Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WodzuSE
2008-08-20, 01:30
Jaka ?rednica g?osnik?w w 2g ???
Autor Wiadomość
jaro
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-04-22, 14:28   Jaka ?rednica g?osnik?w w 2g ???

Witam,
mam pytanie odno?nie g?o?nik?w jakie mo?na zainstalowa? w 2g w drzwiach, boczkach tylnych i gwizdkach. Chodzi mi o ?rednic? g?o?nika, ?rednic? monta?ow? i g??boko??. Przymierzam si? do wymiany g?o?nik?w, kupi?em ju? nowe radyjko, Pioneer DEH-P6800MP. 4x50W. Jaka moc nominalna g?o?nik?w najlepiej zgra?a by si? z tym radyjkiem.? Pytam, bo nie jestem zbyt obeznany w tej kwestii... :wtf:
Mo?e macie jakie? konkretne propozycj?. Z g?ry dzi?ki za info. :amen:

Pozdrawiam
 
 
arczi2g
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-22, 15:18   

ja zamontowalem z tylu 6X9 DLS-tylko p?ytko,wiec musia?em ma?a przer?bke zrobic
a z przodu standardowe 16cm wchodza
a tutaj jest fotka jak zamontowalem gwizdki w moim 2G
http://www.eclipse.net.pl...r=asc&start=500
Ostatnio zmieniony przez arczi2g 2008-04-22, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
simongs1 
KLUBOWICZ


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 839
Skąd: Kluczbork/Skawina
Wysłany: 2008-04-24, 22:26   

a ja dodam ze r?zne modele mialy z tylu r?zne mocowania na g?osniki wiec sprawd? jakie masz ori z tylu okrog?e czy jajka !!!
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-18, 21:15   

to ja si? podepne- jak? ?rednice maj? g?o?niki podszybia w Eclipse 1G ??
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-18, 21:21   

10cm
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2008-06-18, 21:59   

w drzwi 16stki albo 16,5 wchodzi. Proponuje zrobic dystanse z mdf i wygluszyc drzwi. Gwizdki tak jak arczi pokazal. W trojkaty a te glosniki pod szyb? odlacz bo psuja d?wiek. Jesli chodzi o moc i chcesz podlaczyc to bez wzmaka to nie przesadzaj z nominaln?. My?le ze 60wat nominalnej bedzie w sam raz jak na radio i jego moc. Poniezej fotki jak ja mam to wkomponowane; moze sie przyda:


przy pierwszym zdjeciu sp?jrz gdzie s? gwizki zamieszczone (trojk?ty od lusterek)
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-06-19, 01:31   

Rolek niechwal sie :twisted:

Z tylu sa zaleznie od modelu 6x9" lub w niektorych 6,5" z przodu 6,5"
 
 
 
major24
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-05, 21:22   

witam i ja mam pytanko odno?nie rozmiaru g?o?nik?w z przodu i z ty?u w eclipsie 2g GST SPYDER ameryka?ska wersja?. Zamierzam wymienic gdy? skrzecza i charcza i moze by kto? mi doradzil jakie warto tam zamontowac. A i jeszcze jedno pytanko jaka moc ma oryginalene radio INfinity w eclipsie, bo takie aktualnie posiadam ? Z g?ry dzi?ki pozdrawiam
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-08, 20:35   

Rolek, Rolek wsadziles glosniki koaksjalne (coaxial) na dol?Przeciez to jest wybitnie bez sensu.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2009-04-08, 20:40   

finger napisał/a:
Rolek, Rolek wsadziles glosniki koaksjalne (coaxial) na dol?Przeciez to jest wybitnie bez sensu.


Juz ich tam nie ma bo misiek jest na sprzedaz. A pozatym to glosnik 3 drozny wiec w czym widzisz problem?
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-08, 22:24   

W tym ,ze gra wysokimi tonami i srednimi w Twoja lewa nogawke spodni a nie na wysokosci glowy. To brzmi fatalnie. Po to sie wklada odseparowane zestawy do przodu.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2009-04-08, 22:33   

finger napisał/a:
W tym ,ze gra wysokimi tonami i srednimi w Twoja lewa nogawke spodni a nie na wysokosci glowy. To brzmi fatalnie. Po to sie wklada odseparowane zestawy do przodu.


Po pierwsze tony byly wyregulowane na zwrotnicach.
Po drugie sopramy dobrej firmy ze zwrotnicami (takze regulowanymi) s? w trojk?tach od lusterek.
Po trzecie - Dzwieki s? ciete na radiu wysokiej klasy.
po czwarte - nie slysza?es i lepiej nie kontynuuj dyskusji bo to jednak nie ma sensu oceniac czegos czego sie nie slyszalo.

Amen :lol2:
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-08, 22:39   

Rolek napisał/a:
s? w trojk?tach od lusterek
To te z glosnikow sa odpiete?Widze, ze kolega Rolek wie wszystko najlepiej i zawsze robi po swojemu bo na moja uwage reaguje zniecierpliwieniem, a nawet agresywnie bym rzekl.
Rolek napisał/a:
nie ma sensu oceniac czegos czego sie nie slyszal
Argument slaby.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2009-04-08, 22:59   

finger napisał/a:
Rolek napisał/a:
s? w trojk?tach od lusterek
To te z glosnikow sa odpiete?Widze, ze kolega Rolek wie wszystko najlepiej i zawsze robi po swojemu bo na moja uwage reaguje zniecierpliwieniem, a nawet agresywnie bym rzekl.
Rolek napisał/a:
nie ma sensu oceniac czegos czego sie nie slyszal
Argument slaby.



