zadna masa itd. bo zakluca duzo rzeczy. Misiek chyba jest za maly i blachy maja takie rozne dziwactwa. Uwazaj na alternator jak bys sie kudzil na odklucacz z allegro. One s? do max 70A a alternator ma 90A. Ja mysalem ze pompa mi piska a po odlaczeniu jej dalej piskalo. Dawa?em masy na silnik, radio, wzmacniacz od aku i nic. Szkoda nerwow i czasu. Jak kupisz dobry filter to nie stracisz na jakosci dzwieku. Pozdro
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-27, 12:29   

rolek1984 napisał/a:
Nie da Ci nic zadna masa itd. bo zakluca duzo rzeczy
no i rolku nie poszedlem pol srodkami :) (filtry itp)

pociagnalem dodatkowa mase od acu prosto do wzmacniacza o takim samym przekroju jak + (25mm^2). Nowa mase do radia rowniez o takim samym pzrekorju jak plus do radia :) czyli 4mm^w... chinche poszly lewym progiem , a kable pradowe poszly prawym progiem... wszystko starannie wydzielone i poukladane... i co najwazniejsze wydzielilem remote z chinchy i puscilem go razem z kablami pradowymi (zrobilem go z 3mm^2)... nie wiem ktora z tych czynnosci pomogla :) ale wczoraj podpinajac radyjko... zero piskow szumow i tego typu rzeczy :)

wiec gdzies popelniles blad w sztuce :>pozdrawiam i szukaj :> bo te filtry to (jakby to napisal samael :P ) "leczenie syfa pudrem" ;)
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-27, 12:50   

:ok:
 
 
OrBiTaL 
gruba ryba
GaBBerMafia


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 406
Skąd: Krakow
Wysłany: 2008-04-27, 12:52   

:jupi: :jupi: :jupi:
 
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-27, 13:47   

Zapraszam do posluchania jak mi to gra i czy taki puder to jest. Jestem z autem w szczecinie do srody wiec jak cos to zapraszam.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-27, 17:34   

te filtry nie tylko obcinaja Ci zaklucenia ale rowniez pewne pasma :) moze i tego nie odczuwasz ale
MikeR napisał/a:
To nie likwidacja tylko obej?cie


z tego co czytalem teraz jeszcze raz caly temat :> nie widze jak masz pociagniety remote do wzmaka? razem na chinchach jak to jest w zestawie?

i chyba Twoj problem jest tutaj:
Cytat:
Obudowe radia tez uziemilem


bardziej sie sklaniam ku teorii ze zla masa radia niz wzmaka :> drugi wzmak mam z karoserii i zero problemow :>

wiec
Cytat:
No wlasnie w tej chwili mase od radia mam do bagaznika pociagniet? i pod?aczon? w te same mejsce do wzmacniacz ma mase.
to jest zly pomysl :) rolek probuj dalej :) sprzet masz profi wiec zrob profi do konca :) pozdr
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-27, 17:53   

Filtr pasmo obcina ale ten za 19z? ja dalem sinuslive i jest roznica miedzy tym za 19 a sinus za 50z?. A swoja droga skoro nie piszczy i nie tnie pasma to niemam juz ochoty tego rozkrecac i szukac bo puszczalem masy do - aku od wzmaka,radia kondensatora i wszystko guzik daje.
Dodam ze remonte idzie w kablu chinch jest taka zyla puszczona co robi za remonte.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

Ostatnio zmieniony przez Rolek 2008-04-27, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-04-27, 23:37   

Ten filterek to hmmm nie polecam, je?eli co? piszczy to trzeba to zrobi? tak jak pisa? goldi, profesjonalnie... Co do tego remote, tak idzie taka cienka ?y?a miedzy kablami sygna?owymi... Jakbym mia? teraz komu? poleca? to powiem tak, lepiej podarowac sobie ten cienki kabelek i kupic osobno grubszy. Jak b?d? przenosi? audio (niebawem do kliperka;p) to tak zrobi?. Ten cienki kabel urwa? mi si? juz 2 razy (raz przy siedzeniach, drugi raz 5 cm od wzmacniacza) pod go?ym okiem nie mo?na by?o spostrzec ?adnego przerwania...

