Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WodzuSE
2008-08-20, 01:31
Voltomierz-gdzie pod??czy
Autor Wiadomość
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-30, 16:46   Voltomierz-gdzie pod??czy

Bawi?em si? wczoraj voltomierzem i obudow? na s?upki i o ile w Seju umia?em go pod??czy? to tu ni cholery ,chocia? pomaga?em sobie miernikiem. Og?lnie mam trzy kable o takim przeznaczeniu:

RED -To ignition switch 12V(+)
BLACK -Battery(-)
ORANGE -Dimmer/(+)12Volts to Dim connect to headlight to activate

Czerwony to pewnie sta?y pr?d na 12V ,czarny masa ,a pomara?czowy? Czy pomara?czowy musz? pod??czy? gdzie? gdzie dochodzi pr?d dopiero po przekr?ceniu kluczyka w pozycje zap?onu? W Seju mia?em jako? tak pod??czone w?a?nie ,?e dopiero po przekr?ceniu kluczyka pod?wietla?a sie skala i dzia?a? voltek.

Powie kto? pod kt?re kable konkretnie pod??czy?? Bo kombinowa?em z tymi od radia ale mi co? nie wysz?o :roll:
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-30, 17:07   

Nie jestem pewien ale tutaj zasilanie czerwony i czarny id? pod akumulator( jako "+" i "-" ) a pomara?czowy pod "+" ?wiat?a. W ten spos?b wska?nik zapali ci si? dopiero jak w??czysz ?wiat?a :)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-30, 19:35   

Ale w?a?nie on ma sie zapali? po przekr?ceniu kluczyka ,nawet jak ?wiat?a s? zgaszone. Bo ja mam ten model voltka w kt?rym jak jest wy??czony ,tarcza jest czarna i nic nie wida
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-30, 19:53   

Szakal napisał/a:
RED -To ignition switch 12V(+)
BLACK -Battery(-)
ORANGE -Dimmer/(+)12Volts to Dim connect to headlight to activate
shaki :> ingnition to ignition :> czyli podpidnasz pod stacyjnke czerwony :>
minus bierzerz z minusa :> tu chyba czarnego wyjasniac nie musze :>
pomaranczowy najlepiej pod potencjonometr od oswietlenia :> masz badziewny wskaznik to tak po krotce skoro tylko tyle ma kabli :>
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-30, 19:54   

- Czarny masa (gdziekolwiek choc ujemny na baterii najlepszy)

- Czerwony podlacz do tego samego co masz zasilanie radia (ignition) dzieki czemu bedzie chodzic tylko wtedy kiedy przekrecony kluczyk.

- Pomaranczowy to jest oswietlenie, ktore dziala wtedy kiedy wlaczasz swiatla, wiec podlacz go pod zolty albo pomaranczowy (w zaleznosci ktory masz) ktory jest poprowadzony do radia.

W ten sposob nie bedziesz musial szukac zadnych dodatkowych kabli gdzie to wpiac. Na bezpieczniki to nie wplynie bo nie sadze zeby ten voltomierz byl wielkiej mocy zeby spalal bezpieczniki radia.

:ok:

Cholerka... Goldi mnie wyprzedzil :P :beer:
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-05-30, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2008-05-30, 20:31   

Szakal, dobra rade ci dam nie podlaczysz pod kluczyk a przynajmniej ja nie moglem podlaczyc nie moglem znalesc pradu ;/ ale dam ci dobra rade ciag kabelek do zapalarki bedzie dzialac bo zapala sie razem ze swiatlami a bedziesz mogl sobie regulowac podswietlanie bo zapalara jest podlaczona pod nie :P
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-31, 14:59   

allias napisał/a:
- Czerwony podlacz do tego samego co masz zasilanie radia (ignition) dzieki czemu bedzie chodzic tylko wtedy kiedy przekrecony kluczyk.

A jak mam tam ca?y czas pr?d to co? :P Bo miernik mi sie swieci? jak nie by?o kluczyka w stacyjce.
allias napisał/a:
- Pomaranczowy to jest oswietlenie, ktore dziala wtedy kiedy wlaczasz swiatla, wiec podlacz go pod zolty albo pomaranczowy (w zaleznosci ktory masz) ktory jest poprowadzony do radia.

