Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chłodnica
Autor Wiadomość
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-29, 17:27   Chłodnica

Mo?e to nornamlne (choc nie wydaj mi sie) ale dzisiaj dolewm plynu do ch?odnicy i zauwazy?em ze troche p?ynu ktory zosta?o na dnie ma taki dziwny kolor tak jak by oleju i jak odkr?ci?em korek od ch?odnicy tez tam taki by? niewiem czy jako? olej m?g? tam sie dosta? czy cos jest nie tak a mo?e to jest normalna sprawa dlatego pytam czy cos mi sie przypadkiem nie dzieje
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-05-25, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-29, 18:09   

Eeee nie znam sie, ale czy uszczelke pod glowica nie trafil szlag?
 
 
cantrell 
mniejsza zielenina


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 128
Skąd: polska
Wysłany: 2009-03-29, 18:28   

stary p?yn staje si? coraz czarniejszy-efekt dzia?ania wysokich temperatur i reakcji miedzi znajduj?cej si? w ch?odnicy.gdyby uszczelka ci strzeli?a raczej by? sie kapn??,przynajmniej tak mi si? wydaje...inna praca silnika,utrata mocy itd.
_________________
CANTRELL
 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-29, 18:51   

Pod warunkiem ,ze to nie sa mikro przecieku i to sie nie zbieralo dluzszy okres czasu. Najwazniejsze, czy widac ze to sa oddzielne warstwy czy tylko zabarwienie?
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-29, 19:20   

mocy nie stracil a silnik chodzi tak samo jak chodzil moze to byc jakis brud lub stary osad ale mi i tak to wyglada jak by olej sie tam dostal jak moge sprawdzic czy ta uszczelka nie poszla co finger pisze??
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-29, 19:26   

To juz do forumowy znawcow pytanie ;-)
 
 
cantrell 
mniejsza zielenina


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 128
Skąd: polska
Wysłany: 2009-03-29, 20:06   

my?le ?e gdyby uszczelke ch.. strzeli? to by chyba raczej swiece zalewa?o,bo olej powinien przy suwie spr??ania is? w obieg ch?odzenia ale podczas ssanie pobiera?o by chyba p?yn i zalewa?o ?wiece zap?onowe dlatego wydaje mi sie ?e uszczelka jest oki
_________________
CANTRELL
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-29, 21:45   

cantrell napisał/a:
my?le ?e gdyby uszczelke ch.. strzeli? to by chyba raczej swiece zalewa?o
yyyyyyyyy

jesli tego "osadu" nie jest za duzo to nie ma czym sie przejmowac... plyn chlodniczy wymiania sie max raz do roku! juz rozne kwiatki z chlodnic wylewalismy :) od czysciutkich plynow po bruntatna galaretke :)
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-29, 23:30   

Goldi czyli nie ma sie czym martwic ?? a moze mozna jakos spuscic ten caly osad z chlodnicy i ze zbiorniczka i zalac od nowa caly nowy dla pewnosci?? jestem wstanie sam to zrobic??
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-29, 23:54   

hmmm nie wiem czy jestes w stanie sam to zrobic, nie wiem jakie masz zdolnosci manualne i czy cokolwiek umiesz :> ... jak bym wyciagnal termostat i przeplukal silnik... ale nowy plyn obiwazkowo... spuisc ten syf... zalej zwykla wode... kup srodek do plukania chlodnic... i postepuj wedle insttrukcji potem wode z ukladu out i zalewasz swiezy plyn
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-30, 00:24   

ale ja niewiem gdzie i jak wyglada termosat moje zdolosci manualne koncza sie na dolaniu plynu...gdybys mi opisal i wyt?umaczy? to moze by?bym w stanie to zrobic o chyba ze jest z tym wiecej zabawy to pojade do mechanika bo chcia?bym zrobic z tym porzadek
 
 
cantrell 
mniejsza zielenina


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 128
Skąd: polska
Wysłany: 2009-03-30, 15:30   

goldi zwyk?? wod?? :wtf: przy 60 stopniach wytwarza sie kamien kot?owy i czesto gesto pompa wody przez zwyk?? wod? weck bo jak zalejesz p?ynem osad si? wymywa i zatyka reperaturk?...je?li wod? to tylko destylowana.
_________________
CANTRELL
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13