Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasilanie wzmacniacza w 3g
Autor Wiadomość
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-23, 12:19   Zasilanie wzmacniacza w 3g

Ktoredy sie przebic do komory silnika?
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-02-23, 17:37   

niema jakiej uszczelki od strony pasazera ? podobnie jak w 2g
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-23, 18:29   

Albo po lewej stronie wzdluz blotnika (a raczej pod nim) i potym przebic sie przy zawiasach. Albo bedziesz musial wiercic.

Nie ma prostego przejscia w 3G.
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-02-23, 19:31   

i we? si? teraz przebij z pr?dowym i z mas? :(

powiem szczerze ?e podchodzili?my z czappy666 do tego tematu ju? 2 razy, rozmontowuj?c cz??? kokpitu nie da si? przebi?, nawet dolot zdemontowali?my

najbli?ej celu by?o pchaj?c kabel od strony pasa?era przy drzwiach tu? pod schowkiem, kabel pa??ta? si? gdzie? w b?otniku ale te? si? nie uda?o wydosta?, troch? si? ociepli to ju? chyba rozbierzemy nawet b?otniki i nie b?dziemy si? pie?ci? - musi si? zmie?ci? :D

Jak to pisa? bodaj ?e Fredro: Potw?r nie potw?r byle by? otw?r :D
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
Ostatnio zmieniony przez hammer 2009-02-23, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-02-23, 19:46   

Mase zawsze mozna z kaloseri pociagna? :ksiadz: Tylko trzeba pamieta?, aby nie bylo efektu przgasania ?wiate?, o dodanie do aku ' - ' i do kaloserii takiego samego przewodu jak mamy ' + ' :jezyk:
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-23, 21:45   

Ja osobiscie polecam kabel po stronie kierowcy. Demontowac zderzaka nie musisz. Podlewaruj samochod. Sciagnij kolo i odchyl oslone kola (ten czarny plastik to 10-15 min) a potem poprowadz kabel. Czysto, przejzyscie i bez klopotu. Potem pod dywanem przy progu doprowadz kabel do wzmacniacza - albo bagaznik albo pod siedzeniem (w zaleznosci od miejsca) a mase pociagnij z karoserii. W ten sposob gralo u mnie radio i 3 wzmacniacze o lacznej mocy 500 RMS (Peak dochodzil nawet do 1800W) i gralo jak nalezy. Dodaj do tego alternator 120Amp (standardowo jest 90amp - wystarcza do 1000-1200 W peak) i dziala jak nalezy.

Jak masz problem ze swiatlami to dodaj drugi aku albo kondensator. Wiem brzmi dosc radykalnie ale jesli chcesz to zrobic dobrze to musi byc radykalnie. Jesli chcesz miec tyle co 1-2 wzmacniaki na tuby to kabel do tylu mozesz smialo dac wzmacniacz do 400W - wysteruja dobra tube a ty i tak sluch stracisz wczesniej czy pozniej - o ile ktos nie zakosi ci tego sprzetu :D

Duzo nie potrzeba zeby miec duzo frajdy z dobrego sprzetu. Zachodu tez duzego nie ma. :>
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-24, 01:45   

Dobra to ja bede ciagnac tak jak Allias radzi. Jesli chodzi o ciagniecie z karoserii to jest troche rzezba bo:

Zazwyczaj nie lapie zaklucen, ale moze sie zdarzyc ze zacznie lapac i co? Od nowa wybebeszamy i kladziemy do masy? Bez sensu. Lepiej od razu to zrobic.

Ciagniecie od karoserii ma racje bytu przy malych mocach, ale jaka mam gwarancje ze za pol roku nie rozbuduje jeszcze mojego car audio?Zadnej. I co? Ciagnac instalacje od nowa? Bez sens ;-)

BTW allias ktoredy od radia da sie ciagnac sygnalowy? Jest problem zeby tam sie dostac? I jeszcze ostatnie pytanie gdzie dokladnie ma isc ten kabel do acu? Bo nie do konca zrozumialem. Jak zdejmiemy ta plastikowa oslone to co potem? Do auta jak sie dostaniemy?
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-02-24, 14:17   

finger napisał/a:
Zazwyczaj nie lapie zaklucen, ale moze sie zdarzyc ze zacznie lapac i co?

