Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Eclipse 1G - Alcik
Autor Wiadomość
Alcik 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 52
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-03-12, 00:28   Eclipse 1G - Alcik

Przymierzałem się już wiele razy napisać i pochwalić się Swoim Skarbem, ale to zawsze czegoś brakowało, a to nie skończony itp. Nie ma sensu dalej czekać :jezyk:

Moja przygoda z Eclipsem zaczęła się prawie 4 lata temu. W czasie wakacji do warsztatu mojego Taty, przyjechał Klient Kliperkiem, (chciał wymienić rozrząd, olej, standardowe rzeczy, zaraz po kupnie samochodu). Gdy przyszło do uregulowania rachunku, okazało się, że klient nie będzie w stanie zapłacić, a samochód i tak przyprowadził na handel. Od razu dostrzegłem błysk w oku Mojego Taty :lol2: , mi się szczerze on nie podobał (tak naprawdę to pierwszy raz na oczy widziałem Klipera 1G :jezyk: ) Zawsze podobały mi się 2G :serduszka: . No cóż Tata długo się nie zastanawiając zakupił Miśka. Od dnia gdy do niego wsiadłem, nie chcę z niego wysiadać :badcrack:

Trochę o samochodzie:
Silni 4g63 2.0 16V 150HP
rocznik 1994r. Przebieg 270'500 km
najbardziej byliśmy w szoku, że nie było Rdzy na karoserii :) przy takim wieku w sumie to już 18 lat ma a nadal karoseria zdrowa :glupawka:

Z tego co klient mówił, auto stało rok w stodole, a jeździła nim jakaś Niemka.
Tak wyglądał zaraz po kupnie:







Chwile radości szybko mijają ;( pod koniec wakacji (przejechane ponad 2000km) panewka na wale korbowym się obróciła. Po demontażu okazało, się, że i wałki balansowe mają już spory luz, więc szukałem Bloku z wałem ponad 7 miesięcy, został kupiony drugi Misiek z Kielc (oczywiście zły zakup, ale o tym może kiedy indziej), dopiero w Niemczech dorwałem Blok z wałem z przebiegiem 112'000 km (niby) Od dnia złożenia z silnikiem nie było żadnych problemów. Na dzień dzisiejszy męczę się ze skrzynią :jezyk: , ale drugi wałek jest już w drodze. Co usterek mechaniczny nic bardziej poważnego mnie nie spotkało, natomiast miałem dwie akcje z optyczną stroną:

1. Raz w życiu pojechałem Eclipsem do Suwałk, zostawiłem auto na godzinę , a tak już wyglądał jak wróciłem


2. Na trasie Ełk-Białystok mijałem się z półtirem nawet nie wiem jak to nazwać heh i był na bliźniaczych oponach i tylko sekundy przed mijaniem widziałem jak coś wyrzuciło z pomiędzy opon i uderzyło w przód, pękła cała plastikowa lampa od postojów ki.

Jak wypucuje to zapodam bardziej aktualne fotki :lol2: mogę powiedzieć, że kolor został odnowiony i bardziej Krwisty. (znalazłem nawet fotkę z lakierni)


Na lato mam 17 felgi TSW R System obciągnięte gumą uniroyal 205/50
zostały już odnowione wypiaskowane, wy proszkowane i pomalowany zewnętrzna cześć
Tutaj jeszcze przed odnawianiem ich


Co do planów to sam nie wiem:
1. Uturbianie go raczej odpada przy takim przebiegu.
2. Na pewno pójdzie inna tapicerka w środku, oryginalna trochę za ciemna jest i ma kilka dziurek na fotelach i podsufitce.
3. Przednie kierunki bym zmienił na całe białe, albo pół białe-pół żółte
4. Tylna Płetwa tylko chwilowo na nią kasy brak :)
5. Wymiana pierścieni na tłokach, pożera mi 1L oleju na 2000-2500km
6. Wymiana szpilek na przodzie (po obu stronach po jednej szpilce urwanej ;( )
7. Wyciągnięcie końcowego tłumika, (za głęboko schowany przez dokładkę do zderzaka)

Mam nadzieje, samochód posłuży mi jeszcze wiele lat, już nic gorszego nie może się stać i pod młotek na pewno nie pójdzie. Bariera 300'000 km została przekroczona.

