Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik stuki
Autor Wiadomość
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 11:20   

Jesli jestes troche wiekszym mitsu/eclipse maniakiem to niewatpliwie dobrze wyjdzie bo bedziesz mogl cieszyc sie calkiem zdrowym silnikiem jak go zrobisz. Rozumiem ze wydanie kasy to cos o czym marzysz w tej chwili zaraz po tym jak kupiles samochod ale w zaleznosci od twoich planow zwiazanych z tym samochodem zdecydowalbym sie na remont zamiast swap. Swap z GST zrobiny dobrze moze byc podobny w kosztach co uturbienie tego. Zawsze mozesz uzyc czesci do turbo a potem wrzucic sprezarke. Opcji jest wiele tylko zalezy jakie masz zamiary i kase...

...niestety silnik jest definitywnie do roboty.
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
  Wysłany: 2008-03-04, 20:56   

Troche jestem rozbity i nie wiem co robi?.Narazie szukam jakiego? "przytulnego" miejsca na remoncik i zastanawiam si? nad wymian? ...lub napraw? tego.
Jutro prawdopodobnie odstawiam autko na sprawdzenie co pad?o.
Napisze na forum i mo?e wymy?limy co dalej.
A od Kiepuciego to s? tylko nowe cz??ci??Jakby co to wa? ma by? nowy??
 
 
 
krzypolo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 22:01   

allias napisał/a:
Jesli jestes troche wiekszym mitsu/eclipse maniakiem to niewatpliwie dobrze wyjdzie bo bedziesz mogl cieszyc sie calkiem zdrowym silnikiem jak go zrobisz. Rozumiem ze wydanie kasy to cos o czym marzysz w tej chwili zaraz po tym jak kupiles samochod ale w zaleznosci od twoich planow zwiazanych z tym samochodem zdecydowalbym sie na remont

...niestety silnik jest definitywnie do roboty.


Gdy ja kupi?em swojego ....cieszy?em sie ....ale z biegiem czasu wychodzi?o ?e cos musz? robi? ...zanim trafi?em do swojego mechanika wyda?em kase na dwa remonty silnika .....a i tak sko?czy?o sie na jego wymianie i mimo ?e ze zlotu w strykowie wr?ci?em na lawecie............zakocha?em si? w tym aucie i troche w niego zainwestowa?em.......i wiem ?e b?d? jego ostatnim w?ascicielem :) to autko ma sw?j klimat i wierz mi warto oddac mu troch? serca i ......kasy .
Wi?c moja rada nie za?amuj si? ....a autko bedzie cie napewno cieszyc.......

To moje wci?? to samo auto :)





Ostatnio zmieniony przez krzypolo 2008-03-04, 22:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-03-04, 22:20   

Kupi?em eclipse bo to fajne sportowe autko :)
Wcze?niej je?dzi?em nie powiem czym... :lol2: ale by?o na maxa dopieszczone :) lecz w takie nijakie szkoda ju? by?o pieni?dze ?adowa?.
Eclipse ma perspektywe d?ugoterminow?... i mam ochote konkretnie je odszykowa? :)
Mam nadzieje ?e remont tego silnika nie zapocz?tkuje nast?pnych remont?w wi?c nie wiem czy ma ten silnik naprawia? czy wstawia? nowy...
Krzypolo czy Ty radzisz wymiane silnika??
 
 
 
Addamcio
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 22:27   

nie wiem czemu a czy ktos zwrocil uwage jakie cisnienie oleju ma na stukajacej panewce bo to napewno panewka!?
 
 
krzypolo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 22:32   

najpierw musisz miec dok?adn? diagnoze co z nim jest ........ ja po remoncie kapitalnym mia?em nowe tloki pier?cienie szlif g?owicy a rozsypal mi sie d?? silnika chyba z?y szlif wa?u i wymieni?em tylko d?? reszte mam na zapas .......... jak widzisz na zdj?ciu z komisu m? to plymouth laser i silnik 1,8 4G37 taki jak maj? galanty wi?c ?atwiej mi by?o dostac ( wiecej dawc?w ) i taniej , zreszta poratowali mnie koledzy mitsumaniacy , mysl? ?e tu te? znajdziesz pomocna d?o? ...... tylko napisz dok?adnie co z sercem twojego "klipera" co b?dzie ci potrzebne....................
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-05, 08:48   

ci?nienie oleju nie zmienia si? wog?le przy obruconej panewce w 4g63. czujnik jest na wyj?ciu z pompy i g...o pokazuje, dlatego wsadzam jeszcze jeden czujnik ze wska?nikiem w g?owic? lub przenosz? ten bo mo?na go sobie o d...e pot?uc.