Najwiecej zak?uce? ?apia kable sygna?owe ;) A zw?asza jak sa bardzo blisko kabli zasilajacych. :jezyk:

finger napisał/a:
Ciagniecie od karoserii ma racje bytu przy malych mocach

Czemu tak s?dzisz? :)

finger napisał/a:
BTW allias ktoredy od radia da sie ciagnac sygnalowy?

Musisz tak kombinowa?, aby byl mozliwie jak najdalej ok jakich kolwiek kabli zasilajacych :D Ale to juz pewnie wiesz :P I najlepiej aby kabelek byl ekranowany.. A jeszcze lepiej jak podwojnie ;P
 
 
 
XXX 
KLUBOWICZ


Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 247
Skąd: w. Lubelskie
Wysłany: 2009-02-24, 17:44   

finger zgodz? si? z tob? ja oba poci?gne?em jak ci?gn? jeden to czemu bym nie mia? 2 tam wsadzi? to 2 minutki d?u?ej jedynie i tak jak allias podpie?em si? od strony kierowcy bo i z tej strony jest akumulator wi?c mniej kabla si? pa??ta i wcale autka nie podnosi?em jedynie listw? progow? czy jako? tak taka plastikowa od wewn?trz wystarczy odczepi? z zatrzask?w i pozamiatane tam si? spokojnie mie?ci a z ty?u to si? toszeczk? majta pod ca?a obudowa plastikow? ale zkr?ci?em ta?m? do czego? tam i tak nie lata wi?c jest szybko i dobrze
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-24, 20:49   

finger... podobnie jak xxx pisze:

Prowadzisz podblotnikiem i na wysokosci zaiasu od drzwi znajdziesz gumowa uszczelke (pod ta plastikowa oslona) ktora bedzie prowadzic do srodka. Jesli masz problem z zlokalizowaniem to wcisniej glowe pod ciegno otwierania maski i znajziesz tam kompleks kabli wychodzacych na zewnatrz. Jak dla mnie to bylo najlepsze miejsce zeby wposcic zasilanie (mase tez mozesz).

Uwazaj tylko zeby nie zrobic za duzej dziury i zeby szczelnie zamontowac pokrywe kola bo znam przypadki gdzie ludziom woda tam leciala jak zrobili partacka robote. W deszczowe dni moze za mocno chlapac.

Dopuki sie przylozysz to nie ma problemu.

Co do masy i powtarzania roboty... ja swoj samochod przepabialem 3-4 razy ze wzggledu na rozwiazania zasilania (probojac rozne kable) i przecigniecie kable gdzie juz jest nie jest takie klopotliwe. Najwiekszy problem bylo zalozenie calej instalacji od zera co zajelo mi 8 godzin ze wzgledu ze sciagalem wszystkie plastiki z tylu, bokow i srodka (wcale nie konieczne).

Co do sygnalu... to jak kiedys Goldi mowil to trzymaj sygnal od zasilania - wiec zasilanie z jednej strony a sygnal z drugiej. Ja osobiscie mialem zasilanie z aku do radia i tam "split" do tylu idacy przez srodkowy tunel kolo recznego. Tam jest duzo miejsca i tylko maly skrawek pod dywanem i potem pod tylnym siedzeniem i masz wszystkie kable schowane.

Mozesz miec maly problem schowac zasilanie na bokach ze wzgledu na rozmiar kabla i scisk dywanu. Proponuje Ci srodek a zasilanie na boku.

Co do masy... jesli nie zamierzasz dawac 3 i wiecej wzmacniaczy to bym sie raczej tym nieprzejmowal. Dobry punkt na mase jest przy srubach mocujacych oparcie albo w okolicah mocowania amorkow (siedzenie latwiej).

