Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik stuki
Autor Wiadomość
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
  Wysłany: 2008-03-02, 21:39   Silnik stuki

Jak w temacie...wstyd si? przyzna? ale...400km po kupnie auta co? zacz??o mi stuka? w silniku...Nie znam si? wog?le na silnikach i nie wiem co to jest...Z tego co tu wyczyta?em prawdopodobnie mog? to by? s?awne popychacze lub panewka obr?cona...Stuki s?ycha? zawsze nawet lekko dodaj?c gaz w rejonie 2000-2500 obrot?w lub mocno dodaj?c gazu klepie co? jak w dieslu.Zacz??o si? od delikatnych stuk?w gdy jecha?em 120 km/h na tempomacie ,gdy jecha?em pod g?rke mniej stuka?o ale jak schodzi? z obrot?w z g?rki by?o co? s?ycha? .
Stuki z czasem by?y coraz g?o?niejsze.
Nast?pnego dnia odpali?em zimny silnik....to samo...w trasie jad?c do 2000 obrot?w by?o w miare cicho...Wr?ci?em do miasta i mia?em ju? problem z jazd? do 2000obr wi?c s?ysza?em stukanie,na kt?rym? skrzy?owaniu zaklekota? tak jakby wiadro ?rub si? zamieli?o w silniku,wi?c go zgasi?em i zepchno?em na chodnik.
Nast?pnego dnia odpali? za 1 razem ale wci?? klekota? tyle ?e ju? nie by?o tego dziwnego dzwi?ku ?rub kt?ry mi przypomnia? padni?t? skrzynie bieg?w w poprzednim aucie.
Prosze o pomoc je?li kto? ma pomys? co to jest.Dodam ?e te stuki s? do?? g?o?ne i zwracaj? uwage przechodni?w :roll: Ewentualnie mo?e jutro nagram filmik jak to brzmi i wrzuce na youtube,ale je?li kto? ma na dzi? pomys? co to ,to piszcie.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-13, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-02, 22:54   

nagraj filmik... w miedzy czasie sprawdz poziom oleju
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-03-03, 01:07   

Olej jest i chyba by? ;) Jutro wrzuce filmik
 
 
 
Getek 
gruba ryba



Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 370
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2008-03-03, 10:07   

street, chyba by????
Kolego no co Ty, umiesz klikac na forum a nie wiesz czy masz olej w aucie???
:o
_________________
ex Evo IX MR 382/565
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
  Wysłany: 2008-03-03, 14:21   

Co do tego poziomu oleju to ju? t?umacze.
W dniu kiedy zacz??y si? stuki nie sprawdza?em poziomu oleju tylko nast?pnego dnia od razu dola?em olej,co w niczym nie pomog?o.Na 90% olej mie?ci? si? w przedzia?ce na bagnecie przed dolaniem....no teraz to pozostaje tylko diagnoza co to si? sta?o ....Wieczorem wrzuce ten filmik to mo?e co? kto? rozpozna.
Pozdrawiam
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 17:11   

Jesli po dolaniu oleju nie ucichlo to raczej nie beda popychacze. Dodatkowo jak rozgrzany i przy wyzszych obrotach to jest wiecej jak cykanie (ktore raczej trudniej uslyszec przy wyzszych obrotach) niz stukanie wiec obstawiam na nieco wiecej. Prawdopodobnie bez wizyty u mechanika sie nie obejdzie.
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
  Wysłany: 2008-03-03, 18:32   Filmik

Dodam ?e wysz?o do?? g?o?no i wyra?nie.....
Jakby by?o ma?o to mam jeszcze d?u?sze to moge wrzuci?.
Link: http://pl.youtube.com/watch?v=3vSjdPtks2o

Ma kto? pomys? co to??
 
