Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hybryda Pipa :)
Autor Wiadomość
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-04, 19:40   Hybryda Pipa :)

No wlasnie - wrzucam wiecej fotek (niestety jeszcze nie moje). Auto faktycznie bylo bite z przodu i z tylu - jednak nie mocno bo podluznice sa cale i mam fakture na naprawy lakiernicze w 2004r. (zderzaki, chlodnica, lampy przod/tyl - lakierowanie calego nadwozia). Auto sprowadzono w 99r z kanady i to jest tez rok produkcji i pierwszej rejestracji w PL
http://moto.gratka.pl/tresc/galeria/7369057_C.html
czy fachowcy moga mi cos wiecej powiedziec na temat mojejgo mi?ka? zaplacilem za niego niewiele a jako ze pracuje na warsztacie to malym kosztem sobie wszystko naprawie (na stacji diagnostyczniej jak na razie wyszlo do wymiany: chlodnica oleju skrzyni biegow bo sa wycieki, drazki kierownicze, katalizator - ale jak czytalem sa z tym problemy, no i oponki bo z przodu to juz niedlugo slicki beda :) ). Do tego auto ma problemy z odpalaniem - trzeba troche pokrecic zeby odpalil - mechanik stwierdzil ze moze to byc pompa paliwa .- a potem obroty stoja rowno, nie wariuja i ladnie sie wkreca. Obawiam ze po tym jak w 2005r zalozyli mu wtrysk gazu to wlasciciel ja zatarl jezdzac bez benzynki...
No to tyle i dzieki za porady :)
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-08-04, 20:05   

No wiec tak jest to auto kt?re przynajmniej od 2 lat pojawia si? na allegro.pl, je?li dobrze licze to jest to jego 3 premiera :) .
Kiedy? mia?em na niego okropn? chrapk?. Jednak co mi nie pasuje, ?e zderzak z przodu jest przefitingowy razem z lampami.
Tezba by by?o z bliska zoabczy
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-04, 20:21   

co ja moge powiedziec.. z tego co piszesz 99 moze byc to prawda... jednak... mam zastrzezenie do tego nie duzego dzwona...

moim zdaniem byl on chyba na tyle spory by zmieniac w nim blotniki lampy, zderzak, lusterka i progi... poniewaz nie sa od tego modelu... chyba ze byla to kiedys wersja euro walona w tyl i ze zmiana silnika?

sprawdz sobie po Vinie rok produkcji... bo ciezko tu cokolwiek powiedziec... ostatnio na forum wyszlo ze eclipseom wpisano jako rok produkcjio rok pierwszej rejestracji... mozesz miec i taki przypadek

listwa na prawych drzwiach chyba tez nie z tego rocznika... co moze swiadczyc ze byla po liftinowa a progi sa przed...


licznik jest w milach czy w kilometrach?
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-05, 00:36   

licznik jest w milach, auto tez ma naklejane tabliczki znamionowe czy wersja jest amerykanska (euro maja nitowane)

ktora cyfra w vinie to rok produkcji?

kupilem wiec juz nie martwie sie o te duperelki - predzej o wyprowadzenie calosci do takiego stanu zeby jezdzilo fajnie bo wyglada wystarczajaco niezle, zreszta to dugi samochod ktory raczej mial sluszyc do zabawy niz codziennej jazdy wiec moge sobie pozwolic na dlugoterminowa odbudowe
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-08-05, 08:26   

pip ?yczymy powodzenia. Je?li chcesz napisz do kiepucziego podaj?c numer VIN on Ci sprawdzi co i jak z Twoim samochodem.
Strasznie dziwn? masz tapicerk? w aucie :) , w sumie trudno okre?li? jak wygl?da?a jak by?a nowa. Czy czarno-kremowa, czy ca?a czarna.

Jeszcze raz powodzenia.
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-08-05, 09:05   

Wydaje mi si? ze mia? porz?dnego dzwona w prz?d albo w kt?ry? bok na wysoko?ci k??. Sprawdza?e? o?ki? Kto? te? musia? lubi? wersje Euro :-) :ksiadz: :ksiadz:
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-05, 12:24   

silnik 420a - skad czesci? JC Auto? Saga? Hipol? a moze z jakiegos serwisu chryslera?
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-05, 12:50   

jesli chodzi o silnik... staraj sie brac czesci ori... np kable zaplonowe... swiece filtry juz nie koniecznie... kable zaplonowe wymien w pierwszej kolejnosci... powinny byc 2 dluzsze a dwa krotsze.... a dwoje sa wielgaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne...
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-05, 12:56   

ok, kwestia skad - jest w PL jakis sklep online/stacjonarny skad mozna sciagnac graty czy zostaje tylko ebay
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-08-05, 14:34   