do do naprawy, mim zdaniem lepiej remontowa? przynajmniej wiesz co masz. jak by co zapraszam na priv.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-03-05, 11:34   

Ja nie wiem chyba bym do goscia wrocil po przejechaniu tych 400 km...o ile mowil ci ze silnik w super stanie itd. to nie podarowal bym raczej,bo ladnie ewidentnie Cie zrobil w chu..
ale jak juz sie tak stalo...to zrob mu kape i wpadanij na zlot ;-)
 
 
LEWY
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 15:11   

ja mam 4g63 i mo?e by? na sprzedarz z bloku pop?kalo mocowanie poduszki silnika ale reszta jest chyba sprawna
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2008-03-05, 17:35   

maciejka napisał/a:
Ja nie wiem chyba bym do goscia wrocil po przejechaniu tych 400 km...o ile mowil ci ze silnik w super stanie itd. to nie podarowal bym raczej,bo ladnie ewidentnie Cie zrobil w chu..

to spotkalibyscie sie w sadzie i sprawa ciagnela by sie latami a i tak raczej mu nie udowodnisz ze o tym wiedzial i zatai?, zreszta w umowie jest klauzula ze stan techniczy jest znany kupujacemu
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
Rutin00
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 18:09   

Ryfi napisał/a:
maciejka napisa?/a:
Ja nie wiem chyba bym do goscia wrocil po przejechaniu tych 400 km...o ile mowil ci ze silnik w super stanie itd. to nie podarowal bym raczej,bo ladnie ewidentnie Cie zrobil w chu..

to spotkalibyscie sie w sadzie i sprawa ciagnela by sie latami a i tak raczej mu nie udowodnisz ze o tym wiedzial i zatai?, zreszta w umowie jest klauzula ze stan techniczy jest znany kupujacemu
_________________



widzia?y ga?y co bra?y..... :?


Lepiej remontuj ....mi tez silnik polecia? raz po kupnie potem za p?? roku drugi raz zrobi?em co mia?em zrobi? ....i jezdze teraz juz p??tora roku i jedyne co mam a nie moge zlokalizowa? to to ?e autko czasem na luzie od tak samo zgasnie ...ale bardzo rzadko...tak to ?miga dobrze i jestem mimo wszystkich problem?w zadowolony :serduszka:
 
 
zmijka-kerim 
zielenina


Wiek: 54
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 56
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2008-03-06, 09:05   

Mo?e przeskoczy? pasek rozrz?du bo np wysiad? napinacz?Czy on ma jaki? limit kilometr?w ?eby nadawa? si? do wymiany?
_________________
zmijka-kerim
 
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-03-07, 11:02   

zobacz slinik do miska...od dzis chyba aukcja sie zaczela....nie drogo... z dwoch bys moze 1 zlozyl niewielkim kosztem + jakies czesci w zapasie by Ci zostaly....
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4614758
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-07, 11:18   

Nie jest taka zla cena. Jesli to bylby moj i bym sie zdecydowal to rozlozybym oba na czesci i wybral to co najlepsze a reszte albo sprzedal ale zostawic na czesci. To niewatpliwie jest opcja.
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-03-07, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-03-07, 15:48   

Panowie ,panwe jak si? obr?ci to wali ca?y czas i nie przestaje ,tak? Bo mnie ostatnio bardzo gn?bi jeden popychacz ,kt?ry czasem sie uciszy a czasem to s?ycha? go jakby jaki? polonez jecha? :lol2:
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-07, 20:28   

nie stuka ca?y czas. ale panwa to taki odg?os jak na filmiku wcze?niej lub na tym przy odpalaniu
http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
Ostatnio zmieniony przez SAMAEL 2008-03-07, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-03-08, 18:10   

Nic jeszcze nie wiem...poza tym ?e raczej jak si? da to remontuje silnik.Mam problem ze znalezieniem mechanika kt?ry chcia?by go naprawia? i ma na to czas.?rednio tydzie? ,dwa trzeba czeka? :?
_________________
-------ECLIPSE-------
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-08, 18:27   

street, pytanie;

jak daleko masz do nadarzyna?
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-03-08, 20:19   

Do Nadarzyna mam 118km.......

