Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Plymouth Laser - wiosenna akcja
Autor Wiadomość
MarianoItaliano
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-30, 03:13   Plymouth Laser - wiosenna akcja

Ok wi?c zaczynamy

Playmouth Laser z silnikiem o powalaj?cej mocy 92 KM wolnoss?cy 4G37 1.8 8-zaworowy SOHC

Kolor szary metalic

Wyposarzenie
Auto cierpi na TBE - czyli totalny brak eletryki :P
Szyby na korbk?
Lusterka na ?opatki
o ?wiat?a ma elektryczne
Najwi?kszy plus KLIMATYZACJA - i to nawet dzia?a :mrgreen:
Ma super radio 2din jakies oryginalne USA kt?re odbiera jak unitra mojego pradziadka ale ma automatyczne wyszukiwanie fal :)
Automatycznei zamykane pasy- odpalasz silnik lub zamykasz drzwi i pasy same na Ciebei opadaj? i nawet same sie podnosza jak wy??czysz zap?on

Automatyczna skrzynia bieg?w kt?ra ma kilka prze??cznik?w i 2 tryby jazdy jeszcze nei wiem o co w nich biega ale to sie opanuje- jest jeden taki guzik na niej co jak sie naci?nie to ?adnie redukuje bieg i wciska w fotel (dzis pierwsza du?a predko?? 160 km/h z auta nie wylecia?a ?adna ?rubka wi?c jest ok :mrgreen: )
Jak by kto? mi poweidzia? do czego s?u?y ten boczny przycisk na skrzyni by? bym wdzi?czny
Fajne wygodne fotele takie w calo?ci zag??wki maj? - tapicerka oczywi?cie do prania
Hm... Co tu jeszcze - szczerze m?wi?c to na razie nic wi?cej o nim nie wiem

Plany

Podstaw? jest to aby doprowadzi? autko do bezawaryjnego u?ytkowania zeby mnei nie zwi?d? gdzie? w trasie- tym zajmie sie juz m?j mechanik
My?le ?e na wymianke p?jd? silniczek krokowy, wyczyszcze przepustnice, wymienei sonde i zerkne czy w uk??dzie ch?odzenia nie ma jaki? syf?w- podejrzewam ze auto ma to fo wymiany bo ja kpodje?d?am do ?wiate? to musze szybko wrzuci? N czyli luz bo jak mi zmienia biegi na ni?szy i je? chce sie ca?kiem zatzyma? to GASNIE

Nast?pnie zostaje kosmetyka i lekkie prace wyko?czeniowe
Za?o?ymy aluski 17"
Wydech jaki? fajny
Mo?e zglebujemy o ile spr??yny od eclipsa do neigo pasuja a jak nie to mo?e u?miechne sie do Macieja i wylukamy co? ne Ebay
Blacharka- malowanie dachu zastanawiam sie czy pomalowa?go na czarno i wtedy jak b?d? przyciemnione szyby uzyskamy fajny efekt czy pod kolor nadwozia tak jak jest teraz :roll:
Pomalowa? tylni lewy b?otnik b? sa przetarcia

Spzecik

Przedewszystkim radio - my?le o takim na 2 din mo?e uda mi sie wyrwa? co? ciekawego a jak nie to kupie za?lepki i b?dzie normalne 1 din
wymiana g?o?nik?w - wiem ze sa w przednich drzwiach i gdzie? z ty?u ale jeszcze nei wiem gdzie
do tego moze w ko?cu muj subek i wzmacniacz w bagarzniku wyl?duje

Zastanawiam sie te? co zrobic ze ?wiat?ami przenimi bo sa z wersji USA czyli ?wieca na pomara?czowo jak obrys?wki a u nas to chyba nie dozwolone

Pare fotek kt?re otrzyma?em od w?a?ciciela







Potem d?uuuuga i m?cz?ca podr?? i ciagni?cie na lince autka i w ko?cu dojechali?my



A tak wyglada prawdziwa ameryka?ska blacha trzymajaca tablice- UCIAGNELISMY NA NIEJ CALE AUTO pomimo ze sie wykrzywi?a to da?a rade 8)




