Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
dźwigienki zaworowe
Autor Wiadomość
jagos 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1677
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-23, 00:11   dźwigienki zaworowe

Siema. Dawno nic przy Colcie nie robiłem aż tu nagle po rozgrzaniu się motorowni słychać popychacze. Wszystko ok gdyby nie to, że wymieniłem je na drugie z bardzo cichukiego 4G63. I niestety nigdy nie jest pięknie i zawsze coś pod górkę. Znów zaczęły klepać. Zauważyłem, że za każdym razem klepią te same powiedzmy zawory. Od strony rozrządu, wydechowe 1,2 i 4. Zdjąłem ponownie dźwigienki i postanowiłem sprawdzić czy to nie czasami one dają czadu. no i ku mojemu zdziwieniu na dźwigienkach są ślady jak by stykały się z talerzykiem zaworu a nie trzonkiem. Czy ktoś miał takie objawy? Zawory mam nówki sztuki, popychacze są w super stanie. Podejrzewam zbyt krótki-wyklepany trzpień zaworu, wyklepaną dźwigienkę (choć mikromierz pokazuje tę samą wartość dla tych "uszkodzonych" jak i nie ruszonych) ewentualnie i ostatecznie wygiętą dźwigienkę. I czy ktoś posiada info bo w manual-u nie mogę znaleźć... jaka jest minimalna wartość "mm" dla części trzonka wystającej nad talerzykiem?


[ Dodano: 2013-10-23, 09:22 ]
Dodam, że na zimnym silniku jest mega cisza. Systematycznie po rozgrzewaniu się coraz bardziej słychać stukanie.

Motor zalany Millers-em CFS 5W40, ale mocno zastanawiam się nad zmianą na MOTUL-a 300V Competition 15w50

[ Dodano: 2013-10-27, 19:44 ]
Do usunięcia- problem rozwiązany :)
_________________
Był Colt C58A + 4G63T - 230KM
Jest Eclipse 2G + 4G63T - 400KM
Ostatnio zmieniony przez jagos 2013-10-23, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14