Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Regenaracja felg
Autor Wiadomość
LowRider
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-01-28, 21:47   Regenaracja felg



W?a?nie tak....
Jesli kto? mo?e wie,jak naprawi? takie poniek?d felgi,co jest mi potrzebne,od jakich czynno?ci zacz?? i co powinienem zrobi? z rantami... Poprzedni w?ascicie,18sto latek jezdzi? chyba na styk przy kraw??nikach....
Co mi poradzicie?? Je?li kto? ma taka wiedze,to uprzejmie bym prosi? o wypunktowanie poszczegolnych czynno?ci...
Z g?ry dzieki :)
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-05-25, 17:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-28, 22:53   

widze ze czeka Cie polerka rantow
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-28, 22:57   

a ja powiem tylko tyle jedz i oddaj te fele do renowacji cena nie powinna byc zbyt wysoka jak chodzi o jedna felge a efekt bedziesz mial naprawde
Ostatnio zmieniony przez ralph 2008-01-28, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-29, 16:49   

Nie no wiecie,ka?da felga jest albo w mniejszym stopniu albo w wi?kszym pojechana po rantach,ta akurat jest najbardziej..... Czy da sie to wog?le zrobi? w zaciszu domowym??
 
 
James 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 242
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-01-29, 17:03   

Zawie? do renowacji. Zobaczysz, ?e felgi b?d? wygl?da? jak nowe.
_________________
Pozdrawiam,
James
 
 
Rafal,7
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-29, 17:53   

ok. 70-100PLN kosztuje piaskowanie i malowanie proszkowe felgi, plus mog? nadmucha? ca?e ko?o azotem:) cena zale?y od wielko?ci i uszkodze? felgi, na necie jest du?o og?osze? firm zajmuj?cych sie tym
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Rafal,7 2008-01-29, 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-29, 21:40   

Rafal,7, ale kolaga sie pyta jak zrobic to w domu i to samemu czy jest to mozliwe a nie w profesjonalnym warsztacie
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-30, 15:20   

no dok?adnie,w warsztatach profesjonalnych trzeba troche zabuli?,i je?li b?dzie to konieczne,to zn. jesli nie da si? tego zrobic we w?asnym zakresie to bede nad tym my?la?,ale narazie musze wiedzie? czy sie da :)
 
 
Rafal,7
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-30, 17:36   

samemu to raczej trudno bedzie, bo po pierwsze sie nie pomaluje proszkowo ( farba proszkowa jest o wiele bardziej wytrzymala na zarysowania i wlpyw czynnikow chemicznych i atmosferycznych od farb mokrych), mozna probowac oczywiscie na mokro malowac ale to trudne (tzreba miec powietzre sprezone i pistolet), oczywiscie mozna by piaskowanie zrobic samemu w ten sposob ze zauwazyc gdzies na jakiejs budowie jak piaskuja np; elewacje czy cos i wpasc do roobotnikow i niech piaskuja za flaszke jak to sie mowi:) samemu nie doprowadzi sie do ladnego wygladu raczej tych rzeczy, chyba ze ma sie warsztat:) wiec jedynie mozna probowac samemu szlifowac to i malowac na mokro ale efeket moze byc mizerny
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Rafal,7 2008-01-30, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-01-30, 19:15   

LowRider jesli chodzi o mnie to mysle ze mozesz to zrobic sam bez wiekszego nakladu finansowego...tylko duzo cierpliwosci...moje felgi wygladaly tak --->
potem tak --->
pozniej tak --->
przed polozeniem bezbarwnego i juz przygotowane --->
efekt uwazam nie najgorszy w domowym zaciszu...
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-01-30, 21:34   

maciejka, recepta ,a nie efektami sie chwalisz :P
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 21:12   

maciejka....pochwal si? jak to zrobi?e?...zapodaj mi jakies porady,czego urzy? itp...
 
 
kuba1982
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-02, 09:59   

Troch? si? w to bawi?em i oto moj przepis:
1. zakup sobie preparat do usuwania starych pow?ok lakierniczych,papier ?cierny 1500,2000,2500 i past? polersk?
2.nanie? zmywacz na po??dan? powierzchnie felgi i odczekaj 10-15 minut
3. stary lakier zdejmiesz szmatk?( a jak nie pojdzie to we? jak?? szpachelk?-tylko delikatnie ?eby nie zrobi? nast?pnych rys!)
4.po?niej w ruch papier do uzyskania efektu jaki chcesz
5. na koniec pasta polerska i masz lustereczko:)

Trzeba du?o cierpliwo?ci i czasu
Mi?ej zabawy :lol2:
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-02-02, 10:27   