No wi?c jak widzicie pracy jest duzo ale mysle ze warto

[ Dodano: 2008-04-30, 11:57 ]
mam pytanie jakie? cz??ci do silnika ewentualnie to z jakiego auta mo?na zabra?? z galanta ? chodzi mi o silniczek krokowy albo sond
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-05-01, 01:16   

kosmos :lol2: duzo pracy Cie czeka przy nim :-) ale ogolnie bedzie fajnie :D
 
 
MarianoItaliano
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 02:08   

Wy to jeste?cie udani :P Zero wsparcia pffff :-x

Pare fotek ?rodka



zakupy u Mela Olej filtry i p?yn do czyszczenai ch?odnic



a tak wyglada pod maska po wczorajszym wylewie z zbiorniczka wyr?wnawczego - on ma
w sobie tyle syfu ze nei dziwota ze tak je?dzi


dzi? pocz?tek prac- zmieniamy olej i filtr czy?cimy ch?odnice na nowym aku nie zgas? mi jeszcze ANI RAZU autko je?dzi jak zdrowe ale troche g?o?no chodzi

Ja mam pro?be powstrzymajcie sie od kom?tarzy e kupi?em padake g?wno itp jak kto? chce nich sobie je?dzi komarkiem ja kupi?em to auto i prosze to uszanowa? a ile w nigo w?o?e to moja sprawa
mam nadzeije ze uda mi sie go doprowadzi? do stanu normalnego urzytku i robi? z niego fajne autko

Wr?ci?em w?a?nei z gara?u
a wie? uszczelnili?my uk?ad ch?odzenia jest wlany nowy p?yn wentylator sie w??cza i temperatura jest sta?a

Zabrali?my sie za wymiane filtru oleju te? to zrobili?my i wlali?my nowy olej

jednak potem poszukiwali?my tajemniczego metalicznego walenia kt?re narasta?o przy obrotach

Stetoskopem lekarskim wyczilismy gdzie wali :mrgreen:

Okaza?o sie ?e gdzie? z pod miski olejowej :roll:

Wi?c olej trzeba by?o delikatnie spusci? jeszcze raz i rozebra? miske

i
MAM SKUBANCA



Takie g?wno le?a?o na waqle i t?oki o to wali?o - by?a to objemka od dodatkowego wa?ka po?redniego i to on tak cha?asowa? bo obija? o inne cz??ci wi?c trzeba wyciaga? silnik :P

Dzisiejszy wiecz?r uznaje za udany - znam juz przyczyne stukania teraz tylko zrobimy wa?ek wymienimy pasek i bezie jak ta lala wtedy zostanei tylko skrzynai do uregulowania

Budowa silnika jest znana mojemu mechanikowi- praktycznei to silnik od galanta wi?c prosty w budowie rozebraniu i z?o?eniu

nadkno?em sie tez na zerwany przew?d od klimatyzacji- mo?e dlatego nie ch?odzi?o a? tak mocno na drugiej fazie

sprawdzi?em tez pod ko?pakiem ilo?? ?rub- jest 5 wi?c obstawiam ze rozmiar jest 5x114,3 jak to w Mitschubishi

Fotke strzeli?em telefonem mam r?ce w smarach i nie u?miecha mi sie nosi? aparatu do tego syfu ale jak bedzie co? ciekawego to strzele zawsze jak?? fotk?

I NAJWAZNIEJSZE dla tych wszystkich klt?rzy twierdza ze to g?wno pokrywa silnika miska olejowa filtry WSZYSTKO ORYGINALNE NA PLOMBACH JESZCZE NEI ZERWANYCH m?j mechanik widzia? takie co? w takim roczniku drugi raz w zuciu przy aucie nei by?o nic grzebane Plomby z oryginalnym logo Plymouth nie wida? tam ?adnej r?ki mechanika zadnego mietka

A no i dokapa?em sie do wszystkich g?o?nik?w- dwa w podszybiu 2 w drzwiach i 2 z tu?u co daje nam 6 :mrgreen: z ty?u s? jajka ale chyba te mneijsze nie 6x9

Jak ?adnie sie spasuje zestaw mo?e to ?adnei zagra
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 09:55   

Niezle sie prezentuje. Troche pracy i masz szanse doprowadzic go do bardzo dobrego stanu... zadbaj o niego, a bedziesz mial super zabawe....
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 12:02   

siwtny sprzecik fajny klolorek :) co do silnickza kokowego nie podpowiem... ale jesli mialbym szukac to od galanta z 4g37... co do sondy nie pamietam ile przowodowa jest w Twoim bolidzie... ale jesli amsz cos kupic to kup uniwersalna NGK/NTK... na allegroo jest taki kolos moto plankton czy cos takeigo... od niego kupuj to zaufany sprzedawca... mijajcie szerokim lukiem kolesia motomaximus i jemu podobnych i sondy bosha :) pozdrawiam
 
