Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Regenaracja felg
Autor Wiadomość
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-25, 19:59   

obejrza?em :tuptup: i ju? jestem po 2000 ,teraz tym tempo przelec? jutro j? i musz? dzi? kupi? polerki filcowe na allegro. No i mam problem,a mianowicie,nie mog? za chiny doj?? do dziur na ?ruby,my??ame,?eby moze jakimi? ma?ymi szczotkami to zjecha???

[ Dodano: 2008-02-25, 22:38 ]











A wiec tak to wszystko wygl?da po Tempo pa?cie,n?kaj? mnie te otwory na ?ruby,nie wiem co z nimi zrobi?,ale jutro jade do Miasta i obchodze wszystkie sklepy z narzedziami i mam nadzieje,?e znajd? jakie? mini szczotki druciane ?eby tam si? w te dziurki dziewicze wpatoli? z butami,a potem lekko na mokro i pasta i git,najwazniejsze,?eby nie bylo tego bia?o srebrnego szajsu.... Dawajcie wasze opinie :wtf:
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-25, 23:03   

No i good :ok: Wid? ?e zosta?o Ci par? g??bszych rys (foto nr 3) nie maltretuj swoich r?k papierem 2000 szkoda zdrowia. We? 600-800 na sucho albo 1000 na mokro i najpierw te g??bsze wyr?wnaj ( w poprzek rysy)
I moja dobra rada. Widz? ?e zdar?e? te? wszystko od wewn?trz. Tutaj nawet najlepsza polerka si? nie utrzyma d?u?ej ni? tydzie? przez py? z klock?w hamulcowych powlepia si? w aluminium bardzo szybko. Bezbarwny nic nie da. Polecam stal-chron (np srebrny) tylko nie ten na rdze a na ocynk lub lakier EPOKSYDOWY (niestety tylko w puszkach wyst?puje pod pistolet). Nie b?dzie tego wida? a po pierwsze felgi nie skoroduj? po 1 sezonie i b?dzie si? d??o um? bez ?ci?gania k?? z auta.

Teraz taki trick z polerowaniem. Ostatnie szlifowanie ramion felgi tak jak piszesz papier 2000) robisz zawsze w poprzek polerowania . Czyli b?dziesz polerowa? np od ?rodka felgi w kierunku rantu to ostatnie szlifowanie robisz w poprzek ramienia felgi. Dzi?ki temu usuniesz wi?kszo?? drobnych rys jakie zostan? po papierze 2000.

A do wody kt?r? u?ywasz do szlifowania dolej pare kropli p?ynu do mycia naczy? ! papier przylega wtedy dok?adniej do powierzchni szlifowania.

A i jak jednak sie przekonasz do pomalowania felgi od wewn?trz to zr?b to zanim b?dziesz polerowa? !!! pasta polerska zawiera silikony kt?re zostaj? na aluminium (zawsze par? kropli tam wpadnie) i zmniejsza przyczepno?? lakieru.

Je?li b?dziesz na koniec malowa? ca?o?? bezbarwnym to Epoksydowym bo akryl nie jest trwa?y na aluminium.


Pisz dalej jak Ci idzie !!
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-02-25, 23:37   

LowRider dobra robota podoba mi sie :ok: jest to czasochlonne jak widzisz..ale do zrobienia :jezyk: jak przelecisz filcem na wiertarce z pasta polerska to zobaczysz wtedy roznice :-) ale wewnatrz nie poleruj szkoda czasu tak jak pisal kolega wyzej to sie zabrudzi itd..tam tylko przelec papierem z leksza zeby bylo czyste i starczy....czekam na dalsze fotki :ok:
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-26, 21:45   

:amen: AVE :) Dzi? kupilem mini zestaw do polerowania i jutro si? zabiore za to,bo dzi? od 15,30 do 20,30 siedzieli?my z siostr? u fryzjerki ... :wtf: i nie da?em dzi? rady :tuptup: Ale dzielnie wytrzyma?em posiedzenie w salonie :)

[ Dodano: 2008-02-27, 18:14 ]
dobra,a czym ty maciejka polerowa?e??? bo ja nigdzie u siebie nie mog? w sklepach znale?? filcu na wiertarce,a mo?na polerowac czym? innym?? podajcie przyklady ...?

[ Dodano: 2008-02-27, 22:47 ]










Tak Wygl?da pierwsza sztuka po polerowaniu !!!! :tuptup: :jupi:
Nie wiem jak wam si? to widzi,ale je?li tak wyjda mi wszystkie 4 felgi to b?d? wniebowzi?ty :) Treaz musze pogadac z lakiernikiem :)

[ Dodano: 2008-02-27, 22:49 ]
apropo,nie wiecie gdzie by mo?na dostac takie dekielki na te alusy?? Bo podoba mi si?,ale mam tylko jednego ... Allegro?? :wtf:
 
 
HouseM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 12:23   

filc w castoramie. Formatka murarska (taka na pase do tynkowania) - bo jest najtaniej i jest dosy? mi?kka.

