Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Stuki z silnika
Autor Wiadomość
raQo 
VIP


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 564
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-04-25, 12:44   Stuki z silnika

Witam, swego czasu pisa?em tu o pewnym problemie ,,cykania'' w silniku.

Musz? zapyta? o nowy problem, teraz cykanie przemieni?o si? w grzechot, nie grzechocze ju? tylko po zmianie biegu do 2ty? np tylko ca?kowicie na ca?ej d?ugo?ci obrot?w (NIE to nie KAMYK W KOLE ANI POLUZOWANA BLACHA OD WYDECHU:wtf: )... to te? nie panewki bo ogl?da?em ju? filmik kt?rego? z klubowicz?w z tymi panewkami i ten dzwi?k jest zupe?nie inny nie idzie w parze z ruchem t?ok?w ani z obrotami i jest cichszy.

Dzieje si? to tylko podczas dodawania gazu, po puszczeniu go grzechot ustaje
I np osoba siedz?ca obok ma problem z us?yszeniem tego dzwi?ku wi?c to raczej co? od strony kierowcy bo z mojej strony s?ycha? dobrze.. ale nie trzeba sie wcale tym sugerowa? ?e to co? z lewej lub prawej mo?e ja poprostu ju? jestem wyczulony na ten dzwi?k....

Jak mog? sprawdzi? czy to co? ze skrzyni? ?
Jak mog? dobrze sprawdzi? czy to co? z przegubami ?
I jak mog? sprawdzi? czy to silnik ??

HELP :amen: :lol2:
_________________

Ostatnio zmieniony przez raQo 2009-04-25, 12:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kafar_1989 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 654
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-04-25, 13:34   

na przeguby jest domowy sposob. jedz gdzies na plac skrec kolami na max i jedz w kolko jak bedzie strzelac to wtedy przeguby sa do ............
sprawdz wszystkie oslony na wydechy. mialem podobnie i okazala sie ze to byla oslona na rurze idacej od plecionki do kata. moze byc tez na kacie ta puszka albo jesli masz moze od podlogi ktoras oslona sie urwala i dostaje rezonansu.
szukaj a znajdziesz :lol2:
_________________
DSM 1G
4G63T 6bolt
 
 
 
raQo 
VIP


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 564
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-04-25, 14:46   

Jak ju? napisa?em w 1 po?cie, to nie ?adna z blach ale napisz? jeszcze raz widz? :jezyk:

Wszystkie blachy s? ju? zdj?te owszem wcze?niej brz?cza?y ale to s?ycha? jak brz?czy blacha a jak co? grzechocze w silniku lub okolicy.

Co do tego testu to zrobi? wieczorkie... yhh
_________________

 
 
 
Mati_GS
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-25, 15:00   

sprawd? ustawienie paska rozrz?du... ja mia?em podobnie, kiedy w zesz?ym roku mi pasek przeskoczy? i kiedy dodawa?em gazu pojawia? si? dziwny grzechot... po odpuszczeniu ustawa? jak u Ciebie...
 
 
raQo 
VIP


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 564
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-04-25, 16:16   

Mati_GS napisał/a:
sprawd? ustawienie paska rozrz?du... ja mia?em podobnie, kiedy w zesz?ym roku mi pasek przeskoczy? i kiedy dodawa?em gazu pojawia? si? dziwny grzechot... po odpuszczeniu ustawa? jak u Ciebie...



OoOo.. w ko?cu kto? mia? podobny problem. Powiedz mi tylko jak to sprawdzi? :beer: bo ja sie na tym nie znam.. :wtf: :jezyk:

A i jeszcze jakie by?y tego konsekwencje .... tego przeskoku

AAAA i co zrobi?e? ?eby zlikwidowa? ten problem :P

[ Dodano: 2009-04-25, 17:52 ]
Dodam jeszcze ?e po odpaleniu rano pasek mi ?fiszczy jakbym mia? odrzutowy silnik (nie piszczy tylko ?fiszczy).. tak przez jaki? d?u?szy czas...
_________________

Ostatnio zmieniony przez raQo 2009-04-25, 17:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Lewix 
zielenina



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-04-25, 21:29   

Sprawdz ko?o pasowe. Mi taki nieprzyjemny dzwiek kolo wydawalo jak sie rozjechalo :? I tez myslalem, ze to cos w silniku.
 