Zostaje jeszcze DR. Kiepuczi od niego mozna du?o dobrych cz??ci kupic.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-05, 15:09   

jak szukasz czesci to do kiepuczki a jak chcesz kable zaplonowe to daj znac na pm to ci wysle numer kom do kolesia i od niego zakupisz ma tez sporo czesci do silnika 420a.
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 17:12   

ok dzisiaj moj misiek zostal troche wyremontowany - wymienilem olej+filtr,plyn chlodzacy, olej w skrzyni na Elfmatic E3 (dextron III) niestety bez filtra - odsysark? wyciagnelismy stary, wahacz gorny z lewej strony, dolny poprzeczny wahacz z prawej, dr??ki kierownicze, laczniki stabilizatora z ty?u, oslone przegubu z lewej strony i ustawilem geometrie. Ceny sa wysokie bo za wahacz z warsztatowym rabatem w JC zaplacilem 220pln :| Moj mechanior walczyl caly dzien i zostal mi do zrobienia jedynie rozrzad. I tu pojawil sie problem - w zadnym sklepie nie ma gratow do rozrzadu wszedzie maja tylko do wersji euro :? , jedynie w Cer Motors zaoferowali mi graty od silnika chryslera 420H ale chyba nie sa takie same.
Ma ktos moze dane jak sie ustawia rozrzad ? Cos jak Samael dal w temacie o g1 by sie przydalo :) a w infotechu ani autodacie nie mogel znalezc.
Z tego co mi mowiono sa 2 rolki, pasek i pompa - nie wiem czy jest pasek balansowy, i do tego potrzebuje oznaczenia jak ustawic na znakach rozrzad (mechanior mowil ze jest mozliwe ze jest przestawiony rozrzad bo brakuje mu mocy i ciezko odpala i na gazie i na benzynie)


--------------------



to chyba cos takiego?
http://cgi.ebay.com/ebaym...sspagenameZWDVW


nie pisz posta pod postem/moderator!! ostrzegam Cie!!
Ostatnio zmieniony przez 2007-08-06, 17:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 17:26   

kolego cos mi sie wydaje ze szybko zajedziesz sobie sprzet jak nie ebdziesz czytal forum!!

po pierwsze:
wymiana oleju: http://www.eclipse.net.pl...php?p=1818#1818

po drugie jaki olej:
http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=105


a po rozrzad zglos sie do kiepucziego... powinien jeszcze miec Ori... a 420h to nie o samo!! pare rzaeczy podobnych ale nie duzo!!
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 17:31   

olej z filtrem byl wymieniany podobno 3k km temu ale zalalem prewencyjnie - zamawial filtr razem z uszczelkami i wymienie go znowu za 1-2k km
a co do oleju to taki wlasnie polecil mi serwis Mitsubishi ktory jest z nami po sasiedzku.

ps. sorki za double posta ale nie ma mozliwosci usuwania swoich postow :roll:
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-08-06, 17:31   

mam kable zaplonowe NGK i rozrzady, wszystko mozna zalatwic do silnika 420A
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 17:33   

pip napisał/a:
taki wlasnie polecil mi serwis Mitsubishi ktory jest z nami po sasiedzku.
tak :ass: :hahaha: :hahaha: :hahaha: serwisom to sie nie wierzy... to nie jest silnik ktory sygnuje mitsubishi... ten silnik zostal odsprzefany chryslerowi przez mitsubishi... wiec sluchaj serwisu dalej to skonczysz z silnikiem na zlomie :wtf:
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 17:37   

mhehe oki to przy wymianie filtra zalewam atf+3
kiepuczi poprosze na prv ceny rozrzadu (kpl z pompa i uszczelniaczami) , kable sobie zalatwie tylko numer ngk mi potrzebny :)


edit ok mam
http://www.2gnt.com/www/corbin/rebuild.html
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 20:34   

pip niewiem czy dobrze pamietam ale z ngk nie beda mieli kabli do 420a moge sie mylic.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 21:02   

mylic sie :) sa :) ale bardziej z usa :>
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-08-06, 21:28   

Wi?c co do 420a to wed?ug ksi??ki serwisowej to polecane s? Champion RC9YC5.

B?d? musia? zrobi? zdj?cie ostatnim stronkom instrukcji ?eby wszystko by?o na miejscu.
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14