Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sonda lambda
Autor Wiadomość
Marcin4g 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 332
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2008-12-29, 18:51   Sonda lambda

Mam problem z wykreceniem 2 lambdy na wysokosci siedzenia kierowcy. Jutro bed? probowali ja odkrecic i co zrobic jak sie ulamie lub co gorsza zerwie sie gwint? Bo m?wi? ?e jest takie ryzyko ;( Chyba ?e macie kogo? w wawie kto to wykreci z v6.
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-05-25, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-12-29, 19:01   

mysle ze nie powinno byc problemu ja wykrecilem wiele sond , tzreba miec specjalny klucz do ich wykrecania , a jesli jest do wymiany to moze uciac ja i uzyc klucza nasadowego.
co jeszcze moge powiedziec, warto nasaczyc ja jakism preparatem do odkrecania zapieconych srob i pojezdzic troche by sie przezarlo z goraca, i znow namoczy i odkrecac na goracym wydechu. WD40 moze byc za malo w niektorych przypadkach
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-12-29, 20:56   

hehe ja mialem ten sam problem :P tylko mowa o 2G ... jeden klucz nawet sie skonczyl :twisted: psikalem wlasnie caly czas takim preparatem Wurtha do zapieczonych srub po czym wzielem oczkowy klucz na ktory nalozylem przedluzke(metalow? rure) i po dlugim czasie walki poszlo ale naprawde naprawde ciezko bylo :ksiadz:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Danko 2008-12-29, 21:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Marcin4g 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-29, 21:09   

Danko a ty to odrazu po jezdzie zrobiles? Czy czyms rozgrzewales? Czy jak?
I jeszcze jak zrobic zeby uniwersalna NGK wpasowac?
Np. ktory kabelek z NGK odpowiada oryginalnemu kabelkowi itp.
Ostatnio zmieniony przez Marcin4g 2008-12-29, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-12-29, 21:19   

Przyjechalem z podworka kawalek na kanal to nawet nic nie zdarzylo sie nagrzac a zamawiajac sonde na allegro koles napisal mi na kartce ktory kabelek z ktorym mam polaczyc wczesniej oczywiscie podalem mu swoje kolory tzn te ktore znajduja sie w aucie no i wszystko okazalo sie sii dziala i smiga elegancko :)
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-29, 23:00   

Zacznij od tego ze upewnij sie ze masz/lub mechanik ma wlasciwe narzedzie do odkrecenia. Klucze plaskie moga byc nie wystarczajace. Najlepiej jest uzyc odpowiedniej nasadki.

Skoro sonda jest do wywalenia to mechanik moze umiejetnie nagrzac palnikiem albo przejedz sie troche zeby samochod nagral sie do wlasciwej temp silnika i wtedy daj to komus odkrecic.

To nie jest takie trudne tyle ze nie ma co zabierac sie do tego pochopnie z badziewnymi kluczami bo wtedy bedziesz mial wiekszy problem.

Powodzenia. Daj znac jak wyszlo.... :ok:
 
 
Marcin4g 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-29, 23:26   

Allias a co z kabelkami? Ktory kabelek oryginalny bedzie odpowiadal zamiennikowi NGK i jak dopasowac taki zamiennik, on jest taki sam czy jak?
_________________

 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-29, 23:56   

ogolnie do sondy dostaniesz schemat podlaczenia... zapewne w 3g moze byc kolorostycznie jak w wiekszej czesci mitsu

czyli
2 czarne to grza?ka, sygna?owy niebieski i kolor "X" masa "nie pami?tam ale ten co zostanie"

NGK/NTK bedzie miec na pewno 2 biale kable to grzalka i tutaj nie ma znaczenia ktory bialy do ktorego czarnego(lub inne kable tego samego koloru w seryjnej wieazce)

czarny w NGK/NTK to sygna? bodaj?e
a szary to masa.


jakos tak to szlo :>
 
 
D2
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-30, 00:02   

kolor x to bialy ;)
 
 
Marcin4g 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-30, 00:06   

Dobra dzieki chlopaki dam znac co i jak.
Wszyscy daliscie mi jakas rade ktora w mniejszym czy wiekszym stopniu i tak i tak mi pomoze wiec wszyscy macie "pomogl" :ok:

[ Dodano: 2008-12-30, 21:13 ]
Zmieniona bez wiekszych problemow.
Po zmianie odpi?lem aku i zgasl mi ses ktory byl od lambdy ale przjechalem 30km i znowu sie zapalil.
Czemu? :wtf:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14