G?o?niki pod szyb? s? odpiete bo psuj? dzwi?k i s? ?le skierowane. W s?upku s? sinuslive i maja sopramy na max podniesione a dolne g?osniki w drzwiach maja lekko sciszone sopramy. Do basu jest woofer w bagazniku i nawet gdybym dal glosniki nieskotonowe w drzwi to nie daja one takiego basu jak woofer wiec mi one s? zbedne. Raczej kierowalem sie tym zeby byly czysto graj?ce g?osniki infinity z sopranami skierowanymi ku gurze (wiec tutaj a? tak bardzo w nogawke nie daj? jak pisales).

"Argument slaby"

My?le ?e bardzo dobry argument bo wiedza jaka posiad?e? czytaj?c pisemka o audio albo praktykowales na eclipse jest ograniczona na to wyglada.

Jesli juz tak uwa?asz ?e lipnie zrobilem opisz jak Ty by? to zrobi? albo jak masz u siebie.

Ps.
Ja nie jestem agresywny. Poprostu wyrazam swoje zdanie i jestem pewny ?e to co zmontowalem gra dobrze i uwierz mi ?e nikt mi nie powiedzial jeszcze z osob kt?re slyszaly audio ?e kiepsko gra.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-08, 23:20   

Rolek napisał/a:
uwierz mi ?e nikt mi nie powiedzial jeszcze z osob kt?re slyszaly audio ?e kiepsko gra.
Dla 95% ludzi wieze Hajfi typy sony graja dobrze. Ja mam w domu alesis mk2 m1 active i klada wszystkie zestawy domowych wierz. To jest tak troche ,ze jak nie posmakujsz czegos lepszego to nie wiesz ze cos smakuje srednio. Dlatego pisanie ,ze osobom sie podobalo uwazam za zbedne. Ofkorz inna sprawa sa wlasne preferencje i nie ma nic zlego w tym ,ze komus sie podoba jakas wieza ktora gra slabo, skoro jest zadowolony.

Moze to i dobrze gra, ale czy nie latwiej bylo wsadzic dobry zestaw odseparowany?Taniej i prosciej, a gralo by rownie dobrze. Dlatego pisze ,ze bez sensu.

Nie czytam pisemek o audio, mam ogolna wiedze o naglosnieniu bo pare lat juz sie tym zajmuje.

U siebie mam HERTZ ESK 165, na hardon/kardon zapiete. Glosniki 165mm standardowo a w slupchac sa wysokie tony. Nie wiemjak w 2g ale w 3g sa one w idealnym miejscu.

BTW te panele MDF skad masz? Ja wlasnie szukam tego ustrojstwa ;(
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2009-04-08, 23:37   

finger napisał/a:
Rolek napisał/a:
uwierz mi ?e nikt mi nie powiedzial jeszcze z osob kt?re slyszaly audio ?e kiepsko gra.
Dla 95% ludzi wieze Hajfi typy sony graja dobrze. Ja mam w domu alesis mk2 m1 active i klada wszystkie zestawy domowych wierz. To jest tak troche ,ze jak nie posmakujsz czegos lepszego to nie wiesz ze cos smakuje srednio. Dlatego pisanie ,ze osobom sie podobalo uwazam za zbedne. Ofkorz inna sprawa sa wlasne preferencje i nie ma nic zlego w tym ,ze komus sie podoba jakas wieza ktora gra slabo, skoro jest zadowolony.

Moze to i dobrze gra, ale czy nie latwiej bylo wsadzic dobry zestaw odseparowany?Taniej i prosciej, a gralo by rownie dobrze. Dlatego pisze ,ze bez sensu.

Nie czytam pisemek o audio, mam ogolna wiedze o naglosnieniu bo pare lat juz sie tym zajmuje.

U siebie mam HERTZ ESK 165, na hardon/kardon zapiete. Glosniki 165mm standardowo a w slupchac sa wysokie tony. Nie wiemjak w 2g ale w 3g sa one w idealnym miejscu.

BTW te panele MDF skad masz? Ja wlasnie szukam tego ustrojstwa ;(



Co do Hertza to dokladnie ten model HERTZ ESK 165 ma muj ojciec w CR-V z osobnymi gwizdkami i gra to dobrze i nawet bas jakis wydmuchuje. Jednak to jest dobre jak sie nie ma woofera i ktos niechce za duzo kombinowac przy samym ustawianiu na zwrotnicach i na radiu. Uwierz mi ?e ja te? mialem ze sprzetem duzo doczynienia i mam spora wiedze na temat jako?ci. Wszystko zalezy kto co chce osiagnac i nie moja sie z celem to ?e ja dalem g?osniki 3 drozne z gwizdkami w drzwi bo to co chcialem osiagnac - osi?gno?em i bylem zadowolony z efekt?w. Pozatym Wodzu SE tez mial podobnie i polecal wiec nie tylko ja jestem zwolennikiem takich rozwiaza?.

Konczmy dyskusje bo i tak w misku juz nie ma sprzetu i jest seria.
Dystanse z MDFU zrobilem sam i moge Ci sprzeda? jak chcesz i bed? Ci pasowa?y.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-08, 23:44   

Do 3g? Ja chce :) Jestes sure pewny, ze to sa te same?
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2009-04-09, 07:11   

finger napisał/a:
Do 3g? Ja chce :) Jestes sure pewny, ze to sa te same?


Nie nie, ja mam do 2G pod roztaw sr?b zrobione wiec do 3g raczej nie przypasuje.
Musisz wycinac w mdf sam.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-09, 17:06   

Kupa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14