Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Stuki ze skrzyni korbowej
Autor Wiadomość
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2008-03-12, 08:21   Stuki ze skrzyni korbowej

Stuki ze skrzyni korbowej...
Konkretnie od strony kolektora wydechowego na wysoko?ci od przewodu wodnego w do? do miski. co mo?e by? przyczyn??czy obr?cona panewka na wa?ku wyr?wnuj?cym?Mo?liwe ?eby silnik chodzi? na obr?conej panewce?
Takie moje podejrzenia bo co tam stuka? mo?e?Nie ma b??d?w w komputerze. Wydech nie jest nigdzie dziurawy, olej w silniku jest(tyle ile potrzeba), wszystko chodzi normalnie, samoch?d si? zbiera, tylko cykanie mnie wkur...
dodam ?e ostatnio przeskoczy? mi rozrz?d na wale ale teraz jest zrobione i na 100% jest ustawiony dobrze
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2008-03-12, 08:36   

zaxdamian napisał/a:
Mo?liwe ?eby silnik chodzi? na obr?conej panewce?



ja swoja znalazlem w misce olejowej a silnik wciaz pracowal ... ;P Raczej wa?ki ;(
 
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2008-03-12, 09:56   

a jakie mia?e? objawy tego? zdarzenia?innymi s?owy sk?d widzia?e? ?e ci panewka pad?a?
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-12, 17:30   

hmmm.... bo stuka i napier......a ? nic innego o tym nie ?wiadczy. nie rozbierzesz si? nie dowiesz b?dziesz je?dzi? jak to panewka zar?niesz wa? czy wa?ek, a opi?kami za?atwisz pier?cienie i reszt? panewek....
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
maniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-12, 20:03   

http://www.eclipse.net.pl...?t=1359&start=0 <- tam masz filmiki i slychac jakie dzwieki wydaje silnik z obrocona panewka. Mozesz porownac
 
 
wolf 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 124
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2008-03-12, 20:19   

Jak to panewka od wa?ka to powinno spa?? ci?nienie oleju a co za tym idzie zatrzesz silnik nawet go nie pal bo szkoda, ?ci?gaj mise i b?dziesz wszystko wiedzia?.
_________________
wolf
 
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2008-03-12, 20:31   

przecie? mam wsk?nik od ci?nienia oleju. Poza tym wa?ek ten z przodu to raczej nie ma nic wspolnego ze smarowaniem??
Te filmiki z tego drugiego topicu dotycz? panewki korby tak?d?wi?k jest wog?le inny....tam faktycznie napier.... a u mnie tylko cyka. Nagram jutro film to pos?uchacie
W ka?dym razie dzi?ki za zainteresowanie
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-03-12, 21:49   

seryjny wska?nik ci?nienia oleju mo?na sobie wsadzi? w d.......... mi z dw?ch panewek zrobi?o ?yletki i ich po?owa znalaz?a si? w misce olejowej a ci?nienie oleju jak ?adnie sobie by?o ponad po?ow? tak sobie dalej by?o tylko co? zacz??o napier............ seryjny wska?nik bierze ci?nienie z wyj?cia pompy oleju przez filtrem gdzie ZAWSZE B?DZIE CI?NIENIE.... ?eby? si? nie oszuka?... ja k?ad?.......... na ten seryjny wska?nik montuj? sobie w g?owicy czujnik tam gdzie w 1g jest wyj?cie na turbo i b?d? mia? na dodatkowym wska?niku prawdziwe wskazania.... albo poprostu przemieszcz? seryjny czujnik w to miejsce, kt?re jest ju? za silnikiem i ci?nienie idzie dalej do turbo (jak jest) i to b?dzie wiarygodnie, seryjny wska?nik pokazuje jedynie czy dzia?a pompa .....

wa?ek balansowy ma du?o wsp?lnego ze smarowaniem.... jak by? nie wiedzia? chodzi na panewkach jak wa? korbowy ... jak jego panewk? ze?re to te? stracisz ci?nienie oleju lub jego cz??? i nawet o tym nie b?dziesz wiedzia? puki albo silnik nie stanie albo opi?ki nie zaj.....? pompy oleju tak ?e stanie...

pozdrawiam i mi?ego pocykiwania...
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
Ostatnio zmieniony przez SAMAEL 2008-03-12, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wolf 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 124
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2008-03-12, 22:01   

Ma wsp?lne ze smarowaniem to ?e jak ci wypad?a panewka z tego wa?ka a raczej z gniazda to ci?nienie oleju ci tamt?dy spieprza ale nie a? tak aby wskaznik spad? ca?kowicie b?dzie wskazywa? tyle ?e mniej, a panewka je?li wypad?a to by? mo?e dynda sobie teraz na wa?ku i wydaje takie dziwne odg?osy.No ale to tylko domys?y nagraj filmik to pos?uchamy.
_________________
wolf
 
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2008-03-13, 08:38   

zaxdamian napisał/a:
a jakie mia?e? objawy tego? zdarzenia?innymi s?owy sk?d widzia?e? ?e ci panewka pad?a?


jecha?em, jecha?em jecha?em, wyprzedzalem w miescie kumpla i gdzies przy 5 tys. obrotow jak mi cos pierdolnelo w silniku to od razu bylo wiadomo ze cos nie tak, przestal trzymac wolne obroty na poczatku, gasl na luzie i zaczal oczywiscie stukac delikatnie, do 1500 obrotow nie slychac bylo tego u mnie tylko powyzej, zajechalem na kanal, odkrecilem miske i wyjelem panewke ;P stad wiedzialem ;P
 
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2008-03-13, 11:21   

SAMAEL napisał/a:
na ten seryjny wska?nik montuj? sobie w g?owicy czujnik tam gdzie w 1g jest wyj?cie na turbo i b?d? mia? na dodatkowym wska?niku prawdziwe wskazania.... albo poprostu przemieszcz? seryjny czujnik w to miejsce, kt?re jest ju? za silnikiem i ci?nienie idzie dalej do turbo (jak jest) i to b?dzie wiarygodnie, seryjny wska?nik pokazuje jedynie czy dzia?a pompa .....


okaza?o si? ?e to pompa wody. Wymieni?em i ju? nie cyka:D sory za zawracanie g?owy i dzi?ki za pomoc
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
Ostatnio zmieniony przez zaxdamian 2008-03-14, 17:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2008-03-21, 09:12   

o.O hahahaha

to fuksa miales ;D

pozdro i powodzenia na przyszlosc ;P mi sie nie udalo ;P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12