Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana żarówki światła mijania/drogowa w Eclipse 1G
Autor Wiadomość
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-08-13, 13:05   Wymiana żarówki światła mijania/drogowa w Eclipse 1G

A wiec tak na poczatek zakupcie żaróweczke H4 12V60/55 W ja mam akurat taką tylko że Philips'a.(dobrze świecą)

Po pierwsze rozkręcamy obudowe świateł podnoszacych sie (żabek) :ok:
Po drugie wyjmujemy środkową blende i swiatło pozycyjne w ten sposób dobraliśmy sie do swiatła .... wykrecamy delikatnie dwie śruby ze spręzynami na których jest umocowana lampa
Dalej łapiemy za lampe i podnosimy ją powoli do góry aby zdjąć ją z mocowania na którym wisi bedziecie widzieć bo jest podobne do takiej duzej śruby
Po zdjeciu lampy powoli wysuwamy ją do siebie łapiemy za kostke (po bokach są dwa przyciski przypominające troche strzałki) , naciskamy na te przyciski i odłaczamy lampe od kostki i całego zasilania.
Zdejmujemy gumową otoczke z lampy ,potem za pomocą blokady odpinamy żarówke( blokada w kształcie drutu ,wystarczy nacisnąc w dół i wypchnąc)
Wyjmujemy żarówke.
Nową wsadzamy albo przez sciereczke albo za metalowe mocowanie aby nie było na niej brudu i tłuszczu co powoduje że zarówka moze łatwiej sie przepalic i na krócej wystarczy.
Wsadzamy zapinamy blokade. Potem tą gumową osłonke.
Podpinamy spowrotem do kostki ,wystarczy poprostu wsadzić i bedzie ok.
Wieszamy na mocowaniu. Zaczynamy wkrecać 2 sruby ze sprezynami od dołu i zachaczamy o nie lampe potem dokrecamy zakładamy obudowe światła patrzymy czy za bardzo nie jest schowane badz wysuniete jezeli tak to za pomocą tych śrub ze sprezynami regulujemy ,robimy korekte. Jezeli jest ok to mocujemy swiatło pozycyjne i blende srodkową przednia na swoje miejsca.

Odpalamy autko otwieramy swiatła i znowu mozemy cieszyć sie jazdą :jupi: :jupi: :jupi:


Dzieki za uwage! Mam nadzieje ze pomogłem niektórym z was :ok: :ok:
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-02-23, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sebter 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Lip 2007
Posty: 88
Skąd: Olecko
Wysłany: 2007-08-18, 09:32   

hmmmmm ....
Od ty?u tez mozna ;P przy prawym wiecej roboty ale i tak nie jest zle ;P
Eclipse jest dziwnym samochodem ... w kazdym innym zmieniamy zarowki zawsze tak samo ... a tu mozna na kilka sposobow ;P

pozdro
 
 
 
Adaho_krak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-18, 13:02   

Pos?u?e si? linkiem do stronki, gdzie umie?ci?em fotoinstrukcje w/w wymiany, dotyczy ona 1G przed liftem.
Oto i on: http://www.mitsubishi-gra...p=101637#101637

Nale?y r?wnie? zaznaczy?, ?e 1G po lifcie (1993 ko?c?wka, oraz 1994 r.p.), ma zupe?nie inn? konstrukcj? przednich lampek, przez co wymienia si? w nich ?ar?wki, w zupe?nie inny spos?b. :)
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-08-18, 14:36   

A ja mam klipsa 94 rok i od ty?u ni jak nie sz?o sie dostac a co poniekt?rzy na tym forum m?drzyli sie ze to takie proste....osoba kt?ra robi to pierwszy raz i wyjecie ?ar?wki od ty?u i jak sie nie uda to bedzie zonk ....bedzie siedziec i sie g?owic jak j? wyjac ja wyj?lem od przodu i podzieli?em sie tym z innymi ale niekt?rzy mnie za to zjechali i wy?miali ......

Bez obrazy dla innych u?ytkownik?w ale tak samo mo?na przyczepi? sie do instalacji Indiglo czy wymiany si?ownik?w baga?nika bo s? to czynno?ci podobne do wymiany ?ar?wki
 
 
 
eXTrim 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 154
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-13, 10:24   

Mati przesadzasz za pierwszym razem da?em rade od tylca :D
 
 
 
alkoholic 
KLUBOWICZ


Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 194
Skąd: obecnie białystok
Wysłany: 2012-03-06, 19:44   

Ja przy wymiane stracilem troche nerwow przez sprezynke skora spadala mi ze srubki i rozkminilem zeby nitka przywiazac sprezynke do srubki zeby nie spadala i poszlo juz dobrze :jezyk:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13