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-26, 10:23   

sprawdzales kolektory wydechowy czy nie jest popekany? albo uszczelke pomiedzy glowica a kolektorem? jak dodajesz gazu i ci cos cyka to moze wskazywac na to.
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-26, 10:43   

jezeli stuka i dodatkowo nie ma mocy ,to koniecznie sprawdz ustawienie rozrzadu .mialem kiedys tez taka sytuacje
 
 
raQo 
VIP


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 564
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-04-26, 11:17   

Uszczelk? pod kolektorem dopiero co wymienia?em, kolektor wygl?da? na normalny.. co do braku mocy to nic nie odczu?em , jedzie chyba tak jak powinien tylko grzechocze :wtf: dzi? pobadam wszystko tylko jak sprawdzi? to ustawienie rozrz?du :?

I czemu to s?ycha? tylko podczas jazdy, jak da mu si? gazu na luzie to s?ycha? tylko silnik. 1 do przodu i sie zaczyna... :wtf:
_________________

Ostatnio zmieniony przez raQo 2009-04-26, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mati_GS
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-26, 13:23   

raQo napisał/a:
I czemu to s?ycha? tylko podczas jazdy, jak da mu si? gazu na luzie to s?ycha? tylko silnik. 1 do przodu i sie zaczyna... :wtf:


aaa to tylko podczas jazdy brz?czy... nie no to w moim przypadku na luzie po dodaniu gazu okazywa?o si? to samo... :roll:
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-04-26, 16:57   

balans sprawdz
 
 
 
kamil--m
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-27, 14:16   

raQo napisał/a:
s?ycha? tylko podczas jazdy, jak da mu si? gazu na luzie to s?ycha? tylko silnik. 1 do przodu i sie zaczyna... :wtf:

raQo napisał/a:
nie grzechocze ju? tylko po zmianie biegu do 2ty? np tylko ca?kowicie na ca?ej d?ugo?ci obrot?w

ja bym stawia? na jaki? element przeniesienia nap?du, najpr?dzej co? w skrzyni sie wysypa?o...
 
 
eXTrim 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-28, 10:11   

hmm a mo?e po prostu alternator ??
 
 
 
raQo 
VIP


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 564
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-04-28, 10:28   

Sprawdza?em na parkingu, na skr?conych ko?ach raptownie puszcza?em sprz?g?o nie by?o s?ycha? ni? niepokoj?cego.. albo mia?em zwidy albo wczoraj jak nim jezdzi?em to by?o mniej s?ycha? tego trzasku nap ewno nie na pe?nym gazie tylko tak jak za 1 razem po zmianie biegu na niskich obrotach... , jak sprawdzi? alternator ?? :jezyk: :wtf:
_________________

 
 
 
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-04-28, 11:00   

sprawdz os?one rozrz?du mi te? grzechocze podobnie bez os?ony rozrz?dunic mi si? nie dzia?o wiec to mo?esz sprawdzi? czy si? nie poluzowa?a albo gdzie? nie p?k?? :ok:
 
 
krzysztof505289 
zielenina


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 94
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2009-04-30, 19:26   

oalona rozrz?du, os?ona ko?a zamachowego na skrzyni, u mnie natomiast kiedy? brz?cza? rozrusznik bo najzwyczajniej si? rozkr?ci?:)
 
 
 
raQo 
VIP


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 564
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-04-30, 23:20   

Przyznam si? ?e dopiero jutro b?d? sprawdza? to co mi poradzili?cie , nie mia?em konatktu z samochodem kilka dni oby to by?a jaka? b?achostka dzi?ki za podpowiedzi ;)
_________________

 
 
 
Golo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-02, 10:23   

mi tak dzwoni? kawa?ek uszczelki, tej plaskikowej od os?ony rozrz?du jak wpad? do roliki rozrz?du, na rant od ?rodka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8