Tak patrze w twoja galerie rolek, to nie masz bylejakiego sprz?tu... wdg mnie taki filtr powinien nieco pogarsza? jako??. W zestawie jedynie zb?dny wydaje mi sie kondensator:) ale to ju? sprawa indywidualna:) I z grubo?ci? kabla to troch? przesadzi?e? hehe, je?li to jest ten sam co mam czyli 30 mm, to za du?o... Aczkolwiek dobrze miec w zapasie, na mocniejszy wzmacniacz...
Ostatnio zmieniony przez tony_tr 2008-04-27, 23:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-28, 07:32   

tony_tr napisał/a:
Ten filterek to hmmm nie polecam, je?eli co? piszczy to trzeba to zrobi? tak jak pisa? goldi, profesjonalnie... Co do tego remote, tak idzie taka cienka ?y?a miedzy kablami sygna?owymi... Jakbym mia? teraz komu? poleca? to powiem tak, lepiej podarowac sobie ten cienki kabelek i kupic osobno grubszy. Jak b?d? przenosi? audio (niebawem do kliperka;p) to tak zrobi?. Ten cienki kabel urwa? mi si? juz 2 razy (raz przy siedzeniach, drugi raz 5 cm od wzmacniacza) pod go?ym okiem nie mo?na by?o spostrzec ?adnego przerwania...

Tak patrze w twoja galerie rolek, to nie masz bylejakiego sprz?tu... wdg mnie taki filtr powinien nieco pogarsza? jako??. W zestawie jedynie zb?dny wydaje mi sie kondensator:) ale to ju? sprawa indywidualna:) I z grubo?ci? kabla to troch? przesadzi?e? hehe, je?li to jest ten sam co mam czyli 30 mm, to za du?o... Aczkolwiek dobrze miec w zapasie, na mocniejszy wzmacniacz...



Sorry ale troche bajki piszesz. Kondensator jest potrzebny bo bez niego swiatla przygasaj? w kabinie i bas chociaz mam obecnie niezamocny(ma zupelnie inn? jakosc przy wikszej g?o?nosi). Nie zganiaj czasem winy na auku bo kupilem 2 miesiace temu nowy. Co do sygnalowego, - dla Twojej wiedzy dawalem bezposrednio z radia nad fotelami, luzem kabelek zeby sprawdzic czy moze nie jest to jego wina. Puszczalem kable minusowe od wzmacnacza,kondensatora i radia do aku bezposrednio i nic nie pomaga. Od?aczalem pompe paliwe, dawalem mase alternatora, mase akumulatora w rozne czesci, sprawdzalem radio i nic nie zmienia. Rozmawialem z dobrym elektrykiem co juz robil takie rzeczy i powiedzial ze to jest dzwiek ecu. Rzeczywiscie po zalaczeniu tylko ecu zaczyna narastac taki pisk jak by silniczka i to mo?e by? wlasnie ta przyczyna.
Nie mowie ze nie da sie tego zrobic nieuzywajac filtra, ale ja juz nie mam sily i nerwow zeby szukac tego zaklucenia. Co do filterka to jak juz mowilem zapraszam do posluchania czy tnie on jakies pasmo :) reke dam sobie uciac ze ten nie tnie nizej jak na 22khz Ten co mialem poprzedni za 19pln to owszem cio?.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-28, 08:09   

Nie chce negowac ale nie bedziesz wiedzial czy tnie ponizej 22khz bo to juz moze by dla ciebie nie slyszalne... :jezyk:
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-28, 08:15   

allias napisał/a:
Nie chce negowac ale nie bedziesz wiedzial czy tnie ponizej 22khz bo to juz moze by dla ciebie nie slyszalne... :jezyk:


Ja jeszcze slysze wysoki. Nie wiem do ilu ale jak poprzedni ciol na 20khz to byla duzo ruznica z tym teraz :) Jestem do srody w szcz mozemy sie spotkac miskami gdzies. Daleko nie masz :)
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-28, 09:34   

Z Leeds to jakies 1200mil :hahaha: ale dziekuje. Chetnie bym spotkal ale to na inny raz. Dobra - przestaje robic OT :P
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-04-28, 13:22   

allias napisał/a:
Z Leeds to jakies 1200mil :hahaha: ale dziekuje. Chetnie bym spotkal ale to na inny raz. Dobra - przestaje robic OT :P


myslalem ze w szczecinie jestes :) kiedy widzialem Ciebie tak mi sie wydaje.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-28, 22:27   

rolek1984, nie poddawaj sie :jezyk:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13