 
MarianoItaliano
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 12:10   

Tak cz??ci do silnika pasuj? od galanta 4g37 - kupi?em ju? w??snei wczoraj od nei go filtr olejowy i by? identyczny wi?c pewnie reszta tak samo

tylko powiedzcie mi co z zawieszeneim- eclipse czy galant :roll: np jak bede chcia? kupi? spr??yny do obni?enia
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 12:20   

MarianoItaliano, raczej do ecli z silnuikiem 1,8 ale pogadaj z housem :>


i brn boze nie porzerabiaj lamp do przepisow euro :) nie wycinaj w nich zadnych plastikow by zkaldac pomaranczowe kieunku :) zostaw cale czerwone bo sa boskie :D
 
 
MarianoItaliano
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 12:36   

GOLDI, Mi sie to podoba i nigdy w ?yciu nei zrobi? bym takiego syfu z lamp jak co niekt?rzy wiec zostaje jak jest :ok: na przegl?dzie dam sobie rade ale gorzej z misiakami bedzie :ksiadz: szczeg?lnie z przodem
Ostatnio zmieniony przez MarianoItaliano 2008-05-01, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 13:27   

pomaranczowymi postojowkami sie nie przejmuj :> tak ma byc i koniec:> volvo ma np pomaranczowe obrysy... chcesz pomaranczowy kierunek z tylu? kup zaminnik zarowki diodowy o barwie zoltej minimum 18 diod... ladnie przebije szkla lampy na kolor pomaranczowy :)
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-05-01, 13:37   

A mnie sie te ori lampy wog?le nie podobaj? :ksiadz: Da? ca?e czerwone od Talona :amen:
 
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-05-01, 13:45   

Podobaja - nie podobaja - kwestia gustu, ale jednego nie mozna swiatelkom odmowic - oryginalnosci :ok: Ktos ma jeszcze takie w klubie w 1G? Chyba nie.
Kilka razy juz ogladalem te zdjecia dzisiaj i dopiero do mnie dotarlo ze nie ma parapetu, a na klapie jest maly spojler. Bardzo mi sie to podoba. gdyby kiedys mi cos odpalilo i zaczalbym kombinowac przy moim 1G z usunieciem parapetu to wlasnie taki maly spojlerek na tyl bylby fajny.
BTW: czy to jest oryginalny spojler Plymouth Laser?

MarianoItaliano, jak bys go malowal, to ja polecam czarny dach i slupki :ok:
Ostatnio zmieniony przez ziggi 2008-05-01, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MarianoItaliano
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 17:30   

ziggi, tak w??snie planuje pomalowa? do tego przycviemni? szyby i bedzie oki
ale najpierw trzeba doprowadzi? go do stany 100 % u?ytkowalno?ci
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-05-01, 18:20   

MarianoItaliano, zdrowe podejscie - najpierw mechanika, potem kosmetyka :ok:
Zycze duzo wytrwalosci i trzymam kciuki za pomyslna reanimacje Lasera
 
 
MarianoItaliano
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 19:17   

Teraz prace sie przed?u?? nad silnikiem - dopiero za tydzei? mam miejsce u znajomego co wy?o?y mi silnik i zajmiemy sie tym wa?kiem :roll: wi?c prace sei wstrzymaj?

Mam w planach te? za?o?enie jakiego? fajnego audio mam 6 g?o?nik?w w aucie wi?c bedzie mia?o co gra? - tylko dobra? jaki? zestaw wiem ?e w podszybiu mam 10 cm w drzwiach 13 a z ty?u te jajka to 6x9 czy mniejsze ?
Poza tym czy to radio kt?re tam mam to jest dziura na radio 2din?
Je?li tak to kupie takie 2 din albo za?lepk? i przerobie na 1din

Nast?pnei zajme sie tapicerk?

Co my?licie o czym? takim ?



Na szybko zrobione i jest krzywo ale chodzi o to ?eby zrobi? w dwa kolory nei koniecznei w niebieski moze byc czerwony albo szary ale z czarnym
Ostatnio zmieniony przez MarianoItaliano 2008-05-01, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mati_GS
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 19:32   

wydaje mi si? ?e czarny z szarym pod kolor auta b?dzie ?adnie wyglada?...
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 20:25   

Ma szanse wygladac oki - mam nadzieje ze lepiej niz ten PS :P Pomysl niezly... :ok:
 
 
MarianoItaliano
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-01, 20:32   

allias napisał/a:
mam nadzieje ze lepiej niz ten PS :P
Bardzo ?mieszne :ok: Racja ze w kolorze auta jak bedzie to lepiej bedzie wygladac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13