Komentarze i propozycje mile widziane :)
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, ... Ostrożni nie żyją wcale
Ostatnio zmieniony przez Alcik 2012-03-16, 00:46, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2012-03-12, 00:41   

Alcik napisał/a:
, okazało się, że klient nie będzie w stanie zapłacić,

:hahaha: co za koleś :lol2:

Alcik napisał/a:
1. Uturbianie go raczej odpada przy takim przebiegu.

eee tam , jak silnik sprawny to nie ma co na przebieg patrzeć :jezyk:

Alcik napisał/a:
Zawsze podobały mi się 2G :serduszka: [....]Od dnia gdy do niego wsiadłem, nie chcę z niego wysiadać :badcrack:


Tak to jest z 1G mało kto je docenia na pierwszy rzut oka, a jak wsiądziesz i się przejedziesz to z miejsca zakochujesz, miałem tak samo ze swoim nie szukałem 1G nie myślałem w ogóle o eclipse, przypadkiem zobaczyłem na giełdzie... po jakimś czasie znalazłem swojego i tak już został


Fajnie ten nowy lakier się prezentuje

Alcik napisał/a:
najbardziej byliśmy w szoku, że nie było Rdzy na karoserii :) przy takim wieku w sumie to już 18 lat ma a nadal karoseria zdrowa :glupawka:

ocynk robi robotę, w 2g już go nie dali
 
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2012-03-12, 09:41   

bardzo ładny, gratuluje :ok:
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
Damian_Eclipse 
KLUBOWICZ


Pomógł: 18 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2012
Posty: 683
Skąd: Złotów
Wysłany: 2012-03-12, 10:24   

Ładny okaz :serduszka: Czerwone najszybsze :ok: A listwy teraz jak masz? Na czarno czy w kolor nadwozia?
_________________
1G GST
http://www.mekp.pl/viewto...er=asc&start=20
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
 
 
 
Alcik 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 52
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-03-12, 21:08   

A dziękuje :) . Listwy w kolorze nadwozia :) , jakoś czarne nie przypadły mi do gustu :jezyk: . Jutro postaram się zrobić fotki, żebyście mieli porównanie :)

W końcu umyłem dziada porobiłem kilka fotek :







_________________
Odważni nie żyją wiecznie, ... Ostrożni nie żyją wcale
Ostatnio zmieniony przez Alcik 2012-03-25, 08:57, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
alkoholic 
KLUBOWICZ


Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 194
Skąd: obecnie białystok
Wysłany: 2012-04-25, 22:09   

up :ok:
 
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2012-04-25, 22:21   

nie ogarniam 1g z listwami w kolorze nadwozia. Jakby mu czegoś brakowało :|
ale to moje subiektywne zdanie :ok:
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
Kct 
KLUBOWICZ
CeKaTe


Pomógł: 24 razy
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 897
Skąd: Myszków
Wysłany: 2012-04-25, 22:37   

a jak dla mnie duzo mlodziej autko wyglada :ok:
_________________
540i
CA0
Ex GS 4G63 96'
 
 
alkoholic 
KLUBOWICZ


Pomógł: 6 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 194
Skąd: obecnie białystok
Wysłany: 2012-04-25, 22:40   

a ja patrzac na czerwone po malu mysle o sprzedazy swojego czarnego demona i kupnie czerwonego ale juz sporo wpompowalem i szkoda troche bo nie wiem na co trafie chociaz dzis widzialem sliczne czerwone 1g i wygladal zajebiaszczo :lol2:
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2012-04-25, 23:30   

Tiamat, na czarnym wygląda dobrze :ok:
 
 
 
rosomak1983 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 1766
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2012-04-26, 00:33   

IMO listwy tylko w kolorze nadwozia, na szczescie w czarnym nie ma tego problemu.
W aucie z tematu najbardziej widzi mi sie tył :ok:
_________________
Eclipse D27A 4x4 4g63T
6 bolt only.
Life is too short to drive boring cars...
Primera P11 2.0
Ostatnio zmieniony przez rosomak1983 2012-04-26, 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-04-26, 09:11   

rosomak1983 napisał/a:
W aucie z tematu najbardziej widzi mi sie tył

+1
Auto lepiej by wyglądało przy innym odcieniu czerwonego, ten jest za jasny i lekka marchewa z tego wyszła.
 
