Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Centralny zamek,centralka Nie Daje rady
Autor Wiadomość
LowRider
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-06-15, 20:48   Centralny zamek,centralka Nie Daje rady

Tak jak w temacie,kiedy zamykam drzwi od strony mojej czyli kierowcy,to drzwi pasa?era si? nie zamykaj?,tak wida?,?e poprostu od mojej strony central jest bardziej zu?yty i nie ma si?y,?eby domkn?? pasarzera,wida?,?e mu troche brakuje,tak oko?o 0,5 cm na zamku wewn?trznym (wiecie o co mi chodzi,to czym w ?rodku zamykamy),a kiedy zamykam od strony pasarzera to jest wszystko oks.
Psika?em WD-40 do zamku od kluczyka,do zatrzasku bezpo?rednio w drzwiach z obydwu stron,?rednio pomaga,lepiej dzia?a rozmra?acz,poprawia sie ale na chwile. Mo?e kto? wie gdzie szuka? przyczyny,czy moge to sam naprawi? i co musze zdj?? ?eby dosta? sie do mechanizmu centralki.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-15, 21:41   

powoli umiera Ci silownik a nie centralka :>
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-16, 09:31   

Rozbierz te drzwi, kt?rych nie domyka(pryskanie przez dziurk? od zamka nic nie da) i porz?dnie spryskaj wszystkie mechanizmy jakie tam s? WD-40, zamknij i otw?rz kilkana?cie razy i jeszcze spryskaj. Mia?em ten sam problem jak kupi?em mi?ka, po tej operacji od roku spok?j. Na mitsumaniakach te? kto? mia? ten sam problem, zrobi? to co mu poradzi?em i te? pomog?o, wi?c warto spr?bowa
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-06-16, 09:55   

WD40 to kiepski pomys?! to nie jest smar, dobre to jest ale na odkr?canie zardzewia?ych ?r?b a nie na smarowanie.
Rozbierz drzwi i nasmaruj je porz?dnie dobrym smarem (np grafitowym).
WD40 pomo?e ale tylko na chwile.
_________________

 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-16, 11:04   

Ale WD-40 powienien przegry?? si? przez ten ca?y syf, kt?ry si? tam nazbiera?. Oczywi?cie najlepiej rozebra?, wyczy?ci? i porz?dnie nasmarowa? ale jak kto? nie potrafi tego zrobi? to WD-40 za?atwi to w miar? bezinwazyjnie. Jak ju? pisa?em u mnie to za?atwi?o spraw? na rok i nadal jest wszystko ok.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
Ostatnio zmieniony przez viader 2008-06-16, 11:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-06-16, 13:49   

viader, masz racje ale ja mimo wszystko uwa?am ?e WD tylko zbiera "ten syf" poprostu wszystko si? do niego przykleja.
pozdro
adam
_________________

 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-16, 17:58   

zobi? jak mi tutaj viader pisze,tylko jeszcze mam oytanko-jak rozebra? boczek drzwi,?eby niczego nie urwa? czy nie z?amac jakich? g?wienek/?rubek,spinek,zaczep?w?
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-16, 20:36   

Od strony pasa?era ?rubki s? 3 pod popielatymi kapturkami z przodu drzwi , jedna w tym plastiku przy klamce , jedna pod za?lepk? w uchwycie ,kt?rym domykasz drzwi, tyle ?rubek
?ci?gasz plastik zas?aniaj?cy lusterko od wewn?trz (na wcisk jest)
?apiesz za tapicerk? od do?u , ci?gniesz do siebie a? ko?ki wyskocz? (5 sztuk o ile pami?tam)
Jak juz ko?ki popuszcz? to pchasz tapicerk? ku g?rze
Odpinasz wtyczk? od sterowania szybami i tyle.
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-16, 21:10   

HouseM wielkie THX,kiedy wszystko zrobi? to napisz? czy pomog?o :) A jesli pomo?e,to kto? dostanie pom?g? :p

[ Dodano: 2008-06-18, 16:47 ]
Tak wiec punkty rozdane :) Zas?u?enie
HouseM dosta?e? punkta za instrukcje w zdejmowaniu tapicerki,no i uda?o si?,bo niczego nie pourywa?em,a dodatkowo doszuka?em si? paru brak?w ,ale to szczeg??. No a
viader dosta?e? punkta za trafne rozwi?zanie problemu !! Spryska?em zamki i mechanizmy w obydwu drzwiach ,zaje?o mi to jakie? 1,5 h i wszystko dzia?a naprawde tak CIASNO i jak by by?o nowe i ka?dy zamek zamyka si? do ko?ca,czy to zamykaj?c od ?rodka pasarzera zamkiem czy kierowcy,czy to zamykaniem z kluczyka od kierowcy czy pasarzera. Tak Wiec Problem Is Sold
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9