 
 
djskat
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 18:43   

wymie? olej na p?? syntetyk najlepiej castrol

[ Dodano: 2008-03-03, 18:48 ]
zobacz czy ko?o pasowe jest ca?e to napewno co? z osprz?tu silnika bo silnik normalnie wchodzi na obroty
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-03-03, 19:00   

Ok moge wymieni? w 30min...kana? 20 metr?w od auta ,olej na stacji paliw...tylko czy to co? da??Czy jest to dzwi?k braku oleju lub z?ego oleju??Patrzy?em dzi? i jest delikatnie ponad po?ow? na przedzia?ce na bagnecie.Szkoda wymienia? ?eby zaraz wylewa?....


djskat -Silnik jak piszesz faktycznie w obroty si? wkr?ca normalnie tylko to brz?czenie,pukanie,klekotanie...sam nie wiem jak nazwa?.Nie wiem jak si? zachowuje uszkodzony silnik ale ten ci?gnie normalnie ,wchodzi w obroty nawet jakbym go wcisn? to do odci?cia zap?onu by "gra?"

Zaraz dorzuce link do d?u?szego filmu.
 
 
 
Adaho_krak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 19:11   

... ko?o dwumasowe, albo panewka obrucona. Mi podobnie stuka?o jak ?le za?o?y?em obudowe rozrz?du i w?a?nie o ni? napiera?o ko?o dwumasowe. Druga sytuacja z panewk? mia?a miejsce na zlocie MM w u.r. Koledze Krzypolo obruci?o panewk? na wale i efekt d?wi?kowy by? podobny. Z wkr?caniem na obroty, te? nie mia? problem?w.
Ostatnio zmieniony przez Adaho_krak 2008-03-03, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
  Wysłany: 2008-03-03, 19:33   2 filmik

http://pl.youtube.com/watch?v=iCYsH0rtZN0 ;(

Co to....? ;(
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-03, 20:31   

przykro mi powiedzie?. ale czeka ci? remont. na 99,999% panewka... bardziej charakterystycznego d?wi?ku nie znam. Kto? wspomnia? o castrolu... gdzie znajdziesz orygina? ? bo na bp i w IC jest podr?ba dzi?ki kt?rej u mnie panw? obruci?o i pier?cienie zjad?o... nie polecam w opakowaniach 4 i 1 litr w 5l raczej ori jest. aczkolwiek mnie zaskoczy? niezwykle pozytywnie Liqui Molly 10w40 z MOS2. POLECAM.

Wracaj?c do tematu. Gdzie z wawy jeste? kolego ? bo m?g? bym podjecha? jutro b?d? w wawie samochodem. Ale tak jak m?wi?. Tw?j opis te? na panewk? wskazuj? :?
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
krzypolo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 21:36   

Adaho_krak napisał/a:
... ko?o dwumasowe, albo panewka obrucona. Mi podobnie stuka?o jak ?le za?o?y?em obudowe rozrz?du i w?a?nie o ni? napiera?o ko?o dwumasowe. Druga sytuacja z panewk? mia?a miejsce na zlocie MM w u.r. Koledze Krzypolo obruci?o panewk? na wale i efekt d?wi?kowy by? podobny. Z wkr?caniem na obroty, te? nie mia? problem?w.


witam wywo?ano mnie wi?c jestem, odtworzy?em tw?j filmik na youtube i na 90% to to samo co u mnie panewki tyle ?e u mnie jak na zlocie kolega wojmi mi wyci?gn?? panewke to prawie jej nie by?o tak b?a wytarta i i korbow?d mia? luz to wali?............ niestety b?dziesz musia? wymienic panewki i sprawdzic by trzeba jak wygl?da wa? ..........

Jak jecha?em na zlot to pod strykowem strasznie zacz?? mi si? grza? , dojecha?em na zlot zgasi?em , przespa?em sie i rano wyje?dz?j?c do ?odzi zacz?? stukac najpierw niewinnie a potem juz tak jak na twoim filmie........
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
  Wysłany: 2008-03-03, 22:04   

Ok.By?em przygotowany na to od momentu us?yszenia pierwszych stuk?w...Ja mam poprostu pecha...
Teraz mam wielk? pro?be ...
Prosz? was o jak?? wycene remontu.
Co i ile mo?e kosztowa?.Mechanik?w omijam szerokim ?ukiem po tym jak przeprowadzili mi "remont"poprzedniego auta po p?kni?ciu paska rozrz?du i zainkasowali zap?ate jak za naprawe w ASO tak?e wszelkie informacje na temat co trzeba wymieni?
i ile to kosztuje
oraz ile do zap?acenia za robote
mile widziane.
Jestem z Siedlec .Cz?sto jestem w Warszawie ,ale aktualnie autko stoi w Siedlcach i musz? si? troche zakr?ci? i popyta? o jakiego? fachowca.
Prosz? o jaki? kosztorys,a je?li chodzi o cz??ci to ka?dy mechanik ma mo?liwo?? zam?wienia tego co si? uszkodzi?o czy s? to jakie? ci??kie do zdoobycia elemety i musze je sam zdoby???
Co warto wymieni? dodatkowo przy okazji tego remontu??
pozdrawiam i dzi?ki za rady
Ostatnio zmieniony przez street 2008-03-03, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
krzypolo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 22:28   