Nie wiem w jakim stanie masz reszte felgi bo duzo nie widac,ale domyslam sie ze cale chcesz odnowic...pierwsze co jedz do wulkanizatora i zrzuc opony...wez do domu 1 felge pierw i zobacz jak Ci wyjdzie... kup w spraju taki srodek do lakierow ?r?cy...psikasz,zostawiasz fele na 5 min i bezbarwny zejdzie (stopi sie jak guma) zbierz ten bezbarwny...potem papier ?cierny 80 i na klocku jedziesz caly rant felgi wko?o,likwidujesz kazdy zadzior prawie (w zaleznosci ile poswiecisz czasu na to) papieru Ci pojdzie duzo na 4 felgi to juz Ci moge powiedziec...pozniej za kazdym razem bierzesz cienszy papier 200...320...itd. az do 2000 tys. jesli pewne miejsca nie chcialby by Ci zejsc bezbarwny to uzyj delikatnie wiertarki i szczotek...(ja swoje przelecialem wiertar?,bo stan mialem beznadziejny) narobisz na pewno rys na feldze ale nie przejmuj sie..papierem wyg?adzisz :-) nie wiem czy chcesz polerowac cala felge i jaki ksztalt maja twoje felgi bo nie zarzuciles fotki....Ja polerowalem tylko ranty,w srodek matowalem papierem na mokro...jak zjedziesz juz ladnie papierem i bedziesz czul ze robi sie fajna i gladka...(ale to dopiero po paru dniach) nad 1 felga musisz posiedziec z pare dni...(ja swoje robilem zima,wieczorami jak mi sie nudzilo,zajelo mi to okolo miesiac ponad)jak bedziesz robic co dzien to mozesz to zrobic predzej....wezmiesz sobie tempo paste,szmatka i zjedziesz cala felge tam gdzie papierem robiles...bedziesz miec maly polysk jak Ja na fotce nr. 3 ...potem jak masz garaz jakis czy u kumpla...wez felge na mokro zmatuj pap. 2000 tys. ...potem pasta polerska G3,wiertarka,lub kont?wka...co tam masz obojetne...kup nakladke taka do polerowania z filcem lub czyms innym ( w sklepie Ci doradzi) i poleruj juz na blysk...potem to co spolerujesz na blysk oklej tasm?...(oklejanie zajelo mi caly dzien 4 felg)oklej dokladnie!! reszte tam co matowales tylko na mokro sam lakier...polakieruj...potem sciagnij tasme i dajesz bezbarwny na cala felge...po to zeby nie zaszlo to co polerowale?...lakier kup specjlany do felg (nie jest drogi) ..czekasz okolo 2 dni.az sie utwardzi..jedziesz do wulkanizatora zakladasz opony i cieszysz sie jazda... jak bys mial z czyms problem lub nie rozumial tego co napisalem to na priv. przyblize Ci bardziej... Pozdro i milej pracy i wytrwa?osci :dance:
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-02, 15:24   

po pierwsze... co to jest polerowanie na mokro,zmatowienie na mokro.... bo nie czaj?,mam urzy? papieru i wody??
po drugie..... tak,zamierzam polerowac ca?e felgi --- takie mam --- http://www.allegro.pl/ite...15_45_zr17.html

aha,a co zrobi? z tak zdartymi rantami?? przelecie? je szlifierk? kontow??? w?a?ciwie ka?da felga jest podjechana na ranta
Ostatnio zmieniony przez LowRider 2008-02-02, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-02-02, 20:18   

LowRider...zadna kont?wka :protest: ...zdrachane ranty papier 80 i klocek zeby pozbyc sie tych zadzior?w...na klocku je zjedz do r?wnosci...potem jak bedziesz zabieral sie za powierzchnie p?askie...to juz nie musisz drzec 80 stk?,tylko wez sobie 320...i matujesz na sucho pierw...zetrzesz ten lakier stary,ale wczesniej kup ten preparat w spraju zeby bezbarwny Ci caly zszedl..pierw popsikaj na cala felge...potem bezbarwny Ci odejdzie sam...i wtedy 80 papier..jedziesz ranty na klocku..potem 320 papier na sucho bez klocka,zjedziesz troche felge zeby zedrzec stary lakier szary z felg...i tylko potem matujesz papierem coraz cienszym,az bedziesz widziec ze cos sie dzieje lepszego z felga...(na mokro nie musisz skoro chcesz cala felge polerowac,ja robilem na mokro tam gdzie nie polerowalem i kladlem nowy lakier grafit) jak spolerujesz cala felge pasta i bedziesz chcial dal bezbarwny pamietaj zeby odt?uscic felge,koniecznie..!! i nie musisz oklejac jej bo nie robisz koloru jak Ja...wiec masz duzo mniej roboty...i masz fajne ksztalty do polerowania wiec nie bedziesz miec wiekszych problemow z dojsciem w kazdy zakamarek ;-)
Ostatnio zmieniony przez maciejka 2008-02-02, 20:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-03, 10:55   

B?g Ci to w dzieciach wynagrodzi....ale oby w jako?ci a nie ilo?ci :) THX za pomoc,bez Ciebie bym mia? wielkiego H..... :) Masz ode mnie Pom?g? :amen:
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-02-03, 16:32   

Dziekuje...nie chce dzieci narazie :jezyk: hehe czekam na pierwsze efekty pracy...wrzuc potem fotki jak bedziesz w trakcie...to chetnie lukne i powiem Ci ewentualnie ile jeszcze przed Toba itp. ;-) milego polerowania i duuzo cierpliwosci :ok:
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 12:01   

wiem,czemu nie chcesz dzieci....pewnie bys musia? sprzeda? Eclipsa.... z powodu ,,powi?kszenia rodziny '' :lol2:
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-02-06, 09:07   

haha tak mysli moja laska haha ale nie Ja :hahaha: doszedlem do wniosku ze dzieci to nie powod sprzedazy auta...kiedys byly maluchy mieli ludzie tez dzieci i zyli wychowali sie jakos...a jeszcze dawniej w ogole nie bylo aut i tez bylo dobrze :lol2: wiec jak czytam w ogloszeniu powod sprzedazy "bo mi sie rodzina powiekszyla" ...to smiac mi sie chce...czlowiek ma 1 dziecko i juz wielce sprzedaje auto...tak jak by nie bylo miejsca dla malego na tylnim siedzeniu...totalna bzdura moim zdaniem i powod sprzedazy...chyba ze rodz? sie dzieci giganty 2 metry no to wtedy...inna rozmowa nie kazdy rodzi sie normalny :twisted:

P.S.
jak tam prace?? dzialasz cos?? zarzuc fote z postepami a nie wr?? mi tu dzieci...andrzejki juz byly :ksiadz: :D :jezyk:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9