[ Dodano: 2008-03-08, 23:44 ]
Tak sobie w?a?nie czyta?em jakim olejem najlepiej zala? kliperka...Poprzedni w?a?ciciel twierdzi? ?e zalewa? go Castrolem 10w40 ale m?wi? ?e bra? mu "troche oleju" i tak si? zastanawiam...czy w ramach oszcz?dno?ci nie dolewa? do niego jakiego? ta?szego syfu...Poniewa? m?j silnik odm?wi? pos?usze?stwa i czeka mnie remont zastanawiam si? jakie mog?y powsta? dodatkowe uszkodzenie-zu?ycia z powodu s?abego oleju.Je?li mam obr?con? panewko to z tego co pisali?cie czeka mnie wymiana panewek ,w najlepszym przypadku wa? do szlifu?przy okazji pier?cienie t?okowe??Sam nie wiem cco jeszcze...
Czy taki remoncik spowodowany obr?ceniem panewki wyeliminuje te? skutki jazdy na s?abym oleju i branie oleju??Podobno 3 lata temu by?a wymieniana uszczelka pod g?owica wi?c raczej uszczelniacze zaworowe te? by?y robione...Nie zaobserwowa?em stukania popychaczy ...ale kto wie mo?e co? puka?o a ja nie us?ysza?em w ko?cu nie poje?dzi?em za d?ugo... :? Ale popychacze moge w sumie jakby co zmieni? ju? po zrobieniu do?u silnika.
Wi?c tak si? zastanawiam czy mo?e lepiej kupi? silnik z demonta?u auta sprowadzonego z zagranicy i mie? nadzieje ?e auto by?o w dobrych r?kach.
Stuki w moim acie s? w pe?nym zakresie obrot?w i nie wiem czy reanimacja tego silnika przywr?ci jego pe?n? sprawno?? i bezawaryjno??.Mo?e inny silnik by?by lepszy...a gdyby co? ju? pukn??o od razu bym go odstawi? do mechanika i by?o by co ratowa?....

Pisze to poniewa?:
Nic si? na silnikach nie znam
Mechanicy zawsze mnie naci?gaj? i z tego powodu nie wiem gdzie mam go naprawia? .Przy ostatnim du?ym remoncie poprzedniego auta twierdzili ?e co? wymienili a wcale tak nie by?o!!
Og?lnie brakuje mi tu na miejscu kogo? kto spojrzy na to i dobrze doradzi,a sam ze swoj? wiedz? to za du?o nie wymy?le...
_________________
-------ECLIPSE-------
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-09, 12:53   

jak by? chcia? remontowa? sw?j silnik i by?a by to panewka. to zale?y jakie szkody poczyni?a. bo mog?o j? obruci? ale jeszcze nie zmieli?, chocia? takie stuki to ju? panewka w misce olejowej raczej...

to ?e by?a wymieniana uszczelka pod g?owic? nie oznacza ?e by?o robione co kolwiek innego, r?wnie dobrze mog?y nie by? wymieniane ?ruby...


Je?eli chcesz zrobi? to porz?dnie, to b?dziesz potrzebowa?:
Rozrz?d komplet
Wszystkie uszczelki silnika set Topline
Panewki, trzeba najpierw rozebra? i zobaczy? kt?re posz?y ale mo?na za?o?y? wszystkie nadwymiar
Uszczelk? pod g?owic?
?ruby g?owicy
Pier?cienie nie koniecznie. ale to dopiero wida? po rozebraniu silnika

do tego szlif wa?u, przy wymianie pier?cieni dochodzi do tego honowanie tulei.

po takim remoncie na nowych uszczelkach powinien by? jak nowy, pomijaj?c g?owic?.

Przy takiej operacji wymieni? bym sprz?g?o bo nie zak?ada? bym ?e by?o wymieniane ale to b?dzie wida? po rozebraniu silnika bo i tak trzeba go na cz??ci pierwsze rozebra?.

I tak taki remonto wyeliminuje skutki ?migania na kiepskim oleju, i bardziej badziewniem cho? nie tanim nazwa? bym Castrola ni? jak by np. orlena dolewa?... Co ciekawe castrol syntetyk ka?dy poza TWS robiony jest na bazie mineralnej a np. Orlen 10w60 w pe?ni syntetyczny...

Kolego ??cze si? w bulu mi te? panewk? na castrolu obr?ci?o i wcale nie musi to by? wina poprzedniego u?ytkownika.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12