 
 
wuerce 
KLUBOWICZ


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 652
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2012-04-26, 14:33   

Tiamat napisał/a:
nie ogarniam 1g z listwami w kolorze nadwozia


ja też

cebem napisał/a:
rosomak1983 napisał/a:
W aucie z tematu najbardziej widzi mi sie tył

+1
Auto lepiej by wyglądało przy innym odcieniu czerwonego, ten jest za jasny i lekka marchewa z tego wyszła.


też tak myślę, no chyba że to wina zdjęć i/lub naszych monitorów, może na żywo lepiej wygląda.

ale to tylko nasze widzi "misie" każdy robi jak chce.

kolego Alcik widzę że brakuje przedniej dokładki. nie wiem czy tak chcesz jeździć czy nie, ale jakbyś rozważał założenie jakiejś to proponuję taką z seata toledo lub renault laguny - na pewno są ciekawsze niż ori. do tego masz niezłą felgę - gdzie taką dorwałeś? tylko oponki powinieneś mieć 215/45, bo to zamiennik dla oryginalnych 195/60R15. masz gdzieś foty auta z odnowionymi felgami?
_________________
...ale ja się nie znam.
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?t=12772
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-26, 15:36   

A mi się podoba tak jak jest teraz. Wolę jak jest cały na czerwono :)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
Mike 
KLUBOWICZ
Michal

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 307
Skąd: Krakow
Wysłany: 2012-04-26, 15:36   

autko bardzo ladne ale brak tych czarnych listw ,takie moje zdanie :jezyk:
_________________
Michal
 
 
Alcik 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 52
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-04-29, 20:13   

alkoholic dzięki za podbicie :)

Dzięki Wszystkim za komentarze, a więc czarne listwy mam :D ale jakoś mi się nie widzą, rozpatrywana była opcja, żeby cały był w kolorze nadwozia, jednak po wielu namysłach dach musi być czarny, (ale listwy już niekoniecznie :jezyk: )

Co do koloru, to będę musiał zrobić inne fotki, gdyż przez słońce wyszła taka marchewka, w rzeczywistości, kolor jest bardziej krwisty. Na Majówkę wypucuję dziada to zrobię lepsze fotki.

Tył mi też się podoba :serduszka: tylko wkurza mnie płetwa, była już podłożona guma, żeby nie niszczyła lakieru, a i tak już mam w jednym miejscu wydarte do gołej blachy :?

Co do zlewania się to sam już się zastanawiałem co by zrobić żeby lampy się tak nie zlewały z karoserią, Ktoś ma jakiś pomysł ??

Lotkę mam ori, ale nie zakładałem z powodu zimy, w mojej wiosce trochę obijają się z odśnieżaniem w zimie i bym nie jeden raz ją zgubił, Ale dzięki Wuerce za sugestie, rozważałem taką opcje, żeby drugi zderzak zrobić z lotką i scalić, żeby nie było widać żadnego łączenia.
Co do felg to takie były jak go kupiłem, na te lato jest plan żeby je odnowić, a że takie balony były naciągnięte (185/65R15) to ganiam na nich w sezonie zimowym na lato mam
17 calówki z balonem 205/50R17 ale tragicznie się jeździ na takich dużych kapciach, zawieszenie cierpi strasznie ;( i gorsze osiągi, jedynie ładnie się prezentuje na nich, ale to na majówkę podrzucę inne fotki, już z całym wyposażeniem
_________________
Odważni nie żyją wiecznie, ... Ostrożni nie żyją wcale
Ostatnio zmieniony przez Alcik 2012-05-03, 16:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9