PS. Co planujesz zamocowac? Co masz w zanadrzu?
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-24, 21:18   

e! napisał/a:
Najwiecej zak?uce? ?apia kable sygna?owe
Chodzilo mi bardziej o problemy z masa. Lepiej ciagnac osobny kabel. Nie umiem Ci wytluamczyc dlaczego tak jest, zachecam do lektury roznych ciekawych artykulow i ksiazek.
e! napisał/a:
Ale to juz pewnie wiesz
No lewym progiem pojda pradowe, srodkiem obok lewarka sygnalowe a prawa strona glosnikowe.
allias napisał/a:
PS. Co planujesz zamocowac? Co masz w zanadrzu?
No wiec sie pochwale. Ide w jakosc nie moc. Chwilowo na przodzie sa Hertz ESK 165, beda napedzane wzmakiem Harman/Kardon CA 470. Do tego bedzie podpieta skrzynia, ale jeszcze sie nie zdecydowalem jaka. Nie montuje kondensatora wiec sie zdecydowalem na grubsze kable (raptem 10zl doplaty), firmy Dietz 20mm2 przekroju. Czyli mowisz zeby pradowych nie ciagnac progami bo malo miejsca?Lepiej tunelem srodkowym a sygnalowe i glosnikowe bokami? Wzmacniacz bedzie przymocowany do tylnego siedzenia w bagazniku. Dzis mam dobry dzien bo mi misiek po miescie spalil 11,5 litra :D bo dzis tankowalem. Stojac w korkach :D zycie jest piekne :ok:
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-02-25, 11:29   

finger napisał/a:
Chodzilo mi bardziej o problemy z masa. Lepiej ciagnac osobny kabel. Nie umiem Ci wytluamczyc dlaczego tak jest, zachecam do lektury roznych ciekawych artykulow i ksiazek.

No troszeczke sie juz naczyta?em :jezyk: Ale np. cie?ko pociagn?? 50mm2, kabelek ma srednice 12mm :) Ale wiadomo, dla chc?cego nic trudnego :D
Z kaloseria wg. mnie niema najmniejszych problem?w z masa, je?li tylko znajdziesz dobra mase jak wyzej kolega allias pisa?. I taki sam kabelek od aku (-) do kaloseri, pod maska.

finger, Czekamy na fotorelacje :jezyk:
 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-25, 13:49   

e! napisał/a:
finger, Czekamy na fotorelacje
Eeee nie bedzie mi sie chcialo ;p
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-25, 17:27   

finger napisał/a:
e! napisał/a:
finger, Czekamy na fotorelacje
Eeee nie bedzie mi sie chcialo ;p


Mi tez nie bedzie sie chcialo sciagnac tego bana ktorego zaloze Ci na konto jak relacji nie bedzie :P - czy to jest postawa prawdziwego klubowicza :> :P
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-25, 18:23   

Noooooo doooooobraaaaa :jezyk: postaram sie zrobic ;-)
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-02-27, 19:27   

finger napisał/a:
Noooooo doooooobraaaaa :jezyk: postaram sie zrobic ;-)


:jupi: :jezyk:
 
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2009-02-27, 20:36   

finger napisał/a:
Noooooo doooooobraaaaa :jezyk: postaram sie zrobic ;-)


Spoko finger zrobi fotorelacj
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-28, 23:35   

Dzien pierwszy montazu poszedl gladko. Dzieki wielkie Allias za tipa bo nie wiem jakbym sie przebil z pradem do aku...a tak to poszlo gladko. Beda zdjecia :P jak na razie polozona cala instalacja, glosniki tez. Jutro tylko zamocuje wzmaka i podlacze wszystko, a potem jade gdzies poza osiedle to wysterowac :) BTW w lewych drzwiach polamalem zatrzaski i mi troche odstaja :/ ale te koreczki to sa chyba standardowe wiec dokupie i zrobie to.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13