Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
wolne obroty a czujniki
Autor Wiadomość
jagos 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1677
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-03, 12:20   wolne obroty a czujniki

Siemanko. Problemów z obrotami ciąg dalszy. Dziś zamontowałem sprawny krokowy i dupa. Ale do rzeczy. Customowy kolektor dolotowy Venoma + Przepustnica BBK 70mm + Podkladka 15mm między przepustnicę a kolektor. Dzis wywalone podgrzewanie przepustnicy. Mam pytanie czy w 2G wystepuje IPS? Ecu bierze sygnał z czujnika temp. cieczy podczas porannego uruchamiania silnika i im chłodniej tym krokowy wiecej "zapodaje" powietrza bez konieczności uchylania przepustnicy. IPS rozumiem, że ma duże znaczenie bo podaje info do ECU, że przepustnica jest zamknięta i trzeba nadrobić to lewym powietrzem uchylając krokowy, który to bez działającego prawidlowo czujnika temp. Cieczy też będzie szwankował. Reasumując: Praca silniczka krokowego jest zależna od czujnika cieczy chłodzącej i IPS no i sprawnego ECU :P

Moja Przepustnica nie ma przewidzianego miejsca na IPS. Może którys z was zna jakiś patent ?:P Jesli IPS być musi to ja sobie poradze bo to jedynie trzeba podac zwarcie do masy przy zamknięciu przepustnicy :)

Rano musze trzymac chwilę noge na gazie by nie zgasł. Po rozgrzaniu trzyma ładnie 900RMP do czasu gdy ruszę, lekko przegazuję, skręcę kołami, właczę nawiewy, światła. Stąd ewidentnie nie odpowiedznia praca silniczka krokowego bądź czujników niezbędnych do jego prawidlowej pracy.

Sprawdzone:
TPS, czujnik temp. cieczy, krokowy, czujnik w pompie wspomagania
_________________
Był Colt C58A + 4G63T - 230KM
Jest Eclipse 2G + 4G63T - 400KM
Ostatnio zmieniony przez jagos 2014-09-09, 22:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13