On musi sie ?wieci? nawet na zgaszonych ?wiat?ach :P

Narazie spr?buje metode alliasa a p??niej innych :P
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-31, 19:09   

Szakal napisał/a:
A jak mam tam ca?y czas pr?d to co? :P Bo miernik mi sie swieci? jak nie by?o kluczyka w stacyjce.


To sprawdz ktory kabel jest od stacyjki bo musi byc jeden co ma stale + a drugi co ma po przekreceniu. Czesto jest tak ze czerwony jest staly i zolty (te w samochodzie) sa oznaczone jako ignition.

Cytat:
On musi sie ?wieci? nawet na zgaszonych ?wiat?ach


On bedzie dzialal tylko przy wlaczonej stacyjce ale oswietlenie tarczy bedzie sie zapalac tylko przy zapalonych swiatlach. Od tego jest ten ORANGE - DIMMER.
:ok:
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-31, 19:59   

http://www.allegro.pl/ite...auge.html#photo
Ja mam takie cu? (tyle ze nie boost) i po przekr?ceniu stacyjki musi si? pod?wietli? bo inaczej nic nie wida? a nie po zapaleniu ?wiate? :P
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-31, 20:21   

To wychodzi na to ze pomaranczowy i czerwony moglbys polaczyc razem ale to wtedy nie bedzie mialo sensu podawanie DIMMER jako opcji... :wtf:

BO nie ma sensu zeby byl aktywny kiedy zapalaja sie tylko swiatla... :wtf:

Jak dla mnie to wyglada ze dzialac bedzie i bedziesz widzial liczby i podswietlona wskazowke ale jak dla mnie to opcja DIMMER jest dla oswietlenia wieczorem zeby dodac blasku na wyswietlacz. Pamietam ze juz gdzies widzialem ten wskaznik tylko nie pamietam jaki samochod i jak byl podlaczony... :wtf: Jak cos to na probe mozesz sprobowac bezposrednio z aku zeby zobaczyc co sie bedzie dzialo :ok:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-31, 20:27   

nie podlaczaj bezposrenio pod aku bo bedzie Ci non stop prad pobierac... troche ale zawsze... zrob tak jak allias psize... podlacz wszystko pod jedno ... pod swiatla... i po problemie... bez sensowny pomysl zeby startowal bez podsietlenia bo i tak przeciez nic nie widac :/
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-01, 12:38   

To co mowilem zeby podlaczyc pod aku to tylko na probe... :p Sprawdzisz czy masz dzialajacy tylko na RED i BLACK i dodatkowo oswietlenie (podswietlenie) na ORANGE. :ok:
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-06-01, 13:13   

w 1G s? przy radiu dwa kable od zasilania
jeden sta?y od aku (pami?? radia - tam mo?esz pod?aczy? ten tw?j czerwony)
a drugi po przekreceniu stacyjki - tam mo?esz pod?aczy? ten orange
i bedzie dobrze
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-06-01, 14:42   

allias napisał/a:
To co mowilem zeby podlaczyc pod aku to tylko na probe... :p Sprawdzisz czy masz dzialajacy tylko na RED i BLACK i dodatkowo oswietlenie (podswietlenie) na ORANGE. :ok:

Ju? si? tak bawi?em to jak pod??cze tylko czerwony i czarny to dzia?a ,nawet podswietlenie. Po kij tez pomara?cz to nie wiem.
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-01, 17:24   

Mozliwe ze w dzien roznicy nie zobaczysz... Chyba ze to jest do regulacji natezenia i dlatego musi byc pod swiatla zeby zmniejszac natezenie jak zmienia sie natezenie w kabinie...
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-06-02, 02:22   

ORANGE -Dimmer/(+)12Volts to Dim connect to headlight to activate

Jak nazwa sama w sobie mowi jest to sciemniacz.
Po podlaczeniu pod swiatla bedzie nam w momencie wlaczenia swiatel zmnielszal (przyciemnial) oswietlenie voltomierza co by nas nieoslepial w nocy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13