Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SUV do 20tys.
Autor Wiadomość
Mich 
KLUBOWICZ

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 150
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2017-02-03, 17:08   SUV do 20tys.

Witam wszystkich w ten smutny dzień, niestety dzisiaj w godzinach porannych odeszła od nas czerwona strzała ( Opel Astra ) :C A tak na poważnie nadarzyła się okazja wymienić tacie auto, bo Opel został rozbity, zaliczył spotkanie ze słupkiem. Pojawił się jedna problem, tato jako facet po 40 ma dość wsiadania do niskich aut, zwłaszcza że kilka razy musiał śmigać Eclipsem postanowił, że kupi sobie popularnego SUV'a a że spodobała mu się marka Mitsubishi ty wybór padł na Outlandera I i nie chce zmienić zdania. Jak myślicie, czy to dobry samochód a może macie jakieś inne propozycje bo ja w SUVach w ogóle się nie orientuje ?
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2017-02-03, 17:51   

Dobry ale szału bym tam nie szukał, wyposażenie jest tam raczej standardowe, bardziej bym patrzył takie typowe SUVy jak x5 tuareg, cherokee, Mercedes ml, xc90 i najlepiej w dieselu moment spory spalanie mniejsze a taką krowa i tak nie ma co szaleć
 
 
 
Mich 
KLUBOWICZ

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 150
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2017-02-03, 18:15   

Tato raczej luksusów nie wymaga :) Jutro jedzie oglądać ten egzemplarz https://www.otomoto.pl/of...html#c37659d257
A czy ten napędy 4x4 w Outlander jest w miarę awaryjny ?
Ostatnio zmieniony przez Mich 2017-02-03, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-02-03, 19:02   

Mich, Sam stałem przed takim dylematem tylko że do 25-27 tyś i po miesiąu się poddałem i kupiłem accorda. Wszystko co oglądałem to ulepy i to straszne. Na crv jaką oglądałem bez szpachli był tylko prawy przedni błotnik reszta ulepiona ze szpachli. oglądałem cherokee 3 sztuki i też więcej szpachli niż blachy. X5 mi się nie podoba dlatego nie szukałem w tym modelu ale oglądałem 2 szt x3 i jedna z nich jak wyżej a druga dojechana w środku jakby do niedawna służyła za kurnik. Outlander w 1 budzie też mi nie leży wizualnie dlatego na to też nie patrzyłem a jeśli chodzi o II to w moim budżecie były najtańsze modele więc odpuściłem bo niechciało mi się jeździć i pokazywać właścicielom jak bardzo jest ulepiony. Dlatego stwierdziłem że kupie plaskacza a jak dozbieram kasy to poszukam czegoś za 40-50 tyś i może wtedy cos sensownego się trafi. Co do samego outlandera I podobno fajne autko ale ciasne w środku. Rav4 czy grand vitara podobno są większe i praktyczniejsze. To opinia mojego znajomego który ma 194cm wzrostu. Co do awaryjności się nie wypowiadał bo mu go ukradli po miesiącu.
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2017-02-03, 19:07   

Mich napisał/a:
Tato raczej luksusów nie wymaga :) Jutro jedzie oglądać ten egzemplarz https://www.otomoto.pl/of...html#c37659d257
A czy ten napędy 4x4 w Outlander jest w miarę awaryjny ?


w miarę awaryjny to raczej nie jest :)
 
 
 
Mich 
KLUBOWICZ

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 150
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2017-02-03, 22:43   

Właśnie bojej się, że trzeba się uzbroić w anielska cierpliwości aż znajdzie się coś rozsądnego. A gdyby zwiększyć budżet i kupić lancera czy to za drogie w utrzymaniu ?
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2017-02-04, 07:12   

Normalne mitsubishi to nie eclipse więc utrzymanie już nie rujnuje kieszeni :)
 
 
 
Mich 
KLUBOWICZ

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 150
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2017-02-07, 18:20   

No i autko kupione padło jednak na Mitsubishi, oczywiście sprowadzane z zachodu. Szkoda tylko, że nie wiedzieliśmy, że to ma wpływ na cenę ubezpieczenia. Autko młodsze od Opla o 5 lat, silnik ta sama pojemność ale jednak za Opla było 770zł a za Outlandera 1200zł, to już Eclipse jest za 950zł a to stare i sportowe :D
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2017-02-07, 18:33   

Jak to ubezpieczenie wyższe bo auto sprowadzane, a co to ma do tego? Miałem już takie auta i nigdy za to zwyżki nie było, OC w tym roku poszły w górę więc może dlatego
 
 
 
Mich 
KLUBOWICZ

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 150
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2017-02-07, 18:46   

Tak mi powiedział pan w ubezpieczalni, że gdyby auto było od 4 lat w Polsce to 160 zł mniej by było :)
 
 
Damian_Eclipse 
KLUBOWICZ


Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 683
Skąd: Złotów
Wysłany: 2017-02-08, 12:27   

Jeździłem Outlanderem I przez dobre 4 lata. Po 200 tys padło sprzęgło (ale to chyba dlatego, że się kilka razy zakopałem i sprzęgło dosyć spaliłem) i było już słychać popychacze, w końcu to 4g63. Poza tym brakuje mu trochę mocy, ale jakoś tragedii też znowu nie ma przy jednostce 2.0 bez turbo. Ogólnie oceniam dobrze to auto, niezawodne, wygodne. Napęd na 4 koła jest stały, nie można wyłączyć. W terenie w miarę sobie radzi, jakiś piach, błoto - ok. Cięższy teren - nie polecam. Fajnie rozłożone proporcje w przekazywaniu mocy na przednie i tylne koła. Teraz jeżdżę Outlanderem II i muszę powiedzieć, że jest dużo bardziej podsterowny.
https://www.youtube.com/watch?v=2pqxwsAWsZ4
Jeśli coś jeszcze Cię interesuje, to pytaj. Znam Outlandera dobrze.
_________________
1G GST
http://www.mekp.pl/viewto...er=asc&start=20
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
 
 
 
Mich 
KLUBOWICZ

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 150
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2017-02-08, 23:45   

Identyczny kupiliśmy :D Pierwsze wrażenia już takie na spokojnie bardzo na plus, autko wygodne proste, może rzeczywiście w środku trochę ubogie ale to dobrze nie ma co się zepsuć. Co mnie najbardziej zaskoczyło to jak cicho może chodzić silnik do 1g nie ma porównania :D Fajnie że rodzina Mitsubishi się na podwórku powiększa, mam nadzieję, że kolejny będzie Lancer :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13