W tej samej castoramie kupujesz ?rub? 8mm z ?bem soczewkowym taka :


dwie nakr?tki , dwie du?e podk?adki

Wycinasz kr??ki z filcu ( ?rednica jak Ci b?dzie pasowa?o ja wybijam 80 - 100mm) w ?rodku kr??ka dziura na ?rub? , z jednej i z drugiej strony podk?adki. Na koniec skr?casz nakr?tk? ca?o?? i drug? nakr?tk? kontrujesz pierwsz? bo inaczej momentalnie si? odkr?ci jak zaczniesz polerowa?. I masz gotow? polerk? !
Nie przesad? z obrotami bo przypalisz filc i taki kr??ek ju? do wyrzucenia bo b?dzie rysowa?.

Pasta niebieska i zielona (zobaczysz kt?ra daje lepszy efekt to zale?y od stopu) na koniec czysty kr??ek filcowy bez pasty do wyko?czenia.

I wywalaj kr??ek po ka?dej feldze w ten spos?b unikniesz dok?adania sobie pracy :ok:
Ostatnio zmieniony przez HouseM 2008-02-28, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2008-02-28, 17:43   

LowRider no pi?knie Ci to wysz?o, a ile czasu to mniej wi?cej zaj??o? tak od pocz?tku do tego efektu co wida? na ostatnich zdj?ciach?
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-28, 19:48   

wiesz nie robi?em tego ?e tak powiem od poniedzia?ku do pi?tku,to byl raczej stosunek mocno przerywany z felg?,ale jak by z tego ?rednia wyciagn?? to my?l?,?e cos ko?o 10 dni i w kazdym gdzies po 3 godzinki :tuptup: a wiesz,mam plan sie za drug? zabra? od jutra tak konkretnie i spisywac ile godzin robi? za kazdym razem,wtedy b?dzie dok?adnie :)
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-02-28, 23:06   

LowRider super podoba mi sie :ok: widzisz mozna samem zrobic :-) po co placic komus...tak masz chociaz satysfakcje :jezyk: i kase w kieszeni i nowe doswiadczenie na przyszlosc :-) hmmm moj starszy kupil gdzies filc takze nie powiem Ci za bardzo...ale polerowalem pasta koloru zielonego..jak pisal HouseM ...
fajny bedzie efekt jak zalozysz do miska :dance:
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-29, 14:18   

ku?wa,a ja mam past? niebiesk? :wtf: gdzie mog? kupi? zielon??? :wtf:
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-03-01, 08:26   

to nie przeszkadza ze masz niebieska jesli dobrze poleruje....nie musisz miec zielonej...jesli niebieska jest dobra to oki :-) Ja nie kupowalem takze nie powiem Ci gdzie kupic idzie...Ja poprostu juz mialem na garazu :D
 
 
Adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 10:46   

a ja pasta tempo zawsze poleruje i jest git;p zreszta polecam cultstyle.pl i tam poszukac w dziale felgi o polerce,chlopaki robia lustra :ok:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 22:03   

Adrian napisał/a:
cultstyle.pl
nieeeeeeeeeeeeeeeee tylko nie tam :o tam sa swiry zakaldajace opony 195 na 10" szerokosci :o
 
 
Adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-02, 13:58   

hehe no widzisz,a dla niektorych ciemna szyba i diody wszedzie sa zle:D jak to mawia sie z gustami... :ass: kazdy ma swoja :jezyk: nie no ogolnie zadno kazgladam..ale nei mow,nie podoba ci sie ladnie opona naciagnieta niz kartofel na waskiej feldze z profilem 80? :twisted:
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-04-06, 11:55   

skonczyles juz te felgi ?? jezdzisz na nich?? wrzuc fotki jak sa na aucie... :-)
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-06, 22:42   

zabijesz mnie ale nie sko?czy?em....stoj? na drugiej.... wiem.....nic nie m?w.... :?
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-04-07, 19:18   

nie wiem czy dobrze policzy?em ale wysz?o mi z tego co pisa?e? jakie? 30 roboczo h na jedna felg?
nie ma?o
ale jak na razie efekt zaj...sty
kiedy? da?em do renowacji felgi w podobnym stanie wzieli 350z? a lakier po 3 miechach zacz?? schodzi
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-04-10, 21:50   

troszke dlugo Ci to idzie ;-) do jesieni skonczysz?? :D :ksiadz:
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-04-11, 18:00   

raczej do zlotu nie zd??y :roll:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-11, 22:08   

tylko niestety nie dam rady by? na zlocie,bardzo bym chcia?,ale po pierwsze - w pracy powiedzieli mi,?e w czerwcu nie daj? nikomu ?adnych urlop?w,a po drugie to sprawy rodzinne... Sorki wam ,?e nie pojawie si? na zlocie,ale mam nadzieje si? jako? zrekompensowa?...

A tak na rozgrzanie por?wnanie Perwszej felgi wypolerowanej z drug? na etapie po papierze 350





:jupi:
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-04-11, 23:09   

miodzio...nie moge sie doczekac az na aucie beda :-) szkoda ze Cie nie bedzie na zlocie :protest: :ksiadz: :| :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8