Poleca?bym szlif wa?u i nowe panewki na wymiar szlifu, mechanik musia?by okreslic czy to by? pierwszy szlif czy drugi panewki polecam oryginalne od Marka "Japaneze" ma przystepne ceny lub rozejrzyj si? czy gdzies tanio nie dostaniesz kupic ca?y d?? silnika....jesli sie oka?e ?e wa? jest ok wystarcz? panewki
Ostatnio zmieniony przez krzypolo 2008-03-03, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-03-03, 22:44   

Koszt panewek??szlifu wa?u?? Orientacyjnie...
Pier?cienie t?okowe te? si? wtedy wymienia??
 
 
 
slysad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-03, 23:41   

Mi tez braklo poprostu oleju i musialem remontowac silnik.. Przy takich stukach tu juz wa?u nie ma czyli przelecia? 4 szlify :-( i koszt jego uzywanego to od 500 do 800z? zalezy od handlarzy. Koszt czesci i uszczelek do remontu z kpl. popychaczy od kiepuciego to ok 2000z? (500z? wa? , 500 popychacze i ok 1000z? panewki pierscienie uszczelki olej itp. Pozdrawiam, A za robocizne to ja wzia?bym 800z?
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 01:36   

Ech,przykra sprawa,wiem co? o tym Kolego. Identycznie mialem z pierwszym autem,Honda Civic 5 gen 1,3 16v ....po przejechaniu 30 km od komisu zaswieci? si? olej i zarupota?o.... Panewka obr?cona....na ca?e szcz??cie kupi?em silnik za 2000z?....

Aha,mam do Ciebie dobr? rade...zamiast od razu pakowa? si? w mechanik?w i remonty popatrz za silnikiem ca?ym bez skrzyni bieg?w.... bo warto sie zastanowi? ,czy chcesz zrobi? remont za jakies 2500z? czy kupi? silnik za 2000 z? i za przek?adke da? np 200 z??? Ja tak zrobilem przy Hondzie i by?em z tego zadowolony,do czasu,a? ko?o pasowe przesta?o lubi? Klin i o? wa?u.... Ale to inna historia :tuptup:
tak wi?c dobrze przemy?l,co b?dzie dla Ciebie lepsze,ale powiem Ci,?e mniej nerw?w b?dzie przy swapie silnika :ok:
 
 
trucky 
KLUBOWICZ
wg Szakala: Wariat:)

Pomógł: 24 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 1559
Skąd: Dolsk WLKP
Wysłany: 2008-03-04, 07:24   

pami?taj, ?e nawet je?li kupisz inny to nie b?dzie gwarancji, ?e ten te? nie b?dzie wymaga? remontu :ksiadz:
lepiej r?b sw?j, b?dziesz wiedzia? co masz :> m?wisz ?e jeste? cz?sto w Warszawie, popytaj Samaela, mo?e on by si? podj??
_________________
"If I'm going to live, I want to live fully" Ayrton Senna

Ułęż 2:47 :D
 
 
 
Getek 
gruba ryba



Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 370
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2008-03-04, 09:23   

Panowie przecie? mo?e kupi? tez jaki? ma?o styrany silnik a mo?e zrobi? swap z GST ???
Jak ju? szale? to na maxa..
Tam w?troba sie posypa?a!!!A? ?al za dude ?ciska jak s?ucham ten filmik (wsp??czuje)
Napewno szykuj jakie? 3 ty?i-e na to wszystko i jakie? 2miesi?ce bez auta..
I g?owa do g?ry bo zawsze mog?o by? gorzej, tak sobie t?umacz to wi?cej zniesiesz :ok:
_________________
ex Evo IX MR 382/565
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13